wmaraci reklam

Türkiye Kazanacak!

18 Mesajlar 1.748 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

iamemrhn iamemrhn İlterizTR (Instagram) Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Founder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 35 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Sevgili WMaracı Forum ailesi,
Tüketici bilincini yeniden inşa etmeyi planladığımız ve buna yönelik içerik paylaşımı yaptığımız Instagram hesabımız var. Siz değerli arkadaşlardan takipte kalmanızı ve yaptığımız paylaşımlardan istifade etmenizi rica ediyoruz.

Şimdi birileri çıkıp elbette "Yav bu Instagramla olacak iş mi?", "Türkiye Türkiye deyip milleti çekip takipçi arttırmaya çalışma." diyenler de elbet olacaktır. Benim nazarımda bu arkadaşlar da eğitilebilir.

Nitekim gün birlik olma günüdür. Ülkemizi nasıl kalkındırabiliriz?, Neler yapabiliriz? gibi sorulara elimizden geldiğince yanıt vermeye ve vatandaşlarımızın bilgi edinmesini, bilinçlenmesini sağlamaya çalışıyoruz. Burada bizden küçük büyük çok arkadaşımız, abimiz, kardeşimiz var. Büyüklerimin bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek desteklerini esirgemeyeceklerini biliyorum. Sizlerden ricam bu konuda hassas olmanız ve desteğinizi esirgememeniz.

Umuyoruz ki hep beraber birlik olup birbirimize ülkemiz için destek olacak ve Atatürk'ün de dediği gibi ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız. Unutmayın Atatürk bütün ümidim gençliktedir diyor ve biz de bir şekilde bu uğurda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Umudumuzu kırmak yerine destek olun :)

Dilerseniz bu konu altında önerilerinizi ve yorumlarınızı yapabilir bize de nasıl bir yol izlememiz gerektiği hususunda bir ışık olabilirsiniz.

İlteriz - Tüketici bilincini yeniden inşa eden platform.

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Bu konu daha önce açılmıştı sanki?

• Üyelik 22.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Founder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 35 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkcigeldi Evet, bu konu daha önce açıldı. Yapılan yorumlar karşısında nutkum tutuldu ve kaldırılmasını istedim. Umudumu yitirmeyip tekrar açmam gerektiği kanısına vardım. Umarım bir sorun teşkil etmiyordur sizin için.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Nitekim gün birlik olma günüdür.

Bu olay artık Türkiye Cumhuriyeti için geçerli bir durum değil. Türkiye Cumhuriyeti yakın gelecekte asla ama asla bir olamayacak kadar ayrıştırıldı çünkü. Bu yüzden diğer yazdıklarınız tamamen anlamsız kaldı benim için.

Şunu da ekleyeyim: Bu şekilde saçmalıklar devam ettiği sürece asla ama asla Türkiye kazanamayacak.
FurkanCanoz 68136

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Founder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 35 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
mustix Biz izin vermedikçe bu söylediğinizde yüzde 1 dahi ihtimal görmüyorum ben açıkçası.

"Bunun bilincinde olarak bir şeyler yapmak gerektiğini düşünüyor musunuz?" sorusu aklıma geliyor, her ne kadar az önce ihtimal görmediğimi söylesem de merak ettim.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Dostum iyi niyetli olabilirsin tamam ama biz bu aşamaları çoktan geçtik. Daha önemli problemler var şu an. Ülkenin sorunu bundan kaynaklı değil ki?

Oldukça olumsuz düşünsem de seni(sizi) kırmamak adına daha fazla uzatmayacağım. Başarılar.
ASametYildirim bQnyy iamemrhn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Founder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 35 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkcigeldi Biz halk olarak görevimizi yapalım da hocam. Kalanı Allah'tan artık. Önemli olan bir şeyler yapmak ve tevekkülü elden bırakmamak.

Rakoto Rakoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek acemi yazılımcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Kalanı Allah'tan demeden önce bir iş yapmak sonra beklemek gerekli bence.
Ha ülkede mevcut iktidar olduğu sürece ne yapabiliriz ? Ne gibi bir yol izleyebiliriz bilmiyorum ?
Ben vakti zamanında Arduino projeleri yapıyordum ama yükselen dolar euro kuru karşısında bir şey yapamaz hale geldim
Ee eskiden tüyapa fuarlara giderdim şimdi mazot parası gel git parası beni zorluyor
Yerli üretim yapan firmalarımız ne kadar dürüst ekim ayında fiyat güncellemesi yapıp %20 zam yapıp daha sonra enflasyonla mücadele kapsamında %10 indirim yapıyorlar.
Yani kısacası artık bir Tüketici kavramı yok ki bilinci de olsun. 1600 lirayla yaşam mücadelesi veren insanlar var. Ha instagram farklı bir platform faydası olur mu bilemem ama anladığım kadarıyla bir şeyler yapmak istiyorsun ee bence bunun içinde sokağa inmelisin. Köylere,kahvelere,sokaklara inip insanlara anlatmalısın. Ama elinde 1 paket makarna veya kömürle gitmediğin sürece nasıl bi tepki verirler ne söylerler dinlerler mi orasını bilemiyorum ?

