wmaraci reklam
lidertakipci

Domain Ticareti HK.

12 Mesajlar 2.351 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AhmetOzcakmak AhmetOzcakmak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar sizlere aklımda olan bir iş için düşüncelerinizi almak istiyorum. 1000 TL kadar bir sermaye yapıp alan adi ticaretine atilmayi düşünüyorum. Tecrübesi olan arkadaşlardan konuya yorum atarlarsa sevinirim.

wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
1000 TL sermaye ile çok harika domainler alamazsın, aldın diyelim yine aldığından fazla bir rakama satamazsın.
Domain piyasası eskisi gibi hareketli değil.
Şimdilerde jenerik kaliteli domaini satın alan veya denk düşürenler direk projeye giriyor.
Godaddy üzerinden ihaleleri takip edebilir backorder yapabilirsin.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)
Aşağıdaki site ve facebook gruplarını takip edin. Alan adı ticareti ile ilgili bilgiler edinin. Makaleleri okuyun. Ne tür alan adları kayıt edilmeli, hagileri revaçta, ilerleyen teknoloji hangi domainlerin piyasada tutunmasına yol açacak. Tüm bu saydıklarımı iyi gözlemlemeli ve iyi bir domainer olabilmek için geceleri geç yatmalısınız. ( Gece geç yatarsanız gece düşecek olan domainlerden kapma şansınız olabilir.)

Bunlar dışında arkadaşın da dediği gibi kaliteli ama satılabilecek domainlere yatırım yapmalısın. Domain işi yapan çoğu kimse projelendirmez, alır satar. Ama ciddi anlamda yazılım ve internet firması ise ayrıca domain işi yapıyorsa ozaman ayrı elindeki domaini projelendirir.

Kendimden örnek vereyim; ben bu işi yapıyorum. Yazılım ve internet firmasıyım. Kaliteli domainlerle sektörel nokta atışları yapıyorum.
Örnek verecek olursam; aşağıdaki iki projemi inceleyebilirsin. İsimler doğrudan sektörel.
ihaleilani.com
nakliyeilani.com

Tavsiye ettiklerim;
alanadlari.com
domaintedarik.com
https://www.facebook.com/groups/domainciler/

🔒 http://mcmyazilim.com

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

1000 TL sermaye ile çok harika domainler alamazsın, aldın diyelim yine aldığından fazla bir rakama satamazsın.
Domain piyasası eskisi gibi hareketli değil.
Şimdilerde jenerik kaliteli domaini satın alan veya denk düşürenler direk projeye giriyor.
Godaddy üzerinden ihaleleri takip edebilir backorder yapabilirsin.

Bir zamanlar olay olduğu ve tartışmaların hat safhada olduğu sektör değil mi :) 1 TL'ye alınan domainleri 5 TL'ye açık arttırma ile satışının yapan ve sürekli müşteri potansiyeli olan kişiler vardı hatta economist diye biri vardı dola*dırıcı :) Umuyorum bu projelere adım atan arkadaşlarımız güven veren arkadaşlarımız olur da bizler de en iyi şekilde faydalanırız

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 4, (%100)

Serkan ALAZ adlı üyeden alıntı

Bir zamanlar olay olduğu ve tartışmaların hat safhada olduğu sektör değil mi :) 1 TL'ye alınan domainleri 5 TL'ye açık arttırma ile satışının yapan ve sürekli müşteri potansiyeli olan kişiler vardı hatta economist diye biri vardı dola*dırıcı :) Umuyorum bu projelere adım atan arkadaşlarımız güven veren arkadaşlarımız olur da bizler de en iyi şekilde faydalanırız

Yeni yeni başlıyorum bende. O yüzden yanlış adımlar atmak istemiyorum. Umarım iyi bir izlenim bırakırım..

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Gerek yok bence bu ticarete girmeye kendi işin varsa ondan devam et

• Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 4, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Gerek yok bence bu ticarete girmeye kendi işin varsa ondan devam et
Sebepleriyle birlikte yazarsanız daha anlaşılır olur..

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

Ahmet Özçakmak adlı üyeden alıntı

Sebepleriyle birlikte yazarsanız daha anlaşılır olur..

Işi bilmemen yeterde artar hocam
Satış ilanlarına bak forumdan iğrenç domainlere para vermişler birde satmaya çalışıyorlar bedava verse yine kimse almaz
Site yap sat daha mantıklı

sdbilisim sdbilisim sdbilisim[@]hotmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 16 / 8
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam snapnames üzerinden domain fiyatlarını takip et ama domain olayında biraz tecrübe gerekiyor sanırım . Hemen 1000 tl alıp domainlere aktarma yanılma payın büyük olur . Zaman içerisinde hangi domain daha yararlı olur kafanda oturur bu şekilde yatırıma başla. Bu arada geçen gün domain yatırımı yapayım dedim baktım domainler benim alabileceğim tarzda değil çok yüksek fiyatları var hele ki ingilizce iyi domainlerin fiyatları çok yüksekten uçuyor.

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
Paranı bir anda gaza gelip çar çur etme. Bu iş öyle göründüğü gibi kolay değil. Benim ve bir çok kişinin yaptığı hata internette 3-5 gün makale okuyup , ooo beleş para moduna girip, gözleri karartıp, elindeki parayı domain register etmeye harcamak. İlk bir kaç gün aldığın domainler gözüne çok değerli gelir sonra aykar geçer kimse tek bir mesaj bile atmaz o domainler için. Senin kararan gözler açılır , biraz olsun neyin ne olduğunu hangi domainin değerli olduğunu anlamaya başlarsın bu süre zarfında ama iş işten geçmiştir.

Bu yüzden yapacaksan , hemen atılma , bir kaç ay fiyatları incele ne ne kadara satılmış , neler değerli , hangi domainler çöp oku araştır. İnternet dolu kaynak.

Öyle ucuza kaliteli domain kalmadı artık. Gideyim sıfır domain uydurayım sonrada binlerce liraya satayım diye bir şey yok. Ya hali hazırda birinin elinde olan domaini sahibine para verip alacaksın sonra başkasına satacaksın yada düşen kaliteli domainler için açık artırmalara katılacaksın.

Sabrın yoksa bu işlere hiç girme.

Bak yine uyarıyorum öyle 1000 lirayı koyayım ortaya 1 ay 2 ay 5 ay sonra 2000 lira olsun , yattığım yerden para gelsin mevzusu varsa aklında hiç bulaşma pişman olursun.

hangi domaine ne zaman talip çıkacağı , kaç para teklif edeceği belli olmaz.

Ayrıca hangi domainin para edeceğide çok ciddi tecrübe gerektirir.

tabi olmayacak şey değil ama tedbirli ilerle , öğren araştır. Bu ticaret diğer ticaretlere pek benzemiyor.

Benim düşüncem böyle.
AhmetOzcakmak

kişi bu mesajı beğendi.

---
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al