wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretli Temalar Ücretsiz Oldu

10 Mesajlar 1.285 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SmmPaneliComTR SmmPaneliComTR SmmPaneli.Com.T Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
Merhaba arkadaşlar.

İnternet alemini gezdiğim zaman her temanın ioncube şifresi kırılıp paylaşılmış. Usluer v3 olsun, TrendWp temaları olsun, Gribe teması olsun hepsi. Yabancı temalar için yaparsınız ücretsiz dağatırsınız tamam anlıyorum da bu Türk ve Müslüman kardeşlerinizin 2 kuruş kazanmasını engelleminiz ne oluyor ? Bir tanesi gelmiş kendini savunuyor yok Usluer teması normalde arthemia teması diye biz de salağız ya bilmiyoruz sanki. Usluer temasına bakınca Arthemia temasıyla neredeyse hiç bir alakası yok. O derece değiştirilmiş bir tema. Hadi onu da geçtik gribe teması komple sıfırdan kodlanmış , TrendWp peki ? Artık insanları anlamıyorum gerçekten çözemiyorum. Ücretli temaların hepsini bende indirdim bilgisayarımda var ama kod bilgimi geliştirmek için indirdim. Kullanmak istesem yüzüm kızarır o sitenin google veya yandex'te çıkması görünmesi gittikçe rahatsız eder beni kimse görmesin diye uğraşırım resmen. Usluer teması elimde olduğu halde yine de kullanmak için ücret ödeyip de aldım. Bizim günahımız ne o kadar para veriyoruz anlamıyorum millet diyor ki siz salaksınız para verip alıyorsunuz biz bedavaya , adam sizi kazıklıyor. Şimdi ağzımı bozmamak için kendimi zor tutuyorum ama insanım ve akıllıyım diye geçinen insanlardan gerçekten tiksinmeye başladım. Bir proje yapmanın peşine düştüm artık bunları paylaşanlara kara listeye almak mı olsun yada arama motorlarına şikayet edip siteleri düşürmek mi olsun karar veremedim. En yakın zamanda buna bir el koymayı düşünüyorum çünkü yazık o kadar kişi emek veriyor isteyen parayla isteyen parasız dağatır paralı dağatılıyorsa kimsenin onu parasız yapmak gibi bir lüksü olamaz. Her ne sinirin , kinin olursa olsun.

Şimdi diceksiniz ki bunu niye yazdın bizde biliyoruz diye ama sinirlerime hakim olamadım en azından milletin kişiliksiz sitelerine söveceğime konuyu açıp biraz sohbet edelim dedim.

wmaraci
reklam

aakinci aakinci hdfilmdevi.org Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 902
  • Beğeniler 51 / 110
  • Ticaret 51, (%96)
yeni bir sistem getirmeliler. Daha modern bir şifreleme ya da başka bir teknik kullanmalılar.

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
Her piyasa böyle şeyler oluyor olmakta. Önüne geçilmesi zor.

rankend rankend barankaraboga.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Adayı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 20 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Yeni bir şifreleme getirilse fena olmaz ama onunda sonu yakındır.Mutlaka bişi üretiyorlar , sırf kendini bu işe adamış insanlar var sanırım.

Bunları engellemek için arkamızda sağlan birileri olması gerekir veya buna karşı arama motorları bir sistem üretebilirler.

barankaraboga.com // rankend.com // hatadeposu.com - türkiyenin hata çözüm arşivi
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
Arama motorları olarak Google pek bir şey yapacağını sanmıyorum. Çünkü çalıntı içeriklere bile adsense verebilen ve özgün kaliteli sitelere reklam vermemek çeşitli sebeplerden banlayan bir şirket pek güvenim yok. Yandex diye düşünsem Türklere çok özen gösteriyorlar isteklere ve arzulara hepsini neredeyse tek tek yerine getirmeye çalışıyorlar. Bu konu biraz karışık bir konu yaparlar mı bilmiyorum.

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Yabancı temalar için yaparsınız ücretsiz dağatırsınız tamam anlıyorum da bu Türk ve Müslüman kardeşlerinizin 2 kuruş kazanmasını engelleminiz ne oluyor ?
Yukarıdaki düşüncen şahsen pek uygun değil. Herhangi bir ırk'ı ayırdetmeksizin(çünkü ırkçılık olur, müslüman'a ters olur) hâkkın karşılığını verdiğimiz zaman Müslüman terimine uygun hareket etmiş sayılırız.

Ücretli temaların hepsini bende indirdim bilgisayarımda var ama kod bilgimi geliştirmek için indirdim.
Sonuç olarak zaten üretici firma/kişi o kodları satıyor. Seninki bilgi, fikir çalmaya girmiyormu ?

Bizim günahımız ne o kadar para veriyoruz anlamıyorum millet diyor ki siz salaksınız para verip alıyorsunuz biz bedavaya , adam sizi kazıklıyor.
Sanırım bu alıntıda üstteki yazınızla ikileme giriyor.

