wmaraci reklam

Haber sitesi açmanın gider ve gelirleri-Beyin Kasırgası

12 Mesajlar 4.620 Okunma
smmexpress

AzZA AzZA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 24 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar,haber sitesi açacagım yakın bir zamanda tabi bir takım yaıtırımlar gerekiyor,ilk önce bir haber ajansıyla görüşmeye hazırlanıyorum.
Hedefim AA veya dha ile çalışmak.En büyük gider ajans ücreti.
Peki diğer giderler neler olacaktır bunu tecrübeli veya daha önce bir yerlerde okumuş olanlara sormaktayım.
Haber sitesi için neler gereklidir,ne öneririsiniz.
Birde ek olarak bir haber sitesinin aylık geliri ne olur(tabi ilk aylarda gelir olması çok zor) biraz site oturduktan sonrasını soruyorum ..

wmaraci
reklam

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
tamamen değişebilir ama reklam pazar payının bana göre yüzde 65-70 haber sitelerinde ama haber sitesi deyince akla büyük siteler geliyor ha diyeceksiniz sadece onlar mı var tabiki yok akşama kadar etiket kasarak tek parça izle full izle tekrarını izle tarzı haberler yapan haber sitelerin sadece ziyaret edilen sayfası ziyaret ediliyor onun dısında baska sayfalara gidipte aaaa bak haber okuyum demiyor haa bir de google news kayıtlıysa tamam surekli etiket kasmaya başlıyorlar bunu milliyet ve mynet çok yapıyor son zamanlarda radikal da başladı bugün zaten yapıyor bence ölü yatırım

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Ortalama bir script 1.000 TL
İyi bir editör ortalama: Aylık 1.000 TL
Ajans ortalama: Aylık 750 TL
Hosting: Aylık 75 TL
News Kaydı: 500 TL

Gelirine gelince bu giderleri çıkartabilmen için en kısa sürede News kaydı yapıp kabul görmüş olman gerek ki, onu da forumlarda garantisiyle soktuğunu söyleyen biri vardı.
Tüm bunları yaptıktan sonra yıllık ücreti hesapla. Eğer bu parayı çıkartabilirim diyorsan başla.

hayatim53 hayatim53 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek insan tamiri ediyor
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 22 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
sana bir pm gönderiyorum hocam

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 24 / 22
  • Ticaret 1, (%100)

aktuelsöylesi adlı üyeden alıntı

tamamen değişebilir ama reklam pazar payının bana göre yüzde 65-70 haber sitelerinde ama haber sitesi deyince akla büyük siteler geliyor ha diyeceksiniz sadece onlar mı var tabiki yok akşama kadar etiket kasarak tek parça izle full izle tekrarını izle tarzı haberler yapan haber sitelerin sadece ziyaret edilen sayfası ziyaret ediliyor onun dısında baska sayfalara gidipte aaaa bak haber okuyum demiyor haa bir de google news kayıtlıysa tamam surekli etiket kasmaya başlıyorlar bunu milliyet ve mynet çok yapıyor son zamanlarda radikal da başladı bugün zaten yapıyor bence ölü yatırım

Ölü yatırım ise sizce neler yapmalıyım,ne tür projelere yönelmeliyim hocam.Daha verimli olacak şekilde.

NK1864 adlı üyeden alıntı

Ortalama bir script 1.000 TL
İyi bir editör ortalama: Aylık 1.000 TL
Ajans ortalama: Aylık 750 TL
Hosting: Aylık 75 TL
News Kaydı: 500 TL

Gelirine gelince bu giderleri çıkartabilmen için en kısa sürede News kaydı yapıp kabul görmüş olman gerek ki, onu da forumlarda garantisiyle soktuğunu söyleyen biri vardı.
Tüm bunları yaptıktan sonra yıllık ücreti hesapla. Eğer bu parayı çıkartabilirim diyorsan başla.

Hocam gerekli yatırımı yapıpta parayı öldürmek de istemiyorum bana geri dönüşü olacak bir yatırım olursa daha da iyi olur.Haber sitesi düşündüm ilk önce ama diğer gazete ve haber siteleri benim sitemi ezerler mi bilmiyorum.

hayatim53 adlı üyeden alıntı

sana bir pm gönderiyorum hocam

Bekliyorum

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

AzZA adlı üyeden alıntı

Ölü yatırım ise sizce neler yapmalıyım,ne tür projelere yönelmeliyim hocam.Daha verimli olacak şekilde.

