freelance iş ilanları

İcradan Araç Almak.

10 Mesajlar 1.565 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Merhaba arkadaşlar Ankara'da yaşıyorum bir tane araç beğendim almak istiyorum. Aracı görmek için nereye gitmeliyim ? Aracı inceleyebiliyor muyum ?

wmaraci
reklam

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
ağlayanın malı gülene hayır etmez

araba icralıksa büyük ihtimal ihale ile satılır

engince engince WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Telekominikasyon
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 25 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
Ve mumkunse uzak durmanı tavsiye ederim... Biraz kişiye bağlı bu durum ancak. Ben almam çokta tavsıye etmem...

Bir süre onca arkadaşım almak istediğini ne alacağı konusunda danışmak için geldi. İmkan varsa almamasını tavsiye ettim ama kaba bir şekilde çünkü müdahale edilmez boyle konulara.

Aracı aldı. İlk birkaç ay sanayiden çıkmadı. Sonra sıkıldı satıp kurtulayım dedi. Galericiye bıraktı aracı. Galerici aracı başkasına satmış parayı almış devir işlemini bitirmeden kaçmış. Üstelik galerici tanıdık.

Velhasıl arabayı alanı bulduk. Adam parayı tamamen odediğini kanıtladı. Araba bizim direk alabildik ama baktık olacağı yok adamda mağdur. Üstelik hayatı boyunca biriktirdiği ve 45 yasında bineceği ilk araba. Bir kısım parasını verip arabayı oyle geri aldık.

Yani Ağlayanın malı gülene hayır getirmez mi ne diyorlar. Canlı tanığı oldum.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

engince adlı üyeden alıntı

Ve mumkunse uzak durmanı tavsiye ederim... Biraz kişiye bağlı bu durum ancak. Ben almam çokta tavsıye etmem...

Bir süre onca arkadaşım almak istediğini ne alacağı konusunda danışmak için geldi. İmkan varsa almamasını tavsiye ettim ama kaba bir şekilde çünkü müdahale edilmez boyle konulara.

Aracı aldı. İlk birkaç ay sanayiden çıkmadı. Sonra sıkıldı satıp kurtulayım dedi. Galericiye bıraktı aracı. Galerici aracı başkasına satmış parayı almış devir işlemini bitirmeden kaçmış. Üstelik galerici tanıdık.

Velhasıl arabayı alanı bulduk. Adam parayı tamamen odediğini kanıtladı. Araba bizim direk alabildik ama baktık olacağı yok adamda mağdur. Üstelik hayatı boyunca biriktirdiği ve 45 yasında bineceği ilk araba. Bir kısım parasını verip arabayı oyle geri aldık.

Yani Ağlayanın malı gülene hayır getirmez mi ne diyorlar. Canlı tanığı oldum.

Icrada isler hep anlattiginiz gibi olmuyor.

Bir de soyle dusunun, ufak bir isletmeniz var 50 bin liralik mal verdiniz ama parasini alamiyorsunuz, odenemeyecigini bilerek almis yahut durumu var ama salliyor odemiyor, simdi sizin o kisiden alacaginiz kadar mal almaniz hak degilmidir ? Hatta iyi niyetli bile olsa, alacaginiz sizin hakkiniz, adamin arabasi varsa bunu satarak odemesi hak degil mi, bunu yapmasi gerekmez mi ? Zaten gunu gecirdin hoop haciz diye bir sey yok, belirli surecler taniniyor ve yapacak bir sey kalmayinca mecburen hacize basvuruluyor.

Ya da borclu samimi, almis odeyememis, arabasini almislar, satilmadikca borcu silinmiyor, arabanin orada yattigi her gun ustune masraf biniyor borclu da zarar ediyor. Sahibinden.com a bakin, icraya dusmus arabalarinin ihale ilanlarini acan bir suru kisi var, sebebi de bu iste.

Yakin arkadasim sirf alacak islerine bakan bir hukuk burosunda calisiyor, onceleri ben de sizin gibi dusunurdum fakat ondan hikayeleri dinledikce fikirlerim degisti.
theharunuysal Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
ChesterFiel , o konuyu bende düşündüm eğer ben alırsam mal sahibine cüzi bir miktarda para vereceğim hakkını helal et diyeceğim. Aynı durumda ben olsam o kişiye hakkımı helal ederdim sonuçta satılacaktı zaten.

