freelance iş ilanları

Türkiye'de Devlet Terörü

34 Mesajlar 4.706 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MaryCelesteSH MaryCelesteSH Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Diş protez
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 59 / 22
  • Ticaret 1, (%0)

lukama adlı üyeden alıntı

Askeri bilgisi olmayan bunu vahşet sayar ama tüm dünyada rutin kontrol olarsk geçer. Ölü teröristin üzerinde bomba gibi şeyleri kontrol etme amaçlı böyle uygulamalar yapılmakta. Hatta daha kötü uygulamalarda mevcut cesete roket atma vs gibi

Askeri bilgisi olmayan demissiniz ben suan vatani gorevimi yerind getiren ve yaralandigim icin hava degisiminde olan bir askerim. Bilgim var ve yapilan insan haklari yasalarina aykiridir tum dunyada aksini iddia etmek imkansizdir lutfen at gozlukleruni cikarin. O adam vatandas ve heleki sizin deyiminizle terorist olsa bile yasalar o sekilde yapilmasini izin vermiyor bos bos bilmeden konusmayiniz.

Ek Olarak:

AnılZengin adlı üyeden alıntı

Doğuda görev yapan askerlerin psikolojilerini de baz almak lazım. Biz burda evimizde pijamayla rahat rahat otururken ve bunu yanlış bulurken, her dakika ölümle burun buruna olan, her dakika sırtından vurulma ihtimali olan askerlerimizin böyle bir hareketi onlara göre doğru olabilir. Ben askerlik görevimi henüz yapmadım yapan abilerim elbet mevcuttur forumda. Askeri hiyerarşiyi görmüş geçirmiş ve yaşamış birileri bu konuyu daha iyi anlayacaktır.

Böyle bir durum gerçekten utanç verici, asla doğru bulmuyorum.

Bu bir savunma olamaz allahuni seversen hocam paikolojileri bozuktur nedir. Psik sorunu olan asker evine gonderilmelidir. Ne isi var askerde. İlk yorumumda asker oldugumu da belirtim
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Dil, din, ırk ne olursa olsun karşında ki bir insan. Terörist olsa bile, geride kalan ailesi bu görüntüleri gördüğünde ne halde olacaklarını hiç düşünmezler mi? Hele ki annesi? Siz gencecik insanları arabanın arkasına bağlayıp sürükleyin diye ömürlerini feda etmiyor o anneler. Bu işkenceyi yapanlar dilerim daha beteri ile karşı karşıya gelirler.
Rekomedya MaryCelesteSH

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

lukama adlı üyeden alıntı

Youtube da arat bakayım Israil ve Amerikan askerlerinin ceset bomba kontrolünü neler göreceksin. Tabi savunuyor değilim bu durumu ama bu gibi durumlar tüm dünyada mevcut.

Ölüyü şehir içinde aracın arkasına bağlayıp sürükleyerek bir yandan da küfürler edip bir de üstüne bunu videoya çekerek bomba kontrolü yaptıklarına mı inanıyorsunuz yapmayın, 3-5 üniformalı zibidi aşağılıkça şeyler yapmış niyetleri de besbelli bomba kontrolü falan değil, havuz medyasının çevir kazı yanmasın hesabı bu rutin uygulama bomba kontrolü hikayesi

Hadi ben yanılıyorum cahilim böyle bir uygulamanın rutin olduğundan haberim yok diyelim, harp akademilerinde eğitim vermiş bir uluslararası ilişkiler uzmanı olan Davutoğlu da mı bilmiyor ki buna karşılık gece vakti bir açıklama yapıp inceleme başlatıldı orduya askere polise zarar verecek yakışmayacak hareketler diyor ?