Hocam gerekli yatırımı yapıpta parayı öldürmek de istemiyorum bana geri dönüşü olacak bir yatırım olursa daha da iyi olur.Haber sitesi düşündüm ilk önce ama diğer gazete ve haber siteleri benim sitemi ezerler mi bilmiyorum.

Bekliyorum

Sıfırdan haber sitesi kurmak şu an mantıklı değil. Yıllık 20 - 25 bin TL gibi rakamlara giderin olacak. Bunu karşılamak ve iyi bir yer elde etmek için bir sürü reklam giderin olacak. Tüm bunlardan sonra eğer domain premium değilse ve çok kaliteli bir ekibin yoksa yatırdığın parayı zaten çıkartman aylarını alacak.
En mantıklısı forumlarda dolaş biraz. PR değeri 2-3 olan, domain yaşı yine 2-3 ve üstü olan 5 ila 10 bin arası satıştaki News sitelerden temiz birini satın al. En azından başlangıç olarak hem giderin az olur hem de indeks almış bir siteyi işletmek daha kolay olur.
Haber sektörü şu an çok kötü durumda. Site satış bölümlerine bal forumlarda. En çok satılan siteler News kayıtlı haber siteleri. Çünkü herkes bir rüzgara kapılıp patır patır açtı ama işin o kadar kolay olmadığını gördü.
Zaten bu yıldan itibaren haber sitelerine ciddi bir filtre gelecek. Öyle her künye basıp da yazarlar alanı ekleyenler News kaydı alamayacak. Google artık kurumssallık istiyor.
Benim tavsiyem bu bahsettiğim meblağlara çıkamayacaksan boşuna paranı çöpe atma. Kosgeb'e başvur, alacağın krediye bütçeni ekle bir dükkan aç.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 24 / 22
  • Ticaret 1, (%100)

Sıfırdan haber sitesi kurmak şu an mantıklı değil. Yıllık 20 - 25 bin TL gibi rakamlara giderin olacak. Bunu karşılamak ve iyi bir yer elde etmek için bir sürü reklam giderin olacak. Tüm bunlardan sonra eğer domain premium değilse ve çok kaliteli bir ekibin yoksa yatırdığın parayı zaten çıkartman aylarını alacak.
En mantıklısı forumlarda dolaş biraz. PR değeri 2-3 olan, domain yaşı yine 2-3 ve üstü olan 5 ila 10 bin arası satıştaki News sitelerden temiz birini satın al. En azından başlangıç olarak hem giderin az olur hem de indeks almış bir siteyi işletmek daha kolay olur.
Haber sektörü şu an çok kötü durumda. Site satış bölümlerine bal forumlarda. En çok satılan siteler News kayıtlı haber siteleri. Çünkü herkes bir rüzgara kapılıp patır patır açtı ama işin o kadar kolay olmadığını gördü.
Zaten bu yıldan itibaren haber sitelerine ciddi bir filtre gelecek. Öyle her künye basıp da yazarlar alanı ekleyenler News kaydı alamayacak. Google artık kurumssallık istiyor.
Benim tavsiyem bu bahsettiğim meblağlara çıkamayacaksan boşuna paranı çöpe atma. Kosgeb'e başvur, alacağın krediye bütçeni ekle bir dükkan aç.

Önerinizi dikkate alarak bir piyasa araştırması yapacağım hocam.Peki başka branşlarda önerileriniz varmı varsa nelerdir güzel yatırımla kalkındırabileceği bir site.Bir ofis üzerinden haber sitesini mi yönetmemi öneriyorsunuz hocam.

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

AzZA adlı üyeden alıntı

Önerinizi dikkate alarak bir piyasa araştırması yapacağım hocam.Peki başka branşlarda önerileriniz varmı varsa nelerdir güzel yatırımla kalkındırabileceği bir site.Bir ofis üzerinden haber sitesini mi yönetmemi öneriyorsunuz hocam.

