wmaraci reklam
lidertakipci

Wm Aracı İçerik Kalitesi Tartışması

33 Mesajlar 2.669 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

adslturk adslturk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 19 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Wmaracı adından da anlaşılacağı gibi webmaster hizmeti adı altında kurulmuş bir site peki içeriklerden memnun muyuz.

Şahsi fikrim ben memnun değilim. Kullanıcı adımla kayıt tarihime bakıp aldanmayın. Uzun süredir bu sitenin takipçilerindenim. Gün geçtikçe içerik kalitesi yer değiştiriyor, webmasterlikten çıkıp eğlence,yorumsuz tonla başlık,facebook ve twitter ticareti haline geliyor. Paylaşım kalitesi ve yardımlaşma azalıyor. Allahtan ben geldimde durumu biraz toparladık :)
Genel olarak ilgi gören konular backlink,özgün yazı,site hit,twitter,facebook vs. güncel olaylar paylaşılıyor. Herkes, nasıl bir konu açayımda ilgi görsün yorum alsın derdinde. Yardımlaşma neredeyse bitmiş.

Yeni nesil webmaster terimleri :
Backlink = 20 Adet kaliteli siteler 5 TL
Özgün yazı = 100 Kelime 1 TL ( Pazarlık var)
Site hit = Şu link’e tıkla bloğumda detaylı var
Twitter = 20.000 Organik üye 15 TL
Facebook = Sayfamı satıyorum 61 k 30 TL yoğunluktan ilgilenemiyorum
Google Ön sıraya çıkma = 70 TL platin paket
Arkadaşlar webmasterliğimiz,webmasterliğiniz bu durumda..!

Bunun sebeplerini Şöyle sıralayabilirim
1- Forumlarda yaş ortalamasının düşmesi
2- Yazarların kendi bloglarına çekilmesi
3- Forumların kullanım amacı neresinden kendime çıkar sağlarıma dönüşmesi
4- Webmasterliği tecrübeleriyle değil duyduklarıyla yapanlar çoğalmış
5- Ticaretin Uyanıkları
Arama motorlarından gelen trafik ile forumlar güçlü durumdalar,ama içeriğin zenginleşmemesi kalitesinin düşmesi gerçek yazarların bu işin ehli insanların forumlardan bir bir çekilmelerinin nedeni. Buna bir çözüm bulunması gerekmektedir.
Anlam veremediğim bir konu özgün yazı saçmalığı, Ya kardeşim yazıyorsun iyi güzel eline sağlık bu yazının değeri 1 TL midir ya. 5 tl diyorsunuz adam 5 tane yazdırcam indirim ne olur, 3 tl ye pazarlık yapanları gördüm.. Allah akıl fikir versin bu kadar kendi yeteneğini ucuza verenlere.. Satma kardeşim 1 tl ye yırt at gitsin..
Konu özgün içeriğin faydası olması gerekiyorken içeriğin pazarlığı ana konu… Wemaracıda biz bunları paylaşıyoruz…

Yazar : AdslTurk İmzamıda unutmayayım.

wmaraci
reklam

MertCanEyriyer MertCanEyriyer Hayal Etmek Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 79 / 136
  • Ticaret 1, (%100)
Bazı konularda çok yanılmışsınız. Yardımlaşma ölmüyor ben ne zaman bir sorunum olsa sorarım ve 15 dakika içinde kesin cevabı alıyorum. Sosyal medya ticareti webmaster konusu zaten kimsenin ne yapacağına siz karar veremezsiniz sonuçta emek veriyor insanlar.Siz gelince pek bir şey değişmedi forumun da bir şey kazandığını düşünmüyorum kendinizi fazla büyütmeyin. "Herkes nasıl bir konu açayım da ilgi görsün derdinde" gibi bir cümle kurmuşsunuz, bu konu ne için ? Forumdan 18 yaşından küçükler de var benim gibi, ama kimseye karşı bir saygısızlığım olmadı. Zaten yöneticiler 18 yaş altı üyeleri 1 ay boyunca gözetliyor ve eğer bir hata yaparlarsa anında uzaklaştırılıyorlar, yani yaş ortalamasının düştü falan yok. Yazarlar kendi bloglarına çekilmiyor, yaz ayındayız ve havalar oldukça nemli. İnsanlar bende dahil bilgisayar başına oturmak bile istemiyor bu sıcaklarda. İnsanlar elbet çıkar sağlamak isteyecektir, kim istemez ki zaten. Ama o kadar kolay olmadığını anlayınca bir çoğu geri çekiliyor. Gözlerinizi iyi açın derim...

