wmaraci reklam
lidertakipci

Digitalocean Network Hızı

29 Mesajlar 4.934 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CETINKAYAM CETINKAYAM Akupunktu Freze :D Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek swp
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 116 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu uplayalım :)

Arkadaşlar şuan digitalocean hakkındaki yorumlarınızı alabilirmiyim ? Memnunmusunuz ?

wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

CETINKAYA adlı üyeden alıntı

Konuyu uplayalım :)

Arkadaşlar şuan digitalocean hakkındaki yorumlarınızı alabilirmiyim ? Memnunmusunuz ?

Uzun zamandır kullanıyorum her hangi bir sorun yaşamadım. Yüzlerce VPS kurulumu gerçekleştirdim forumdan veya forum dışı olarak. O fiyatlara ve başlangıc siteler için idealdir.
ceyzer CETINKAYAM AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek swp
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 116 / 60
  • Ticaret 0, (%0)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Uzun zamandır kullanıyorum her hangi bir sorun yaşamadım. Yüzlerce VPS kurulumu gerçekleştirdim forumdan veya forum dışı olarak. O fiyatlara ve başlangıc siteler için idealdir.

Ben site değilde owncloud için düşünüyorum :) acaba owncloud deneyiminiz oldu mu ? :)

Birde vpn sunucusu kurulumu yapacağım ayrı makina alarak :) memnunsanız güzel :) bütçemede uygun :)

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Ben site değilde owncloud için düşünüyorum :) acaba owncloud deneyiminiz oldu mu ? :)

Birde vpn sunucusu kurulumu yapacağım ayrı makina alarak :) memnunsanız güzel :) bütçemede uygun :)

vpn olarak şuan 2 makine kullanıyorum gayet memnunum :) owncloud olarak kullanmadim ama
CETINKAYAM

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

introducial introducial WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

OwnCloud için makul bir seçim değil, depolama alanı (bence) çok az DigitalOcean'ın. RamNode'un Massive OpenVZ planları daha uygun olabilir. 80 GB depolama alanı için yıllık 15 dolar ödüyorsunuz. Eğer aylık olarak ödeme yapmanız lazımsa en ucuz aylık paketlerinde 150 GB depolama alanı var (aylık 5 dolar). Hollanda lokasyonları oldukça güvenilir, uzun süredir bir VPS'im var orada ve hiç sıkıntı yaşamadım. Eğer VPN için bir çözüm arıyorsanız da Catalyst Host'u öneririm. Avrupa'da sunucuları yok ama Dallas'ta yılda 12 dolara aylık 4 TB bant genişliği alıyorsunuz.
CETINKAYAM

kişi bu mesajı beğendi.

vpsrehberi.com - VPS kampanyaları ve yardımcı makaleler.
getmyip.info - IP adresiniz.

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek swp
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 116 / 60
  • Ticaret 0, (%0)

introducial adlı üyeden alıntı

OwnCloud için makul bir seçim değil, depolama alanı (bence) çok az DigitalOcean'ın. RamNode'un Massive OpenVZ planları daha uygun olabilir. 80 GB depolama alanı için yıllık 15 dolar ödüyorsunuz. Eğer aylık olarak ödeme yapmanız lazımsa en ucuz aylık paketlerinde 150 GB depolama alanı var (aylık 5 dolar). Hollanda lokasyonları oldukça güvenilir, uzun süredir bir VPS'im var orada ve hiç sıkıntı yaşamadım. Eğer VPN için bir çözüm arıyorsanız da Catalyst Host'u öneririm. Avrupa'da sunucuları yok ama Dallas'ta yılda 12 dolara aylık 4 TB bant genişliği alıyorsunuz.

Vay be :eek: ilk önce digitalocean da deneme yapacağım 10$ dolarlık kod buldum çalıştı 5$ dolarda kendim atacağım yani 3 aylık digitalocean tamamdır :D Bu 3 ayda linux konusunda biraz ilerler owncloud denemeleri yapar sonra verdiğiniz alternatiflere göz atarım.

Bu arada bu şirketler niye bu kadar ucuz ? biz niye yerli lokasyonda bu kadar yolunuyoruz arkadaş ? :eek: vay anasını be :eek: tamam vergiler, ekipman pahalılığı falanda bu kadar fark ediyor mu yav :confused::eek:

introducial introducial WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Vay be :eek: ilk önce digitalocean da deneme yapacağım 10$ dolarlık kod buldum çalıştı 5$ dolarda kendim atacağım yani 3 aylık digitalocean tamamdır :D Bu 3 ayda linux konusunda biraz ilerler owncloud denemeleri yapar sonra verdiğiniz alternatiflere göz atarım.

Bu arada bu şirketler niye bu kadar ucuz ? biz niye yerli lokasyonda bu kadar yolunuyoruz arkadaş ? :eek: vay anasını be :eek: tamam vergiler, ekipman pahalılığı falanda bu kadar fark ediyor mu yav :confused::eek:

Türkiye'de barındırma ücretleri fazla olabilir, ama o kadar da değil. Türk firmaları söğüşlüyor bizi. Ayrıca ABD, Hollanda, Almanya, Fransa veri merkezlerinin yoğunlukta olduğu bölgeler ve o yüzden fiyatlar iyice düşebiliyor. Aslında eğer kupon kodu bulabilseydim yazacaktım ama göremedim, Backupsy'nin ayda 7 dolara ABD'de 500, İngiltere'de 250 GB'lık paketleri vardı. Siz düşünün alabileceğiniz fiyat aralığını, servisleri de oldukça stabildir.
CETINKAYAM

kişi bu mesajı beğendi.

vpsrehberi.com - VPS kampanyaları ve yardımcı makaleler.
getmyip.info - IP adresiniz.

agoren agoren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Bu benim digitalocean hızım

CETINKAYAM

kişi bu mesajı beğendi.

aligoren.com

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek swp
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 116 / 60
  • Ticaret 0, (%0)

agoren adlı üyeden alıntı

Bu benim digitalocean hızım

Hay maşşallah :D

Ek Olarak: Bugün Digitaloceandan ilk sunucumu almış buluyorum amsterdam 2de ;
Selecting best server based on latency...
Hosted by Netcetera (London) [0.96 km]: 14.557 ms
Testing download speed........................................
Download: 301.44 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 154.26 Mbits/s

İkinci denememde
Hosted by Structured Communications (London) [0.96 km]: 12.063 ms
Testing download speed........................................
Download: 57.07 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 222.39 Mbits/s

sonucu çıktı.

Ek Olarak:

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

vpn olarak şuan 2 makine kullanıyorum gayet memnunum :) owncloud olarak kullanmadim ama

Bende an itibariyle vpn kurup kullanmaya başladım :) Openvpn kurup kullanıyorsunuz değil mi?

Ben Digitaloceanın sitesindeki openvpn anlatımına göre yaptım oldu :D

Yavaş yavaş komutlarla işimi halletmeyi öğreniyorum zevklide :D Önceden linuxte olsa grafik arayüzüne sırtımı dayamadan iş yapmazdım ne tembel adammışım yav :p

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al