wmaraci reklam

Wordpress CPU Sorunu

18 Mesajlar 2.084 Okunma
wmaraci reklam

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
Bir yandanda CDN kullanmanızı tavsiye ederim.
stgykrky

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Eğer hiç uğraşmam diyorsanız çıkaracaksınız cebinizden 50 tl kafanız rahat olacak(guzel.net.tr hizmeti var).Yok benim o kadar verecek param yok diyorsanız.Bu çileyi her zaman yaşayacaksınız hangi eklenti kurarsanız kurun bu sorun eder wordpressin temelinde zaten öyle bir şey var.Sitenizi bilmediğim en çok basitinden birkaç adımla anlatayım.İlk etapta resimleri optimize edin etkisi çok smush it veya bu siteye girerek online boyutları düşürün.Diğeri adımsa ise gereksiz eklentileri kaldırın mesale ben concant 7 form adı her neyse işte o çok cpu yiyor onun yerine mesale online hazır formlar mesale jotform onu kullanın şuan ben kullanmaktayım sıkıntı yok.Css ve js dosyalarınız sıkıştırın.Bunun için googleden yardım isteyebilirsiniz.Htacasses dosyanıza önbellekleme kodlarını ekleyin nette var bunlar.Bunlar yaparsanız fazla sorun olmaz.Ama burdaki en büyük etki hosting firmanız diyelim cpu ram oranınız %10 ise ve sizde bunu geçerseniz hosting firmanız sizi banlayayabilir yani suspend edebilir ve bu durumda da siteniz erişime kapatılır.Daha öyle devam ettirebilirim bu yazıyı. :)
stgykrky

kişi bu mesajı beğendi.

Bipleo Bipleo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 2 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
Genel olarak wordpressde sorun var birçok wordpress altyapsını kullanan aitelerin çoğunda bu var.

Geçen bende bu sorundan dolayı çok sıkıntıı çektim. Cpu tavan yaptı tüm sitelerin haşatını çılardı

Hosting seçerken yaptığım büyük bir doğru vardı oda arvixe , destek ekibiyke konuştum sorunu çözdüler sitemi optimize ettiler. Eski haline geldi...
stgykrky

kişi bu mesajı beğendi.

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)

hosunn adlı üyeden alıntı

İndex kaybı yaşanır dediğiniz şekilde yaparsanız.

Hosting firmanız ile alakalı olduğunu sanmıyorum büyük ihtimal ile optimizasyon veya eklentiler, tema kaynaklı sorun var.

Ek Olarak:

Optimizasyon için google'de araştırma yapın fakat bilginiz yoksa hiç ellemeyin ücretiyle yaptırın bilmeden yapılan optimizasyonlar sunucuyu ve siteyi uçuruma götürür ;)

Bugün hosting paketimi başka bir makineye geçirdik. sitelere herhangi bir müdahale etmediğim halde sayfa açılış hızları 0.49 saniyelere düştü.

wmaraci
wmaraci

stgykrky stgykrky WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

RadiKaL adlı üyeden alıntı

Bugün hosting paketimi başka bir makineye geçirdik. sitelere herhangi bir müdahale etmediğim halde sayfa açılış hızları 0.49 saniyelere düştü.

Hangi firmayla çalışıyorsunuz?

Sorun sunucudan kaynaklı mıymış?

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Onlar bizden kaynaklı değil sizin wp sitelerinizin şu dosyaları cpu limitine takılıyor dediler. Bende iki yıldır aynı içerik tasarım değişen birşey yok şimdi nasıl takılır diye dir ettim. Yeni makinaya aldılar beni 7 sn olan açılış 0.49 a düştü. Son bir haftadır sorun yaşıyordum. Sağolsunlar çözdüler. Firma netinternet. Teşekkür ediyorum buradan kendilerine

WPMAVI WPMAVI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bilmediğim bir nedenden dolayı sitem yavaş çalışıyor. Wordpress, database ve kod gibi alanlarda profesyonel olmadığım için bu sorunu bir türlü çözemiyorum.

İntenette CPU sorununa ilişkin 15 gündür araştırma yaptım fakat kesin bir çözüm bulamadım.

Size sorum,
Wordpress'i sıfırdan kurup, sıfırdan database oluşturup bilgileri yeniden düzenlemem Index problemi yaratır mı?

Google ve Yandex sıkıntı çıkarır mı? Hitlerim düşer mi?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hocam Merhaba,

Eğer CPU kullanımı ile ilgili olduğunu düşünüyorsanız sorunun, Memory Limit arttırın.
Memory Limit Nasıl Arttırılı - Wordpress başlıklı yazımda nasıl yapacağınızı detaylı anlatıım.

Bunun dışında site hızınızın yavaşlamasına sebep olabilecek onlarca faktör var fakat arkadaşlarında dediği gibi başta bi veritabanı optimzasyonu yapın. Bunuda;
Wordpress Veritabanı Temizleme - Optimize Etme başlıklı yazımda detaylı anlattım. Birisine yaptırmaya yada ücret ödemenize gerek yok. Yazımı takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Bunların dışında site hızlandırmayla ilgili makalelerim var bunlarıda burada paylaşıyorum bir göz atın derim. Faydasını illaki görürsünüz.

WordPress Site Yüklenme Hızını Arttırmanın 10 Basit Yolu
WordPress Site Açılış Hızını Arttırma

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)

RadiKaL adlı üyeden alıntı

Onlar bizden kaynaklı değil sizin wp sitelerinizin şu dosyaları cpu limitine takılıyor dediler. Bende iki yıldır aynı içerik tasarım değişen birşey yok şimdi nasıl takılır diye dir ettim. Yeni makinaya aldılar beni 7 sn olan açılış 0.49 a düştü. Son bir haftadır sorun yaşıyordum. Sağolsunlar çözdüler. Firma netinternet. Teşekkür ediyorum buradan kendilerine

Firmanın CPU limiti düşük olabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al