wmaraci reklam

Bu Kelimeler İçin Ne Kadar Seo Bütçesi Gerekir?

36 Mesajlar 4.976 Okunma
smmexpress

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

cmyuksel adlı üyeden alıntı

sanırım bir yanlış anlaşılma var? bana ************** itibarıvurmuşsunuz yalnız şunu ifade etmek isterim benim bahsettiğim şey kendi bulduğum bir taktik ve bu stratejiyi kime uyguladıysam aynı sonucu aldım.Kabaca:

google nın hit grafik verilerine ulaşıyorum ve bunları googlenin yeni algoritma düzenlemelerine göre ayarlıyorum (tekil hit/çoğul hit)

backlinkleri her tür pageranktan alıyorum ve daimi ve aktif sitelerden aldıkça bu backlinklerin faydası daha çok oluyor

sosyal medya imlemesi için en az 5 sosyal medyada çalışıyoruz ve sürakli haftalık olraka imlediğimiz için bu düzen bize çok fayda sağlıyor

forumlara girdiğimiz anahtar kelimeli makaleleri backlink şeklinde değerlendirdiğimiz için bu bize x2 hız ve kalıcılık sağlıyor

bunlar gibi burada ifşa edemyeceğim bir ton açığı bulunana google seo algoritmasının üzerine bilgisis olmayan insanlar böyle konuşmasınlar lütfen

Yanlış anlamayın ama yazdıklarınızda en ufak bir uzmanlık deneyimi göremiyorum.

Cevabınız bu işlere yeni başlamış, toy birinin kaba saba yazdıklarıyla eş değer.

Ayrıca "kelin ilacı olsa kendine sürer" mitini hatırlatmak isterim.
Bakınca ilk 200 - 300 'de SEO kelimesinde bulunmadığınız için bunu vurgulamak istedim.
Bu da SEO konusundaki başarınızı ortaya koyuyor açıkcası.

Daha da uzatmaya gerek yok.
Aklı selim bir kişi Google konusunda hiçbir zaman ortaya bir iddaa koymaz.
Hele de konum garantisi, pehh.

Daha da uzatmak istemiyorum. Arkadaşlar ne demek istediğimi anlayacaktır.

uzayperformans.com
wmaraci
reklam

elegan elegan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 3, (%100)
2 ay klasik çalışmalar ile ilk sayfaya gelirsiniz, tanıtım yazısı veya başka hiç bir şeye gerek yok. Yanlızca 2 ay boyunca 30'un üstünde makale girin yeterli. sizi şu kadar zamanda şu kadar yükseltirip diyenlerede paranızı kaptırmayın iyi çalışmalar.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

cmyuksel adlı üyeden alıntı

peki hocam siz nasıl bilirseniz ona inanın ama size birşey diyeceğim

siz siz olum neler bildiğini bilmediğiniz ve ne yapacağını tahmin etmediğiniz bir insana ************** muamelesi yapmayın lütfen benimle çalışanlar beni zaten çok iyi bilirler.

şu an ben sadece bir şirketimle aylık 1500 tl seo anlaşmasıyla çalışıyorum ve sektöründe şuan 1 numaralar ve şuan bıraksam 1 yıl sonrada en kötü ilk 4 te olurlar böyle bir altyapı düzenliyoruz yani şöyle diyeyim zamanla 1 ay içerisinde kabaca reel backlinki kendi forumlarımızdan alıyoruz ve backlinkten yönlendirme hiti sağlayınca google 60,000 backlinke filtre koyamıyor

tabii siz bunları nereden bileceksiniz?

bence fazla uzatmayalım

6 senedir kendi bulduğum açıklarla ve yöntemlerle çalışıyorum ve her geçen gün daha iyi bir yere geliyoruz bu sektörde...

Hala sorduğum soruya cevap veremediniz. Siz sadece yaptığınız işlemden bahsediyorsunuz, bense gerçekleşecek (gerçekleşebilecek bile demiyorum) güncellemelerden bahsediyorum.

Daha fazla yorum yazmayacağım.

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Konuda yazılan tüm mesajları bir kenara bırakın.

