lostyazilim

(jenerik domain boşta)yemek tarifi sitesi açacaklara

12 Mesajlar 1.897 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

murro murro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Beyler yemek tarifleri sitesi açmayı düşüneniniz varsa eğer lezzet-co domaini şuan boşta. Alana hayırlı olmasını diliyorum, iyi forumlar...

Alan lütfen buraya aldığını yazsın herkesin zamanını almayalım.

wmaraci
reklam

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Sağolun hocam.. :)

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)

Rica ederim.

YazTurkiye YazTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** L**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 323 / 148
  • Ticaret 8, (%100)
Alana hayırlı olsun benim görüşüme göre jenerik değil :) , paylaşım için teşekkürler

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)

YazTurkiye adlı üyeden alıntı

Alana hayırlı olsun benim görüşüme göre jenerik değil :) , paylaşım için teşekkürler

Rica ederim. Genelde bu gibi konularda jeneriktir, jenerik değildir şeklinde tartışmalar çıkar. Domaini ben satmadığım ve üzerinden herhangi bir gelir elde etmediğim için sorun yok. Ben jenerik dedim ekledim. Takdir domaini alanındır.

• Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** L**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 323 / 148
  • Ticaret 8, (%100)

murro adlı üyeden alıntı

Rica ederim. Genelde bu gibi konularda jeneriktir, jenerik değildir şeklinde tartışmalar çıkar. Domaini ben satmadığım ve üzerinden herhangi bir gelir elde etmediğim için sorun yok. Ben jenerik dedim ekledim. Takdir domaini alanındır.

Kesinlikle katılıyorum sadece yorum ekledim :) , Jenerik olayı kişiden kişiye göre değişir alana hayırlı olsun.

Bu arada sık sık bu şekilde güzel konular bekliyoruz sizden :) , tekrar teşekkürler.
murro

kişi bu mesajı beğendi.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Kesinlikle katılıyorum sadece yorum ekledim :) , Jenerik olayı kişiden kişiye göre değişir alana hayırlı olsun.

Bu arada sık sık bu şekilde güzel konular bekliyoruz sizden :) , tekrar teşekkürler.

Jenerik değişen bir şey değildir. Tıpkı "güneş sarı" "1 Yılda 4 mevsim var" gibi kesin olan bir şeydir. Kişiden kişiye göre değişim olsaydı, her domain jenerik diye satılırdı, keyword domainler, isim domainleri vs. gibi satış isimleri olmazdı. :)

• Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** L**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 323 / 148
  • Ticaret 8, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Jenerik değişen bir şey değildir. Tıpkı "güneş sarı" "1 Yılda 4 mevsim var" gibi kesin olan bir şeydir. Kişiden kişiye göre değişim olsaydı, her domain jenerik diye satılırdı, keyword domainler, isim domainleri vs. gibi satış isimleri olmazdı. :)

Armut ? Jenerik değil
Elma ? Jenerik çünkü kendisi ile eşleşen bir isim gücü var.

Jenerik kelimesinin anlamını bilmeden saçmalayan bir çok insan var sizi kastetmiyorum :) Fransızcadan giren bu kelime ile ilgili olarak bizim Türkçemizdeki kısaca meali oluşturulan bir yapıtta emeği geçen insanlar o yapıtı jenerik kılar yani özetle elma yani kastetmiş olduğum apple jeneriktir çünkü bu oluşumu ve yapıtı oluşturan insan grubu vardır. Armut jenerik değildir çünkü henüz bir yapıtta kullanılmamış ve alanında üne sahip olmamıştır.

Gelelim Lezzet e tek başına anlam ifade etmeyen kelime nasıl jenerik olabilir :) ?

Kendimi hoca gibi hissettim ama gerçekler bunlar.

Saygılar.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Armut ? Jenerik değil
Elma ? Jenerik çünkü kendisi ile eşleşen bir isim gücü var.

Jenerik kelimesinin anlamını bilmeden saçmalayan bir çok insan var sizi kastetmiyorum :) Fransızcadan giren bu kelime ile ilgili olarak bizim Türkçemizdeki kısaca meali oluşturulan bir yapıtta emeği geçen insanlar o yapıtı jenerik kılar yani özetle elma yani kastetmiş olduğum apple jeneriktir çünkü bu oluşumu ve yapıtı oluşturan insan grubu vardır. Armut jenerik değildir çünkü henüz bir yapıtta kullanılmamış ve alanında üne sahip olmamıştır.

Gelelim Lezzet e tek başına anlam ifade etmeyen kelime nasıl jenerik olabilir :) ?

Kendimi hoca gibi hissettim ama gerçekler bunlar.

Saygılar.

Bir kelime hangi dilde olursa olsun, apple jenerik olabilir. Fakat bu apple dilimize elma olarak geçti diye biz buna "bunun gerçeği apple jenerik değil" diyemeyiz. şuan türkiye'deyiz ve biz buradaki kelimelerden oluşan isimler üzerinde yargı oluşturmamız ve doğru yola gitmemiz gereklidir.Siz şöyle diyorsunuz "ingilizce universal bir dil" onların kelimelerine göre gidecek olursak "apple" olması lazım. Hem bizim için hem onlar için jenerik olursa ozaman gerçekten jeneriktir diyorsunuz. Fakat türkiyede yeterince ingilizce domain bulunmamaktadır. Bu yüzden türkçe domainlerde jenerik kavramı ile bilgi veriyoruz. Sizde doğru söylüyor olabilirsiniz bende görüşlerinize saygım var :)

• Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** L**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 323 / 148
  • Ticaret 8, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Bir kelime hangi dilde olursa olsun, apple jenerik olabilir. Fakat bu apple dilimize elma olarak geçti diye biz buna "bunun gerçeği apple jenerik değil" diyemeyiz. şuan türkiye'deyiz ve biz buradaki kelimelerden oluşan isimler üzerinde yargı oluşturmamız ve doğru yola gitmemiz gereklidir.Siz şöyle diyorsunuz "ingilizce universal bir dil" onların kelimelerine göre gidecek olursak "apple" olması lazım. Hem bizim için hem onlar için jenerik olursa ozaman gerçekten jeneriktir diyorsunuz. Fakat türkiyede yeterince ingilizce domain bulunmamaktadır. Bu yüzden türkçe domainlerde jenerik kavramı ile bilgi veriyoruz. Sizde doğru söylüyor olabilirsiniz bende görüşlerinize saygım var :)

Kesinlikle benimde görüşlerinize saygım var konuyu açan arkadaştan özür diliyorum biraz fazla yorumlaştık :) , biraz konu saptı ama 10 yıl sonra okuyanlar diyecek ki bu yazılanları vaybe dünyada Jenerik diye birşey kalmadı 2 adam elma ile armutu tartışmış diyip gülecekler bizimle dalga geçecekler belkide o devirde ki sosyal medyada Fenomen olacağız :)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al