freelance iş ilanları

Siteye günde 1200 konu eklesem ?

18 Mesajlar 2.784 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

Günlük yazı sayısı değilde girilecek yazıların orjinalliği önemli bildiğim kadarıyla, yani günde 10000 tane baştan sona özgün yazı eklemenizde bence bir sakınca yok, yani bu yazılardaki 10-50 karaketerlik kesitler arama motorlarında aratıldığında hiçbir sonuç çıkmıyorsa hiçbir sıkıntıda olacağını sanmıyorum. Ancak kopya içerik olursa spama girer, o yazılarda sıralamaya girmez hatta siteyi kum havuzu benzeri algoritmalarada sokabilir bu durum..
demişsiniz epey sıkıntılı bir durum, %100 özgün olanı 4 yıl önceki siteniz bile olsa elbet o içerikleri farklı siteler kopyalamıştır çoktan.. Siz eski yazılarınızı şimdi paylaştığınızda muhtemelen sizden daha önce kopyalayanlardan kopyalamış gibi değerlendirilirsiniz, bu durumdada azar azar eklemeniz daha yararlı olabilir.

bu detayli aciklamaniz icin tesekkür ederim cok iyi anladim o bazi sebeplerden dolayi dedigimde zaten spame düsmesi... günde ortalama 5-7k kisi giriyordu sonra birden bicak keser gibi kesti... spam'e düstügünü gördüm...

Örnek: Bir fatiha suresi eklesem... fatiha suresini degistiremeyiz mecburum ayni kelimileri ayni yaziyi yazmaya bu durumda dini siteler google'in gözünde "ikinci vatandas" gibimi algiliyor?

Kafamiza göre dualar ekliyemiyoruz dualar hep aynidir adamlara dualari kopyalamada diyemiyorum zaten bazi dualari bende kopyaliyorum sonucta dua bu...

nasil bir yol izlemeliyim? Ekliyecegim dualarin tümü kesin nette vardir

wmaraci
reklam

onur33 onur33 https://onurr.org Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)

CennetKapisi adlı üyeden alıntı

4 senelik eski site www.cennet-kapisi.net suan bu site bazi nedenlerden dolayi kapandi yeni sitem ise www.cennet-kapisi.org tüm 4 senelik dualari yeni siteye eklemek istiyorum veritabani mevcut

evet aslinda zararli oldugunu bende biliyorum ama bu bilgim ordan burdan duyma laflar ile... sunu anlamis degilim mesela

Öyle siteler varki günde 100 yazilar ekleniyor örnek büyük forumlar veya diger siteler bunlar nasil ceza almiyor?

Acaba bu "zararli" bildigimiz bilgi yanlis ola bilirmi?

Hocam o forumların hitleri var eksik konularını tamamlıyorlar sadece fakat siz sıfırdan bina dikiyorsunuz
CennetKapisi

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog: www.onurr.org

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)

Google bir forum ile bir portali veya herhangi bir scripti farklimi bakiyor? Bunu simdi ilk defa duyuyorum...

Eski siteye zaten ulasilmiyor suan site tamamen kapali bir kac ay gecmesine ragmen ama bazi indexler halen daha duruyor neden silinmiyor anlamis degilim :S

Google herşeyi bilir derler. Heralde bunuda biliyorlardır :)
Bence siz 1200 konuyu girinde bi rahatlayın :)
CennetKapisi

kişi bu mesajı beğendi.

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

bu detayli aciklamaniz icin tesekkür ederim cok iyi anladim o bazi sebeplerden dolayi dedigimde zaten spame düsmesi... günde ortalama 5-7k kisi giriyordu sonra birden bicak keser gibi kesti... spam'e düstügünü gördüm...

Örnek: Bir fatiha suresi eklesem... fatiha suresini degistiremeyiz mecburum ayni kelimileri ayni yaziyi yazmaya bu durumda dini siteler google'in gözünde "ikinci vatandas" gibimi algiliyor?

Kafamiza göre dualar ekliyemiyoruz dualar hep aynidir adamlara dualari kopyalamada diyemiyorum zaten bazi dualari bende kopyaliyorum sonucta dua bu...

Site dışı seoyu, backlinkleri vs. hesaba katmadan sadece site içi seo açısından; Örneğin Fatiha suresini eklediğiniz sayfaya ek olarak; özgün, sureyle azda olsa alakalı ve en azından 100 karakterlik bir metin eklemesi yapabilirsiniz ya da surelerin, duaların videoları vs. eklenebilir. Kullanıcılar o sayfada daha fazla vakit geçirmesi için benzer önlemler alınabilir mesela o dua ya da sure ile alakalı ufak bilgiler, varsa ufak bir hikaye ya da kıssadan hisse çıkartılabilecek örneklemeler vs. eklenebilir. Tabi bunu yaparkende siteniz hassas bir konuda olduğu için hurafe ya da yanlış bilgi verici bir şeyde eklenmemeli..
ikinci sınıf görme olayı içinde kısaca şöyle söyleyim hocam, mesela iki site düşün ikisindede birebir aynı tema, tüm h tagları etiketler vs.ler birebir aynı, site içi link yapısı, açıklama,başlıklar vs. tamamen aynı olduğunu varsayalım tek farkları birinin içeriği diğerinden daha özgün, bol ve kaliteli gözüküyor bu sitede kullanıcıları daha fazla tutan ve o sitede daha çok sayfada dolaşmasını sağlayan bir şeyler var misal 30sn fazla duruyo kullanıcılar bu sitede.. böyle bir durumda arama motorları + değer katan site hangisiyse onu sıralamada yukarı çıkartabilmek için sürekli algoritmalar üretip, güncelliyolar.. Velasıl kelam rakip sitelere göre + değer katabilecek ziyaretçiyi sitede daha çok tutabilecek önlemler almanız yararınıza olur.
CennetKapisi riko

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

DuGGaCoNe DuGGaCoNe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
çok konu çok index değildir konuları özgün yani kendiniz yazdığınız makaleleri haftada 3 yazı girin yeterlidir ama sadece özgün olursa o zaman olur siteniz hem hitlenir hemde özgün olduğu için google sitenizi sever 1200 kopya konu olacağına 100 konu olsun özgün olsun.. tabi arada kopya makalede girebilirsin ama onuda kendine göre editle veya kaynak olarak göster. bu şekilde yaparsan sana faydası olacak ve google seni daha çok sever ve indexler siteni.

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1780
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 48, (%100)
midene bir günde onlarca ekmek dayarsan nasıl olur? siteyide öyle düşüneceksin. Yavaş yavaş konu ekleyeceksin ve yavaş yavaş backlink alacaksın. sonuçta herşeyin fazlası zarardır.

Serkan Serkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1047
  • Beğeniler 129 / 339
  • Ticaret 13, (%85)
Birdenbire atmayın hepsini parça parça ekleyin.

Batarya Batarya SEO & Wordpress Bronz Üye
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1115
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

çok yazı eklenen site neden ceza alsın bi yaşıma daha girdim

Mesele çok yazı eklemek değil , alıntı içerik eklemek :)
VedatOKSUZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al