wmaraci reklam
lidertakipci

Doğu Türkistan'da namaz ve tesettürün yasaklanması

32 Mesajlar 4.771 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Agora adlı üyeden alıntı

Modernizm, popüler kültür ile İslam'a oynanıyormuş, gülerler.

Arap coğrafyası halinden memnundur. Katar, Dubai gibi dev yerleşim yerlerinin 2005'den 2014'e değişimlerini gözlemleyin.

Ne yazık ki ülkemizde de İslamiyet'i Arap sempatisi, Arap kahramanlığı olarak görenlerin sayısı az değil. Zarar gören, katledilen mazlum Türk olunca kimsenin pek de umrunda olmuyor.

Karabağ'da, Kerkük'te, Kıbrıs'ta, Doğu Türkistan'da Arap dünyası neredeydi?

Kardeşim ben Arap coğrafyası ile ilgilibir şey söyledim mi? Madem cevap veriyorsun alıntıla da cevap ver. Ben bir Müslüman olarak hoşnut olmadığım durumdan bahsettim. İlla tartışma çıksın diye yer arıyorsunuz. Ayıptır.
LeoneKG BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Kardeşim ben Arap coğrafyası ile ilgilibir şey söyledim mi? Madem cevap veriyorsun alıntıla da cevap ver. Ben bir Müslüman olarak hoşnut olmadığım durumdan bahsettim. İlla tartışma çıksın diye yer arıyorsunuz. Ayıptır.

Sorun sizce popüler kültür mü? O kadar dert varken halen insanların özel yaşamının "sorunlu" bir hal haline geldiğini ima etmeniz yanlış.

Arap Baharı, İran'da değişim vs gibi çok başlıktan söz edilebilirken, insanların popüler kültür mirası kızlı - erkekli oturması mı yanlıştır?

Türkiye'nin haritada aşağıda kalan alan, Arap ülkelerini de kapsadığı takdirde dünya ekonomisinin büyük bir kısmını eline bulunduruyor. Hal böyle olunca birçok ülke de bu topraklardan pay istiyor.
Popüler kültür dediğiniz başlık, çok basit ve yalın. Bırakın vatanımız olsun, ibadetimizi yapalım da modern kültürümüz* olsun.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Agora adlı üyeden alıntı

Sorun sizce popüler kültür mü? O kadar dert varken halen insanların özel yaşamının "sorunlu" bir hal haline geldiğini ima etmeniz yanlış.

Arap Baharı, İran'da değişim vs gibi çok başlıktan söz edilebilirken, insanların popüler kültür mirası kızlı - erkekli oturması mı yanlıştır?

Türkiye'nin haritada aşağıda kalan alan, Arap ülkelerini de kapsadığı takdirde dünya ekonomisinin büyük bir kısmını eline bulunduruyor. Hal böyle olunca birçok ülke de iç işlerinde karışıklık yaratıyor.

Popüler kültür dediğiniz başlık, çok basit ve yalın. Bırakın vatanımız olsun, ibadetimizi yapalım da modern kültürümüz* olsun.

İşte popüler kültürümüz olsun dersen işler karışır. Neyse, cahilliğinden ötürü seninle tartışmak istemiyorum. Modernizm nedir, popüler kültür nedir, bunlar İslam'da ne gibi olumsuzluklar doğurur gibi soruların cevaplarını araştırmanı tavsiye ederim. Selametle.
BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)

İşte popüler kültürümüz olsun dersen işler karışır. Neyse, cahilliğinden ötürü seninle tartışmak istemiyorum. Modernizm nedir, popüler kültür nedir, bunlar İslam'da ne gibi olumsuzluklar doğurur gibi soruların cevaplarını araştırmanı tavsiye ederim. Selametle.

Cahillik? Olaya bu kadar dar bir bakış açıdan mı bakmak cahilliktir, yoksa genişe yayıp, bahsettiğiniz sorun "suni, abartılmış" demek mi cahilliktir?

İkidir size izah ediyorum, ikidir aynı şeyleri tekrar ediyorum. İkidir "öyle demedim", "cahilsin seninle tartışmayacağım" diyorsun.

Ortadoğu politikasını ve son yıllarda gözlemleyenlere bakarsan, ülkemiz insanının "çok da kötü durumda olmadığını" görürsün. Din insanın kendisi ile alakalıdır. Doğu Türkistan'da katledilen, ibadet özgürlüğü yasaklanan insanlar için bile "bunlar popüler kültür mirası" diyecekseniz kusura bakmayın, oldukça talihsiz bir açıklama.

Popüler kültürü, emperyalizmi sizden yüz kat daha iyi biliyorum, canınızı sıkmayın. "Vatansız kalmayı", "emperyalist ülkenini hakimiyetini", "popüler kültür olmasın da her şeye razıyım" olarak değerlendirmek gibi anlaşılıyor yazdığınız. Eğer öyleyse bu görüşünüz oldukça talihsiz.

Buna cevap vermenize gerek yok. Doğu Türkistan'daki kardeşlerimizin acısına ortak olun, içinizden gelerek dua edin kafidir. Konuyu uzatmaya gerek yok.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Agora adlı üyeden alıntı

Cahillik? Olaya bu kadar dar bir bakış açıdan mı bakmak cahilliktir, yoksa genişe yayıp, bahsettiğiniz sorun "suni, abartılmış" demek mi cahilliktir?