Sizden önde bulunan rakiplerinizin backlink inşasını çıkarttınız mı ? Hangi sitelerden kaç link almışlar ? Nasıl linkleme yapmışlar ? Direk olarak anasayfaya mı yoksa konulara mı linkleme yapmışlar ?

Aynı şekilde makalelerindeki kelime yoğunluğu ne şekilde ? Site içi optimizasyon konusunda hangi artıları ya da eksileri var ?

Eğer onları geçmek istiyorsanız onların yaptığının biraz fazlasını yapman yeterli olacaktır. Herhangi biriyle çalışmana da gerek yok bu hususta. Kendi başına doğal yöntemlerle çalışma yap.

Ama öncelikle dediğim gibi rakiplerini iyi analiz et. Bir final maçına çıkarken teknik direktörler saatlerce rakiplerini nasıl inceliyorsa otur sende incele. Sonrasında kendine yol haritası çiz ve patlat bombayı.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

cmyuksel cmyuksel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 15 / 28
  • Ticaret 3, (%100)
tabii ben bu tartışmaya bir son vermek için yazmadım.
ama eğer güncellemelerden bahsediyorsanız?hani ben acemiyim ya size bir şey sormak istiyorum?

google seonun amacı ne?

benim bildiğim google seo mantığını uzun yıllar önce çıkardiki oda kullanıcılarına doğru seçenekleri sunabilsin.
yani googlede "oyun hilesi" yazdığınızda 1,000,000 üzerinde oyun hilesi sitesi olabilir ama google bunlardan en çok talep görenleri ilk sayfalarına çekmesi lazımki kullanıcı bir daha ki aramasında googleyi tercih etsin.

şimdi buraya kadar yanlışım varmı? eğer yoksa devam edelim. varsa siz demekki çok iyi biliyosunuz bu işleri devam etmeyin okumaya boşuna

google nın bu sıralamayı neden yaptığını öğrendik

peki ya google bunu neye göre yapacak?

bakacağı bir ton şey var aslında:ama önceliği sitenin kendisi oluyor

bu kanıyada indexleme sırasından varıyoruz

yani google önce sitenin html/css/php vs. kodlarına bakıyor sonra is içerisindeki kelimelerin kullanım alanları ve yoğunluklarını ölçüp %100 üzerinden bir kelime analizi çıkartıyor.

bunun sonucunda sıradaki işleme geçiyor, sıradaki işlemlerin sırası hakkında hala çalışmalar yapmaktayız ama işlemlerin neler olduğunu bulduk.

kısaca bu işlemler şöyle ilerliyor;

sitenin içinde gezen örümcekler bir zaman sonra site nin içinden dışarıyo açılan kapılar gibi iç linklerle site içinde geziyor ve siteyi adeta bir süzgeç gibi analiz ediyorlar, bu örümcekler zaman zaman içerdeki ziyaretçilere yapışıp bunların bot mu yoksa gerçek kullanıcı mı olduklarını anlıyorlar ve bir süre sonrada sitenin dış linklerine takılıp dış linklerle siteden çıkıyorlar.

aslında bu yüzden dış link almayı tavsiye etmiyorlar!
ne kadar az dış link o kadar örümcek=index sayısı !

bundan sonra sizler gibi tüm web sitelerine bakarken szin linkinizi gördüklerinde bunu not alıyorlar ve sizin hanenize yazıyorlar.

bu konuda ise makale araya giriyor bizler bu konuda anahtar kelime makaleleli backlink kasıyoruz ve bu sayede a.com da iken örümcek örn/ kia yedek parçaları sektöründe .... falan filan derken anahtar kelimeyi linklerseniz u şekilde seoda linkinizi alırken a.com dan anahtar kelimenizide alıyor.

