lostyazilim

5 Günlük Site 10.000 Tekil Hit

27 Mesajlar 4.704 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bilgiji bilgiji www.bilgiji.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Copy paste ile hiç bir şey yapamazsın. Siteye günde 21934813821 milyon kişi de girse sadece reklamlardan girer diğer türlü google aramalarında bir süre sonra dibe çökersin. COpy pasteyi bırakmalısın bence ki yaptığın zaten emeğe saygısızlık.

Aslında yapmak istediğim şu hocam, kendi içeriklerimi girmeye başladığım andan itibaren copy-paste'ları sileceğim. Ama şu da var, bilgileri aldığım ve kendimce eklediğim çoğu site aynı bilgileri buzzfeed.com'dan alıyorlar. Türkçe'ye çevirip koyuyorlar. ki ben de aynısını yapmaya başladım ve aynen onlar gibi kaynaklarda belirtmeye başladım. Yani kısaca onlar da başka yerlerden alıyorlar ve Türkçe'ye çeviriyorlar. Sanırım benim yaptığım ve daha fazla yapmaya başlayacağım şey bu olacak.

wmaraci
reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam mesele onların yapıp yapmaması değil. Madem onlar buzzfeed.com dan alıyorlar sende oradan al kendi düşünelerini kendi kelimelerini yaz bak benim 1.5 senelik sitem var 100 200 tane makale var ve hepsi özgündür. ve aramalarda da çok iyi durumdayım. bir kaç kere kopya yapıştır yaptım normal de 1 kaç saatte index alan sitem o kopyala yapıştır yaptığım konu 2 gunde index almadı. Şuan kopya yapıştır ile devam edip ilerde sildiğin zaman index alan konular hala senin siteni göstericek ve google spam botları da seni emek hırsızı olarak algılayıp diplere çökerticek. Yine de karar senin

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)
Durumdan ben de fazlasıyla rahatsızım hocam aslında. Ama dediğim gibi yeni yeni öğreniyorum bu işleri. Site nedir, nasıl kurulur daha 1 hafta önce öğrenmiş adamım :) İnternetle ilgili bildiğim her şey sosyal medyaya dair. Ki kendim de senaristim, bu yüzden sosyal medya reklamlarında etkili şeyler yapabiliyorum. Biraz da bunu denemek için giriştim bu işe. Yıllarca başkalarına çalıştım, biraz da kendime çalışayım, bakalım olacak mı diye.

Baktım olmadı kapatırım siteyi, yeni ve özgün bir şey açarım. Nasıl olsa sosyal medyada etki gücüm çok fazla. Biraz uğraşla birkaç ayda ülkede duyulmuş bir proje gerçekleştirebileceğime inanıyorum.

Yani kısaca bu siteye ve etkilerine bir nevi benim web ve seo eğitimim diyebiliriz. Aslında wmaraci'ya girmemin sebebi de buradan insanlarla tanışmak, ortaklıklar kurmak. Yazdığım gibi bir siteyi hiç para harcamadan 1 haftada 10bin tekile getirebiliyorum. Bu, bu site olmaz da başkası olur.

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Bu site tutar ama sosyal medyadan başkaca tanıtım yöntemi bulmalısın. Çok yönlü tanıtım ile ayakta kalabilirsin. Bu arada Twitter hesabınızın takipçi sayısını merak ettim. Başarılar dilerim.

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN
wmaraci
wmaraci

oorka oorka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 36 / 101
  • Ticaret 5, (%100)
Bence Sosyal medya hesabınızla sitenizin tutar ama Biraz Özgün Yazı ve daha güzel bir tasarımla çok iyi yerlere gelebilirsiniz

• Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

haber58 adlı üyeden alıntı

Bu site tutar ama sosyal medyadan başkaca tanıtım yöntemi bulmalısın. Çok yönlü tanıtım ile ayakta kalabilirsin. Bu arada Twitter hesabınızın takipçi sayısını merak ettim. Başarılar dilerim.

