wmaraci reklam
lidertakipci

Bu 70K Facebook sayfası sizce ne kadar eder?

23 Mesajlar 2.658 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Ben gerçekten ne fiyat verilecek diye merak ettiğim için sormuştum, zira projenin kendine ait PR4 bir websitesi ve birçok sosyal hesabı da mevcut; bunları sormadan direk fiyat biçilmesi zaten anlamsız oluyor; sonuçta bilim sayfası diye belirtiyorum.

Elimde 170K, 100K, 80K, 70K farklı facebook sayfaları mevcut; bu fiyatlara benzer bir skala belirtiliyor ise satmak zaten inanılmaz mantıksız bir hareket olur..

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ;)

sitenizdeki resimler çok orjinal hoşuma gitti normalde böyle resim filan bakmazdım ama 1 2 kere tıkladım 5 10 oldu filan :D

wmaraci
reklam

elbistanli elbistanli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)
abartmayın ben 210k sayfa satmıştım konularım arasında yer almıştır erişimi sadece 67k gunluk 1k yakın begenisi vardı 325tl verdim konularıma bakın sayfanın edecegi organikse 100tl kasma varsa edecegi 60tl bundan fazla edecegini düşünmüyorum
AMACIM ASLA KONU BALTALAMAK DEİL BİLGİMİ SUNUYORUM SORUYA KARŞILIK

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

sitenizdeki resimler çok orjinal hoşuma gitti normalde böyle resim filan bakmazdım ama 1 2 kere tıkladım 5 10 oldu filan :D

Teşekkürler, beğenmenize memnun oldum ;)

Ek Olarak:

elbistanli adlı üyeden alıntı

abartmayın ben 210k sayfa satmıştım konularım arasında yer almıştır erişimi sadece 67k gunluk 1k yakın begenisi vardı 325tl verdim konularıma bakın sayfanın edecegi organikse 100tl kasma varsa edecegi 60tl bundan fazla edecegini düşünmüyorum
AMACIM ASLA KONU BALTALAMAK DEİL BİLGİMİ SUNUYORUM SORUYA KARŞILIK

Burada bir satış yok, fikir almak için platform geneline sordum; her türlü yanıt elbet gelecek. Siz ne kadara sattiniz sorusu yerine siz ne kadar verirdiniz sorusuna cevap olduğu sürece konuya bağlı kalabiliriz, saygılar.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer organik olsa sayfada 70K beğeniye haftalık 200 kişi beğenmez daha çok kişinin beğenmesi lazım. Çünkü benim 25 binlik bir sayfam var ve haftada 400 ü buluyor beğeni organik tabi sayfanızın konusu ve paylaşım oranınııza bağlı gün içeriisnde yapacağınız paylaşımlar vs.vs. bir çok etken var..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

ziyakgul adlı üyeden alıntı

Eğer organik olsa sayfada 70K beğeniye haftalık 200 kişi beğenmez daha çok kişinin beğenmesi lazım. Çünkü benim 25 binlik bir sayfam var ve haftada 400 ü buluyor beğeni organik tabi sayfanızın konusu ve paylaşım oranınııza bağlı gün içeriisnde yapacağınız paylaşımlar vs.vs. bir çok etken var..

Türkiye'de bilim ile uğraşmak :)
4 sene düzenli ilgiyle zaten bir sayfa 70k rakamindan fazlasını gormeliydi; kategori bu konuda cok ama cok etkili maalesef.

internetleilgili internetleilgili Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
hocam fiyat hakkında bilgim olmasada 70k pek organik gibi durmuyor. yani 70k organikte etkileşim en azından yarısı olmalı diye düşünüyorum. 6.5 etkileşimle aktif kullanıcısıda bunun biraz üzerindedir ve bu rakamı satarken/alırken göz önünde bulundurmanız daha faydalı olur.

• Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

internetleilgili adlı üyeden alıntı

hocam fiyat hakkında bilgim olmasada 70k pek organik gibi durmuyor. yani 70k organikte etkileşim en azından yarısı olmalı diye düşünüyorum. 6.5 etkileşimle aktif kullanıcısıda bunun biraz üzerindedir ve bu rakamı satarken/alırken göz önünde bulundurmanız daha faydalı olur.

Amacım satmak olmadığı için sadece yorumlama mekanizmasını merak ettiğimden paylaşımda bulundum, hatta sayfa istatistiklerine telefondan göz atarken atma fikrine nail oldum, bakalım ne dicekler diye paylaştım.

Sanırım kendi ürünümle ilgili bir satış söz konusu bile değilken organik olduğunu belirtme ihtiyacı duymam için bir sebep yok, bu yüzden daha fazla açıklama gereği duymayacağım.

Anlaşılan sizin (webmasterlar olarak bizlerin) aşina olduğu tablo aşağıda belirttiğim gibi olmalı, ancak üzülerek belirtmeliyim ki tamamen inorganik bir sayfadan alıntı istatistiklerdir. Doğru ve yanlışları belirlerken insanların samimiyetinin çok daha ön planda olması gerektiğini vurgulayan bir başlık daha eklendi foruma diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

Buyrun, tamamen inorganik bir sayfamdan istatistik görüntüsüdür:

Keer Keer Technology Business ♥ Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 108 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam alakasız olucak ama bilmenizi istedim '' Türk Fotoğrafçılar'' adlı sitesinizde Norton bu uyarıyı veriyor.

http://www.teknowebs.net Teknoloji Ve internet

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Önemli olan beğeni sayısı değil. Bazı sayfalar var 10k beğeni almış. Ama her paylaşım yüzlerce yorum alıyor, onlarca kişi paylaşıyor, beğeniyor. Sizin sayfanın gönderi erişimi 40k ama etkileşim çok çok az. Bu haliyle beğeni çekilmiş sayfalara benziyor. Ben bir ara 100k beğeni almıştım bir sayfa için. Amacım beğeni sayısının çokluğunu görenlerin sayfayı beğenmelerini sağlamaktı :) Ama fake hesaplar bile olsa yinede en az %20 oranında bir etkileşim oldu. Hesaplar sahtede olsa, adam en azından bi girip çıktığında gönderileri görüp, hoşuna gidenlere yorum atıp beğenmiş olmalı.
Sizin sayı baya az. O yüzden 200 - 250 TL arası bi değeri var bana göre.
Kaç sene emek verdiğiniz falan önemli değil. Ne kadar çok yorum, beğeni, paylaşım varsa o kadar değerli.

-200 TL hesabını ben şöyle yaptım:
40bin kişiden 6500ü etkileşimde bulunmuş. Site linkini paylaşsan, bunların 3de biri siteye girse, siteye günde ortalama 300 falan ziyaretci çekmiş olursun.
Bu etkileşimle ayda da 9- 10k arası bir hit almış olursun.

200 - 250TL bir masrafla, hitimizi Facebook olmadan, SEO çalışmaları, ufak reklamlar vs ile ayda 10k artırabileceğimizi düşünüyorum. O yüzden bu çalışmaya denk gelen mebla neyse sayfanın ederide odur.

Yani kısacası, bu Facebook sayfası web sitemize aylık ne kadar hit getirebiliyorsa, aynı hiti Facebook harici kaynaklarla kaç paraya malediyorsak, sayfanın değeride odur. Şuan için de sayfanın değeri 10k ziyaretci masrafına denktir.

İnşallah biri anlar yazdığımı :) Sabahın beşinde anca bu kadar.

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
250-300 arası ederi var kardeşim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al