buraya kadar
metalarınızı
kodlarınızı
backlinklerinizi
makalelerinizi

kontrol etti

gelelim işin püf noktalarına

sıra geldi

sosyal medya imlemesi-pingleme-hit grafiği

bu 3 işlemide açıklıyım belki birileri faydalanır :)

sosyal medya imlemesi:sosyal medya imlemesi neden önemli?aslında normal bir siteye attığınız linkten hiçbir arkı yok ama neden bu kadar tutuluyor ve üzerine düşülüyor derseniz buda web siteler arasında backlink alan ve kullanıcı kitlesi en ok olan siteler oldukları için yani günümüzde wmaraci bir sosyal medya olmadığı halde facebooktan daha geniş bir kitleye sahip olsaydı tabiki insanlar facebook yerine wmracını tercih edeceklerdi.

pingleme:pingleme nedir?tabirir caizse yaptığınız seoyu yazdığınız kodları vs. googlenin önüne sunmaktır. yani yemeği yaptınız tadına baktınız işiniz bitti sofraya sunarsınız ya bu şekilde örnek vermek daha mantıklı :D bunun sonucunda google sitelerinizn postlarının daha hızlı indexlenmesini sağlıyor ve bu sayede hedeflerinize daha hızlı ulaşıyorsunuz. ama dikkat edin hatalarınızda bu şekilde daha çok göze batacaktır.

o yüzden yemeğin tadına bamayı unutmayın :)

gelelim hit'e

hit:hit nedir?hit ikiye ayrılır.tekil hit ,çoğul hit

kimse fazla önem vermesede seonun bence %25 den fazlası bu konunun üzerinden geçiyor.

ama dikkat edilmesi gereken birşey varsa bu iş en ince dokunması gereken konu aslında çünkü google ne direk bir yükselişi istiyor nede direk bir düşüşü...

o tamda reel mantığına yakın grafikler oluşturmamızı istiyor bizden yani uzun lafın kısası

1.50
2.60
3.55
4.75
5.65
6.68
8.69
9.90
10.105

böyle gerçek hit grafikleri istiyor yani siz program kullanıyosanız bile bunu ona belli etmememelisiniz

mesela bizler seo yaparken geceleri bile çalışıyoruz nerden baksanız gece 1-6 arası 300 kullanıcı çekiyoruz sitelere bunlarda bu konuda önemli noktalar.

umarım faydalı olmuştur.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Ve bir konu daha diğer insanların kendi haklılıklarını kanıtlama çabası içinde çöp olmuş :)
opyan fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Üstad adlı üyeden alıntı

Ben 5 günde ilk sayfaya 10 güne kalmaz ilk üç sıraya sokarım..6 ay nedir yahu :)))

Merhaba sizin olayınızı ilk kayıt tarihiniz ilk mesajınızdan beri çözemedim, boş mesajlar ve saçma iddiaalar ile lakayıt tavırlarınız ile farklı farklı konularda sizi görmekteyim. İddiaa ettiğiniz şekilde bir çalışma yapabilecek kapasitede olduğunuzu kanıtlarmısınız ?
rkorkmaz Ustadu

kişi bu mesajı beğendi.

cmyuksel cmyuksel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 15 / 28
  • Ticaret 3, (%100)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Merhaba sizin olayınızı ilk kayıt tarihiniz ilk mesajınızdan beri çözemedim, boş mesajlar ve saçma iddiaalar ile lakayıt tavırlarınız ile farklı farklı konularda sizi görmekteyim. İddiaa ettiğiniz şekilde bir çalışma yapabilecek kapasitede olduğunuzu kanıtlarmısınız ?

teşekkür ederim ve bu fikri bende destekliyorum.

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Zevkle Arkadaşın sitesi üzerinde kanıtlarım.Ödeme olarak 500 TL vericekmisin ?..10 gün yeter bana ilk sayfa için

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Üstad adlı üyeden alıntı

Zevkle Arkadaşın sitesi üzerinde kanıtlarım.Ödeme olarak 500 TL vericekmisin ?..10 gün yeter bana ilk sayfa için

5 Gün dediğini hatırlıyorum, keza bahsedilen sözcükler rekabeti yüksek kelimeler değil, konu burada verdiğiniz lakayıt cevaplar, nasıl bir kafa yapısında olduğunu mesajlarınıza bakarak anlamak mümkün. Sıfır referans ile, düşük rekabette gövde gösterisi yapmakta size yakışır zaten :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al