İsrail ve Amerika örnekleri umarım ironidir, devletinizin ordusunun çocuk katili tecavüzcü alçak namussuz 2 orduyu örnek almasını istemiyorsunuzdur.
MaryCelesteSH

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Böyle yapmak yanlış. Kuracaksın darağacını şehirlere, ibreti alem olsun diye tek tek asacaksın. Doğrusu bu. Ayrıca bu olay ile birlikte teröristleri her fırsatta olduğu gibi masum gösteren bir güruh mevcut. Lütfen aradaki ince çizgiyi ayırt edelim. Hamile eşinin yanında benim askerimi öldüren birinin canı kutsal falan değildir. Ölüsü de leştir.
WampiR Kakarotto YasinErgul

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Yıl olmuş 2015, hala Türkiye Cumhuriyeti'nin o bölgeden ayrılması durumunda o bölgenin Kürtlere kalacağını ve adının Kürdistan olarak değiştirileceğini zannedenler var.

O bölgede PKK, PYD, IŞİD falan sadece ve sadece kukladan ibaretler. Kürtlerle alakası yok.

Ama işte zaman her şeyi açığa çıkarırlar diye boşuna demiyorlar. Sabır diyoruz, sadece sabır. O bölgenin temelde kendilerine ait olduğunu düşünenler kartlarını açık olarak oynadıkları zaman ben bu "Kürdistan" diye kafa ütüleyenlerin nereye kaçacaklarını gerçekten merak ediyorum. Kürdistan diye her şeyi savunan PKK'nın kendilerine ait tek bir şey olmaması bile birazcık ipucu veriyor aslında. Silah aldığı ülkeler zannedersin ezelden beridir kürt aşığı da bu yüzden onları silahlandırıyor.

Bakalım birgün şu Kürdistancı PKK kendi silahını üretebilecek hale gelsin, onları ilk kim yok ediyor göreceğiz.

Cesede gelince, ben terörist cesedine saygı duymam. Yanlış anlamayın savaş anında düşman cesedine bile saygı duyar gerekirse kendim gömerim. Çünkü bir savaş anındasınızdır ve onunla aynı konumdasındır. Tamamen onurlu/gururlu bir mücadeledir. Fakat evinde yatanları gelip öldüren, doğrudan savaşa girişmeyip sağda solda saklanıp tuzaklar kurup ülke bütünlüğünü bozan ve bunu yaparken de "Türkiye Cumhuriyeti kimliği" taşıyan kişiye saygı duymam. Vatan hainidir bu ve asılıp cesedi günlerce sokak ortasında kalmalıdır bile.
isousluer lukama WampiR

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Şu anda bu konuya mesaj yazanların birkaç tanesine o kadar acıyorum ki. Kardeşlik naraları atıp vicdan goygoyundan başka bir şey bildikleri yok. Böyle bir olayın gündem değiştirmek olduğunu anlamayacak kadar saflar da var aramızda tabi ki. Ha bu olay ne için yapılmış olursa olsun, yok insan sonuçta, yok ailesi ne der, yok ne olur, yok böyle olur diyenler; Onu zaten ailesi göndermiştir muhtemelen dağa. Benim fikrime gelince, keşke böyle bir olayı algı yönetimi için gündem değiştirmek adına değil de, her zaman yapsalar. Kakarotto arkadaşın yazmış olduğu mesajdaki son paragrafı tamamen destekliyorum.

Son olarak, askere zibidi muamelesi çeken arkadaş adına kendimden utanıyorum. Sen benim dayıma ve abime (Bakınız) zibidi diyemezsin. Kim olursan ol, seni her ne kadar tanımasam da, sana hakkımı asla helal etmiyorum.
Rekomedya Responsive

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

chalap chalap Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 25, (%100)
Beni öldürmek isteyeni yakalasam ben de aynısını yapardım belki ama kimsenin olmadığı bir yerde.

MetinBiyik MetinBiyik @_metinbiyik Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Radio Network Teknik
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 194 / 195
  • Ticaret 7, (%100)
Sen benim kardeşimi, sınırda nöbet tutan askerimi vuracaksın; ben sana az bile yapmışım.
Bu görüntülerle TÜRK olduğundan utanan varsa utansın bunun Türk olmakla ilgisi yok.

İnanan bir insan önce ALLAH'tan korkmalı bu sürükleme işini yaparken.

"Vatan sevgisi imandandır."

sözünü ne kadar ön plana çıkarsakta, bu ülkede inancı olmayıp vatanını inanandan bile çok sevenler var.

