freelance iş ilanları

Wordpress Site Optimizasyon

10 Mesajlar 913 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

hmdgltkn hmdgltkn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web, grafik ve seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 8 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba Arkadaşlar, sitemde belli başlı bazı sorunlar var bana yardımcı olacak arkadaşlardan rica ediyorum.

1.Site hızı
2.sitemin indexinde saçma sapan görseller çıkmakta
3.H1, H6 sorunu

Arkadaşlar ben bu işe yeni başladım, bana dua dan ziyade para lazım diyen arkadaşlarla da bütçemi zorlamayacak, uçuk kaçık fiyat vermezlerse anlaşabiliriz. Şimdiden fikrini, bilgisini benimle paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim..

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
1. Site hızınız resimlerin boyutlarının büyük olmasından kaynaklanıyor. Resim boyutu küçültme şeklinde bir arama ile bulacağınız programlar vasıtasıyla resimlerinizin boyutlarını (genişliği filan değil, boyutu) küçültün. wordpress image optimize şeklinde bir arama yaparak, wordpress eklentisi de kullanabilirsiniz.

2. Sitenizin indeksinde saçma, sapan görselleri temayı düzenleyerek kaldırabilirsiniz. Ancak ben alakasız bir resim göremedim. Tarayıcınızın önbelleğini boşaltarak tekrar kontrol edin.

3. h1 ve h6 etiketlerini bir şirket sitesinin dert etmesine gerek yok fakat yazılarınızda h1 kullanamıyorsanız bile h4, h5, h6 kullanabilirsiniz. Yazılarınızı tekrar düzenleyin ve bu metin büyüklüğü etiketlerini kendiniz metne ekleyin. Sorun böylece çözülecektir. (Örneğin, ana safyadaki Tomruk, Kereste, İthalat/İhracat yazılarının boyutları aynı değil. İthalat/İhracat makalesini düzenleyin ve h1 etiketini buna ekleyin. Kereste makalesini düzenleyin ve buna da h6 etiketi kullanın.)

Durgun sular derin akar.

SunucuBilgim SunucuBilgim Web Master Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 78 / 71
  • Ticaret 5, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

1. Site hızınız resimlerin boyutlarının büyük olmasından kaynaklanıyor. Resim boyutu küçültme şeklinde bir arama ile bulacağınız programlar vasıtasıyla resimlerinizin boyutlarını (genişliği filan değil, boyutu) küçültün. wordpress image optimize şeklinde bir arama yaparak, wordpress eklentisi de kullanabilirsiniz.

2. Sitenizin indeksinde saçma, sapan görselleri temayı düzenleyerek kaldırabilirsiniz. Ancak ben alakasız bir resim göremedim. Tarayıcınızın önbelleğini boşaltarak tekrar kontrol edin.

3. h1 ve h6 etiketlerini bir şirket sitesinin dert etmesine gerek yok fakat yazılarınızda h1 kullanamıyorsanız bile h4, h5, h6 kullanabilirsiniz. Yazılarınızı tekrar düzenleyin ve bu metin büyüklüğü etiketlerini kendiniz metne ekleyin. Sorun böylece çözülecektir. (Örneğin, ana safyadaki Tomruk, Kereste, İthalat/İhracat yazılarının boyutları aynı değil. İthalat/İhracat makalesini düzenleyin ve h1 etiketini buna ekleyin. Kereste makalesini düzenleyin ve buna da h6 etiketi kullanın.)

Hocam merhaba, dost site sayılırız, bende sizden sitenin hız performansını nasıl arttırabileceğim konusunda yardım rica ediyorum. Ne yaptıysam olmadı. bilgile.com bakabilirseniz hazır konusu açılmışken çok müteşekkir kalırım :)

www.sanalkarga.com - Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...

• Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 8 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
Bu hususları benim için uygun ücret karşılığında yapacak arkadaş var mı acaba?

wmaraci
wmaraci

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

hmdgltkn adlı üyeden alıntı

Bu hususları benim için uygun ücret karşılığında yapacak arkadaş var mı acaba?

site adresini ve tam olarak isteklerinizi PM alabilir miyim ?

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 8 / 29
  • Ticaret 2, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

site adresini ve tam olarak isteklerinizi PM alabilir miyim ?

Hocam pm'ye baktınız mı?

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

hmdgltkn adlı üyeden alıntı

Hocam pm'ye baktınız mı?

pm gelmedi hocam

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)

SunucuBilgim adlı üyeden alıntı

Hocam merhaba, dost site sayılırız, bende sizden sitenin hız performansını nasıl arttırabileceğim konusunda yardım rica ediyorum. Ne yaptıysam olmadı. bilgile.com bakabilirseniz hazır konusu açılmışken çok müteşekkir kalırım :)

Siteleri neredeyse aynı aylarda açmışız. (Site isimleri benziyor ama içerik konusuna girmiyorum elbette :) ) Fakat bende mi sorun var diye, pc'ye reset bile attım. Site analiz oluyor ama açılması yıllar sürüyor. Analizde 4 saniyede açıldığı gözüküyor fakat normalde öyle değil.

Web sitenizde meta etiketler hiç yok. Ama asıl sorun bana göre temanızda. Temanızı en kısa sürede değiştirmelisiniz. http://gtmetrix.com/reports/bilgile.com/TlecACAA sonuçlarına göre site çok, çok yavaş. gzip'te uygulamışsınız ama ancak %45 fark ettiriyor. Sitenizde script ile ilgili büyük bir sorun var bence. Çünkü bir css'yi tamamen içeriye almışsınız gözüküyor. (Kaynak kodlarından bunu görebilirsiniz)

Dediğim gibi, temayı değiştirin ve deneme yapın.

Durgun sular derin akar.

konyaweb konyaweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster-muhasebe-blgisayar
  • Konum Konya
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 1 / 12
  • Ticaret 5, (%60)
Iletişim kurarsanız biizmle bütün sorunlarını 24 sat içinde makul fiyata çözebilriiz

• Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 8 / 29
  • Ticaret 2, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Siteleri neredeyse aynı aylarda açmışız. (Site isimleri benziyor ama içerik konusuna girmiyorum elbette :) ) Fakat bende mi sorun var diye, pc'ye reset bile attım. Site analiz oluyor ama açılması yıllar sürüyor. Analizde 4 saniyede açıldığı gözüküyor fakat normalde öyle değil.

Web sitenizde meta etiketler hiç yok. Ama asıl sorun bana göre temanızda. Temanızı en kısa sürede değiştirmelisiniz. http://gtmetrix.com/reports/bilgile.com/TlecACAA sonuçlarına göre site çok, çok yavaş. gzip'te uygulamışsınız ama ancak %45 fark ettiriyor. Sitenizde script ile ilgili büyük bir sorun var bence. Çünkü bir css'yi tamamen içeriye almışsınız gözüküyor. (Kaynak kodlarından bunu görebilirsiniz)

Dediğim gibi, temayı değiştirin ve deneme yapın.

Hocam öncelikle değerlendirmeniz için teşekkürler, nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al