freelance iş ilanları

Dolandırıldıkmı anlamadım yardım arkadaşlar

56 Mesajlar 7.536 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

anaokuluyuz anaokuluyuz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek oto galeri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 4, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Alexa olayı basit birşey. Alexa Toolbar ile arama yapıp siteye girdiğin müddetçe çok çok hızlı bir şekilde Alexa düşürülebilir. Alexa için hite gerek yok.

Eğer sayaçta 4k hit görünüyor ama Analytics'de görünmüyorsa, gelen hitlerin IP adresleri Google tarafından banlanmıştır. Bu da siteye gelen hitlerin ya belirli sitelerle ya da SEO programlarıyla yapıldığını gösterir. Proxy ayarlayıp programla hit kasılıyordur.

Demekki Alexa düşürülüp sahte hitlerle de giriş çıkış abartılarak site iyi gösterilmeye çalışılmış.

Hocam yapacağın şey çok basit. Siteyi Cloudflare yönlendir. (Bildiğim kadarıyla Blogger, Cloudflare'e yönlendirilebiliyor.) Cloudflare yönlendirmesi bitince siteyi belirlediğin ülkelere kapatabilirsin. Cloudflare ayarlarında seçenekler mevcut.

Hocam teşekkür ederim araştırıcam bunu bide bloggeri domaine yönlendirme yapsam bi müddet kaldıktan sonra. Arkadaki bloğu yedekleyip silip başka blogla yönlendirme yapsam işe yararmı

wmaraci
reklam

techandworld techandworld Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)
blogger kullanıcıları için .htaccess ile ip engelleme yapılamamakta ve bu engeli ortadan kaldırmak için bir uygulamadan bahsedeceğim bu sayede blogger siteniz ister alan adına yönlendirmede olsun ister blogspot adresinde olsun istediğiniz bir ip numarasından sitenize gelen kullanıcıyı engelleyebileceksiniz. Yalnız gelen IP'nin sabit olması gereklidir. Diyelim ki bir yerde sabit bir ip kullanılıyor ve sitenize bu ip'nin ulaşmasını engellemek istiyorsunuz.
Yapmanız gereken bu ip numarası bilmek ve ardından toolator.com adresine girerek bir hesap oluşturmanız gerekmekte.

Create An account seçeneğini kullanarak bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hesabınızla giriş yaparak sol kısımda bulunan Navigational Menu'sünden Block an IP seçeneğine giriyoruz.

Ardından sadece ip address bölümünü engellemek istediğimiz ip adresini yazıyoruz.
Diğer kısımları olduğu gibi bırakıyoruz veya bu gelen ip'yi yönlendirmek istediğimiz bir adres varsa redirect to olan bölüme istediğimiz adresi yazıyoruz ve en alt kısımdan block an ip butonuna tıklıyoruz. İşleminiz 1 veya 2 saniye içerisin de gerçekleştirilecektir.
Ardından sol navigational menüsünde bulunan Website code bölümünde size özel olan gadget kodumuzu kopyalayıp blogger ekranına geçiyoruz ve blogger yerleşim menüsünden sanki bir eklenti ekler gibi Html/Java gadgetini kullanarak kodumuzu buraya yapıştırıyoruz.

İşlemimiz bu kadar ardından kontrol ederseniz engellediğiniz ip adresinden sitenize girişler durdurulacaktır. Engellediğiniz ip'yi kaldırmak için tekrar toolator adresine girerek View Blocked IP's seçeneğini kullanarak engellini kaldırmak istediğiniz ip adresini seçerek delete yapıyorsunuz kısa bir süre içerisin de tekrar bu ip için erişim sağlanacaktır.

Bu sayede blogger üzerinde kontrol olarak bir adım daha ilerlemiş oluyoruz.

Sitenize giren kişilerin ip adreslerini de bu statcounter.com adresi üzerinden kontrol edebilirsiniz aynı şekilde eklenti olarak kuruyorsunuz ve sitenize bağlanan kişilerin iplerini gözlemleyebiliyorsunuz. Bu sayede hoşlanmadığınız bir ip'yi engelleyebilirsiniz.

gunlukekonomi gunlukekonomi www.gunlukekonomi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 8, (%100)
eğer gizli değilse ben de merak ettim. kaç lira verdiniz bu siteye

• Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek oto galeri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 4, (%100)

techandworld adlı üyeden alıntı

blogger kullanıcıları için .htaccess ile ip engelleme yapılamamakta ve bu engeli ortadan kaldırmak için bir uygulamadan bahsedeceğim bu sayede blogger siteniz ister alan adına yönlendirmede olsun ister blogspot adresinde olsun istediğiniz bir ip numarasından sitenize gelen kullanıcıyı engelleyebileceksiniz. Yalnız gelen IP'nin sabit olması gereklidir. Diyelim ki bir yerde sabit bir ip kullanılıyor ve sitenize bu ip'nin ulaşmasını engellemek istiyorsunuz.
Yapmanız gereken bu ip numarası bilmek ve ardından toolator.com adresine girerek bir hesap oluşturmanız gerekmekte.

