freelance iş ilanları

AdBlock Kullananların Sayısı 144 Milyon Kişiye Ulaştı!

28 Mesajlar 3.935 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6005
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)

Google, Microsoft ve Fransa’nın büyük medya kuruluşlarından Le Figaro, AdBlock ve türevleri hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyorlar. İnternet devleri, reklam bloke eden uygulamaların tüketiciyle iletişimi yok ettiğini savunuyorlar. AdBlock'u mahkemeye vermeye hazırlanıyorlar.

Zaman içinde reklamlardan para kazanan web sitelerinin çoğalmasıyla beraber iki farklı durum oluştu. Reklamlar sıkıcı, kendini tekrar eden, rahatsız bir hal almaya başlamışlardı. Buna çare olarak herkes AdBlock ve AdBlock Plus benzeri uygulamalarla bu sorunun üstesinden gelmeye çalıştı.

Google Eklentiler kütüphanesinde bile yer alan ve Chrome’a kolayca eklenen bu yazılım şimdi kendini destekleyen kuruluşların hedefi haline geldi. Başta Google ve Microsoft olmak üzere büyük bazı medya kuruluşları reklam gelirlerini etkilediği ve okuyucuyla iletişimi yok ettiği için AdBlock ve türevlerini mahkemeye vermeye hazırlanıyorlar.

Reklam için harcanan para arttıkça kullanıcılarında AdBlock gibi eklentilere yönelmeleri aslında çok paralel ilerleyen bir süreç. AdBlock yazılımını geçen seneden bu yana yüzde 69 kadar fazla kullanılmaya başlanarak dünya çapında 144 milyon kullanıcıya ulaştığı iddia ediliyor.

Bu rakamın hiç hafife alınmaması gerektiğini söyleyen medya yöneticileri, reklamlardan para kazandıkları için, reklam gösterim ve tıklama oranlarının hissedilir derecede düştüğünden şikayet ediyorlar.

AdBlock’u mahkemeye vermeye hazırlanan şirketler arasında adı geçen Google ise aylığı 3 ya da 5 dolardan reklam yayınlamaya başlayacağı Google Contributor üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Chrome kullandığım zaman kullanıyordum bu eklentiyi ama kendi sitemde bazı bölümleri göstermiyordu :D

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Sen reklamı benim gözüme sokarsan tıklamam için zorlayıcı bir yerleşim yaparsan bende o uygulamayı kullanırım bu kadar basit.
looserJack EPINKO balporsugu

kişi bu mesajı beğendi.

Kuva-i Kafsinkaf

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Ben kullanıyorum bence gayet iyi. Pop-up lar, Splash bannerlar arttı siteler gömüldü reklamlara. Tabii hakkını veren siteler var ama onlara diyecek sözüm yok. Ben kullanıyorum açıkcası.

wmaraci
wmaraci

zeytin8899 zeytin8899 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Sen reklamı benim gözüme sokarsan tıklamam için zorlayıcı bir yerleşim yaparsan bende o uygulamayı kullanırım bu kadar basit.

İyide ufak tefek reklam koyarak hiçbir gelir elde edilmiyor.Daha sonra 1000 gösterim oldu tıklanma yok diye yakınıyor herkes.Sonuçta bir hizmet veriyorsan bununda bi şekilde karşılıgı alınmalı.

https://discord.gg/S6mByw8

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

zeytin8899 adlı üyeden alıntı

İyide ufak tefek reklam koyarak hiçbir gelir elde edilmiyor.Daha sonra 1000 gösterim oldu tıklanma yok diye yakınıyor herkes.Sonuçta bir hizmet veriyorsan bununda bi şekilde karşılıgı alınmalı.

Bunun karşılığı milletin gözünün içine reklam sokmak mı ?

47hkn47 47hkn47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 10 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Ferdi Şahin adlı üyeden alıntı

Bunun karşılığı milletin gözünün içine reklam sokmak mı ?

Site, site sahibinindir. İstediğini yapar. Beğenmiyorsan girmeme özgürlüğüne sahipsin.

Hem siteden yararlanıyorsunuz. Hem de site sahibinin kazancına engel oluyorsunuz. Bir de webmaster insanlarsınız...

Daha webmasterlar böyle düşünüyorlarsa vay halimize... Bence internet paralı içeriğe doğru kayacak. Altyazı mı indirmek istiyorsun? Ücretli üye ol. İçeriğin tamamını mı görmek istiyorsun? Para ver. Neden? E reklamlardan kazanamıyoruz... Veya site sahiplerini ileride wikipedia'nın sahibi gibi kendi resimlerini koyup bağış isteyecekler... O duruma doğru gidiliyor.
shateiel melankolia carlito1914

kişi bu mesajı beğendi.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

47hkn47 adlı üyeden alıntı

Site, site sahibinindir. İstediğini yapar. Beğenmiyorsan girmeme özgürlüğüne sahipsin.

Hem siteden yararlanıyorsunuz. Hem de site sahibinin kazancına engel oluyorsunuz. Bir de webmaster insanlarsınız...

Daha webmasterlar böyle düşünüyorlarsa vay halimize... Bence internet paralı içeriğe doğru kayacak. Altyazı mı indirmek istiyorsun? Ücretli üye ol. İçeriğin tamamını mı görmek istiyorsun? Para ver. Neden? E reklamlardan kazanamıyoruz... Veya site sahiplerini ileride wikipedia'nın sahibi gibi kendi resimlerini koyup bağış isteyecekler... O duruma doğru gidiliyor.

Hocam merak etmeyin zaten öyle sitelere girdiğimle çıktığım aynı anda oluyor. Yani siz isterseniz sitenin tamamını reklamlar ile kaplayın benim için sorun değil. Zaten o siteye ben girmiyorsam benim gibide yüzlerce insan girmiyor. Sizinde sorununuz şu, benim sitem hit almıyor. İşte o site neden hit almıyor ve neden reklam gelirleri olmuyor düşünün.

Bugün wmaraci.com'da tamamı reklamlarla dolu olan bir site olsa buraya millet uğramazdı değil mi ? Ama yapılan birşey var ortada, ama yine de siz insanların gözünün içine reklam sokmaya devam edin. Nasıl olsa ben de dahil herkes adblock kullanıyor.

Le10 Le10 İlk bakışta anlaşılan Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam &amp; Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 29 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Google için değil nizami şekilde reklam yayınlayan web sitesi sahipleri için önemli sorun. Google önemli bir gelir kaybı yaşamamıştır. Yoksa çoktan önlemini alırdı. Çok kolay çözülebilecek bir sorun. Google yeni bir program üretir ve pop-up ve splash reklamlar yayınlayan sitelere bildirim gönderir. Bildirimi dikkate almayan siteler olursa da; Google'da bu sitelerden, kullanıcı deneyimini olumsuz etkilediği gerekçesi ile puan kırsın. Siteler başta oldukları kelimelerde geri sıralara düşmeye başlayınca her şeyi yaparlar :D
Sonuçta patron Google.

zack zack WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bak şimdi aklıma geldi :D

http://www.dailymotion.com/video/x2c4957_korsan-yayinina-destek-isteyen-site-sahibi-2_fun
Timurvatansever

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al