Ek Olarak: engince , aldığımda 200-300 TL gibi bir para vereceğim sonuçta ben o parayı vermeyebilirdim de zorunlu değilim gönlümden koparak verdim helal edecektir. https://www.youtube.com/watch?v=nRxwPSFzlBw

LikeSend , Size sonuna kadar hak veriyorum bir arkadaşıma borç vermiştim 1 seneyi geçti bekar çalışıyor borcu fazla da değil durumu olduğu halde ödemiyor. Eğer senet falan olsaydı icraya verip arabasına icra gelseydi mağdur olacaktı. Şuan da ben mağdurum... bence çok güzel bir sistem ödeyemeyeceğin borcun altına girmeyeceksin krediyi çekerken günah olmuyor ama malına icra gelince ağlayanın malı gülene yaramaz oluyor.
engince

kişi bu mesajı beğendi.

engince engince WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Telekominikasyon
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 25 / 26
  • Ticaret 2, (%100)

[QUOTE=LikeSend;2215232[/QUOTE]

Haklısın elbet hep dediğim gibi değil tabiki ancak zaten çekindiğimiz birşey başımıza gelince saplantı oldu.
Yoksa sadece o değil bugün 15 senelik ticaret hayatımda kasti olarak tek 1 kuruş kimseden borç almamış borcunu 1 gün geciktirmemiş biri olarak konuşuyorum.
3-5 ilde onlarca farklı kişiden alacağımı tahsil etmek için gideceğim ve haklı ve şükür fazlasıyla güçlü olmama rağmen bir kaza olmasın dıye dua ediyorum. Sırf bu halsiyetsizler yüzünden ticaretten soğuduk.

Yani nerden gideceği neyin hayırlı yada şans getireceği bilinmiyor. Hata olarak düşündüğünde hayır olabilir.

Sadece bunu yaparken imkan var ise eğer almamak daha uygun olur. İmkan olmaması her türlü insanın kendisine mazaret oluyor. Ki oda hak oluyor bir yerde artık. Herkesin yaptığı şeyler gibi.

Temelinde Faiz almakta vermekte haram ama dönüyoruz bakıyoruz hayatın kendisi kredi ile dönüyor. uzadıkça uzar kısa kısa kesmeye çalıştığım için anlam yitirilmiş olabilir. Herkesin hakkında Hayırlısı olur inş.
Rekomedya theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
engince , Evet zaten şuanki devirde %100 helal çok çok zor. Pazara gidiyorum adam sebzenin iyi güzellerini öne koymuş istediğimde kendi tarafından çürük ve sorunlu olanları koyuyorlar, ev aldım emlakçının ev hakkında söylediklerinin yarısı çıkmadı yalan söylüyormuş. Kredi meselesine gelince sağlık durumu haricinde hiç kimse mecbur değil kredi çekmeye günahlarını hafifletmek için mecburdum diyorlar. Allah sonumuzu hayır etsin.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

engince adlı üyeden alıntı

Haklısın elbet hep dediğim gibi değil tabiki ancak zaten çekindiğimiz birşey başımıza gelince saplantı oldu.
Yoksa sadece o değil bugün 15 senelik ticaret hayatımda kasti olarak tek 1 kuruş kimseden borç almamış borcunu 1 gün geciktirmemiş biri olarak konuşuyorum.
3-5 ilde onlarca farklı kişiden alacağımı tahsil etmek için gideceğim ve haklı ve şükür fazlasıyla güçlü olmama rağmen bir kaza olmasın dıye dua ediyorum. Sırf bu halsiyetsizler yüzünden ticaretten soğuduk.

Yani nerden gideceği neyin hayırlı yada şans getireceği bilinmiyor. Hata olarak düşündüğünde hayır olabilir.

Sadece bunu yaparken imkan var ise eğer almamak daha uygun olur. İmkan olmaması her türlü insanın kendisine mazaret oluyor. Ki oda hak oluyor bir yerde artık. Herkesin yaptığı şeyler gibi.

Temelinde Faiz almakta vermekte haram ama dönüyoruz bakıyoruz hayatın kendisi kredi ile dönüyor. uzadıkça uzar kısa kısa kesmeye çalıştığım için anlam yitirilmiş olabilir. Herkesin hakkında Hayırlısı olur inş.

Almamak tabi ki daha uygun fakat aglayanin mali gulenin mali oldugundan degil, buyuk ihtimalle uzun suredir aracin odenmeyen borca karsilik elden gidecegi biliniyor ve bakim masraf yapilmiyor, hor kullaniliyor, alindiginda turlu turlu sorunlar cikiyor. Genelde parcalari calinmis oluyor, misal bi mercedes e320 vardi far yikama robotlari klima tertibatindan para eden parcalar vs. 5000 liradan fazla parcasi calinmis halde gelmisti, hemen her yerinden masraf cikinca alan pisman oldu.

Bu isin ihalesini kovalayanlardan da degilseniz isi de bilmiyorsaniz 3-4k ucuza aldim derken zarar edersiniz. Halbuki piyasada arasaniz degerinden 2-3k altina nakitle arac almak cok da zor degil. Ustelik binip surme deneme inceleme hakkiniz da var, icrada bu hakkiniz da yok. Yedieminciler tanidik degilse zarar edersiniz, arac uzun suredir yatiyorsa zarar edersiniz, ucuz bir sey yok artik 4 lastik 1000 lira , bi klima motoru 1000-1500 lira.
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Icrada isler hep anlattiginiz gibi olmuyor.

