wmaraci reklam
lidertakipci

"Tango, ayakta yapılan zinadır!"

43 Mesajlar 6.205 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

islam elbette onu demiyor lakin benim demek istediğim şu; tango, zina, el ele dolaşmak vs gibi terimler ile uğraşacağımıza neden insanlığa daha faydalı olucak bir şeyler yapmıyoruz. Bu din de olabilir eğer gerçekten insanlığa faydası olucaksa yapılsın kabulum. Ama din ile yapılan ben faydalı bir şey göremedim.

Nasıl istersen tartışmayalım pekala .

Ek Olarak:

Şimdi sizin bu dediğiniz olay çağdaşlık değil ise ülkemizde tangoya giden bayanlar ve aileleri çağdaş değiller. Öyle mi ? Yani tango kötü bir şey annemiz eşimiz kızımız tango ya gitmesin, dans sırasın da erkeğin eli tenine değiyor vucuduna değiyor ahlaksızlıktır bu size göre ? Bak böyle düşünürsen işte o bahsettiğin olay meydana gelir " zihniyet bu devir de bu kafa " anlatabildim mi ?

dans sırasın da erkeğin eli tenine değiyor vucuduna değiyor ahlaksızlıktır bu size göre ?
evet hocam bana göre ahlaksızlıktır. Keşke sizde de kıskanma duygusu olsaydı biraz ve bu utanç verici yorumu yazmasaydınız. Doğru ya utanmadığınız için yazdınız.
Bu konuya daha fazla yorum yazma gereği duymuyorum. Cahilin terbiye olacağı ortam burası değil.

wmaraci
reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

mhalat adlı üyeden alıntı

dans sırasın da erkeğin eli tenine değiyor vucuduna değiyor ahlaksızlıktır bu size göre ?
evet hocam bana göre ahlaksızlıktır. Keşke sizde de kıskanma duygusu olsaydı biraz ve bu utanç verici yorumu yazmasaydınız. Doğru ya utanmadığınız için yazdınız.
Bu konuya daha fazla yorum yazma gereği duymuyorum. Cahilin terbiye olacağı ortam burası değil.

Cahil ben mi oluyorum bu durumda ? Biz erkekler her şeyi biz yapalım ama bizim anamıza bacımıza kız kardeşimize yapmasınlar mantığından ne zaman kurtulucak cok merak ediyorum. Peki dostum ben cahilim sen bilinçli bir müslümansın tebrikler.

Kuva-i Kafsinkaf

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)

mhalat adlı üyeden alıntı

Erkeğin eli bayanın BELİNE (dikkat bel dedim kalça değil ) ve ELİNE değiyor. Valla sen bu durumdan tahrik oluyorsan o senin sıkıntın kardeşim.

• Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)

Ali İhsan SARAN adlı üyeden alıntı

Erkeğin eli bayanın BELİNE (dikkat bel dedim kalça değil ) ve ELİNE değiyor. Valla sen bu durumdan tahrik oluyorsan o senin sıkıntın kardeşim.

:)
komik olmak zorundamısın?
youtube aç, tango yaz ve izle. nereleri nerelerine değiyor. Hem sen niye gocundunki kadınlarını kıskanmayan kıskanmaz sanane, banane :)

wmaraci
wmaraci

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Arkadaşlar bence bu konuyu tartışmadan bu konu ile ilgili İslam bizlere ne demiş onu araştıralım. Yoksa saçma sapan cevaplar çıkıyor ortaya. Tahrik, mahrik bilmem ne. İslam'da haram mı haram. Niye kulplar takmaya çalışıyorsunuz daha fazla anlamış değilim.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Cebrail As. ayağa kalktı ve Cenab-ı Hak’ka teşekküren her rekatında yirmi bin sene ayakta kalmak suretiyle iki rekat namaz kıldı.

Cebrail As. namazı kıldıktan sonra Cenab-ı Hak: ’’Ey Cebrail!Sen bana ibadetimin hakikatiyle ibadet ettin. Senin ibadetin gibi hiç kimse bana ibadet etmedi. Ancak ahir zamanda bana çok sevimli olan kerim bir Peygamber gelir. Ona Muhammed (sav) denir. Onun zaif, günahkar ümmeti vardır. Onlar çeşitli fikirlerle dolu büyük günah sahibi olarak kısa zamanda, noksan ve yanılmalarla iki rekat namaz kılarlar. İzzet ve celalime yemin olsun ki, onların bu evsaftaki namazı senin namazından bana daha sevimlidir. Zira onların namazı emrimle olacak,senin namazın benim emrimle olmadı.’’ buyurur.

Sonuç olarak; bizler ahir zaman ümmetiyiz, inşallah. Yani bir tangoya bu kadar takılmamak gerekiyor bence.
Aliihsansaran

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Son bir şey sormak istiyorum, genç arkadaşlarsınız hiç mi sevgilinizin elini tutmadınız, öpmediniz onu ? Eğer cevabınız evet ise, konuya daha fazla mesaj yazmanın anlamı yok. İyi forumlar
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

Kuva-i Kafsinkaf

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)

isousluer adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bence bu konuyu tartışmadan bu konu ile ilgili İslam bizlere ne demiş onu araştıralım. Yoksa saçma sapan cevaplar çıkıyor ortaya. Tahrik, mahrik bilmem ne. İslam'da haram mı haram. Niye kulplar takmaya çalışıyorsunuz daha fazla anlamış değilim.

