wmaraci reklam

Blog Yazıları Yazarak Nasıl Para Kazanılabilir?

12 Mesajlar 2.146 Okunma
smmexpress

Onuradali Onuradali position:fixed Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

Merhaba arkadaşlar, blog yazısı yazarak para kazanmak kolay bir iş değildir. Yazım kurallarını bilmek, akıcı bir dille anlatılmak isteneni karşı tarafa anlatmak gerekir. Bunları yapabildiğiniz zaman yazılarınızı takip eden kişi sayısı git gide artacaktır.

Blog yazılarınızı ilgi gören, gündemde olan konularla ilgili yazmanız size çok sayıda takipçi kazandıracaktır. Güncel konularda blog yazıları yazan kişiler daha çok takip edilir.

Blog yazılarını takip edenler genelde kadınlardır ve blog yazarlığı yapan bir çok kadın bulunmaktadır. En çok para kazandıran sektör ise kadınların takip ettiği sektörlerdir.

Blog yazarlığı yapan PuCCa'yı tanır mısınız bilmem. Bir blog yazarıdır fakat blog yazarlığından başlayarak 4 kitap çıkarmıştır. İşin ciddiyetini anlatabilecek örneklerden biridir. PuCCa serisi sayesinde blog yazarlığına başlayan bir çok kadın blog yazarı bulunmaktadır.

Peki nasıl para kazanabilirsiniz?

Blog yazılarınızı yayınladığınız adreste adsense benzeri sitelerden elde edilen reklamları yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Kadınların ilgisini çeken bloglar reklamlardan daha çok kazanmaktadır çünkü kadınların reklam da gördüğü şeyler ilgisini çeker ve daha çok reklam tıklaması elde edilir.

Bir diğer para kazanma yöntemi nedir?

Bumerang Hürriyet blog yazarları için en büyük desteği veren platformlardan biridir. Blog yazarlarının yazılarını kendi sitesinde yayınlayarak size bir çok ziyaretçi kazandırabilir. Bir çok teklif sunabilir. Blog yazarları için etkinlik düzenlemekte, yazarları bir araya getirmektedir.

Kaynak: http://www.bilgibooku.com/blog-yazilari-yazarak-nasil-para-kazanilabilir/

wmaraci
reklam

leon07 leon07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Kusura bakmayın ama domaininiz çok itici.
WebPrensi

kişi bu mesajı beğendi.

estegk estegk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)

leon07 adlı üyeden alıntı

Katılıyorum, ingilizce bir kelimeye Türkçe yama yapmak ne kadar doğru sizce .? booku nedir öyle, okey mi der gibi olmuş. İngilizce kelimeye Türkçe soru eki olmaz.
juno334

kişi bu mesajı beğendi.

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
bilgibook olsa hadi yine neyse :) bende arkdaaşlara katılıyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

leon07 adlı üyeden alıntı

estegk adlı üyeden alıntı

Katılıyorum, ingilizce bir kelimeye Türkçe yama yapmak ne kadar doğru sizce .? booku nedir öyle, okey mi der gibi olmuş. İngilizce kelimeye Türkçe soru eki olmaz.

yasinatagun adlı üyeden alıntı

bilgibook olsa hadi yine neyse :) bende arkdaaşlara katılıyorum.

Anlıyorum sizi teşekkürler aldım artık yapıcak bir şey yok :) Bir de keşke konuya odaklansaydınız :D Keşke bide bilgibook alınmış mı diye baksaydınız :D

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Konuyu her ne kadar dağınık bir biçimde ele almış olsan da onu es geçiyorum ve verdiğin bilgilere değinmek istiyorum ki zira yanlış oldukları kanaatindeyim.

1. Güncel konularla ilgili bloglar çok takip edilir tezin yanlış bana göre. İnsanlar faydalandığı blogları takip ederler. Mesela bir yemek blogu güncel konularla mı ilgili midir? Ama takipçisi çok vardır. Veya fatihhayrioglu.com sitesinde güncel konularla ilgili ne bulabilirsin? Hiçbir şey. Tamamen belirli konular üzerine yoğunlaşmış bloglardır. Niyet okuma gibi bir yeteneğim yok ama "güncel bloglar" demek istemiş olabilirsin. Zira bu saydığım bloglar güncel bloglardır ve sürekli alanlarındaki yenilikleri takip ederler. "Güncel konularla ilgili bloglar" ile "güncel bloglar" sözü farklı anlamları ifade eder.

2. "Blog yazılarını takip edenler sadece bayanlardır" istatistiğini nereden elde ettin bilmiyorum ama biraz komik açıkçası. :) Belki şöyle bir istatistik olabilir: Türkiye'de internet kullanan bayanların içinde blog takip edenlerin oranı, internet kullanan erkeklerin içinde blog takip edenlerin oranından fazla olabilir. Ama bu blogların bayanlar tarafından takip edildiği anlamına gelmez. Türkiye'de erkeklere özel hususlarda yayın yapan binlerce blog var, onlar da mı bayanlar tarafından takip ediliyor? :)

3. "...çünkü kadınların reklam da gördüğü şeyler ilgisini çeker..." bu ifade de biraz eğreti duruyor. Eğer kadınların takip ettiği siteler daha fazla kazandırıyorsa, bu kadınların tıkladığı şeyin reklam olup olmadığını ayırt edebilme kapasiteleriyle ilgilidir bence. Kullanıcılar reklama tıklamaya meyilli değillerdir, tabi tıkladıkları şeyin reklam olduğundan haberleri yoksa durum değişir. Örneğin şöyle açıklayabiliriz: Webmaster forumlarında reklam tıklama oranları düşüktür çünkü kullanıcılar sektörün içinde olduklarından hangi bilginin reklam, hangisinin içerik olduğunu ayırt edebilecek kapasiteye sahiptirler.

