freelance iş ilanları

Alexa Hiçbir İşe Yaramaz!

50 Mesajlar 7.096 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Quiet Quiet Life or Death Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 29 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Seni, senin haberin olmak şartıyla sıraya sokuyor. Bu sıralamada hile yapan kendi kaybeder.
Mesela deneme sınavları yapılır, kopya çekersin çok iyi alırsın ama YGS'de ne olduğun belli olur. Onun gibi.

Denemegen.blogspot.com.tr - "Korkacak bir şey yok, sadece deniyoruz."
wmaraci
reklam

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

dragonwx adlı üyeden alıntı

Hocam sizin sitenizi gerçekten çok beğeniyorum, forumdan birinin sahip olduğunu bilmek güzel. :)
Başarılar.

Estağfurullah. Allah razı olsun.

Ek Olarak:

isousluer adlı üyeden alıntı

Anasayfası baştan aşağı tanıtım yazısı olan bir blogu mu beğeniyorsunuz? Şaşırdım doğrusu.

Hocam sizin sitenizi ben de beğeniyorum. Ancak önyargınıza şaşırdım. Yaptığım bir 2 alana 1 bedava kampanyasından dolayı epey talep geldi. Artı vakitsizlikten de yazamıyorum bu aralar.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Eflaki adlı üyeden alıntı

Estağfurullah. Allah razı olsun.

Ek Olarak:

Hocam sizin sitenizi ben de beğeniyorum. Ancak önyargınıza şaşırdım. Yaptığım bir 2 alana 1 bedava kampanyasından dolayı epey talep geldi. Artı vakitsizlikten de yazamıyorum bu aralar.

Yanlış anlamayın hocam. Şahsınıza karşı herhangibir hakaret vari söz kullanmadım. Uzun yıllardır blog tuttuğum için bu şekilde blogları görünce kızıyorum ister istemez. Size tavsiyem sidebara son yazılar gibi tanıtım yazıları diye bir bölüm açın. Orada son 5 tanıtım yazısının başlıklarını listeleyin. Şuanki şeklinde hiç hoş durmuyor çünkü.

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Yanlış anlamayın hocam. Şahsınıza karşı herhangibir hakaret vari söz kullanmadım. Uzun yıllardır blog tuttuğum için bu şekilde blogları görünce kızıyorum ister istemez. Size tavsiyem sidebara son yazılar gibi tanıtım yazıları diye bir bölüm açın. Orada son 5 tanıtım yazısının başlıklarını listeleyin. Şuanki şeklinde hiç hoş durmuyor çünkü.

Haklısınız hocam. Düzelttim bir kısmını. Umarım böyle daha iyidir.

wmaraci
wmaraci

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Google alexa değerine hala dikkat etmektedir arkadaşlar. Alexa görünürde sahibi amazon olsada, onunda arakasında microsoft var.

Google ikilemde kaldığı zaman iki site arasında bakacağı bir site veritabanı sistemi var oda alexa'dır. İki sitenin hiti,indexi vs herşeyi aynı olduğunda google hangisini sıralamada üste koyacağını bilemediği zaman alexanın verilerine başvurur.

Orada ki verilerde iki siteden birisinde ziyaretçi daha fazla zaman geçiriyorsa,sitede dolaşıyorsa google der ki bu site diğerinden kaliteli ve onu ön plana alır.

Alexa kolay manipule edilebilir fakat bir veritabanı güncellemesine bakar senin o hileyle geldiğin noktayı dibe çöktürmesi. Ve buda senin sitenin google'nin gözündede düşmesi demektir google bir bakıyor 1.sırada olan aniden 900.sıraya geldiyse demeki bu site hile kullanıyor sıralamadan da düşürür.

Alexa halen yerini koruyor ancak eskisi kadar dikkate alınan birşey değil. Alexa bana göre prestij meselesidir, 4 aylık sitem var ve alexa değerlerim ortadır. Bu benim sitemin başarılı ve değerli olduğunu gösterir.

Alexa hiçbir işe yaramaz demek çok yanlış bir tabir olacaktır. Alexa sitelerimize + bir etkisi yoktur desek daha doğrusu olacaktır ama bana göre +sı var :) Hele ki google'nin pagarank değerini webmasterlara gizlemesi, alexanın yeni pagerank olacağı konusunda yabancı webmaster sitelerinde,bloglarda vs konuşuluyor :rolleyes:

wptreni.com |  Wordpress Blogu

Since1912 Since1912 Metaren.net.tr Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 118 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Google alexa değerine hala dikkat etmektedir arkadaşlar. Alexa görünürde sahibi amazon olsada, onunda arakasında microsoft var.

Google ikilemde kaldığı zaman iki site arasında bakacağı bir site veritabanı sistemi var oda alexa'dır. İki sitenin hiti,indexi vs herşeyi aynı olduğunda google hangisini sıralamada üste koyacağını bilemediği zaman alexanın verilerine başvurur.

Orada ki verilerde iki siteden birisinde ziyaretçi daha fazla zaman geçiriyorsa,sitede dolaşıyorsa google der ki bu site diğerinden kaliteli ve onu ön plana alır.

Alexa kolay manipule edilebilir fakat bir veritabanı güncellemesine bakar senin o hileyle geldiğin noktayı dibe çöktürmesi. Ve buda senin sitenin google'nin gözündede düşmesi demektir google bir bakıyor 1.sırada olan aniden 900.sıraya geldiyse demeki bu site hile kullanıyor sıralamadan da düşürür.

Alexa halen yerini koruyor ancak eskisi kadar dikkate alınan birşey değil. Alexa bana göre prestij meselesidir, 4 aylık sitem var ve alexa değerlerim ortadır. Bu benim sitemin başarılı ve değerli olduğunu gösterir.

Alexa hiçbir işe yaramaz demek çok yanlış bir tabir olacaktır. Alexa sitelerimize + bir etkisi yoktur desek daha doğrusu olacaktır ama bana göre +sı var :) Hele ki google'nin pagarank değerini webmasterlara gizlemesi, alexanın yeni pagerank olacağı konusunda yabancı webmaster sitelerinde,bloglarda vs konuşuluyor :rolleyes:

Katılmıyorum. Ayrıca TrustRank geldi. Google'ın site alexa algoritmasını yazıp kendi bünyesine katmak o kadar zor mu ki alexa'ya önem verecek ? Bunuda anlamış değilim doğrusu.

Metaren.NET.TR

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Gamex Fuarında MSI standında yayın yaptık. Sponsorluk için konuştuk. Sitenize gireyim dedi. Verdim siteyi ilk baktığı yer alexa değeriydi. Çok şaşırdım. Sizin için önemli olmaya bilir ama, bunu önemsedikleri için maalesef alexa olamdan yapılmıyor. En azından Global 200 K Ülke de 5K olması lazım.

cagdaskorkmaz.com.tr

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
imzamı atıyorum hepsi yalan adamlar asıl bizim üstümüzden backlink kazanıp dünyanın en önemli siteleri arasına giriyor

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Tamam alexa'nın siteye bir katkısı yok okey ama hangimiz e-ticaret bölümünde alexası düşük siteler aramıyoruz? Umarım açıklayıcı olmuştur.

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Commis de Cuisine
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)
alexa boş değil ama o kadarda önemlide değil

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al