İsmail abi, Kuran-ı Kerim' de dans veya o tarzda birşey ile ilgili ayet gösterebilirmisin bana? Baktım ama bulamadım, sakın sahih olmayan hadislerle gelmeyin de.. O hadisleri dinlersek eğer Kadın sesi haram ama hepimiz günlük hayatta illaki duyuyoruz. Müzik dinlemek haram ama müzik dinleyemen var mı aramızda? Böyle binlerce örnek olabilir. Önyargıları ve kalıplaşmış düşünce yapısını aşalım bu bize yeter. Unutulmamalı ki kimse dört dörtlük bi Müslüman değil, kimsenin elindede müslümanmetre yok sen şu kadar Müslümansın sen şu kadar diyemeyiz kimseye. Herkes başkasında hata aramak yerine önce kendide arasın. Ülkede binlerce sorun var çözülmesi gereken bu absürd insanlarda dansa takmışlar, ne yeri ne sırası. Sizin dediğiniz gibi düşünsek bile bunun ne yeri ne sırasıdır bu yapılan yobazlıkdan başka birşey değildir. Biz burda adamların yediği haltı tartışırken 4matik mercedesleriyle geziyorlar, keyifleri rahat işte bu DİN TİCARETİ'nden başka birşey değildir. En büyük günâhkar bu tarikat şeyhlerinin. İçki içmez ama insanları ayrıştırır, birbirine düşürür, şifa dağıtır! para kazanır. Allah davası diye insanları kendine hizmet ettirir. başka bi halt değil, fazla uzatmayacağım mevzuyu kalın sağlıcakla.
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Cebrail As. ayağa kalktı ve Cenab-ı Hak’ka teşekküren her rekatında yirmi bin sene ayakta kalmak suretiyle iki rekat namaz kıldı.

Cebrail As. namazı kıldıktan sonra Cenab-ı Hak: ’’Ey Cebrail!Sen bana ibadetimin hakikatiyle ibadet ettin. Senin ibadetin gibi hiç kimse bana ibadet etmedi. Ancak ahir zamanda bana çok sevimli olan kerim bir Peygamber gelir. Ona Muhammed (sav) denir. Onun zaif, günahkar ümmeti vardır. Onlar çeşitli fikirlerle dolu büyük günah sahibi olarak kısa zamanda, noksan ve yanılmalarla iki rekat namaz kılarlar. İzzet ve celalime yemin olsun ki, onların bu evsaftaki namazı senin namazından bana daha sevimlidir. Zira onların namazı emrimle olacak,senin namazın benim emrimle olmadı.’’ buyurur.

Sonuç olarak; bizler ahir zaman ümmetiyiz, inşallah. Yani bir tangoya bu kadar takılmamak gerekiyor bence.

haklısın bunların olacağı zaten en başından belliymiş. Bizim sınavımızda yaşadığımız zamanla ilgili oluyor. Hal böyleyken zamanın değiştirdiği edep, ahlak, haram şekilleri insanın içini acıtıyor. Benim asıl tepkim normal olarak karşılanmasına ve gelişmişlikle islamiyeti zıt kutuplar gibi gösterenlere.
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

İsmail abi, Kuran-ı Kerim' de dans veya o tarzda birşey ile ilgili ayet gösterebilirmisin bana? Baktım ama bulamadım, sakın sahih olmayan hadislerle gelmeyin de.. O hadisleri dinlersek eğer Kadın sesi haram ama hepimiz günlük hayatta illaki duyuyoruz. Müzik dinlemek haram ama müzik dinleyemen var mı aramızda? Böyle binlerce örnek olabilir. Önyargıları ve kalıplaşmış düşünce yapısını aşalım bu bize yeter. Unutulmamalı ki kimse dört dörtlük bi Müslüman değil, kimsenin elindede müslümanmetre yok sen şu kadar Müslümansın sen şu kadar diyemeyiz kimseye. Herkes başkasında hata aramak yerine önce kendide arasın. Ülkede binlerce sorun var çözülmesi gereken bu absürd insanlarda dansa takmışlar, ne yeri ne sırası. Sizin dediğiniz gibi düşünsek bile bunun ne yeri ne sırasıdır bu yapılan yobazlıkdan başka birşey değildir. Biz burda adamların yediği haltı tartışırken 4matik mercedesleriyle geziyorlar, keyifleri rahat işte bu DİN TİCARETİ'nden başka birşey değildir. En büyük günâhkar bu tarikat şeyhlerinin. İçki içmez ama insanları ayrıştırır, birbirine düşürür, şifa dağıtır! para kazanır. Allah davası diye insanları kendine hizmet ettirir. başka bi halt değil, fazla uzatmayacağım mevzuyu kalın sağlıcakla.

Yukarıda bununla ilgili ayetleri yazdım Ali İhsan. Oradan okuyabilirsin.

Ek Olarak:

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Son bir şey sormak istiyorum, genç arkadaşlarsınız hiç mi sevgilinizin elini tutmadınız, öpmediniz onu ? Eğer cevabınız evet ise, konuya daha fazla mesaj yazmanın anlamı yok. İyi forumlar

Daha önce bir hata yapmış ve yaptığı hatanın farkına varmış biri aynı hatayı başkalarının da yapmasını engellemek için uyarılarda bulunamaz mı hocam?

Gayet insancıl bir şekilde fikirlerimizi beyan ettik. Bu forumda görmeye alışık olmadığımız bir şey. Fakat gidip ders çalışmam lazım arkadaşlar. :) Sağlıcakla kalın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al