wmaraci reklam

Ortaköy de silahlı saldırı

26 Mesajlar 2.894 Okunma
smmexpress

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Gecenin 5 i olmuş dedim ki forumda bi konu açayım varmı bu saatte benım gıbı ders çalışanlar.Girdiğime pişman oldum.Hergün başka bir bomba haberi.Ve her gün başka bir tartışma.
Onlar istediğini başarıyor siz bu şekilde tartıştıkça.Onlar sizin aranızda islam ve islam karşıtı bir ayrıştırma yapmayı başarıyor.
Siz onların algılatmak istediği gibi algılıyorsunuz.
Gerçekten akıl ehliyetine sahip bir insan bunun bir islam karşıtlığı sebebiyle yapılmadığını anlayamayacak kadar kör mü ?
Bende İslama inanıyorum evet ama bu tür şeyleri bırakın ne kötülemeyi ne de başkalarına dayatmayı.Geçmişten örnek almadınız mı ? Özgürlük getiriyoruz diyerek başörtüsünü yasaklamaları,üniversitelere almamaları ya da IŞID'i görmüyor musunuz? Bu tarz İslam savunucularından mı olmak istiyorsunuz ?

Bırakın kimin neye inandığını ya da ne yapmak istediğini...
Siz ülkenizin nasıl daha iyi yerlere gelebileceğini tartışın,eğitimi tartışın,bilimi tartışın,insan haklarını tartışın...

wmaraci
reklam

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Makalepaneli Laik bir ülkede İslam neden tebliğ edilmesin ? Bunun neresi kötü ? Sen burada kendi özgür ifadeni açıklayıp milleti buna inandırmanla her kimsenin sokakta İslama tebliğ etmesi arasında ki fark nedir ?
İslamı da tebliğ edebilirsin başka bir dini de kişi neye inanmak isterse ona inansın sen görevini yerine getirde varsın gerisi ona kalsın.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Ülkemin geldiği hale gördükçe, üstüne oynana oyunları, bu oyunlar uğruna katledilen onlarca masum canı. Kahroluyorum. Dini, Müslümanlığı ve Hristiyanlığı kullanarak aynı Türk ve Kürt gibi ülke içi huzursuzluk çıkarmaya çalışıyorlar. Ama olan yine bizlere yine masumlara oluyor.

Yazık. Yapana da, yaptırana da ve terörün her türlüsüne lanet olsun.

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)
Nasıl yaşayacağız, nasıl nefes alacağız...

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ
wmaraci
wmaraci

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)

skytr adlı üyeden alıntı

enteresan.

hem ilahiyat fakültesinde okuysun hem de kahrolsun batsın dininiz diyordun.

Hiçbir din tek din olarak karşımıza çıkmıyor. Bugün Sünniler Şiileri düşman olarak görüyor, Şiiler de Sünnileri. Süryaniler Ortodoksları sapık olarak görüyor, Protestanlar da Süryanileri. Temeli aynı olan Budistlik ve Hinduistlik arasında küçük bir fark olsa da her iki dinin mensupları birbirlerini yanlış olmakla suçluyor.
Hal böyleyken masum insanların ölümüne göz yuman, sırf kendisinden değil diye insanların ölümünü meşru kılan her din yerin dibine batabilir. Benim için sorun yok.

Bugünkü saldırıya sevinenler var aramızda. Neden sevindiklerini belirtelim: Reina'dakiler içiyordu, kadınlar mini etekliydi, Mekke'nin fethini değil yılbaşını kutluyorlardı.

Din insanın vicdanı ile ilgilidir. Herşey insanın kendi içinde biter. Bu akşam içmek isteyen içsin bundan bana ne? Kuruyemiş yeyince dinden mi çıkılıyor?

Bugünkü saldırıya sevinenler yarın Milli Piyango çekilişinin tam listesini veren bir gazete alarak biletlerini heyecanla kontrol edecekler. İşte ben bu noktadaki insanları "şiddetle" eleştiriyorum ve eleştirmeye devam edeceğim.

I Love Yandex Money

skytr skytr ??? Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum ABD
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 92 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Makalepaneli sen demiştin dininiz batsın ve şimdi de ilahiyat fakültesinde okuyorum diyorsun.eğer orda okuyorsan müslümansındır ve bu şekilde söylemenin doğru olmadığını biliyorsundur sanırım.

sen şiileri ya da diğerlerini düşman olarak görebilirsin ama ben görmüyorum ve hiçbir müslüman göremez.görende kendini sorgulamalı

kimsenin saldırıya sevindiği yok.sevinende kendinisine kötülük yapıyordur ama senin gibi insanlar burda gelip her şeyi müslümanların üstüne atmaya çalışıp müslümanız diyorlar.

eğer birilerini eleştireceksen önce kendinden başla.en büyük eleştiri insanın kendisinde başlamalı.
AhmetCakmak34 Makalepaneli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al