Emeklemeden yürümek olmaz. Ofis çok sonraki iş. En azından ilk 6 ay tüm hazırlıkları ve yatırımları planlamanız lazım. Ben hem medya sektöründe senelerce çalıştım hem de profosyonel olarak editörlük yaptım. Forumlardaki çoğu insan gibi iki referans sitede içerik girip editörüm diyenlerden değilim. Benim de hayalimde bir haber sitesi açmak vardı ama şu an yatırım için doğru bir dönem olduğunu düşünmüyorum kendi açımdan.
Sektör için geçenlerde Kiosk fiyatlarını araştırdım. 2-3 bin liraya hiç de fena olmayan Kiosk'lar var. Alışveriş merkezleri ya da belediyelerle görüşüp uygun bir yer alma imkanı var. Bütçenizi bilmiyorum ama bahsettiğim rakamlara yakın bir fiyat ayırabilecekseniz Kiosk işini bir araştırın. Sıkma portakal, bardakta mısır, son dönem ne popüler bilmiyorum, yurt dışı trendleri de takip etmek gerek tabii. Böyle birşey yapabilirsiniz. KOSGEB kredilerini araştırabilirsiniz...
Yani tık başına 0,30 kuruştan binlerce insan sayfama gelsin de reklama tıklasın ya da birilerine tanıtım yazsıı vs. diye uğraşmaktansa, kap başına birkaç liradan gıda ya da ürün satmak hem daha garanti, hem daha ucuz bile.
Benim kişisel fikrim bu şekilde. Haber sitesi bana göre şu an ölü yatırım.
News'te tanınan, bilinen sitelerde de editörlük yaptım. Ay sonuna Adsense ne verecek - ne kesecek bilmeden 3-4 kişinin editörlük ücretini ödüyor, diğer bahsettiğim tüm giderleri karşılıyor adamlar. 1 ay tökezlesen içeri giren parayı çıkarmak için birkaç ayın gidiyor. Bence strese değmez.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 24 / 22
  • Ticaret 1, (%100)

Emeklemeden yürümek olmaz. Ofis çok sonraki iş. En azından ilk 6 ay tüm hazırlıkları ve yatırımları planlamanız lazım. Ben hem medya sektöründe senelerce çalıştım hem de profosyonel olarak editörlük yaptım. Forumlardaki çoğu insan gibi iki referans sitede içerik girip editörüm diyenlerden değilim. Benim de hayalimde bir haber sitesi açmak vardı ama şu an yatırım için doğru bir dönem olduğunu düşünmüyorum kendi açımdan.
Sektör için geçenlerde Kiosk fiyatlarını araştırdım. 2-3 bin liraya hiç de fena olmayan Kiosk'lar var. Alışveriş merkezleri ya da belediyelerle görüşüp uygun bir yer alma imkanı var. Bütçenizi bilmiyorum ama bahsettiğim rakamlara yakın bir fiyat ayırabilecekseniz Kiosk işini bir araştırın. Sıkma portakal, bardakta mısır, son dönem ne popüler bilmiyorum, yurt dışı trendleri de takip etmek gerek tabii. Böyle birşey yapabilirsiniz. KOSGEB kredilerini araştırabilirsiniz...
Yani tık başına 0,30 kuruştan binlerce insan sayfama gelsin de reklama tıklasın ya da birilerine tanıtım yazsıı vs. diye uğraşmaktansa, kap başına birkaç liradan gıda ya da ürün satmak hem daha garanti, hem daha ucuz bile.
Benim kişisel fikrim bu şekilde. Haber sitesi bana göre şu an ölü yatırım.
News'te tanınan, bilinen sitelerde de editörlük yaptım. Ay sonuna Adsense ne verecek - ne kesecek bilmeden 3-4 kişinin editörlük ücretini ödüyor, diğer bahsettiğim tüm giderleri karşılıyor adamlar. 1 ay tökezlesen içeri giren parayı çıkarmak için birkaç ayın gidiyor. Bence strese değmez.

Hocam daha garanti bir iş olabilir ancak ayda ne kadar kazanılabilinir ki öyle,hem bilgisayar başı iş varken ona yönelmek ne derece doğru olur bilemiyorum.Editöre vereceğim parayı orada çalışacak elemana veririm oda mantıklı ama avmlerin kirası,diğer gider ve gelirleri derken yine gider>gelir olması durumu söz konusu olursa benim için sıkıntı olabilir.
Sadece web sektörüne bakacak olursak günümüz coğrafyasında ne tür projelere yönelmemi tasdiklersiniz?Haber sitesinin uygun olmadığını az çok bende kafamda belirledim ancak yine bir kaç site için teklifler sunacagım.Peki bunların yanında e-ticaret sitesi sizce nasıl olur?