Create An account seçeneğini kullanarak bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hesabınızla giriş yaparak sol kısımda bulunan Navigational Menu'sünden Block an IP seçeneğine giriyoruz.

Ardından sadece ip address bölümünü engellemek istediğimiz ip adresini yazıyoruz.
Diğer kısımları olduğu gibi bırakıyoruz veya bu gelen ip'yi yönlendirmek istediğimiz bir adres varsa redirect to olan bölüme istediğimiz adresi yazıyoruz ve en alt kısımdan block an ip butonuna tıklıyoruz. İşleminiz 1 veya 2 saniye içerisin de gerçekleştirilecektir.
Ardından sol navigational menüsünde bulunan Website code bölümünde size özel olan gadget kodumuzu kopyalayıp blogger ekranına geçiyoruz ve blogger yerleşim menüsünden sanki bir eklenti ekler gibi Html/Java gadgetini kullanarak kodumuzu buraya yapıştırıyoruz.

İşlemimiz bu kadar ardından kontrol ederseniz engellediğiniz ip adresinden sitenize girişler durdurulacaktır. Engellediğiniz ip'yi kaldırmak için tekrar toolator adresine girerek View Blocked IP's seçeneğini kullanarak engellini kaldırmak istediğiniz ip adresini seçerek delete yapıyorsunuz kısa bir süre içerisin de tekrar bu ip için erişim sağlanacaktır.

Bu sayede blogger üzerinde kontrol olarak bir adım daha ilerlemiş oluyoruz.

Sitenize giren kişilerin ip adreslerini de bu statcounter.com adresi üzerinden kontrol edebilirsiniz aynı şekilde eklenti olarak kuruyorsunuz ve sitenize bağlanan kişilerin iplerini gözlemleyebiliyorsunuz. Bu sayede hoşlanmadığınız bir ip'yi engelleyebilirsiniz.

Hocam çok Ip adresi var abd ve kanada günlük 3.7 k gönderiyor kafayı yicem

wmaraci
wmaraci

lmontube lmontube Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / K
  • Meslek özel
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad J** H**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 1, (%0)

anaokuluyuz adlı üyeden alıntı

nasıl engellerim arkadaşlar ben siteyi ucuza almadım burdan başkasına satmak ta istemedim çünkü eğer sahteyse bende başkasını dolandırmış olucam haram bize yasak allahın izniyle bunu nasıl engelleriz

Hocam Dolandirilmamissin blogger siteyse öyle sayaclar blogger istatistikte ne kaar gösteriyor ...google analysticte 1000 geliyorsa sitene bloggerin kendi istatistigine bu rakam 5-6 bin cikarindadir...

bu resimlerdeki durumlara bak bakalim..amerikadan hit göndermiyor o arkadas sana o googlenin yan domainleri...senin blogeri indexlemek icin giriyor...söyleki googlenin bir cok servisi var ...google plus tan tutu diger domain isimleri hepsi siteni ziyaret ediyor amerikadan giris bu yüzen fazla olur bloggeren...ayrica panik yok dolandirilmamissin emin ol...

Ek Olarak:

guldurgec adlı üyeden alıntı

4 K için 77 K lara kadar düşmek her sitenin ehli ise vallahi helal olsun size... Site geçmişten bu güne tamamen avrupa hitleri almaktadır ancak kesinlikle herhangi bir taraftan hit alınmamıştır... Yukarıda da dediğim gibi şimdiye kadar sadece seo amaçlı baclink çalışması yapışmıştır ki bundan farklı hiçbir çalışma bulunmamatadır...

