wmaraci reklam

facebook'a mi google'a mi reklam vereyim

24 Mesajlar 2.810 Okunma
wmaraci reklam

stendor stendor Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 6 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba degerli forum arkadaslarim,

Ben şoyle bir sey dusundum once biraz yatirim yapip reklam verip sitemden adsense araciligi ile karşılığını almak istiyorum. Organik hit suan icin (adsense icin) yeterli gelmiyor bu gidisle 3. Veya 4. Ayda anca bir adsense odemesi alicam.

Facebook'un guzel bir reklam sekli var bence mesela 50 tl ile kac gun reklamimizin goruntulenecegi falan secilebiliyor suan tatildeyim ankaraya donunce google i da arastiricam. Ornegin 50 tl facebook a reklam versek yada yaklasik 2-3 hafta facebookta reklamimi yayinlasam adsense ile ne kadar getirisi olur tek basina?

50-100 tl lik reklam alip adsenseden gelir elde edince tekrar o paranin bir kismiyla reklam vermeye devam etsek nasil olur? Reklam verip gelir elde eden arkadaslarda yorum atarsa sevinirim.

:)

wmaraci
reklam

b3L4 b3L4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilişim hizmetleri
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
düşünce güzel hocam ilerde bende aynısını uygularım :) elbet film sever çıkar face ten değilmi?

• Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 6 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

b3L4 adlı üyeden alıntı

düşünce güzel hocam ilerde bende aynısını uygularım :) elbet film sever çıkar face ten değilmi?

Cikar tabii oyleki facebookun reklamlari (gonderi) seklinde oldugu icin iyi bir onizleme yaparsak garanti tiklama oluyor. Ama ne kadar hit kazandirir 50 tl gibi dusuk bir butceyle orasini bilemem arkadaslara sorucaz artik.

FurkanAkman FurkanAkman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 88 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
Facebook daha iyi bazen ben bile tıklıyorum :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 6 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

Furkan Akman adlı üyeden alıntı

Facebook daha iyi bazen ben bile tıklıyorum :)

Bende tikliyorum o yuzden oraya daha yatkinim ama google mi yoksa face mi dusuk parayla daha cok hit getirir ki ?

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
gelir elde etme düşüncesi normal değil ancak siteniz için faydalı olur. Sitenize 20 liraya diyelim ki 1000 kişi girse, bunun %50 si hemen çıkacaktır (büyük ihtimalle), kalan 500 kişiden de kaçının reklama tıklayacağı meçhul. Ancak sitenizin tanınması ve büyümesi açısından reklam vermek iyidir. Google mi, facebook mu diye sorarsanız ikisininde birbirine nazaran +ları var. Googlede direk arama için gireceği için hemen çıkma oranı faceye göre düşük olacaktır. Ve arayıcı aynı zamanda arama ile geldiğinden aradığını bulmuş olacaktır. Facede ise ziyaretçi arama ile gelmeyecek olup, büyük ihtimalle merak ettiğinden, reklamınızın dikkat çektiğinden gelecektir ve hemen çıkma oranı oldukça yüksek olacaktır. Ancak facebook reklamının en büyük +sı istediğiniz cinsiyete bile reklamlarınızı gösterebiliyor olmanızdır. Bunun en büyük avantajını ise arkadaşlık siteleri görür. Çünkü arkadaşlık sitelerine erkek üye bulmak çok ama çok basittir. Bayan üye bulmak zordur. Birazda arkadaş aramaya meyilli kadınlar varsa tıklar üye olurlar. Ama yinede bir çoğu üye olmadan çıkmaktadırlar. Fiyat olarak neredeyse her ikiside birbirine yakın olup, facebookun tık ücretleri daha düşüktür. Umarım yararlı olmuştur.
Jengawer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 6 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