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

AzZA adlı üyeden alıntı

Hocam daha garanti bir iş olabilir ancak ayda ne kadar kazanılabilinir ki öyle,hem bilgisayar başı iş varken ona yönelmek ne derece doğru olur bilemiyorum.Editöre vereceğim parayı orada çalışacak elemana veririm oda mantıklı ama avmlerin kirası,diğer gider ve gelirleri derken yine gider>gelir olması durumu söz konusu olursa benim için sıkıntı olabilir.
Sadece web sektörüne bakacak olursak günümüz coğrafyasında ne tür projelere yönelmemi tasdiklersiniz?Haber sitesinin uygun olmadığını az çok bende kafamda belirledim ancak yine bir kaç site için teklifler sunacagım.Peki bunların yanında e-ticaret sitesi sizce nasıl olur?

E-Ticaret için de seçimden sonraya kaldı sanırım ama yeni düzenlemeler gelecek. Güvenilirlik sertifikası falan verileceği konuşuluyor bundan sonra sitelere. Bu sefer de vergisi, muhasebecisi, şusu - busu uğraşacaksınız. Yani haber sitesindeki olumsuzlukların aynısı farklı kalemlerde yine olacak.
Yabancı dil iyiyse, niche tarzı işler para kazandırabilir. Otomotiv sektörüyle ilgili ingilizce bir site işletip, ciddi rakamlar kazandığını söyleyen biri vardı. Bunun dışında affilate firmaları araştırabilirsiniz. Satış ortaklığı gibi. İncir.com tarzı sistemlere bakabilirsiniz çevreniz iyiyse.
İlla internet piyasası diyorsanız bunlar geliyor aklıma. Gelirli ve geliri periyodik olarak artış gösteren siteler alıp yatırım yapabilirsiniz. Yani sıfırdan başlamak yerine bir şekilde yol almış siteye yatırım yapmak daha iyi bence.
Yabancı trendleri takip edebilirsiniz. Mesela buzzfeed ve reddit siteleri hep gözümüzün önündeydi ama adam gidip onedio'yu kurdu ve içeriği türkçeye çevirdi, şimdi milyonlar kazanıyorlar. Bu tarz yurt dışında popülerleşen ağlara göz atabilirsiniz.
Birkaç bayan +18 ürünler satan sitelerin %100'den fazla kar ettiğini söylüyorlardı. İnsanlar o sektörde gidip mağazadan alışveriş yapamadığı için siparişle iyi satışlara ulaştıklarını okumuştum. O tarz birşey olabilir.
Kiosk'larda illa avm olmasına gerek yok. Bahsettiğiniz kadar göz korkutan rakamlar yok kiralarda. Caddeye iki paralel bir yerde bile iş yapıyorlar. en birkaç gün önce yükselen trendler diye birkaç sitede içerik okumuştum, ne şekilde yatırım yapmalı diye düşünüp sizin gibi. En akla yatanı bu geldi bana.
Simit saraylarını düşünün. Eskiden öğrenci, fakir bilmemnesi diye dalga geçerlerdi, şimdi Amerika'da şubesi var. Yahut kim derdi mısırı bardağa sokup da AVM'de satarsın ve o zengin tipler bunu yer. Oluyor yani. Önemli olan ürünü bulmak.
Sonuç olarak böyle arkadaşım. Diğer arkadaşların da önerileri olacaktır muhakkak. Ben vaktinizi çalmayayım. Benim cebimde 20 - 25 bin liram olsa ve yatırım yapacak olsam şu dönem ve seçim sonrası yeni anayasa işleri şekillenmeden internetten uzak dururdum. Yoksa ben de isterdim bir haber sitesi açayım ama bana mantıklı gelmiyor.
Umarım hayırlısı olur hakkında.

--------

Bu arada sonradan aklıma geldi. Tema tasarlatıp Themeforest tarzı siteler üzerinden de satarak iyi gelir kazanabilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al