wmaraci reklam

Marka tescil edilmiş alan adını almak

45 Mesajlar 5.952 Okunma
wmaraci reklam

smuldur smuldur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** M**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 268 / 89
  • Ticaret 17, (%100)
Alan adının devri için tek bir önerim var o da "WIPO"

WIPO (World Intellectual Property Organization-Dünya Fikri Haklar Teşkilatı)

Buraya Marka Tescil belgeleriniz ve bütün evraklarınızı göndererek düzgün bir başvuru yapabilirsiniz. WIPO'nun kararı sonucunda alan adı size devredilir.

wmaraci
reklam

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

Muhsin ASLAN adlı üyeden alıntı

Hocam marka sahibi sizseniz ve sahibi sizin markayı aldığınız sınıfta bir iş yapıyorsa sıkıntı yok dava açıp muhtemelen davayı(domaini) alırsınız en kötü ihtimal adam siteyi kapatmak zorunda kalacaktır. @filmleritv bildiğim kadarıyla uzman bu konuda kendisini konuya davet ediyorum.

İyi Çalışmalar..

iyi olmak varken niye kötü olalım ama karşı taraf anlayışlı değil aynı işi yaparsa bende dava açmak zorunda kalıcam başka yapacak birşey kalmıyor
Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

balporsugu balporsugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
hocam marka tescili sizde olabilir ama adam yedekparcam.com sitesini almış yani o site ismini o tahsil etmiş. yedekparcam markasını kullanmadığı sürece ki adam yedek parça satacak gibi durmuyor,hiç bir şekilde o alan adında hak iddia edemezsiniz. com.tr uzantısı sahipleri bütün uzantıları alamazlar. siz yarın yedekparcam.org da yayın yapan birinide almak istiyebilirsiniz ama bu mümkün değil.kendinizi adam yerinede koyun.

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

balporsugu adlı üyeden alıntı

hocam marka tescili sizde olabilir ama adam yedekparcam.com sitesini almış yani o site ismini o tahsil etmiş. yedekparcam markasını kullanmadığı sürece ki adam yedek parça satacak gibi durmuyor,hiç bir şekilde o alan adında hak iddia edemezsiniz. com.tr uzantısı sahipleri bütün uzantıları alamazlar. siz yarın yedekparcam.org da yayın yapan birinide almak istiyebilirsiniz ama bu mümkün değil.kendinizi adam yerinede koyun.

ben bedava alayım demiyorumki 500 dedim 2000 dedi orta yoluda bulma yardımcı olma niyetide yok. Ben yıllardır bu işlerle uğraşıyorum ilk defa değilki benim tescil olayım 2 senelik adamda domain 8 senedir var aksini söylemedim. Sadece hiçbir başarısı olmayan google da esamesi olmayan bir domain için o para çok veremem diye anlatmaya çalışıyorum.

wmaraci
wmaraci

balporsugu balporsugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
herkez bundan muzdarip.alan adını alıp bunun üzerinden pazar yapan kişiler çok.iş yapmayıp sırf çıkar için bu işi yapıyorlar.ne kadar sinir bozucu fakat yapabilcek hic birsey yok.o yüzden zaten google işe yarıyor.domain değil içerik bazlı arama yapıyor.benim fikrim 5 kuruş vermeyin adama.siz kendi işinizi yapın zaten başarı elde edersiniz.o sizin yanınızda balinanın yanındaki küçük balıklar gibi olur.benimde 3 tane çıkma parça sitem var.isim olarak geçiyor fakat çıkma parca yazınca ilk sırada yer alıyor.ben tutup cıkmaparca.comu almaya çalışmıyorum.
GokhanGORAL

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
alamazsınız. parayı verin kendisinden alın.

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

alamazsınız. parayı verin kendisinden alın.

orta yol bulunsa 1000 tl ye kadar çıkarım ama daha fazla veremem karşı tarafta yardımcı olma niyeti yok

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
http://horozz.net/domain-marka-tescil-ve-onemi.html bununla ilgili yazı yazmıştım bir ara.. Domain marka tescilini kim yapmışsa domaini alabilir..

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Kanal D, normal kanald com sitesinin ****ografik yayın yaptığını bile iddia etmiş. 2010 yılında kanald.com.tr'nin açtığı davanın sonucu ise 2011 yılında ret ile sonuçlanmış. Yıl olmuş 2014 kanald . com sitesi bunu hala yayınlıyor. (İşte alan adı için bu caydırıcı olabilir ama kanald com'un arkasında da bir şirket var.) ICANN'ın uyuşmazlık hakkındaki kuralları ise burada. Bu nedenlerden dolayı, benim mahkeme ile bir sonuç alınamayacağına dair kanaatim tamdır.

Durgun sular derin akar.

isagold isagold WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web sitesi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 65 / 82
  • Ticaret 36, (%100)
Benimde marka tescil sorunum var ingilizce kelime olan domainime marka tescili yapamiyorum anlamadigim harf benzerligi yok nereye basvurabilirim
Mesela ingilizce domainim ex.com bende baska birisi eks.com u marka yapmis ben neden alamiyorum tescili

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al