wmaraci reklam
lidertakipci

Chrome kullananlara kötü haber!

10 Mesajlar 877 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

msaydam msaydam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 9 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Google'ın hiç bahsetmediği bir Chrome açığı, hacker'ları fazlasıyla sevindirdi, 1.2 milyon kullanıcının bilgileri çalındı.

Teknoloji dünyası, yeni ortaya çıkan bir söylentiyle çalkalanıyor. Söylentiye göre hacker'lar, Chrome'daki bir açıktan yararlanarak 1.2 milyon kullanıcının verilerini çaldılar.

ScrapeSentry isimli bir güvenlik firmasının yaptığı araştırmaya göre, hackerler 1.2 milyon kullanıcının verilerini, Chrome üzerinden bir IP üzerine yönlendirdiler. Bunun için de popüler bir Chrome eklentisini kullandılar.

Ancak Google bu iddia karşısında sessizliğini koruyor ve konu hakkında yorum yapmıyor.
www.sgkrehberi.com/haber/61702/

wmaraci
reklam

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Çalsalarda mecburuz Chrome

iqhaber.com

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Ben başka bir açıdan değerlendirme yapmak istiyorum. Chrome kullandığım dönemde ki sitelerimin başarı durumu ile şimdi firefox tarayıcısını kullanarak işlem yaptığım sitelerim arasında ciddi başarı farkı var. Google ne yapıyor nasıl yapıyor bilmiyorum ama chrome ile ben başarısız olduğumu düşünüyorum belki de psikolojiktir ancak webmasterlar bilinenin aksine chrome'dan uzak durmaları gerek zannımca.

Elit Elit Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhendiz
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 50 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Coookie olayımı, operada yapıyoduk bi aralar, ne amatör günlerdi..

wmaraci
wmaraci

flashoyun flashoyun Pagespeed Optimizator Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Pagespeed Optimizator
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

Ben başka bir açıdan değerlendirme yapmak istiyorum. Chrome kullandığım dönemde ki sitelerimin başarı durumu ile şimdi firefox tarayıcısını kullanarak işlem yaptığım sitelerim arasında ciddi başarı farkı var. Google ne yapıyor nasıl yapıyor bilmiyorum ama chrome ile ben başarısız olduğumu düşünüyorum belki de psikolojiktir ancak webmasterlar bilinenin aksine chrome'dan uzak durmaları gerek zannımca.

Hocam nasıl etkılıyor sıteyı bıraz konuyu açarmısın pc de ssadece chrome kullanıyorum onlıne oyunu ve sıtelerı hızlı açtığı için daha detaylı bır bılgı verevbılırmısın?

pdflawyer.blogspot.com 1 bağlantı reklamına tıkla 28 dolar kaz.....

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

flashoyun adlı üyeden alıntı

Hocam nasıl etkılıyor sıteyı bıraz konuyu açarmısın pc de ssadece chrome kullanıyorum onlıne oyunu ve sıtelerı hızlı açtığı için daha detaylı bır bılgı verevbılırmısın?

Net olarak şöyle etkiliyor diyemem hatta bu düşüncem çoğu kişiye eminim saçma geliyordur ancak google sıralama çalışması yaptığım tüm kelimelerde ilerlemem gerekirken hep geriliyordum sanki yaptığım her hareketi görüyordu google. Ancak firefox gecince böyle bi durum yasamadım. Belki tesadüften kaynaklanan psikolojik biseydir ancak ben 2 yıl felan olmustur chrome girmeyeli.

cimsir cimsir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 22 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Net olarak şöyle etkiliyor diyemem hatta bu düşüncem çoğu kişiye eminim saçma geliyordur ancak google sıralama çalışması yaptığım tüm kelimelerde ilerlemem gerekirken hep geriliyordum sanki yaptığım her hareketi görüyordu google. Ancak firefox gecince böyle bi durum yasamadım. Belki tesadüften kaynaklanan psikolojik biseydir ancak ben 2 yıl felan olmustur chrome girmeyeli.

