wmaraci reklam
lidertakipci

Google analytcs neden kullanılmaz ?

7 Mesajlar 772 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Arkadaşlar merhaba, çalışma yaptığımız bazı arkadaşlarda ve forumda edindiğim varsayıma dayalı bir sorum olacak sizlere.

Paravan bloglar olsun, merkez siteler olsun bazı sitelerde Google Analytic kullanılmadı gibi bir bilgi belirtilmekte ve bazı arkadaşlarlar gerçekten Google Analytic servislerini kullanmamakta.

Bunun sebebi nedir ? Bazı deneme yanılma çalışmaları yapıp optimizasyon üzerine yaptığı çalışmaların detayı hakkında en azınndaa Google Analytic ile bir bilgi aktarımını engellemek midir ?

Demek istediğim merkez sitelerin analizinde yada spam içerikli konular ile sıralamaya girmiş sitelerde Google servislerini kullanmak zararlı mıdır ?

wmaraci
reklam

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Google analtic i sen kendin için kullanıyorsun.bir kullanıcının web sayfanda yaptığı tüm hareketi zaten GOOGLE ,google analitcle olarak kayıt altına alıyor.bana web sayfanı soyle google analıtc kodun olmayan sana ben kodunu vereyim

Sorunun cevabıda zararlı degildir

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Google chrome ile zaten seni ve siteni bir şekilde takip ediyor. Googledan kaçış yok.
Bu gün yazıcı arattım aradığımı buldum başka konuya geçtim, aradan biraz zaman geçti, gezdiğim sitelerin google reklamlarında aradığım yacızının reklamını gördüm. Ve bunu uzun zamandır google yapıyor.

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Üstad adlı üyeden alıntı

Google analtic i sen kendin için kullanıyorsun.bir kullanıcının web sayfanda yaptığı tüm hareketi zaten GOOGLE ,google analitcle olarak kayıt altına alıyor.bana web sayfanı soyle google analıtc kodun olmayan sana ben kodunu vereyim

Sorunun cevabıda zararlı degildir

Evet hocam aksini söylemedim, analytics kullanmaya ilk başlayanlardanım aynı şekilde diğer servisleride eğitimimde mevcut bu konuda, o konuda bir problem yok sadece sektörde yer etmiş site sahiplerinin Google analytics kullanmadıklarını beyan ettiklerini görmüştüm, bu bir varsayıma yada tecrübe dayanıyordu gördüğüm konularda o yüzden sordum yoksa herhangi bir zararı tabi yok. Demek istediğim sıralamaya girmiş sitelerin ölçümüyle alakalı çok yüksek bir yardım alıp almadığıyla alakalı bir soruydu.

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Google chrome ile zaten seni ve siteni bir şekilde takip ediyor. Googledan kaçış yok.
Bu gün yazıcı arattım aradığımı buldum başka konuya geçtim, aradan biraz zaman geçti, gezdiğim sitelerin google reklamlarında aradığım yacızının reklamını gördüm. Ve bunu uzun zamandır google yapıyor.

Tabi ki hocam, fakat sizin bahsetmiş olduğunuz olay bir pazarlama taktiğ, bilgisayara site tarafından bıraklan cache ve cookiesler ile birlikte daha sonrasında girdiğiniz sitelerin reklam alanlarında ilk girilen site ile alakalı çalışmaları sana yönlendirebilirler sadece googleda değil her site yapabilir bunu.

Sanırım direk bu servisi bir sebebe dayalı kullanmayan kişilere sormamız gerekiyor, ikinize de ilginiz için çok teşekkür ederim.

wmaraci
wmaraci

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

O işleme Re-Marketing (Yeniden Pazarlama) diyorlar :)

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

O işleme Re-Marketing (Yeniden Pazarlama) diyorlar :)

Aynen öyle, Google Analytics konusunda ne düşünüyorsunuz ? çalışma yaptığınız 1. sayfa hedeflediğiniz sitelerde kullanmama gibi bir alışkanlığınız var mı ?

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Aynen öyle, Google Analytics konusunda ne düşünüyorsunuz ? çalışma yaptığınız 1. sayfa hedeflediğiniz sitelerde kullanmama gibi bir alışkanlığınız var mı ?

Kesinlikle kullanıyorum. Deneme amaçlı açtığım paravan bloglara dahil kullanmaktayım. Sonuçta bir Google servisi, siteyi Google'de optimizasyon durumunda kullanıyor ve hedef olarak Google'i kullanıyorsak muhakkak onun servislerini de kullanmaktayım.

Analytics gibi bir kodun da açık olarak izleme takipçisinin de siteyi sıralama konusunda etkileyeceğini "ASLA" düşünmemekteyim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al