wmaraci reklam
lidertakipci

Seo’da Özgünlük Makale Değildir!

21 Mesajlar 2.122 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

Yusuf Çelik adlı üyeden alıntı

Teşekkürler inşallah bir çok insana faydalı olursunuz.

Teşekkür ediyorum inşallah

wmaraci
reklam

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)
Güzel bir işe imza atmışsınız, takdir ediyorum.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Film siteleri en baştakiler hep keremiya teması özgün temalar en diplerde. hit ve reklam olmayınca kopya temalar yine önce geçiyor :)

MARVEL MARVEL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 18 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşımız cesaret gösterip video çekmiştir. Videolu anlatımları her zaman destekliyorum ve bu yüzden Kendisini tebrik ediyorum. Devamını diliyorum. Özgün Tema üzerinde çok durmuş, temanın görselliğine önem vermiş anlatımında buna kesinlikle katılmıyorum, tamamen yanlış, SEO için temanın hızı ve wc3 özelliklerini iyi şekilde olması yeterlidir. Site içi SEO'yu da tam anlatmamış... Ne demek istediğini anlamadım o yüzden. Özgün olmak nedir? Ondan da bahsetmemiş. Kısacası çok kısır bir anlatım yapılmış. Daha uzun videolarla ve çalışarak daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Şahsen bence alakası yok hocam temanın farklı olmasının zaten sanal dünya da bir temayı 70 kişi kullanıyor ister içeriği değiştir ister renk tonunu değiştir istersen slider kısmını başka yere koy temayı boydan aşağı değiştir. Ama sen siten de kopya içerikler farklı yerlerden alıntılar alıp koyarsan zaten o siteden bir şey bekleme. ikincisi istersen siten aynı olsun diğerleri ile birebir aynı temaya sahip ol ama içeriğin özgün diğer sitelerden farklı bir yazı stiline sahipsen emin ol kullanıcı zaten senin sitende ki makaleleri okuyacaktır.

Kuva-i Kafsinkaf

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

Agora adlı üyeden alıntı

Güzel bir işe imza atmışsınız, takdir ediyorum.

Teşekkür ederim

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Film siteleri en baştakiler hep keremiya teması özgün temalar en diplerde. hit ve reklam olmayınca kopya temalar yine önce geçiyor :)

Evet haklısınız

MARVEL adlı üyeden alıntı

Arkadaşımız cesaret gösterip video çekmiştir. Videolu anlatımları her zaman destekliyorum ve bu yüzden Kendisini tebrik ediyorum. Devamını diliyorum. Özgün Tema üzerinde çok durmuş, temanın görselliğine önem vermiş anlatımında buna kesinlikle katılmıyorum, tamamen yanlış, SEO için temanın hızı ve wc3 özelliklerini iyi şekilde olması yeterlidir. Site içi SEO'yu da tam anlatmamış... Ne demek istediğini anlamadım o yüzden. Özgün olmak nedir? Ondan da bahsetmemiş. Kısacası çok kısır bir anlatım yapılmış. Daha uzun videolarla ve çalışarak daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Kolay gelsin.

Tebrikiniz için teşekkür ederim destek oluşunuz beni sevindirdi.
Temanın görselliği değilde bir temanın kullanıcı dostu olmasının üstünde durdum.
Özgünlük şuanda forumlarda farklı bir anlam kazanmış durumda. Önceki yorumlarda dediğim gibi spamın önüne geçmek için. Zaten bir kaç mesaj önce zengin içerik ve özgünlükle alakalı bir açıklamada daha bulunacağımı belirtmiştim. Söylediğiniz gibi kısa bir anlatım olmuş fakat bu videonun amacı bu değildi.

Ayrı yeten tema hızı ve w3 lerden de bahsetmek istersek açıkcası ben algoritma peşinde koşmayı sevmiyorum. İnsanların görsel zekaları ile akılda kalıcı olup geri dönüşleri arttırmak hem ticari ve pazarlama acısından hemde seo acısından büyük yararı olacagından hız ve w3 üzerinde durmadım .

