wmaraci reklam
lidertakipci

Gezi ve Seyahat Sitesi Hakkında

26 Mesajlar 3.866 Okunma
wmaraci reklam

hatuu hatuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)
Merhaba arkadaşlar, daha önce FMGraphics.net adlı Football Manager forumuna sahiptim ancak reklam vb gelirler elde etmeye hiç çalışmadığım için bu konularda hiç bir bilgim yok. (alanadı çalındı şuanki haline ile gram alakam yoktur ve üzülmekteyim)

Şuan seyahat blogu açma üzerinde çalışıyorum. Blog konularında açıkcası çok yeniyim. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Bu seyahat blogları var çok popüler olan günümüzde. Örneğin yoldaolmak.com kesfetsene.com gibi.

Biz iki arkadaş tamamen zevk için kurmaya başladık yeni sitemizi açıkcası. Ancak site sahibi olarak gerçekten para kazanan arkadaşlar olduğunu görünce bu konuları da araştırmaya ve merak etmeye başladık.

Merak ettiğim şey seyahat ve gezi bloglarının, rehber sitelerinin gelirleri nedir? Gelir potansiyeli yüksek bir alan mıdır yoksa düşük bir alan mıdır? Bu işten ne kadar para kazanılabilir? İyi bir gelir elde etmek için nelere dikkat etmek gerekir?

Ayrıca bu konuda önerileriniz nelerdir? Fikirlerinizi dinlemekten keyif duyarım.

wmaraci
reklam

chimera chimera Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Otelcilik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 69 / 50
  • Ticaret 6, (%100)
Booking.com hotelcombined, trivago gibi siteler üzerinden satış ortaklığıyla gelir elde edebilirsin. Adsense kullanarak gelir elde edebilirsin ki tbm oranları çok yüksektir. Kendinizi ispatladıktan sonra seyahat acentalarıyla sponsorluk anlaşmaları yaparsın, hem ücretsiz gezilere katılırsın hemde gelir elde edebilirsin. birinci hedefin ziyaretçi bulmak, ikinci hedefin ise ziyaretçiyi sitede tutmak olsun günlük 7-8k hite ulaştıktan sonra illaki para kazanırsın.

Gezi siteleri rekabetin çok olduğu sektördür fakat tutturabilirsen ömür boyu o site seni geçindirir.

• Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

chimera adlı üyeden alıntı

Booking.com hotelcombined, trivago gibi siteler üzerinden satış ortaklığıyla gelir elde edebilirsin. Adsense kullanarak gelir elde edebilirsin ki tbm oranları çok yüksektir. Kendinizi ispatladıktan sonra seyahat acentalarıyla sponsorluk anlaşmaları yaparsın, hem ücretsiz gezilere katılırsın hemde gelir elde edebilirsin. birinci hedefin ziyaretçi bulmak, ikinci hedefin ise ziyaretçiyi sitede tutmak olsun günlük 7-8k hite ulaştıktan sonra illaki para kazanırsın.

Gezi siteleri rekabetin çok olduğu sektördür fakat tutturabilirsen ömür boyu o site seni geçindirir.

Belli bir fark yaratabileceğimi düşünüyorum. Ortağımla beraber 50'ye yakın ülkeyi gezdik toplamda bu zamana kadar. Aile mesleğimizde turizm olduğu için bu konuda bilgi olarak güzel bir avantajımız olduğunu düşünüyorum. Farklı önerileriniz var mıdır acaba bu siteleri daha yakından tanıyorsanız? Şu konulara dikkat edin yada şöyle şeyler yapabilirsiniz, ekleyebilirsiniz diyebilir misiniz?

• Üyelik 31.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Otelcilik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 69 / 50
  • Ticaret 6, (%100)
Bol bol resim ekleyin. Facebook, twitter, instagram, pinterest ağlarını kullanın. Yazılarınız uzun ve akıcı olsun. Ziyaretçiyi gideceği ülke veya şehir hakkında tam bilgiler verin. Yemek, gezilecek yerler, gece hayatı vs. Güzel bir tema bulun, ziyaretçi siteyi boş görmesin. Zaten gerisi gelir