Evet, herkesin kendi görüşü saygı duyarım fakat kimse benim kardeşimi haince arkasından vurana bu yapılmış diye devletine karşı ayaklanmasın.

Kakarotto sonuna kadarda destekliyorum.

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Cesede gelince, ben terörist cesedine saygı duymam. Yanlış anlamayın savaş anında düşman cesedine bile saygı duyar gerekirse kendim gömerim. Çünkü bir savaş anındasınızdır ve onunla aynı konumdasındır. Tamamen onurlu/gururlu bir mücadeledir. Fakat evinde yatanları gelip öldüren, doğrudan savaşa girişmeyip sağda solda saklanıp tuzaklar kurup ülke bütünlüğünü bozan ve bunu yaparken de "Türkiye Cumhuriyeti kimliği" taşıyan kişiye saygı duymam. Vatan hainidir bu ve asılıp cesedi günlerce sokak ortasında kalmalıdır bile.

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar psikoloji eğitimi almanızı veya en azından 1 2 haftalık kurslara katılmanızı öneririm. Ben eğitimini almış birisiyim. İsterseniz kurslara yönlendirebilirim.

Her şeyi, herkesi kendiniz gibi düşünüp yorumluyorsunuz. Ben çevremde sakin olarak tanınan birisiyimdir. Kolay sinirlenmem ama görüntüleri izleyince "Ben de olsam aynısını yapabilirdim." diyorum rahatlıkla. Veya bu olay yapılırken o araçta bende olsam "Oğlum manyak mısınız ne yapıyorsunuz?" demeyeceğimden %100 eminim.

Yani bunun Türklükle bilmem neyle bir alakası yok hemen her şeyi buralara bağlamayın. Kız/ erkek arkadaşınızla kavga ettiğinizde "Elime geçirsem de boğsam şunu ya" diye tepki gösteriyorsunuz veya öz akrabanıza bir şeyden kızıp aynı şeyi söyleyebiliyorsunuz (Var mı göstermeyen?).

Bu kadar rahatken bile atarlanabiliyorken, orada görev yapanların bu tavırlarını hoş karşılamak zorundasınız. Bu adamlar 7/24 kontrollü hareket etmek zorundalar, sinir stres vs zibil gibi. Deşarj olmanın yollarını muhakkak arıyorlar (Kaldı ki ceset terörist cesedi zaten. İnsan muamelesi görmesi saçma olur).

Tekrarlıyorum; Zerre rahatsızlık duymadım.
WampiR

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Siz oturduğunuz bilgisayar kuoltuğundan kurtlar vadisi hayranı savaş sevici cocuklar olabilirsiniz. Evet cocuklar diyorum çünkü çoğunuzun askerlik bile yaptığını sanmıyorum.

Savaş kötü birşeydir, savaş zordur.

Türkiyede yapılan 2 ankete göre şöyle sonuçlar ;

1. Türkiye ordusu her ne şekilde olursa olsun PKK ile savaşmalı mıdır? (Barış olmayacak)
Evet: %80
Hayır: %20

2. Bu şartlar altında oğlunuzu askere gönderir misiniz.
Evet: %4
Hayır: %96

Aynı şu konudaki gibi oturduğunuz bilgisayar başından devlet millet kurtarmak kolaydır. Nasılsa kurşunlar size yönlü değil.

Savaş ve savaş suçları ahlaksız şeylerdir. O rada yerde sürünen adamın PKKlı olması yada ingiliz olması hiç birşeyi değiştirmez. Yapılan kesinlikle kalleşce bir eylemdir.

Türk ve türk ordusunun geçmişe dayanan çok büyük zaferleri ve tarihi vardır. Bu tarihe sahip bir ordunun içerisinde yer alan asalak bir kaç kişinin böyle hareket yapması kesinlikle kabul edilemez.

Bu arada savaş seviciler size sesleniyorum. Ellerinizi klavyenin üstünden yavaşca çekin. Hadi doğuya gidiyoruz PKK ile savaşcaz deseler, dur abicim daha sütümü içmedim siz gidin ben ilk otobüsle geliyorum diyeceğinden de eminim.

Saygılar.

Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

>/dev/null 2>&1
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al