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Şahsen bence alakası yok hocam temanın farklı olmasının zaten sanal dünya da bir temayı 70 kişi kullanıyor ister içeriği değiştir ister renk tonunu değiştir istersen slider kısmını başka yere koy temayı boydan aşağı değiştir. Ama sen siten de kopya içerikler farklı yerlerden alıntılar alıp koyarsan zaten o siteden bir şey bekleme. ikincisi istersen siten aynı olsun diğerleri ile birebir aynı temaya sahip ol ama içeriğin özgün diğer sitelerden farklı bir yazı stiline sahipsen emin ol kullanıcı zaten senin sitende ki makaleleri okuyacaktır.

Katılımınız için teşekkürler ama yazının dışına çıkmanız gerektiğini tavsiye ederim. Temayı bu kadar aşşağıda tutmanız beni şaşırttı.

Ben bir masa yuvarlak mı olmalı yoksa kare mi olsa daha rahat olur diye düşünürüm. Sizde boşversene yemek yemiyor muyuz dersin. Fakat benim müşterim fazla olur seninki az.

Herkese katılımı için teşekkürler saygılarımı sunarım.

ertunc58 ertunc58 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%50)
Helal olsun kardeşime güzel açıklamalarda bulundu valla...
Fakat yüzeysel geçilmiş, detaylarıyla anlatılsa daha iyi olurdu.
Başarılar Burak...

www.ertuncdemiriz.com

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Siz biraz ziyaretçiye yönelik anlattınız sanırım yada ben yanlış anladım, açıkcası kimse ziyaretçiyi düşünmez, kişi kar amaçlı siteyi açmış ise kesinlikle ilk önceliği googledan ziyaretçi çekebilmek ziyaretçinin teması veya başka bir özelliği beğenmesi için özel tasarıma geçmez.

studyokan studyokan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mimar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 6 / 9
  • Ticaret 16, (%100)
Bu olay biraz tartışmaya açık ve sömürü konusu. geçen yıl 3 bin TL verip orjinal bir site yaptırdım. Orjinal makaleler girdim. Hatta iki günde bir girdim. KOnuyla ilgili benden sonra site kuran, tamamen kopya uyduruk siteler fersah fersah önüme geçtiler. Hiçbir başarı sağlayamadım.
Başarı sağladığım yeni girişimim de;
Premium bir wordpress tema kullandım. Gene orjinal makaleler yazdırdım. Domaini eski bir domain olarak seçtim. yaklaşık 20 civarı siteyi tanıtıcı bloglardan makale aldım ve linklerimi yerleştirdim. Sonra tek tek "google Trend" aracıyla anahtar kelimelerime uygun site kategorilerini öğrenerek bunlardan side bar link aldım. Ve ilave olarak aynı sitelerde mutlaka sitemi tanıtıcı makale de yayınlattım. 1-2 ay içinde istediğim kelimeleri 1. sayfaya taşıdım. Bazen 1. sayfadan 2. sayfaya gerilediğim kelimeler de olmadı değil. BU malesef oluyor. Yani bir kere getirdim sonrasında hiç uğraşmayayım mantığı pek uzun süre gitmiyor.
forum profil backlink, wikiler, paravan bloglar filan hiç uğraşmadım....

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
O zaman şunu da diyebiliriz. Teması sıfırdan yapılanlar sürekli hit alır mı ? Tabi ki de hayır. Anlatımınız için teşekkürler. Fakat özgünlükten kastınız sadece tema olmamalı. Sitenin geneli özgün olması gerekiyor. Açıkcası bugüne kadar %95 internette ücretsiz olan temaları kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bana göre sitenin yükselmesinde temanın pek bir etkisi yok. Sonuçta kullanıcı Google'dan geliyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al