Ek Olarak: Siteyi IVR için kullandığımı ve bundan yaklaşık 1200 tlye kadar kazanç elde ettiğimi arkadaşa ilettim... Ki site pagerank 5i görmüş bir sitedir. Uzun süre güncellemediğim benim konularım incelenerek görülebilir ki zaten bunu arkadaşa da belirterek bu sebeble sattığımı ve aslında üç yıl boyuca güncellediğim bu siteyi satmanın zoruma gittiğini de belirttim. Ayrıca hiç adsense kullanmadığımı da söyledim. Reklamda bu şekil bir sonuç alması beni şaşırtıyor çünkü ben fazlasıya kazanıyordum ancak IVR reklamları biraz farklı reklamlar, bilenler ne demek istediğimi anlamışlardır.

dogru söylüyorsun hocam dolandrma yok bu iste bloggerde sürekli sen istesende istemesende yabanci hitler geliyor...bir zarari yok ve bloggerde onlar organik hittir ...google arama motorlarinda eger arkadas o ipleri banlarsa kendi ipinide cekmis olur...nerden gelirse gelsin birak dursun...bloggerin calisma mantigi böyle emin ol dolandirma isi yoktur...

gunlukekonomi gunlukekonomi www.gunlukekonomi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 8, (%100)

lmontube adlı üyeden alıntı

Hocam Dolandirilmamissin blogger siteyse öyle sayaclar blogger istatistikte ne kaar gösteriyor ...google analysticte 1000 geliyorsa sitene bloggerin kendi istatistigine bu rakam 5-6 bin cikarindadir...

bu resimlerdeki durumlara bak bakalim..amerikadan hit göndermiyor o arkadas sana o googlenin yan domainleri...senin blogeri indexlemek icin giriyor...söyleki googlenin bir cok servisi var ...google plus tan tutu diger domain isimleri hepsi siteni ziyaret ediyor amerikadan giris bu yüzen fazla olur bloggeren...ayrica panik yok dolandirilmamissin emin ol...

Ek Olarak:

dogru söylüyorsun hocam dolandrma yok bu iste bloggerde sürekli sen istesende istemesende yabanci hitler geliyor...bir zarari yok ve bloggerde onlar organik hittir ...google arama motorlarinda eger arkadas o ipleri banlarsa kendi ipinide cekmis olur...nerden gelirse gelsin birak dursun...bloggerin calisma mantigi böyle emin ol dolandirma isi yoktur...

Bize neden gelmiyor?
Başkasına neden gelmiyor?

Adama fahiş fiyata komik bir blogu satmışlar

Herkes biliyor blogger. Bu sorun kimsede yok. Garip değil mi bu?

• Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek oto galeri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 4, (%100)

lmontube adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Arkadaşım sen anlamadın galiba yada üyenin arkadaşısın bloggerden 200 hitli bir site hergün ama hergün 3.5 4k refaransız hit gelirmi ve google bunu neden banlasın yoksa tüm blogger lerde konu girdikçe özellikle abdeden denetleme amaçlı hit gelir ama günlük 3.5 4k değil 15 20 kişi ancak benimde elimde blogger ler var

Ben arkadaşa sorduğumda tamemen organik hit dedi telefonla konuştuk güvendim aldım hemde 3300 tl ödedim. Sen şimdi şaka gibi normal mi diyorsun

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)

anaokuluyuz adlı üyeden alıntı

Arkadaşım sen anlamadın galiba yada üyenin arkadaşısın bloggerden 200 hitli bir site hergün ama hergün 3.5 4k refaransız hit gelirmi ve google bunu neden banlasın yoksa tüm blogger lerde konu girdikçe özellikle abdeden denetleme amaçlı hit gelir ama günlük 3.5 4k değil 15 20 kişi ancak benimde elimde blogger ler var

Ben arkadaşa sorduğumda tamemen organik hit dedi telefonla konuştuk güvendim aldım hemde 3300 tl ödedim. Sen şimdi şaka gibi normal mi diyorsun

size tek sorum var. hala neden hitler gerçek mi yalan mı, hitleri nasıl engellerim tartışması yapıyorsunuz? gidin yasal olarak bilişim suçlarına şikayet edin, derdinizi avukata anlatın. 3300 tl az paramı? parayı umursamıyorsanız eski içerikleri kopyalayıp yeni bir blog açarsınız sorunu çözersiniz. engellemekle uğraşmazsınız bir kaç ay içindede eski bloğun gerçek hitine ulaşırsınız. konuyu bu kadar uzatmanın anlamı nedir onu çözemedim:)

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
3300 TL gibi bir rakamla **************lık yapanın cezası, sadece forumlardan banlanmak veya buna benzer bir takım sanal yaptırımlar/kısıtlamalar olmamalı. Bence bir avukat bulun.
cwt

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com

lussio lussio Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 40 / 51
  • Ticaret 5, (%100)
Amiyane tabirle adam sizi çarpmış hocam açık ve net tartışmaya gerek yok olay kabak gibi ortada.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al