4. Son maddedeki Hürriyet şeysini insanların daha iyi anlayıp uygulayabilmeleri adına resimli anlatım gibi bir yöntemle ayrı bir başlıkta açıklayabilirsin.

Kısacası, yazın bilgilendirici değil, "bakın bir de şöyle bir şey var haberiniz olsun" diyip kaçan bir görüntü veriyor. (Cem Yılmaz'ın "arasın dursun p*z*v*nk esprisini aklıma getirdi. :) )
ErtuqruL34

kişi bu mesajı beğendi.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

sametweb adlı üyeden alıntı

Konuyu her ne kadar dağınık bir biçimde ele almış olsan da onu es geçiyorum ve verdiğin bilgilere değinmek istiyorum ki zira yanlış oldukları kanaatindeyim.

1. Güncel konularla ilgili bloglar çok takip edilir tezin yanlış bana göre. İnsanlar faydalandığı blogları takip ederler. Mesela bir yemek blogu güncel konularla mı ilgili midir? Ama takipçisi çok vardır. Veya fatihhayrioglu.com sitesinde güncel konularla ilgili ne bulabilirsin? Hiçbir şey. Tamamen belirli konular üzerine yoğunlaşmış bloglardır. Niyet okuma gibi bir yeteneğim yok ama "güncel bloglar" demek istemiş olabilirsin. Zira bu saydığım bloglar güncel bloglardır ve sürekli alanlarındaki yenilikleri takip ederler. "Güncel konularla ilgili bloglar" ile "güncel bloglar" sözü farklı anlamları ifade eder.

2. "Blog yazılarını takip edenler sadece bayanlardır" istatistiğini nereden elde ettin bilmiyorum ama biraz komik açıkçası. :) Belki şöyle bir istatistik olabilir: Türkiye'de internet kullanan bayanların içinde blog takip edenlerin oranı, internet kullanan erkeklerin içinde blog takip edenlerin oranından fazla olabilir. Ama bu blogların bayanlar tarafından takip edildiği anlamına gelmez. Türkiye'de erkeklere özel hususlarda yayın yapan binlerce blog var, onlar da mı bayanlar tarafından takip ediliyor? :)

3. "...çünkü kadınların reklam da gördüğü şeyler ilgisini çeker..." bu ifade de biraz eğreti duruyor. Eğer kadınların takip ettiği siteler daha fazla kazandırıyorsa, bu kadınların tıkladığı şeyin reklam olup olmadığını ayırt edebilme kapasiteleriyle ilgilidir bence. Kullanıcılar reklama tıklamaya meyilli değillerdir, tabi tıkladıkları şeyin reklam olduğundan haberleri yoksa durum değişir. Örneğin şöyle açıklayabiliriz: Webmaster forumlarında reklam tıklama oranları düşüktür çünkü kullanıcılar sektörün içinde olduklarından hangi bilginin reklam, hangisinin içerik olduğunu ayırt edebilecek kapasiteye sahiptirler.

4. Son maddedeki Hürriyet şeysini insanların daha iyi anlayıp uygulayabilmeleri adına resimli anlatım gibi bir yöntemle ayrı bir başlıkta açıklayabilirsin.

Kısacası, yazın bilgilendirici değil, "bakın bir de şöyle bir şey var haberiniz olsun" diyip kaçan bir görüntü veriyor. (Cem Yılmaz'ın "arasın dursun p*z*v*nk esprisini aklıma getirdi. :) )

1. Söylediğinizde haklısınız sonuna kadar hak veriyorum.

2. Hepsi bayan demedim genelde dedim.

3. Kadınlar reklam olup olmadığını anlamıyor demek istedim ama direk öyle anlatmak istemedim.

4. Bu konuyu ayrı şekilde ele almayı zaten planlıyorum.

Detaylı yorumunuz için teşekkürler.
sametweb

kişi bu mesajı beğendi.

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)

onur194 adlı üyeden alıntı

1. Söylediğinizde haklısınız sonuna kadar hak veriyorum.

2. Hepsi bayan demedim genelde dedim.

3. Kadınlar reklam olup olmadığını anlamıyor demek istedim ama direk öyle anlatmak istemedim.

4. Bu konuyu ayrı şekilde ele almayı zaten planlıyorum.

Detaylı yorumunuz için teşekkürler.

Ben böyle uzun eleştirel yorumlar yapınca insanlar genelde tepki gösterirdi. Senden de bekledim açıkçası. Ama anlayışın için ayrıca teşekkür ediyorum. :)
Onuradali

kişi bu mesajı beğendi.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri

SoloTurk1 SoloTurk1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 3 / 30
  • Ticaret 17, (%100)
Makale yeni başlayan arkadaşlar için yararlı olabilir teşekkürler
Onuradali

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

sametweb adlı üyeden alıntı

Ben böyle uzun eleştirel yorumlar yapınca insanlar genelde tepki gösterirdi. Senden de bekledim açıkçası. Ama anlayışın için ayrıca teşekkür ediyorum. :)

Tepki göstericek bir şey yok yorum hakkınız ve haklı yorumda atmışsınız :)

SoloTurk adlı üyeden alıntı

Makale yeni başlayan arkadaşlar için yararlı olabilir teşekkürler

Yorumunuz için teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al