Kişisel Blogum: www.mertcaneyriyer.com | Portfolyom: https://www.behance.net/MertCanEyriyer

• Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 19 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Mert Can Eyriyer adlı üyeden alıntı

URL="http://www. resimagaci com/img/b12d62b.png"]Siz gelince pek bir şey değişmedi[/URL] forumun da bir şey kazandığını düşünmüyorum

1. Ben webmaster değilim.
2. O İşin espirisiydi
3. Yorumun içinde koyduğun link yukarıda amacın yorum yapmak değil sitene link vermek..

elsalvador elsalvador WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 1, (%0)

Mert Can Eyriyer adlı üyeden alıntı

Bazı konularda çok yanılmışsınız. Yardımlaşma ölmüyor ben ne zaman bir sorunum olsa sorarım ve 15 dakika içinde kesin cevabı alıyorum. Sosyal medya ticareti webmaster konusu zaten kimsenin ne yapacağına siz karar veremezsiniz sonuçta emek veriyor insanlar. Siz gelince pek bir şey değişmedi forumun da bir şey kazandığını düşünmüyorum kendinizi fazla büyütmeyin. "Herkes nasıl bir konu açayım da ilgi görsün derdinde" gibi bir cümle kurmuşsunuz, bu konu ne için ? Forumdan 18 yaşından küçükler de var benim gibi, ama kimseye karşı bir saygısızlığım olmadı. Zaten yöneticiler 18 yaş altı üyeleri 1 ay boyunca gözetliyor ve eğer bir hata yaparlarsa anında uzaklaştırılıyorlar, yani yaş ortalamasının düştü falan yok. Yazarlar kendi bloglarına çekilmiyor, yaz ayındayız ve havalar oldukça nemli. İnsanlar bende dahil bilgisayar başına oturmak bile istemiyor bu sıcaklarda. İnsanlar elbet çıkar sağlamak isteyecektir, kim istemez ki zaten. Ama o kadar kolay olmadığını anlayınca bir çoğu geri çekiliyor. Gözlerinizi iyi açın derim...

Kardeşim o zaman 18 yaşından küçük isen rapor ediyorum.Daha önce kaç kişiyi gördüm 18 yaş altı diye uzaklaştırılan.Onlara haksızlık olmasın.

GALATASARAY!
wmaraci
wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Yardım konuları gayet iyi, dayanışma var. Ancak uzun süre önce burada yer alan ve önceki zamanlarını da bilen biri olarak söylemem gerekirse içerik kalitesi gerçekten düşüyor maalesef. Böyle değildi önceden. Çok boş konular var.

tanerava tanerava İlle Edep, İlle Edep Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek EVDEN EVE NAKLİYAT
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 108 / 107
  • Ticaret 56, (%100)
kimin yaptığı işleri ne kadar satması sizin için ne kadar önemli
ona bakarsan sende interneti diğerlerine göre daha ucuza veriyorsun peki sen neden ucuza satıyorsun ?

• Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 19 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

tanerava adlı üyeden alıntı

kimin yaptığı işleri ne kadar satması sizin için ne kadar önemli
ona bakarsan sende interneti diğerlerine göre daha ucuza veriyorsun peki sen neden ucuza satıyorsun ?

Ben ucuza internet vermiyorum. Ucuz kampanyaları yayınlıyorum. Burda konu ben değilim bu tartışmanın konusu wmaracı içerik kalitesi.

tanerava tanerava İlle Edep, İlle Edep Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek EVDEN EVE NAKLİYAT
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 108 / 107
  • Ticaret 56, (%100)
tamm ben farklı birşey demedim ki kişi önce kendi eksiklerini düzeltmesi gerekmektedir.
burada ne sıkıntın varsa paylaş eğer 15 dakika da sana cevap gelmez ise haklısın
evet bazı emekler çok ucuza kapatılabilir rekabet olan yerde fiyat düşer hocam neden siz süperonline gibi yüksek rakamlara satmıyorsunuz çünkü o büyük şirket değilmi peki ya küçük esnaf onlarda yüksek rakam isterse kim onları tercih eder ?

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Konunun genelini okuduğumuz zaman haklı olduğunuz tek nokta forumların artık eskisi kadar etkin bir nokta olmadığı. Ama WMA bunu elinden geldiğince yönetimi ve üyelerinin yardımı ile korumakta.

WMA Ticaret sistemi ile sözünün edildiği ticaret konuları ve ticaret kurnazlığı forum ve webmasterlar içerisinde son bulacak.

Ek olarak; bir webmaster forumu içerisinde içerik paylaşımı vb konularda şikayetinizi dile getirip "ben webmaster değilim" demekte çok ironik olmuş. Webmasterlık artık maalesef günümüzde tam anlamı ile kullanılmasa da burasının bir webmaster forumu olduğunu ve backlink, sosyal medya ürünleri ve tanıtım yazılarınında bu piyasa içinde yer aldığını unutmamak aynı şekilde de ticareti alan ile veren arasında gerçekleştiğinin arasında olduğunu unutmamak lazım. Her iki tarafta bu politikadan memnunsa sorun yok. Memnun olmayan zaten işlem gerçekleştirmez.

İyi forumlar dilerim.

MertCanEyriyer MertCanEyriyer Hayal Etmek Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 79 / 136
  • Ticaret 1, (%100)

elsalvador adlı üyeden alıntı

Kardeşim o zaman 18 yaşından küçük isen rapor ediyorum.Daha önce kaç kişiyi gördüm 18 yaş altı diye uzaklaştırılan.Onlara haksızlık olmasın.

Buyurun edin ama forum kurallarını iyi okuyun. Ben yöneticiler ile iletişime geçmiştim zaten. Bir sorun yok yani...

Ek Olarak:

adslturk adlı üyeden alıntı

1. Ben webmaster değilim.
2. O İşin espirisiydi
3. Yorumun içinde koyduğun link yukarıda amacın yorum yapmak değil sitene link vermek..

Site benim değil ki sitemin linkini vereyim.

Kişisel Blogum: www.mertcaneyriyer.com | Portfolyom: https://www.behance.net/MertCanEyriyer
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al