wmaraci reklam

İdam Kanunu veya Yasası Gelmesin!

53 Mesajlar 4.487 Okunma
wmaraci reklam

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
eksiblog O idam konusu ülkeyi kurtarmaktan vazgeçen, savaştan kaçanlar, savaşmak istemeyen, başkaldıran kişiler ve vatan hainleri içindi yani sıkı yönetim vardı.

wmaraci
reklam

eksiblog eksiblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek HAKKI SAVUNAN
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 10 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Sonucta varmiydi ? Simdide ayni olay adam turkiye topraginda devlet kurmak istiyor?

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
eksiblog
ve Herkes şu konuyu okusun:
https://cmbserbestbolge.wordpress.com/2015/02/15/idam-cezasi-neden-cozum-degildir-onerilerim-neler/

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Suan idam gereksiz geriye gideriz diyenlerin idam edilecek kişileri savunduğunu soyleyebilir miyiz? Biz demiyoruz ki toptan gelsin idam. Belli starndartlar konulmalı. Terör ve tecavüz en basta olmak kaydıyla. Toplum buna hazir. Hala bilmem ne Avrupasina özenmenin anlami ne.
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

carasar adlı üyeden alıntı

Anlamak mi istemiyorsunuz yoksa yazdığımı yanlış mi anlıyorsunuz. Eger kuralllar insanlar tarafindan koyulursa bu kendi lehine olacak şekilde ayarlanır diyorum. Osmanlida şeriatın şeyhulislamlarin padişah yalakası olanlarından dolayi çoğu hüküm islama gore degil töre ve geleneğe gore verilmistir. Insanlarin oluşturduğu hic bir sistem güvenli değildir.

Şeriaatı bana tanrinın oluşturdugunu kanıtlayabilir misin?
Ve seriaatı uygulayıp da gün yüzü görmüş 1 tane ülke örneği verir misin? Cidden bazen 1300lu yillarda yasadigimizi falan dusundurtuyorsunuz bana. Bu idam mevzusunun doguracağı sosyolojik, ekonomik sonuclardan haberin var mı?

İsteseler de getiremezler zaten. Gündemi oyalamak icin yapılan bir taktik. Bugün ötvye %20 ve %25 zam geldi kim duydu bunu??? Hala idam idam tartışın. Vallahi enteresan ya
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

eksiblog eksiblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek HAKKI SAVUNAN
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 10 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
İdam cezasini istemeyen herkesin basina taciz ve diger suclar gelmesi dilegiyle konudan ayriliyorum
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

carasar adlı üyeden alıntı

Suan idam gereksiz geriye gideriz diyenlerin idam edilecek kişileri savunduğunu soyleyebilir miyiz? Biz demiyoruz ki toptan gelsin idam. Belli starndartlar konulmalı. Terör ve tecavüz en basta olmak kaydıyla. Toplum buna hazir. Hala bilmem ne Avrupasina özenmenin anlami ne.

Ne desem boş. Örümcek ağlarını aşamıyorum. Ortadoğuda idamın gelipte masum can almadığı bir ülke yok. Yahu meclis falan hepsi iptal zaten parlemento desen bir halta yaramıyor. Tek bir kişi karar verecek bu işlere. Ha bu ülkede adalet var diyorsan aç ergenekon davasina ve ben bu davanın hakimiyim diyene bak. Aynı şey bir daha yaşansa idam dense ve o kişiler idam edilse 3 4 sene sonra ayy biz cok özür dileriz feto ya da metö neyse artık tarikatlar cenneti oldu zaten ülke, tarafından kandırıldık mı diyecekler?

Sen sanıyor musun bu ülkede sadece suclular idam edilecek? Milyondolarlık araç alıp gemi dizenlere laf yok fakat hükümlüye ilac verilip ağır müebbete tıkınca beslediginiz 1 2 ögün yemegin lafı yapılıyor. Böyle sığ bir argüman olabilir mi ya?

Bana tarihten örnek verir misin? idam şu ülkeyi ileriye taşıdı suçlar düştü de. Hadi ver. Ortadoğudan zaten veremezsin bak avrupa da dünyada ver.
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Su an bile anlaşamıyoruz farkinda misiniz? Insan eliyle olusturulan bir kanuna referandumlarda da sahit olduk ki kabul edenler ve reddedenler var. Yani ne yapılırsa yapılsın bu bir zumreyi tatmin etmeyecektir. Suçlular hakettigi cezayi almadığı muddetce daha cesur olacaklar. Bulunduğum konum olarak uyuşturucu ve illegal işlerin göbeği (Istanbulda olanlar bilir Kuştepe Gultepe ortasi). Inanin 100 metre aşağıda karakol var adamlarin s*kinde degil. En fazla alirlar bir gece nezarethanede yatariz diyor. Ceza yok. Bu adamları al muebbete koy zaten 2 gune bağımlı olduklari icin ölürler (Bağımlı oldukları icin kucumsemiyorum asla da direk idam edilsin demiyorum. )Parmaginzdaki ufak bir yaradan dolayi kolunuzu kesmezsiniz dimi? Tedavi edilebilecek durumda olanlar tedavi edilmeli. Ha kolunuzda kanser var ve bu bütün vücudunuzu ele gecirmeye meyilli ve tedavisi yok? Ne yapacaksınız Bezle sarayim üstünü görmeyim -haber kanallarıni izlemem görmem o tür olaylari- tavir mi sergilersiniz. Herkes kendi penceresinden bakar olaya. O acıyı yaşadığınızda o insanin idam edilmesini değil size teslim edilmesini istersiniz ve yaşamadığı aciyi yaşatmayı istersiniz. Bu insan doğasındaki intikam alma duygusundan kaynaklanr.
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Sizin inandiginiz değerler size doğru.
Benim inandığım değerler bana doğru.

Ama örümcekler ağlar, gericiymisiz gibi vs tavırlar hic yakışmıyor. Sizin degerlerinize ve düşüncelerinize hakaret etmedim. Lütfen kabul etmiyorsaniz da saygi gosterin. Yoksa tartışmanın anlamı yok. Karşıdakini eleştirirken hakaretvari tavirlar sergileyen birisiyle doğrular üzerine konuşamam. Selamlar.
sworks mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Kesinlikle idama karşıyım. Sebebi ise, her zaman kurunun yanında yaş da yanacaktır. Suçsuz yere idama giden insanlar olacak bunu gözardı etmemek gerekir.

İkinci husus ise, insanların bu kanunu kötüye kullanabilme ihtimalidir. Özellikle birisini idam ettirmek için çabalayan insanlar olacaktır. Şuanki hükümeti ve muhalefeti konuşarak siyasete girmek istemiyorum fakat farzedin ki ileriki dönemlerde X partisi başa geçti. Bu parti örgüt gibi hakiminden savcısına, polisinden askerine her şeye kendi adamlarını yerleştirdi. Ne malum önüne geleni astırmayacağı?
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al