Konuyu baltalamak gibi bir düşüncem yok akabinde düşüncelerinizin bir kısmının sempatizanıyım. Biz ne zaman hakkını verenleri hak ettikleriyle ödüllendirmeye devam edersek(para karşılığında) o kadar iyi. Yanısıra, warez olarak adlandırılan eylemi gerçekleştiren siteleri de ne kadar çok uyarır bilgilendirirsek ve warez içeriğin sahibinide bu konuda bilgilendirmemiz gerekiyor tabiki o zaman işte birşeyler değişmeye başlar. Bence değişim her bireyin kendinde başlar. Toplum olarak zaten birbirimizi tutmayan bir toplumuz. Eskidenmiş kenetlenmeler.
Karyotip

kişi bu mesajı beğendi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

bulutweb bulutweb Web & Grafik Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web & Grafik Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 33 / 61
  • Ticaret 10, (%100)
Evet insanların emeğini hiçe sayarak bu temaların dağıtılması hoş değil. Konuyu okurken arkadaş güzel bir konuya değinmiş diye düşünmüştüm. Ta ki şu satırları okuyunca kadar:

[QUOTE=SyncMaster]Yabancı temalar için yaparsınız ücretsiz dağatırsınız tamam anlıyorum da bu Türk ve Müslüman kardeşlerinizin 2 kuruş kazanmasını engelleminiz ne oluyor ? [/QUOTE]

Yani burda hem birilerinin hakkını savunmaya çalıyorsunuz, hemde birilerinin hakkı yenebilir normaldir diyorsunuz. Bu nasıl bi mantıktır benim aklım almıyor. Keşke bu konuyu hiç okumamış olsaydım.

"Yabancıların emeğini çalın, temalarını ücretsiz dağıtın, bu normaldir, onu anlarım! Ama müslüman türk kardeşlerimizin hakkını yemeyin."

Bu düşünceyle böyle bir konuyu açan arkadaş hiç kusura bakmasın ama önce kendi düşüncelerini gözden geçirmesi gerekiyor.

İnsan, insandır arkadaşlar.

• Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
Dini konuları tartışmak istemem. Bilip bilmediğim bir çok şey var. Ancak biraz o konuya değinmek istiyorum , Müslüman kardeşimi savunurum gerisi beni ilgilendirmez açıkcası. Sebebi ise , İslamiyet dışında farklı bir din yok. Çünkü İslamiyet geldiğinden itibaren tüm dinler iptal edildi ve İslamiyet kabul etmeyenler kafir olarak nitelendirildi. Yani bunu zaten herkes biliyor , dini olarak beni taşlıyorsunuz ama herkesin günahı kendine sadece ortada kul hakkı denen bir şey var. Madem din hakkında oldu konu öyle anlatalım o zaman. Müslüman kardeşindir , gerisinden uzak dur diye söylenmiş hadislerde veya ayetlerde. Bu lafın üstüne gidip de onlara para yatırmam 2 kuruş etmeyen temalar için. Şunu söyleyeyim yabancı temaların çoğunu sevmiyorum belkide onlarda bizimkini ancak ben beğenmiyorum Türk yapımı temalar benim çok hoşuma gidiyor gerisi çok basit temalar. Düz yazı , düz şekilde sidebar hepsi zaten her temada olan şeyler. Gidip de niye ona para veriyim ki ? Türkler o kadar uğraşıyor her metresini özel şekilde kodluyorlar hangisi parayı hak ediyor sizce hadi bir de böyle düşünün.

Ben kimseye yabancıların temalarını alın herkese verin demedim. Tek dediğim şey hadi yabancılara yapıyorsun bunu Müslüman kardeşine niye yapıyorsun demiştim. Onlar uğraşmadan 3 günde yapıyorlar temayı benim gördüğüm çoğu tema yapan kişiler aylarca uğraşmış. Mesela Sinan Yorulmaz , aylar tema üstünde uğraştı en sonunda temayı istediği hale getirdi ve güzel tema oldu satışa koydu. Bir kere wareze çıksa artık o aylarca süre tek tıka bakacak hale gelecek.

EftalBulut EftalBulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 106 / 217
  • Ticaret 180, (%100)
Boş insanların eğlencesi ne diyelim.

Hadi diyelim kırdılar dagıtınca eline ne geçiyor ?

• Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)

Eftal Bulut adlı üyeden alıntı

Boş insanların eğlencesi ne diyelim.

Hadi diyelim kırdılar dagıtınca eline ne geçiyor ?

İşleri buymuş ve dağattıkça hit kazanıyorlarmış. Siteleri kaliteleri artıyormuş ve hack aleminde üst sıralara çıkıyorlarmış. Yani boş insanların boş tecrübeleri.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al