wmaraci reklam
lidertakipci

Kaza Yaptım. Suçlu Ben miyim?

37 Mesajlar 4.279 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

webtegez webtegez İstersen Milyoner Olursun Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektronik Teknikeri - PHP'ci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba arkadaşlar.
Bu geçtiğimiz pazar günü arabamla evime dönerken dört yollu bir caddeden karşıya geçmek isterken ticari taksi ile kaza yaptım. Olay anını telefonumdan çizmeye çalıştım. Telefonum 5s olduğu için anca o kadar boyutta çizebildim. Önce resmi koyayım sonra kazanın nasıl olduğunu açıklayayım.

Şimdi burda mavi renkte boyadığım araç benim aracım. Sarı renkte olan ise çarpıştığım ticari taksi.
Benim yapmak istediğim tek yönlü olan tali yoldan çıkıp caddeden geçerek karşıdaki tali yola girmekti. Ben yola girmeden önce yol boştu. Ticari taksiyi görmüştüm fakat gerçekten çok uzaktaydı. O kadar hızlı geldiğinide bilmiyordum. Ben çok yavaş bir şekilde karşıya geçmeme az kalmışken taksi beni görmesine ve frene basmamasına rağmen o aradan kaçarım mantığıyla geçmeye çalıştı ve ben ne olduğunu anlamadan saniyelik bir kaza oldu be taksiye ortadan girmiş oldum. Taksi o kadar hızlıydı ki çarpıştıktan sonra metrelerce ilerde zar zor durdu.
Tabi onun orta iki kapısı, benimde ön takım komple darma dağın oldu. Bir de çok ama çok yavaş olmama rağmen.

İki aracında kaskosu yok. Sigortaya kaldık. Hasar onarım merkezi suçun her türlü benim olduğunu araç isterse kilometrelerce uzakta olsun onu görüp geçmesini beklemeliymişim ve yolun tamamen boş olması gerekliymiş. Cadde çok işlek bi cadde ve geçtiğim yerde ışık bulunmamakta.

Bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim. Acil yorumlarınızı bekliyorum.
Teşekkür ederim.

Batuhan P. | SoftVore.com
wmaraci
reklam

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Geçmiş olsun kardeşim konu hakkıda bilgim yok ama en azından geçmiş olsun diyelim değil mi. Allah kaza bela göstermesin kimseye
53456

kişi bu mesajı beğendi.

// Acta est fabula

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Amin kardeşim Allah razı olsun. Bende 3 buçuk yıllık şoförlüğümde ilk defa kaza yaptım. Gerçekten kötü bir olay. Hele birde arabanın öyle darmadağın olmasını görmek gerçekten kötü bir durum. Allah'tan iki tarafta da cana bir şey gelmedi.

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Şimdi hocam yanlış bilgi vermek istemem ancak yola dahi olan kişi sensin , kendi şeritinde ve yolunda giden sürücü olduğu için 10/8 sen suçlu bulunacaksın diye düşünüyorum. Sürat olabilir ancak tali yola giriş yapan sen olduğun için gelen aracı kontrol etmelisin. Ek olarak araca ortadan vurduğunu söylüyorsun buda seni biraz daha suçlu gösteriyor hani sana arkadan çarpsa ben yola çıktım adam çok süratliydi duramadı arkadan vurdu diyebilirsin. Ama göbekten vurmanda senin daha yola çıkmadan kazaya sebebiyet verdiğini gösteriyor.

Geçmiş olsun dilerim , Allah sağlığa zarar vermesin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Çok sağol hocam teşekkür ederim. Valla bende öyle düşündüm mantıj olarak ben suçluyum ama olay anını görenler taksiyi suçladı. Çünlü cidden benim bi suçum yoktu. İki kuruş fazla kazanmak için ölümüne gidiyordu. Çok aradık ama bi kamera bulamadık ya. Maddi manevi komple ben zararda olucam anlaşılan.

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Yani kayıt bir şey bulabilirsen en azından aşırı hızlı olduğu için bir kısmını da karşı tarafa yükleyebilirsin ya da anlaşabilseniz şahane olur ama adamda kendi Aleyhine kanıt bulunamayınca sana yüklemek istemiştir. Hız kadranı takılı kalsa ya da kayıt bulunsa şahane olurdu.

Neyse hocam dişinizi sıkın dua edin daha yaşınız genç , Allah sağlığınıza zarar vermesin. Daha çok kazanırsın , sağlık elden giderse o zaman geri dönüşü olmaz. Böyle düşün hayır vardır de şükür et bak yoluna. Kaskosuz da araca binmeyin , ben ilk aracımdan beri kasko yaptırıyorum ne olur ne olmaz , ne gerek var .
MuhammedArslan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Çok araştırdık be hocam bulamadık vallahi. Dediklerinize kesinlinle katılıyorum. Cana bir şey gelmediği için şükredip soğukkanlı davranıyorum zaten. O hızla kendisi bana ortadan da
girebilirdi ve daha kötü sonuçlar oluşabilirdi. Artık sigortadan gelecek cevabı bekliyoruz. Maddiyat beni çok zorlicak ama napalım artık.

otoarabam otoarabam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 32 / 30
  • Ticaret 2, (%50)
Hocam çizdiğini resime Gore haksızsın ..

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Geçmiş olsun, haksız gibi görünüyor burdan bakınca.

tugaydurukan tugaydurukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotografci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
Gecmis olsun hocam siz suclusunuz maalesef bu taksici milletine (coguna) guvenmemek lazim bazilari cok kurnaz yani oyle birsey ki sizi gorunce hizlanmis bile olabilir tekrar gecmis olsun

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al