C-Uruc adlı üyeden alıntı

gelir elde etme düşüncesi normal değil ancak siteniz için faydalı olur. Sitenize 20 liraya diyelim ki 1000 kişi girse, bunun %50 si hemen çıkacaktır (büyük ihtimalle), kalan 500 kişiden de kaçının reklama tıklayacağı meçhul. Ancak sitenizin tanınması ve büyümesi açısından reklam vermek iyidir. Google mi, facebook mu diye sorarsanız ikisininde birbirine nazaran +ları var. Googlede direk arama için gireceği için hemen çıkma oranı faceye göre düşük olacaktır. Ve arayıcı aynı zamanda arama ile geldiğinden aradığını bulmuş olacaktır. Facede ise ziyaretçi arama ile gelmeyecek olup, büyük ihtimalle merak ettiğinden, reklamınızın dikkat çektiğinden gelecektir ve hemen çıkma oranı oldukça yüksek olacaktır. Ancak facebook reklamının en büyük +sı istediğiniz cinsiyete bile reklamlarınızı gösterebiliyor olmanızdır. Bunun en büyük avantajını ise arkadaşlık siteleri görür. Çünkü arkadaşlık sitelerine erkek üye bulmak çok ama çok basittir. Bayan üye bulmak zordur. Birazda arkadaş aramaya meyilli kadınlar varsa tıklar üye olurlar. Ama yinede bir çoğu üye olmadan çıkmaktadırlar. Fiyat olarak neredeyse her ikiside birbirine yakın olup, facebookun tık ücretleri daha düşüktür. Umarım yararlı olmuştur.

Tesekkurler hocam guzel anlatiminiz için. Face'den gelenler bin gosterim basina ucret icin dahil olurlar ama degilmi ? Yani bin gosterim basina ucret almak icin sitede atiyorum su kadat sure gecirmesi gerekmiyor. Hemen ciksa bile bana bir ucret kazandiriyor ?

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
Ayrıca şayet rekabetin çok çok az olduğu konularda reklam vermek istiyorsanız, TBM 0,04 gibi tutarak googleye reklam vermenizi öneririm. Biraz daha kalıcı olur. Ama rekabetin yüksek olduğu kelimeler için reklam verecekseniz google tık başı fazla alır. Örnek: rüya tabirleri, fıkralar ve bunun gibi onlarca aramada googlede düşük fiyatlar ile reklam vermeniz mümkün. Rekabet reklam bazında oldukça azdır. Bu yüzden maliyetide size düşük olup o parayla daha fazla hit alabileceksiniz. Birde 50 100 yerine günlük 10 20 reklam vermeniz daha yararlı olur bütçeniz var ise. Kullanıcı tıklamasa bile sitenizin ismini aramada görecek ve sonraki aramalarda doğal sonuclarda çıktığı için sizi tercih etmesine bilinç altı olarak sebep olacaktır. Yani biraz paraya bakar ama google daha faydalı diye düşünüyorum şahsen

Ek Olarak:

stendor adlı üyeden alıntı

Tesekkurler hocam guzel anlatiminiz için. Face'den gelenler bin gosterim basina ucret icin dahil olurlar ama degilmi ? Yani bin gosterim basina ucret almak icin sitede atiyorum su kadat sure gecirmesi gerekmiyor. Hemen ciksa bile bana bir ucret kazandiriyor ?

Size sitenize girdi diye ücret kazandırmaz hocam. Kişi tıkladıkça sizden ücret kesilir. Ancak giren kişi sitenizde reklama tıklarsa adsenseden kazandırır tıklamazsa kazandırmaz. Burada reklam ile reklamdan kazanmak birbirini karşılamaz bu çok zordur bazı siteler için geçerli olabilir ama oda binde bir sitelerdir. Sadece sitenize hit sağlarsınız demek daha yararlı olur. Sitenizin genel konusu nedir ne sitesi?

Düzeltiyorum: Sitenizde gösterim başı reklam birimi var ise, gösterim başı ücret alırsınız doğrudur.

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Adwords ile veya facebook reklamı ile adsenseden gelir etmek imkansız denecek kadar zordur. (Sanırım istediğiniz böyle bir şey)
Adwords ile reklam verdiğinizi varsayalım.
Adwords = Adsense + Google'nin aldığı komisyon.

Bu işlemde adwords ile siteye ziyaretçi sokup, adsense ile para kazanmayı beklemek hayalcilik olur. Kaldı ki siteye girenlerin ne kadarı kalacak ve reklama tıklayacak ?

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
Ancak adsense için bahsediyorum gösterim reklamı varmı bıılmıyorum kullanmadım ama, tıklama başı ücretin yüksek olması için adsensenin belirli nitelikleri var. Kişinin sitede kalma süresi, gezdiği sayfa sayısı, okuduğu yazıda mauseyi ne kadar hareket ettirmiş ne yapmış bunlar çok önemli. Hem TBM yüksek yazması için hemde hemen girip reklama tıklayıp cıkan bir kullanıcının ileride ban gibi riskleri taşıyacağı için. Özellikle çok küçük sitelerde bu durum söz konusu olabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al