freelance iş ilanları

İngilizce site açmaya değer!

27 Mesajlar 3.609 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce ingilizce sağlık konulu bir site açtım. 7-8 yazı ekledim. Yazıları google çeviri ile ekledim. Ve günlük şuan 10 kadar hit var. Basit wp teması üzerine kurdum deneme amaçlı.
Aramalar genelde görsellerden geliyor. Örneğin Son zamanların hit konusu what is ALS yani ALS nedir ? başlıklı yazımdan, yada ebola nedir? What is ebola? yazımdan hit aldım. Diyeceğim şu bence değer arkadaşlar. İngilizce makaleler yazdırıp hatta ingilizce kursuna gidip bu işlere yönelmeye değer. Hitiniz Türkçe siteye göre %100 e yakın daha fazla olacaktır. Tabi birazda kaliteye önem verir üzerinde durursanız.

Çünkü Dünyada Türkçe konuşan insan sayısıyla, ingilizce konuşan insan sayısı arasında uçurum var. Mesela kanserin nedenleri aranma hacmi Türkçede 33 bin iken, ingilizcede bu 300 bin olabiliyor. Böyle bir yazıda Türkçede kanser ile ilgili pek reklam çıkmazken ingilizce de çıkan reklam cuk diye oturuyor konuya.. İngilizce bir siteden alacağınız 100 tıkla bile günlük gelirinizin rahatlıkla 60-70 Lira olacağı kanısındayım.

Bu ufak denemem sonucunda kesinlikle ileri derecede ingilizce dil kursuna gitmeye karar verdim. Hiç birşey yapamasam ingilizce makale satarım. Yada seo, vb tüm konuları ingilizce forumlarda daha detaylı araştırabilir, ingilizce webmasterler ile daha rahat iletişimde olabilirim.. Türkçede en pahalı reklamlar için 0,30 görünce sevinirken emin olun en düşük rekabetin olduğu kelimeler için bunu rahat alabiliriz diye düşünüyorum. Ki sağlık sigortası kelimesinde ingilizcede 80 lira veren reklam verenleri gördükçe..

Sadece sizinlede paylaşmak istedim. Bence sınırları zorlayın saygılar.
brk mimarcan ThemeLove

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bloggerim bloggerim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)
o 10 hit Türk sitesine gelen 100 hite bedel ama bi kendi vatandaşına hizmet etmek var bir de elin vatandaşına...

AltunelSeo AltunelSeo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Seo Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 199 / 89
  • Ticaret 19, (%84)
Adsense ingilizce içerikli sitelere çok sağlam ödeme yaparken Türklere çok az veriyor.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

bloggerim adlı üyeden alıntı

o 10 hit Türk sitesine gelen 100 hite bedel ama bi kendi vatandaşına hizmet etkem var bir de elin vatandaşına...

kimse burada hizmeti düşünmüyor kusura bakmayın ama. Elin vatandaşı siz yazmasanızda aynı hizmeti zaten fazlasıyla buluyor. Burada mantıklı düşünmekte yarar var. Tıklayanda, para verende yabancı. Alan ise biz olacağız. Hepsini geçtim şurada 2 bin webmaster varsa 1990'ı kesinlikle kar amacıyla yapıyor. Yapmayanda eninde sonunda bunu düşünüyor. Valla siz devam edin hizmet vermeye o zaman ne diyeyim hocam:) Türkçe siteden tamamen vazgeçin demiyorum ingilizceye ağırlık verin diyorum

Ek Olarak:

Altunel Seo adlı üyeden alıntı

Adsense ingilizce içerikli sitelere çok sağlam ödeme yaparken Türklere çok az veriyor.

aynen

Ek Olarak:

bloggerim adlı üyeden alıntı

o 10 hit Türk sitesine gelen 100 hite bedel ama bi kendi vatandaşına hizmet etkem var bir de elin vatandaşına...

Bakın burada bile her zaman en iyi yaptığımız şeyi eleştiriyi yaptık. Neden sağlam taş gibi bir reklam firmamız yok mesela? Olsa adam akıllı para veren neden Türkçe siteden vazgeçelim. Kendi insanımız dediklerimiz adwordsa reklam verirken kendi insanı olan yayıncıları ne kadar düşünüyor? Sonuçta zengin olan onlar. Bu gençlerde sebeplensin boşver diyen var mı? Şevkleri kırılmasın diyen. Yok maalesef.

wmaraci
wmaraci

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Google translate ile ziyaretçileri memnun edebilir miyiz ki? Yani anlıyolar mı demek istediğim o. Biraz karışık google translate akıl sır vermiyor. :S

Ek Olarak: Bencede denemeye değer ama ingilizce sorun.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

Tetsu adlı üyeden alıntı

Google translate ile ziyaretçileri memnun edebilir miyiz ki? Yani anlıyolar mı demek istediğim o. Biraz karışık google translate akıl sır vermiyor. :S

Ek Olarak: Bencede denemeye değer ama ingilizce sorun.

zaten ben bunu denemek için yaptım hocam:) bakalım dedim ne olacak. Şayet 80 özgün makaleli 3 yıl olarak reglenmiş 1.5 aylık sitemle neredeyse aynı sonucu verdi. ;) birde ücretli tema. Anlar onlar. Ben bazen yabancılarla yazışıyorum google çeviri ile fena değil. Ancak tam güzel makale olmaz. Önemli olan izlenimler ne yönde olacak amaç bunu denemekti

• Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

C-Uruc adlı üyeden alıntı

zaten ben bunu denemek için yaptım hocam:) bakalım dedim ne olacak. Şayet 80 özgün makaleli 3 yıl olarak reglenmiş 1.5 aylık sitemle neredeyse aynı sonucu verdi. ;) birde ücretli tema. Anlar onlar. Ben bazen yabancılarla yazışıyorum google çeviri ile fena değil. Ancak tam güzel makale olmaz. Önemli olan izlenimler ne yönde olacak amaç bunu denemekti

Yandex çeviriyi denediniz mi hocam o daha farklı iyi gibi. İkiside ayrı telden çalıyor gerçi. :D

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

Tetsu adlı üyeden alıntı

Yandex çeviriyi denediniz mi hocam o daha farklı iyi gibi. İkiside ayrı telden çalıyor gerçi. :D

yok zaten benım amacım çeviri ile yazmak değilki. Deneme beklediğimi verirse ücretli çeviri yaptırmak istiyorum. İngilizce kursunuda bitirene kadar.

• Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

C-Uruc adlı üyeden alıntı

yok zaten benım amacım çeviri ile yazmak değilki. Deneme beklediğimi verirse ücretli çeviri yaptırmak istiyorum. İngilizce kursunuda bitirene kadar.

Anladım o daha mantıklı. :)
UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

Tetsu adlı üyeden alıntı

Anladım o daha mantıklı. :)

aynen. Şuan için sonuçlar bence güzel

wmaraci
Konuyu toplam 13 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 13 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al