İnternetle ilgili öğrendiğim ilk şey "kazandığını kazandığın yere yatır"dı hocam. Yani bu siteden ne kazanırsam yine buraya yatıracağım. Ama dediğim gibi içerik durumu beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Birkaç hafta olayı çözmek ve web yayınını tam anlamıyla öğrenebilmek için böyle devam edeceğim. Sonrasında ise ne yapacağıma karar vereceğim.

Twitter takipçi sayım 750.000 hocam.

Ek Olarak:

oorka adlı üyeden alıntı

Bence Sosyal medya hesabınızla sitenizin tutar ama Biraz Özgün Yazı ve daha güzel bir tasarımla çok iyi yerlere gelebilirsiniz

Fikir benim de çok hoşuma gidiyor hocam. Dediğim gibi bir nevi okulum olacak bu site. Neler yapabileceğimi, nerelerde hata yaptığımı göreceğim. Bir de dediğim gibi wmaraci'ya gelme sebebim biraz iş bağlantıları kurmak için. İşten anlayan insanlarla burada işbirliğine gidip 1 yılda çok duyulmuş bir site yapmak istiyorum. Elbette sosyal medyanın gücü ve kendi metin yazarlığı tecrübelerimle (yıllarca tv'lerde çalıştım) :)

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

bilgiji adlı üyeden alıntı

Twitter'da büyük (oldukça büyük) bir hesabım var ve oradan 5-6 reklamla sitemin şu anki hiti 10.000-15.000 arasında değişiyor. Bu hızla devam edip siteyi günlük 20-30.000 tekil civarına getirip sonra reklamları keseceğim. Kendiliğinden alabileceği hite bakacağım.

Sizlere sormak istediğim birkaç soru var. Açıkçası site biraz copy-paste bir site. Elbette birçok şeyi değiştiriyorum ama yine de copy-paste olmasından kurtulamıyorum. Şu sıralar yabancı sitelerdeki yazıları Türkçe'ye çevirip koymaya başladım. Sorulara geçeyim:

1- Bu şekilde copy-paste devam etsem ama twitterdan da desteğe devam edip siteyi binlerce insanın kullandığı site haline getirsem özgün bir site olmamasına rağmen google aramalarında çıkar mıyım? (site wordpress temalı ve seo çalışmalarını oradan yapıyorum).

2- Adsense'e başvurdum. Özgün olmaması onay sürecini uzatır mı?

3- Reklamstore, indirdik gibi özel yapılanmalardan reklamlar koyuyorum. Bunun adsense onayına negatif etkisi olur mu?

4- 3 günlük reklamstore rakamları şu şekilde:
Gösterim: 57.905 - Tıklama:35 - Tıklama Oranı: 0.06 % - Kazanç: 1,64 TL - eCPM: 0,03 TL

bu rakamlar nasıl? Devam etmeli miyim?

Şimdilik sanırım bu kadar sorularım. Link vermek yasak mı serbest mi bilmiyorum ama zaten kullanıcı adım sitemin adının ne olduğunu gösteriyor. Merak edenler oradan da bakabilirler.

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Site adresi= www.bilgiji.com

Sosyal medya sayfanızın takipçi sayısı nedir?

Bide bu rakamlara reklamstore kullanmaya değmez bence.

• Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

sedat5453 adlı üyeden alıntı

Sosyal medya sayfanızın takipçi sayısı nedir?

Bide bu rakamlara reklamstore kullanmaya değmez bence.

750.000 hocam. Tweet başına 50.000-70.000 arası gösterim alıyor. Yani attığım her tweet bu sayılarda kişi tarafından görülüyor. Tweeteki linkler ilgi çekiciliklerine göre 2500e kadar tık alabiliyorlar.

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

bilgiji adlı üyeden alıntı

750.000 hocam. Tweet başına 50.000-70.000 arası gösterim alıyor. Yani attığım her tweet bu sayılarda kişi tarafından görülüyor. Tweeteki linkler ilgi çekiciliklerine göre 2500e kadar tık alabiliyorlar.

Konu dışı: Twitter sayfanız hangi kategoride, eğer reklam alırsanız kaça alırsınız?

• Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

sedat5453 adlı üyeden alıntı

Konu dışı: Twitter sayfanız hangi kategoride, eğer reklam alırsanız kaça alırsınız?

Özel mesaj yolladım hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al