• Üyelik 22.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Founder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 35 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Rakoto Dostum "Kalanı Allah'tan demeden önce bir iş yapmak sonra beklemek gerekli bence." demişsin. Ben de zaten "Kalanı Allah'tan artık. Önemli olan bir şeyler yapmak ve tevekkülü elden bırakmamak." demişim. Gereksiz olmuş biraz ama vaktini ayırıp yorum yaptığın için teşekkür ederim.

Yokluğu yaşayan paylaşmayı bilir hocam. Keşke zengin olsam da dediğin gibi bir paket makarna, bir çuval kömürle çıksam karşılarına. Ama ben de elde edemiyorum. Bu duruma geldiğimizde ben de dahil zenginler de dahil etkileniyoruz ama etkisi en çok bizim üzerimizde görülüyor.

Demem o ki yaşayanlardan ve etkisini görenlerden biri olarak artık bu konuda bir şeyler yapmamız gerektiği inancına sahibim. Bir ülkede yerli üretim yoksa zaten ekonomide olumlu yönde bir değişiklik beklemeyin. Biz varolan tüm ekonomik benliğimizle yerli sermayeye katkıda bulunursak paramız içeride kalırsa bir o kadar dışarıya bağlılığımız azalır. *(Kalite konusuna hiç değinmeyin muazzam işler çıkartıyoruz.)

İktidar iktidar demeden var olan, ter dökülen, emek verilen işlere destek olun. Varsın Allah (c.c) kaderimizde bunları bize yazmamış olsun. Hele biz bir yapalım önümüzde iktidar durursa onun da çaresine bakılır. Üretimin önünde duran iktidar(!) mı olurmuş?

Sağlıcakla kal hocam :)

Rakoto Rakoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek acemi yazılımcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Ben kömürü , makarnayı yokluk zenginlik statüsü için dememiştim farklı bi anlamda demiştim ha keza eline alıp gidersen belediye seçimleri de var siyasete hızlı bir giriş yapmış olursun :) zaten ülkeyi bozan bu oldu 2 kilo makarna için oy satan vatandaşlar var olduğu sürece hani senin bir kişiyi karşına alıp ya arkadaş sen Coca Cola içme bak bizim yerli markamız Cola Turka var onu iç dersen kalite farkı,maliyet farkı çıkacaktır ortaya hadi kaliteyi geçtim bizim insanımız için para çok kıymetli çünkü çok çok az.Hali hazırda yerli üretim olarak çoğu kategoride ürünümüz bulunmakta mühim olan bunları dışarıya satabilmek yüzölçümü bakımından küçük hollanda bize meyve sebze gönderiyor ee bu nedenle mühim olan üretim yapabilmek değil doğru metotlarla,yüksek verimle,maliyeti düşük kaliteli ürün üretebilmek maliyet düşerse farklı ülkeler için cazip hale gelicektir. Ürettiğimiz yerli ürünler ne kadar yerli peki ? Atıyorum geçmişte çalıştığım bir a firmasından yola çıkarak kamyon,otobüs üretimi yapan bi fabrika sac,karoseri hammaddesi yurt dışından,Motor yurt dışından,Elektronik aksam yurt dışından vs vs. Bizim yaptığımız koltuk,cam,boya diyebilirim ha bir de amelelik işi olan montaj işlerini yapıyoruz . Hal böyleyken üretilen aracın üzerine yerli üretim damgası vuruluyor ama bu araç ne kadar yerli oluyor veya ülkemize kazancı ne oluyor ?
Üretimin önünde duran iktidar olur mu demişsin ? Duran iktidar olur olmaz olur mu :) ? Kapatılan seka fabrikası,Et ve Balık Üretim AŞ (EBÜAŞ),Türk *******,Köy Hizmetleri Müdürlükleri,Tütün İşletme Müdürlükleri,Termik ve Akarsu santralleri,şeker fabrikaları,özel üretim yapan fabrikalar ve daha niceleri :) Yani temel amaç bu öldürmeyip süründürmek :)
Ha vesselam yapmaya çalıştığın işin benzerleri var senin farkındalık sağlaman için ne yaptığın önemli bu ideanla çığır bile açabilirsin imkansız diye bir şey yok sonuçta sicilinde ufacık bir kayıt olan bir vatandaş memur asker polis olamazken sicilinde pek çok kayıt olan biri nasıl ki cumhurbaşkanı oluyorsa sen neden başarılı olamayasın ? Köstek değil destek olmak isterim tabii ama metot ve yöntem belirlenmeli . Hedef kitle kimdir ? Ne anlatılacak ? Kurumsal kampanyalar tüketiciye aktarılabilir mi ? Yapılan çalışmanın yararları ne olucak ? Yerli üretim yapan fabrikalarla iletişime geçilecek mi ?
Bende bu işin yapılmasını başarıya kavuşmasını isterim emin ol ki isterim ama dediğim metot ve yöntem belirlenmeli
Başarılar diliyorum
Ayrıca Tübitakta bununla ilgili pek çok yarışma düzenleniyor bi göz atmanı isterim
https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/akademik/ulusal-destek-programlari

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al