wmaraci reklam
lidertakipci

Büyük Projeme (Haber sitesi projeme) Ortak arıyorum

20 Mesajlar 2.530 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Yine bu yazdıklarımı da baltalama olarak sayarsınız diye düşünüyorum, umarım yanılıyor olurum. Ben kullanıcı adlarını hatta normal isimleri bile uzun süre aklımda tutamam. Bir kaç saat önce konuyu yazdığınızda, oldukça aklıma yatmış bir fikir olarak geldi ve katılma konusunda hakkınızda biraz araştırma yapma gereği hissettim. Ancak Domain Ortaklığı başlıklı konuda da, sizinle çelişkiye düştüğümü görerek hatırladım. Bu nedenle, başlığı kapattım ve işime baktım. Şimdi baktığımda ise yine sevmediğiniz yorumlar hakkında iyi niyetli olduğunuzu fakat yine de tartışmayı uzattığınızı görüyorum. riko isimli kullanıcının buradaki yorumlarına dayanarak, söz konusu başlıkta da bu kullanıcının sizin hakkında lehte yazılar yazmış olabileceğini düşündüm. Fakat, riko'nun burada farklı bir tavır takındığına şahit oldum. Gayet doğaldır ve bu nedenle olumsuz fikirlerimi bir kenara attım.

Elbette, bunlar anlık düşüncelerdir ve belki de birbirimizi daha yakından tanısak daha farklı davranabiliriz diye düşünüyorum. Ancak, güven konusunda emin olamadığım için konu ile ilgili beyin fırtınasına katkıda bulunmayı kendime zaruri gördüm. Allah yolunuzu açık etsin. Konuyu uzatmak istemiyorum ve uzatmayacağım da.. Umarım kızmazsınız fakat bir topluluğun yorumlarını da görmezden gelmek ve herkesi aynı kefeye koymak doğru değil. Anlaşabileceğiniz arkadaşlar bulmanız dileklerimle.

Bir de ek olarak; drupal 7 sürümü hacklenmiş diye biliyorum. Bu konuyu bir araştırırsanız, sevinirim.
riko

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
reklam

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Yine bu yazdıklarımı da baltalama olarak sayarsınız diye düşünüyorum, umarım yanılıyor olurum. Ben kullanıcı adlarını hatta normal isimleri bile uzun süre aklımda tutamam. Bir kaç saat önce konuyu yazdığınızda, oldukça aklıma yatmış bir fikir olarak geldi ve katılma konusunda hakkınızda biraz araştırma yapma gereği hissettim. Ancak Domain Ortaklığı başlıklı konuda da, sizinle çelişkiye düştüğümü görerek hatırladım. Bu nedenle, başlığı kapattım ve işime baktım. Şimdi baktığımda ise yine sevmediğiniz yorumlar hakkında iyi niyetli olduğunuzu fakat yine de tartışmayı uzattığınızı görüyorum. riko isimli kullanıcının buradaki yorumlarına dayanarak, söz konusu başlıkta da bu kullanıcının sizin hakkında lehte yazılar yazmış olabileceğini düşündüm. Fakat, riko'nun burada farklı bir tavır takındığına şahit oldum. Gayet doğaldır ve bu nedenle olumsuz fikirlerimi bir kenara attım.

Elbette, bunlar anlık düşüncelerdir ve belki de birbirimizi daha yakından tanısak daha farklı davranabiliriz diye düşünüyorum. Ancak, güven konusunda emin olamadığım için konu ile ilgili beyin fırtınasına katkıda bulunmayı kendime zaruri gördüm. Allah yolunuzu açık etsin. Konuyu uzatmak istemiyorum ve uzatmayacağım da.. Umarım kızmazsınız fakat bir topluluğun yorumlarını da görmezden gelmek ve herkesi aynı kefeye koymak doğru değil. Anlaşabileceğiniz arkadaşlar bulmanız dileklerimle.

Bir de ek olarak; drupal 7 sürümü hacklenmiş diye biliyorum. Bu konuyu bir araştırırsanız, sevinirim.

Kesinlikle baltalama bu değildir. Gaye seviyeli bir üslup ile eleştiri, tenkitlerinizi iletmişsiniz. ilginize ve seviyenize içtenlikle teşekkürlerimi sunuyorum.

Tarıtşmayı uzatmaktan ziyade ilk yorum gerçekten bir balta niteliği taşıyordu (en azından buna inandım belkide yanıldım) Aslında Riko ile değil Arif ERDEM ile tartıştım. ve konuyu anlamadan haksızca üstelik mesnetsizce bir üslup takınmış. Keşke yapıcı eleştiriler gelse bende yolumu ona göre tekrar çizsem. birde Şuradaki yorumlayanların tavrına bakın lütfen. gerçekten hepsi eleştirdi ve sorguladı ama aşağılamadı. Tavır önemlidir. Keşke beyin fırtınasına veya konuda belrttiğim fikirlerime, projeme pozitif eleştiriler yapsanız daha mutlu olurum.

Üslup ve anlayışınıza teşekkür ederim.

• Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Sürekli bilgisayar başındayım fakat bu süre içerisinde çoğunlukla Vikipedi'ye katkıda bulundum. Dediğim gibi bence fikriniz mükemmel benim hemen ilgimi çekti. Fakat gece saatlerinde başlattığınız için konu henüz tam katkıyı almış değil. Ben böyle bir çalışmaya kesinlikle katılmak isterdim. Fakat, kendi web siteme bile sürekli madde giremiyorum. Bu nedenle olur ha, sizi yarı yolda bırakmış gibi olurum. Bu nedenle vazgeçtim. Baktınız en son bir boşluk kaldı. Görüşmek isterim tabi. Neden olmasın? Ayrıca samimi yorumunuz için can-î gönülden teşekkür ederim.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Sürekli bilgisayar başındayım fakat bu süre içerisinde çoğunlukla Vikipedi'ye katkıda bulundum. Dediğim gibi bence fikriniz mükemmel benim hemen ilgimi çekti. Fakat gece saatlerinde başlattığınız için konu henüz tam katkıyı almış değil. Ben böyle bir çalışmaya kesinlikle katılmak isterdim. Fakat, kendi web siteme bile sürekli madde giremiyorum. Bu nedenle olur ha, sizi yarı yolda bırakmış gibi olurum. Bu nedenle vazgeçtim. Baktınız en son bir boşluk kaldı. Görüşmek isterim tabi. Neden olmasın? Ayrıca samimi yorumunuz için can-î gönülden teşekkür ederim.

Umarım sadece beyin fırtınası için bile olsa görüşürüz bir gün bir yerlerde :)

Ayrıca sizin katkı yaptığınız wikipedia'dan ben ise sürekli içerik çalıyorum. yani bir döngümüz var :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Vikipedi'den içerik çalabilir hatta doğrudan kopyalayıp sitenize yapıştırabilirsiniz. Buradaki tek sorun, sizin de yayınladığınız alanda aynı veya benzeri creative commons lisansını kullanmanız ve alıntı yaptığınız maddeyi kaynak göstermenizdir. Bunda hiçbir sorun yok.

Durgun sular derin akar.

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Hocam inşallah hayırlısı olur. Ancak önerim kendinizi çok yüksek hedeflere kaptırıp sonra yıkılmayın. Benim önerim budur hocam :).

AlaYazilim AlaYazilim E Ticaret Yazılımları Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek E Ticaret, SEO, Hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 13 / 46
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba,

Hevesinizi kırmak, konuyu baltalamak asla istemem. Bir 5-6 yıldır seo danışmanlığı yapıyorum ve nacizane iyi işlerde başardım.

Şuanda da haber sitem var, biz günde 300 haber girmeyi başramıyoruz. Özgün 15 haber giriyoruz.

Hemen sadede geleyim; 6 ayda 1 milyon tekil hit birazdan fazla iddialı. Bence daha makul sözlerle girin konuya, en azından hit sözü vermeyin kimseye ki az olursa ortak olduğunuz kişiyle sorunlar yaşamayın.

Birde şunu merak ettim; neden google news için 4 editör gerekiyor? Google gelip ofisi denetliyor sanırım?

Siz bence vazgeçin haber sitesi işinden, ben girdiğime pişmanım sizde pişman olun istemem.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

AvrupaNetMarket adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Hevesinizi kırmak, konuyu baltalamak asla istemem. Bir 5-6 yıldır seo danışmanlığı yapıyorum ve nacizane iyi işlerde başardım.

Şuanda da haber sitem var, biz günde 300 haber girmeyi başramıyoruz. Özgün 15 haber giriyoruz.

Hemen sadede geleyim; 6 ayda 1 milyon tekil hit birazdan fazla iddialı. Bence daha makul sözlerle girin konuya, en azından hit sözü vermeyin kimseye ki az olursa ortak olduğunuz kişiyle sorunlar yaşamayın.

Birde şunu merak ettim; neden google news için 4 editör gerekiyor? Google gelip ofisi denetliyor sanırım? :)

Siz bence vazgeçin haber sitesi işinden, ben girdiğime pişmanım sizde pişman olun istemem.

konuyu baltalamak sayılmaz bu nazik yorum lakin konuyu okumamışsınız. çünkü hit sözü vermedim. 1M hit hedeflediğimi belirttim. bunlar detay belki ama önemli. zaten projenin çalışma mantığı belli.

google news kaydı için bazı koşullar ister. haber sonunda görünen yazarları denetir. hep aynı kullanıcı adı ile içerik yayımlanırsa sıkıntı olur. buraya kadar hemfikiriz sanıyorum.

ama aldatılır tabi. 300 haberi 1 kişi 4 hesap ile girebilir. evet. :) mantıklı :D

bence vazgeçmiyim haber sitesinden. çünkü ne için vazgeçeceğimi belirtmediniz. :)

Ek Olarak:

Ne desem bilemedim, yolunuz ve bahtınız açık olsun. Konuyu ve gelişmeleri (site) merak ettiğim için mesajım bulunsun istedim.

1 milyon hit çok ciddi bir rakam, dilerim yakalarsınız.

herkes 1M hit'e takmış :) başaramazsamda 6 ay sonra screenleri koyarım buraya :)

Ek Olarak:

minecraftpanelim adlı üyeden alıntı

Hocam inşallah hayırlısı olur. Ancak önerim kendinizi çok yüksek hedeflere kaptırıp sonra yıkılmayın. Benim önerim budur hocam :).

Önerinize teşekkür ederim.

Ek Olarak:

Vikipedi'den içerik çalabilir hatta doğrudan kopyalayıp sitenize yapıştırabilirsiniz. Buradaki tek sorun, sizin de yayınladığınız alanda aynı veya benzeri creative commons lisansını kullanmanız ve alıntı yaptığınız maddeyi kaynak göstermenizdir. Bunda hiçbir sorun yok.

işte aslında o lisans olmazsa link bile veririm wikiye. nihayetinde amaç ticari :)

AlaYazilim AlaYazilim E Ticaret Yazılımları Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek E Ticaret, SEO, Hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 13 / 46
  • Ticaret 11, (%100)
O halde denecek en güzel söz; başarılar ve hakkınızda en hayırlısı neyse o olsun :)

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

O halde denecek en güzel söz; başarılar ve hakkınızda en hayırlısı neyse o olsun :)

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al