wmaraci
wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Seyahat blogunda tatil paketi satamazsın, uygun olmaz. Gerçekten çok yer gezdiysen, anlatırsın bol bol. Ziyaretci bulduktan sonra reklam alırsın. Adsense'e ihtiyacın kalmaz. Sponsor da araştırman lazım. En iyisi hiç başlamadan turizm şirketlerini gezip sponsor araman olur. Yatırımcı bulabilirsin. Anıtur vs gibi. Güzel bir yazılı proje oluşturursun. Biz 50 ülkeyi gezdik vs konuşursun. Bulma ihtimalin yüksek gibi. Bir firma bulunca da onların gayri resmi seyahat blogu gibi çalışırsın. Böyle daha hızlı olur. Öbür türlü en az 1 sene sürekli yazıp, uğraşıp siteye birileri girsin diye bakınır durursun. Ayrıca blogun içinde ayrıntılı olarak ülkelerin tanıtımını da yaparsın. Şuanki hava durumu, şimdi gitsek yanımızda ne götürmeliyiz, nerede kalnır, ne yapılır, insanları nasıl, fiyatlar nasıl, nerede ne yenir, nereden ne alınır, kültürü, müzeleri, doğal parkları, deniz şelale vs doğal güzellikler. Güzel bir site için yatırımcı bulman bence şart. Bir limited şirketi açarsan daha kolay yatırımcı bulursun. Yazılı projenin yanında aktif çalışır bir demo site de olursa daha etkili olur. Güzel bir tasarımla. Reklamlara üç beş kişi tıklasın da harçlığımızı çıkaralım mantığıyla başlarsan bir iş çıkmaz pek o siteden.
Ayrıca canlı şehir kameraları da eklenebilir. Şahsen ben çok severim öyle şeyleri. Çoğu zaman bir kamerayı açıp izlerim öyle. Bu siteden mesela:
http://www.earthcam.com/network/

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
hadi anlarım 50 ülke gezdim der insan ama ortağım ile 50 ülke gezdim nedir yahu?

• Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

Bol bol resim ekleyin. Facebook, twitter, instagram, pinterest ağlarını kullanın. Yazılarınız uzun ve akıcı olsun. Ziyaretçiyi gideceği ülke veya şehir hakkında tam bilgiler verin. Yemek, gezilecek yerler, gece hayatı vs. Güzel bir tema bulun, ziyaretçi siteyi boş görmesin. Zaten gerisi gelir

Konuya gösterdiğiniz ilgi için öncelikle çok teşekkür ederim. Güzel bir tema ile wordpress tabanında siteyi kurduk. Dediğiniz tarzda konu başlıkları da çıkarttık, yazmak üzerine çalışıyoruz, yazı sayısı biraz birikmeye başlayınca elimizde yayınlamaya ve siteyi duyurmaya başlayacağız. Tahminen bir hafta içinde harekete geçmeye başlamış oluruz.

Tanıtma kısmı ile ilgili bir sorum olacak. Günlük 7k ziyaretçi demişsiniz, buna ulaşmak kolay olmasa gerek, çoğu insanın günlük 500 hit ile forumlarda ilan aradığını görüyorum. Acaba bu rakam en top nokta mıdır dediğim alan için yoksa ortalama bir gezi sitesi/blogu bu hite sahip olmalı mıdır?

Tanıtım açısından farklı sitelerden tanıtım yazısı ve link alımı yapmak ve farklı facebook hesaplarıyla anlaşıp ilgi çekici içeriğimizi paylaşmalarını sağlamayı hedefliyorum. Bu sayede ilerleme kaydedebileceğimizi düşünüyorum. Ancak bunlar doğru yollar mıdır diye bir takım soru işaretlerim var bu konuda bir bilginiz veya fikriniz var mıdır acaba?

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Seyahat blogunda tatil paketi satamazsın, uygun olmaz. Gerçekten çok yer gezdiysen, anlatırsın bol bol. Ziyaretci bulduktan sonra reklam alırsın. Adsense'e ihtiyacın kalmaz. Sponsor da araştırman lazım. En iyisi hiç başlamadan turizm şirketlerini gezip sponsor araman olur. Yatırımcı bulabilirsin. Anıtur vs gibi. Güzel bir yazılı proje oluşturursun. Biz 50 ülkeyi gezdik vs konuşursun. Bulma ihtimalin yüksek gibi. Bir firma bulunca da onların gayri resmi seyahat blogu gibi çalışırsın. Böyle daha hızlı olur. Öbür türlü en az 1 sene sürekli yazıp, uğraşıp siteye birileri girsin diye bakınır durursun. Ayrıca blogun içinde ayrıntılı olarak ülkelerin tanıtımını da yaparsın. Şuanki hava durumu, şimdi gitsek yanımızda ne götürmeliyiz, nerede kalnır, ne yapılır, insanları nasıl, fiyatlar nasıl, nerede ne yenir, nereden ne alınır, kültürü, müzeleri, doğal parkları, deniz şelale vs doğal güzellikler. Güzel bir site için yatırımcı bulman bence şart. Bir limited şirketi açarsan daha kolay yatırımcı bulursun. Yazılı projenin yanında aktif çalışır bir demo site de olursa daha etkili olur. Güzel bir tasarımla. Reklamlara üç beş kişi tıklasın da harçlığımızı çıkaralım mantığıyla başlarsan bir iş çıkmaz pek o siteden.
Ayrıca canlı şehir kameraları da eklenebilir. Şahsen ben çok severim öyle şeyleri. Çoğu zaman bir kamerayı açıp izlerim öyle. Bu siteden mesela:
http://www.earthcam.com/network/

