wmaraci reklam
lidertakipci

500.000 Beğenili Facebook Sayfası Ne Kadar Eder ?

57 Mesajlar 11.550 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

teknozamane teknozamane WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Rize
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 7 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
yarin oburgun ban yemeyeceği ne belli arkadaşin biri döğrü söylemiş ev tapusylami diye edeceği en fazla 6bin tl

Aktuel20 . Com
wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

eusanmaz adlı üyeden alıntı

onedio hemen hemen bütün hitini sosyal medyadan alıyor. 1m küsür sayfa beğenileri var. güzel para kazanıyorlar bence. 10.000 lira ile bu işi kotarabilirsen hiç durma bence

onedio sadece sosyal medyaya harcamıyor hocam. editörü var, yazılımcısı var, grafikeri var osu var busu var.

Facebook'a harcadıgı kadarını twitter'a da harcıyor. Siz 10 Bin harcadıgını düşünüyorsanız, çok ama çok yanlış düşünüyorsunuz.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

eusanmaz eusanmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ticaret Rehberi İşletmeni
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 132 / 36
  • Ticaret 2, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

onedio sadece sosyal medyaya harcamıyor hocam. editörü var, yazılımcısı var, grafikeri var osu var busu var.

Facebook'a harcadıgı kadarını twitter'a da harcıyor. Siz 10 Bin harcadıgını düşünüyorsanız, çok ama çok yanlış düşünüyorsunuz.

o zaman umarım imkanınız olur da 10.000 lira ile 3m beğeni alırsınız. :)

CrOSsFIRE CrOSsFIRE cvindir.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 507
  • Beğeniler 57 / 46
  • Ticaret 16, (%100)

Ben 10 bin liralık Reklam Bütçesiyle 3M üye toplarım. Ne öyle 30-40 Binler. Destekli atın az.

Facebook uzerinden 10 bin butce ile alacağiniz organik sayı 150 bin kişi geçme hocam bu işler oyle oradan bakıldgı gibi değil :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

CrOSsFIRE adlı üyeden alıntı

Facebook uzerinden 10 bin butce ile alacağiniz organik sayı 150 bin kişi geçme hocam bu işler oyle oradan bakıldgı gibi değil :)

Sizin düşündüğünüz kadar Zor da değil hocam :) Bu işlerde önemli olan hangi strateji ile yola çıktıgınızdır.

Nuggets Nuggets WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

güzel bir ekibimiz var. farklı sitelerde misafir yazar olarak yazılar yazdık ve denemeler yaptık. yazılarımız gerçekten ilgi çekiyor. o yüzden Google reklamları ile kazanç sağlamak istiyoruz. sıfırdan başlamak yerine de sayfa satın almayı düşündük. 4-5 bin liraya katlanabiliriz ama odan fazlası bizi aşıyor maalesef :)

Ek Olarak:

peki kişisel bakım alanıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? o alanda bir sayfa açsak ne kadar bir reklam bütçesi ayırmamız gerekir sizce ?

Müşterim ile görüştüm.

Şu an 290.000 kişiye ulaşılmış. Ortalama olarak paylaşımları %5-8'lik bir kitlece görünüyor. Her paylaşımları ortalama 10.000 bin kişi tarafından görünüyor.

Sizin almayı düşündüğünüz ilgili sayfada da ortalama 20.000 25.000 kişinin payalaşımlarınızı göreceğini baz alabiliriz.

Burada şöyle soruları cevaplamanız lazım.

Bu sayfanın kitlesi bana uyar mı?
Sayfaya vereceğim ciddi bütçe ile kendi sayfamı büyütebilir miyim?

Ona göre yolunuzu çizebilirsiniz. 10.000 TL bütçe ile kendi sayfanızı ciddi yerlere getirebilirsiniz. Ama bu konuda nokta atışı yapmak için dediğim gibi iyi düşünmek gerek.
eusanmaz

kişi bu mesajı beğendi.

eusanmaz eusanmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ticaret Rehberi İşletmeni
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 132 / 36
  • Ticaret 2, (%100)

Nuggets adlı üyeden alıntı

Müşterim ile görüştüm.

Şu an 290.000 kişiye ulaşılmış. Ortalama olarak paylaşımları %5-8'lik bir kitlece görünüyor. Her paylaşımları ortalama 10.000 bin kişi tarafından görünüyor.

Sizin almayı düşündüğünüz ilgili sayfada da ortalama 20.000 25.000 kişinin payalaşımlarınızı göreceğini baz alabiliriz.

Burada şöyle soruları cevaplamanız lazım.

Bu sayfanın kitlesi bana uyar mı?
Sayfaya vereceğim ciddi bütçe ile kendi sayfamı büyütebilir miyim?

Ona göre yolunuzu çizebilirsiniz. 10.000 TL bütçe ile kendi sayfanızı ciddi yerlere getirebilirsiniz. Ama bu konuda nokta atışı yapmak için dediğim gibi iyi düşünmek gerek.

ilginiz için çok teşekkür ederim. ilk aşamada ekipteki arkadaşları motive etmek için güzel hit getirebilir diye facebook sayfası düşünüyorum. ardından disiplinli çalışma ile farklı kanallardan da trafik elde edilebilir.

CrOSsFIRE CrOSsFIRE cvindir.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 507
  • Beğeniler 57 / 46
  • Ticaret 16, (%100)

Sizin düşündüğünüz kadar Zor da değil hocam :) Bu işlerde önemli olan hangi strateji ile yola çıktıgınızdır.

Fb son 1 seneden beri guncelleme icersinde hocam eğer ki bu begeni olayını fb uzerinden yapacaksaniz sizin dediğiniz gibi bi durum yok. :) Bunda 2 sene once 10 binliraya gerçekten 3 milyon uye yapabilirdiniz ama bugunun sartlarinda zor.

Nuggets Nuggets WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

ilginiz için çok teşekkür ederim. ilk aşamada ekipteki arkadaşları motive etmek için güzel hit getirebilir diye facebook sayfası düşünüyorum. ardından disiplinli çalışma ile farklı kanallardan da trafik elde edilebilir.

Rica ederim yardımcı olabildiysem.
eusanmaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

CrOSsFIRE adlı üyeden alıntı

Fb son 1 seneden beri guncelleme icersinde hocam eğer ki bu begeni olayını fb uzerinden yapacaksaniz sizin dediğiniz gibi bi durum yok. :) Bunda 2 sene once 10 binliraya gerçekten 3 milyon uye yapabilirdiniz ama bugunun sartlarinda zor.

Hocam, Güncellemelerden dolayı üye kayıpları olacaktır. Zaten bir çok kişinin facebook sayfalarını satmaya başlamasında ki asıl neden budur. Benim burada asıl değinmek istediğim, 500k'lık bir facebook sayfası için 10 Bin liranın çok yüksek bir rakam oldugudur.

Ben hiç bir zaman sosyal medya veya oraya buraya bel bağlamadım, bağlamam da. Yarın ne olacagı belli olmayan, Yönetimi başka kişilerin elinde olan sitelerin, bu gün getirisi varken yarın hiçbir getirisi olmaya bilir. Facebook sayfa güncellemesi yapıyor, Hotmail özel alan adına mail vermeyi kaaptıyor vs uzar liste.

Ciddi anlamda benim 10 Bin liram olsa, ben yatırımı kendi siteme yaparım. kararları benim elimde olur en azından. içerik satın alırım, seo ya yatırım yapar, çekilişler düzenler marka olmayı hedeflerim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al