Google internette yaptığınız hertürlü hareketi kaydedip saklıyor sizin kendiniz hakkında bilmediğiniz birçok şeyi google biliyor özellikle gmail kullanıcısı iseniz ve oturum açık bir şekilde geziniyorsanız o hesap adına verilerde depolanıyor bunu google kabulde ediyor bakarsanız açıklamalar hatta giriş yapıp kendinizin göreceği bir sistemde vardır , şunu desin webmasterlar bir yazı yazarken içerik için herhangi bir site dolaşmadan okuyarakta olsa bilgi almadan bir makale yazın birde farklı sitelerden bilgiler alarak değiştirerek makale yazıp yayınlayın 2 makale arasında ki sıralama başarı farkını görün , belki bir komple teorisi olabilir ama bende arkadaşla aynı düşüncedeyim
KTB

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Tesadüf değil hocam Google Chrome kullanan tüm herkesi google baya bi izliyor.Bu mantık ile yola çıkarsak gayet doğal bunun yerine Vivaldi yada Firefox gibi tarayıcılar kullanıldığı zaman ise tam tersi Chrome zaten iyi bir tarayıcı değil Çoğu insan Hız için kendisini tehlikeye atıyor Gizliliklerini hiçe sayıyorlar google ile
KTB

kişi bu mesajı beğendi.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

cimsir adlı üyeden alıntı

Google internette yaptığınız hertürlü hareketi kaydedip saklıyor sizin kendiniz hakkında bilmediğiniz birçok şeyi google biliyor özellikle gmail kullanıcısı iseniz ve oturum açık bir şekilde geziniyorsanız o hesap adına verilerde depolanıyor bunu google kabulde ediyor bakarsanız açıklamalar hatta giriş yapıp kendinizin göreceği bir sistemde vardır , şunu desin webmasterlar bir yazı yazarken içerik için herhangi bir site dolaşmadan okuyarakta olsa bilgi almadan bir makale yazın birde farklı sitelerden bilgiler alarak değiştirerek makale yazıp yayınlayın 2 makale arasında ki sıralama başarı farkını görün , belki bir komple teorisi olabilir ama bende arkadaşla aynı düşüncedeyim

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Tesadüf değil hocam Google Chrome kullanan tüm herkesi google baya bi izliyor.Bu mantık ile yola çıkarsak gayet doğal bunun yerine Vivaldi yada Firefox gibi tarayıcılar kullanıldığı zaman ise tam tersi Chrome zaten iyi bir tarayıcı değil Çoğu insan Hız için kendisini tehlikeye atıyor Gizliliklerini hiçe sayıyorlar google ile

Bu izlemeyi google alenen belirtiyor zaten, benim bahsettiğim şey webmaster olanlara yönelik farklı bir durum gibi. Sizin dediğiniz davranışlara yönelik reklam hizmetleri ve geliştirmelere yönelik feedback niteliği taşıyor. Ben ise izinsiz birşeyler yapıldığına dair bir izleme seziyorum.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Başka kaynaklarda Chrome değil, eklenti açığından bahsediyor. Ben de Chrome kaynaklı olduğunu zannetmiyorum.
Takibe gelince internette kullandığınız her site sizi takip eder. O modemin düğmesine bastığınızda bunu bilerek hareket etmeniz lazım. Kaldı ki bugün havayolu şirketleriyle bankalar zaten bundan daha fazla bilgiye sahipler.
X çok rörörö, Y sitesi çok kullanıcı dostu diye birşey yok. Adamların tüm geliri reklam. Facebook babasının hayrına 19 milyar doları Whatsapp'a saymadı. Adam Uydu Projesi üzerinde çalışıyor.
Şu saatten sonra güvenli internet muhabbeti tamamen saçmalıktan ibaret. Cache kapat bakalım kaç siteyi düzgün görüntüleyebiliyorsun? Zaten birçoğunda sitelere giriş yapmana bile müsaade etmiyor. Yahut falanca uygulama sayesinde güvenli şekilde internete girebiliyorsun dediğin uygulamayı yapanın güvenli olduğunun garantisi nerede?
Ben LastPass kullanıyorum. Tüm şifrelerim de orada kayıtlı. Şifrelerimi ben bile bilmiyorum ve en azı 100 karakterli. Çalacak olan alsın çalsın. O da engellemiyorsa zaten çok da umurumda değil açıkçası. Tüm banka, mail, kişisel şeylerim anlık bildirimle geliyor. Bildirim geldiği an giriş yapıp okuyorum ve siliyorum anında. Çalacak varsa da çalsın. Emekçinin yanındayız :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al