Öncelikler detaylı cevabınız ve konuya ilginiz için teşekkür ederim. LTD şirket kurmaktan ve yatırımcı bulmaktan bahsetmişsiniz. Benim merak ettiğim neden bir yatırımcıya ihtiyacımız olduğu. Yani böyle bir projeyi sağlam bir şekilde çıkartmak için ne kadarlık bir bütçe gereklidir? Bunu yatırımcı alarak desteklemek yerine kendi öz kaynaklarımızla desteklemeyi ve kendi şirketlerimize gelir yaratmayı tercih ederim açıkcası (aile şirketimiz turizm üzerine). Ayrıca tanıtım şekilleri için bir öneriniz varsa dinlemek isterim.

Not: Bende mi bir sıkıntı var bilmiyorum ama verdiğiniz link açılmadı. Ancak fikrinizi çok beğendim kesinlikle değerlendireceğim.

ermaneray adlı üyeden alıntı

hadi anlarım 50 ülke gezdim der insan ama ortağım ile 50 ülke gezdim nedir yahu?

Cümle düşüklüğünden kaynaklanan bir yanlış anlaşılma yaşansın istemem. Siteyi beraber kurduğumuz için ortağım diyorum, yoksa kendisi ile ilişkimiz sadece arkadaşlıktır. Beraber birçok ülke gezdik ancak tabiki de 50 ülkeyi de beraber gezmedik. Gezdiğimiz toplam farklı ülke sayısını yaklaşık olarak belirtmek istemiştim sadece.

• Üyelik 31.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Otelcilik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 69 / 50
  • Ticaret 6, (%100)

hatuu adlı üyeden alıntı

Konuya gösterdiğiniz ilgi için öncelikle çok teşekkür ederim. Güzel bir tema ile wordpress tabanında siteyi kurduk. Dediğiniz tarzda konu başlıkları da çıkarttık, yazmak üzerine çalışıyoruz, yazı sayısı biraz birikmeye başlayınca elimizde yayınlamaya ve siteyi duyurmaya başlayacağız. Tahminen bir hafta içinde harekete geçmeye başlamış oluruz.

Tanıtma kısmı ile ilgili bir sorum olacak. Günlük 7k ziyaretçi demişsiniz, buna ulaşmak kolay olmasa gerek, çoğu insanın günlük 500 hit ile forumlarda ilan aradığını görüyorum. Acaba bu rakam en top nokta mıdır dediğim alan için yoksa ortalama bir gezi sitesi/blogu bu hite sahip olmalı mıdır?

Tanıtım açısından farklı sitelerden tanıtım yazısı ve link alımı yapmak ve farklı facebook hesaplarıyla anlaşıp ilgi çekici içeriğimizi paylaşmalarını sağlamayı hedefliyorum. Bu sayede ilerleme kaydedebileceğimizi düşünüyorum. Ancak bunlar doğru yollar mıdır diye bir takım soru işaretlerim var bu konuda bir bilginiz veya fikriniz var mıdır acaba?

Senin yerinde olsam tanıtım işini gerekmezse yapmam ziyeretçinin en güzeli oranik yollardan sitene gelenlerdir. illaki tanıtım olacak diyosanda 5-6 ay sonraya bırakırdım, bu süre zarfıda siteye link almam, siteden link çıkışı yapmam. Gezi sitesi için 500 hit benim gözümde birşeyi ifade etmez. 7-8k top nokta değildir, limitte sınır yoktur. rotasız seyyah var son günlerde takip ettiğim birisi o arkadaşın blog ve facebook sayfasını incelemeni tavsiye ederim. Siteni özelden yollarmısın ?

• Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

Senin yerinde olsam tanıtım işini gerekmezse yapmam ziyeretçinin en güzeli oranik yollardan sitene gelenlerdir. illaki tanıtım olacak diyosanda 5-6 ay sonraya bırakırdım, bu süre zarfıda siteye link almam, siteden link çıkışı yapmam. Gezi sitesi için 500 hit benim gözümde birşeyi ifade etmez. 7-8k top nokta değildir, limitte sınır yoktur. rotasız seyyah var son günlerde takip ettiğim birisi o arkadaşın blog ve facebook sayfasını incelemeni tavsiye ederim. Siteni özelden yollarmısın ?

Linki hemen pm ile iletiyorum.

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Otellerden alacağın reklamlar seni ihya edecektir. Ancak bu konuda kaliteli bir site ve içeriğe sahip olman lazım. İlk başlarda gerekirse parasız reklam alanları oluştur ki siteye gelenler bak bu firma buraya reklam vermiş demekki bir şey var bu sitede algısı oluştursun. Bu sadece site ziyaretçileri için değil reklam verme potansiyeli olan kişiler için de etkileyici olur. Başarılar dilerim
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al