Bir de soyle dusunun, ufak bir isletmeniz var 50 bin liralik mal verdiniz ama parasini alamiyorsunuz, odenemeyecigini bilerek almis yahut durumu var ama salliyor odemiyor, simdi sizin o kisiden alacaginiz kadar mal almaniz hak degilmidir ? Hatta iyi niyetli bile olsa, alacaginiz sizin hakkiniz, adamin arabasi varsa bunu satarak odemesi hak degil mi, bunu yapmasi gerekmez mi ? Zaten gunu gecirdin hoop haciz diye bir sey yok, belirli surecler taniniyor ve yapacak bir sey kalmayinca mecburen hacize basvuruluyor.

Ya da borclu samimi, almis odeyememis, arabasini almislar, satilmadikca borcu silinmiyor, arabanin orada yattigi her gun ustune masraf biniyor borclu da zarar ediyor. Sahibinden.com a bakin, icraya dusmus arabalarinin ihale ilanlarini acan bir suru kisi var, sebebi de bu iste.

Yakin arkadasim sirf alacak islerine bakan bir hukuk burosunda calisiyor, onceleri ben de sizin gibi dusunurdum fakat ondan hikayeleri dinledikce fikirlerim degisti.

Kesinlikle haklısınız.

Ödeyemiyorsan malını alana ah etmeyeceksin.

Tamamdır illa dert bela gelmiş zorlanmış olabilir bir insan fakat bu zamana kadar ödemediği para yüzünden hangi şahıs yada kurum alacağını alamamaktan dolayı zor dönemlere girdi ?

Konuşalacak çok şey var ama LikeSend siz kısa bir özetle doğru söylemişssiniz.

---

Diğer bir konu icradan araç alma konusunda her yerde değişir mi bilmiyorum ama bende bir dönem niyetine girmiştim. Önce aracı uzaktan görüyorsunuz ve o araç için kapora niteliğinde bir miktar parayı banka hesabına yatırıyorsunuz ( ilgili kurum hesabı )

Daha sonra icra gününden bir kaç saat önce aracı görme imkanınız oluyor ve ustanıza aracı baktırıyorsunuz ( aracı sanayi götürme şansı yok ). Usta tamam dediyse ihale ye giriyorsunuz. Diyelim ki kazanamadınız ( sanırım 3 hafta ) belli bir süre sonra paranız size iade ediliyor.

Tabi ki yine doğru olup olmadığını internetten yada ihale açan kurumun şartlarını okumanız fayda sağlar.

Arabanın temiz çıkma durumu ise, dışarıdan normal vatandaşın arabasının temiz çıkma ihtimalinden pek de farklı değildir.

Sonuç olarak siz yazdıklarımı okuduktan sonra önce ihaleyi açan kurumun şartlarına daha sonra genel olarak google üzerinden '' ihaleden otomobil alma '' şeklinde bir arama yaparak şartlarına bakın.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Ranay adlı üyeden alıntı

Daha sonra icra gününden bir kaç saat önce aracı görme imkanınız oluyor ve ustanıza aracı baktırıyorsunuz ( aracı sanayi götürme şansı yok ). Usta tamam dediyse ihale ye giriyorsunuz. Diyelim ki kazanamadınız ( sanırım 3 hafta ) belli bir süre sonra paranız size iade ediliyor.

Bu prosedure de otopark sahiplerinin tanidigi kisiler araca talipse uymuyorlar, ya anahtari kayboluyor ya sorunlari var motor arizali bu diyorlar ya sanziman arizali diyorlar bir sekilde yalan soyleyerek hem gostermiyor hem dogru bilgi vermiyorlar.

Yani kesin olarak bildigim, bir aracta bu isi kovalayanlarin gozu varsa o arac alinamiyor, bir yontem buluyorlar, ne yapip edip aldirmiyorlar size. Ekmek cikacak olan her aracta bu heriflerin gozu olunca da bu isin kurdu olmayanlara cer cop kaliyor.

Birakin arabayi tasis magazalarindan bile para eden seyler rafta durdugu halde alinamiyor, 3-5 radyoya sarj makinasina tabak canaga bile ali cengiz dondururlerken firsatlik bir araba alinabilecegine pek ihtimal vermiyorum.

Piyasa zaten olu, nakit sikintisi yasanirken sahibinden.com da ucuz araba cok daha kolay bulunur, ben olsam bunlarla vakit kaybedecegime sahibindende arac sahiplerini arar 2-3k dusuk fiyat teklif eder sansimi oyle denerdim. Hasarli arac hacizli arac vs. isi bilmeyenlerin karli cikacagi isler degil. Istanbul da hayatimin yarisi sanayide geciyordu forumda taniyanlar bilir, ozel serviste islettim, onca sure icinde sayisiz benzer ise kalkisan gordum ama disaridan bu ise soyunup da para kazanan hic gormedim. Kimi zaman esnaflar bile kazanamiyor da esnaf arasi birbirinin islerini ucretsiz yaparak dondurmeye calisiyorlar.

Illa zarar edersiniz demiyorum ama %99 zarar edersiniz
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al