İkidir size izah ediyorum, ikidir aynı şeyleri tekrar ediyorum. İkidir "öyle demedim", "cahilsin seninle tartışmayacağım" diyorsun.

Ortadoğu politikasını ve son yıllarda gözlemleyenlere bakarsan, ülkemiz insanının "çok da kötü durumda olmadığını" görürsün. Din insanın kendisi ile alakalıdır. Doğu Türkistan'da katledilen, ibadet özgürlüğü yasaklanan insanlar için bile "bunlar popüler kültür mirası" diyecekseniz kusura bakmayın, oldukça talihsiz bir açıklama.

Popüler kültürü, emperyalizmi sizden yüz kat daha iyi biliyorum, canınızı sıkmayın. "Vatansız kalmayı", "emperyalist ülkenini hakimiyetini", "popüler kültür olmasın da her şeye razıyım" olarak değerlendirmek gibi anlaşılıyor yazdığınız. Eğer öyleyse bu görüşünüz oldukça talihsiz.

Yahu kardeşim sen anlamak mı istemiyorsun? Yaptığım ilk yoruma baksana ne demişim? Müslümanların elinden imanını almaya çalışıyorlar demişim. Oradaki Müslümanlar'dan kastım kim, Doğu Türkistan'daki insanlar. Bunlar popüler kültürün mirası lafını nereden çıkardın? Sen bana ne cevap veriyorsun peki, yok ortadoğu yok Araplar. Ağzımdan onlarla ilgili tek kelime çıkmış mı? Ve hala benim verdiğim cevaba zıt cevap veriyorsun.

Bir kere sen beni anlamıyorsun daha, bana cevap veriyorsun. Allah aşkına yazdıklarımı anlayıp cevap ver.
BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)

Yahu kardeşim sen anlamak mı istemiyorsun? Yaptığım ilk yoruma baksana ne demişim? Müslümanların elinden imanını almaya çalışıyorlar demişim. Oradaki Müslümanlar'dan kastım kim, Doğu Türkistan'daki insanlar. Bunlar popüler kültürün mirası lafını nereden çıkardın? Sen bana ne cevap veriyorsun peki, yok ortadoğu yok Araplar. Ağzımdan onlarla ilgili tek kelime çıkmış mı? Ve hala benim verdiğim cevaba zıt cevap veriyorsun.

Bir kere sen beni anlamıyorsun daha, bana cevap veriyorsun. Allah aşkına yazdıklarımı anlayıp cevap ver.

Çin'in, Doğu Türkistan'da yaptıklarının "popüler kültür" ile alakası yok. Ben de size bunu anlatıyorum. Tüm İslam coğrafyasının sessiz kalışı da "popüler kültür" değil, oynanan oyunlar. Popüler kültürü savunduğumdan değil ancak yaşanan olaylar popüler kültür kaynaklı değil, ben de size bunu anlatmaya çalışıyorum.

Doğu Türkistan'da yaşayan Uygur Türkleri dinine gayet bağlı ve muhafazakar. Sandığınız gibi "popüler kültüre" kendini kaptırmış değil.

Size cevap ilk yazımdır, daha sonrası genel konuşmadır.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Agora adlı üyeden alıntı

Çin'in, Doğu Türkistan'da yaptıklarının "popüler kültür" ile alakası yok. Ben de size bunu anlatıyorum. Tüm İslam coğrafyasının sessiz kalışı da "popüler kültür" değil, oynanan oyunlar. Popüler kültürü savunduğumdan değil ancak yaşanan olaylar popüler kültür kaynaklı değil, ben de size bunu anlatmaya çalışıyorum.

Doğu Türkistan'da yaşayan Uygur Türkleri dinine gayet bağlı ve muhafazakar. Sandığınız gibi "popüler kültüre" kendini kaptırmış değil.

Size cevap ilk yazımdır, daha sonrası genel konuşmadır.

Bak beni anlamadığını apaçık belli ettin. Zaten ben onlar böyle demedim. Türkiye için o cümleyi kurdum. Diyorum ya mesajımı tekrar oku diye.
BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)

Bak beni anlamadığını apaçık belli ettin. Zaten ben onlar böyle demedim. Türkiye için o cümleyi kurdum. Diyorum ya mesajımı tekrar oku diye.

Hocam, madem biz kendimizi popüler kültüre kaptırdık, Mısır için, Filistin için paylaşım yapan, boykota davet edenler niye Kerkük'e, Karabağ'a, Doğu Türkistan'a sessiz kalıyor? Benim size yöneltmek istediğim soru bu.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Agora adlı üyeden alıntı

Hocam, madem biz kendimizi popüler kültüre kaptırdık, Mısır için, Filistin için paylaşım yapan, boykota davet edenler niye Kerkük'e, Karabağ'a, Doğu Türkistan'a sessiz kalıyor? Benim size yöneltmek istediğim soru bu.

Kardeşim inan ben sana laf anlatamıyorum, sorun bende sanırım. Popüler kültürün ne olduğunu biliyorum demişsin ama bilmediğin bu sorudan belli. Böyle bir soru sorabilirsin elbetteki fakat başındaki madem popüler kültüre kaptırdık kendimizi başlangıcındaki alakayı kuramadım. Neyse kardeşim. Konuyu dağıtmayalım. Konuşmak istersen yine özelden yazarsın.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
biz buna laiklik demekteyiz. olması gerekende buydu. din devlet işlerine girerse orada eşitlik, adalet biter.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al