Gezi ve Seyahat Sitesi Hakkında

26 Mesajlar 3.914 Okunma
smmexpress

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

hatuu adlı üyeden alıntı

Tecrübenizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bende .com'un önemine çok inanıyorum bu yüzden .comlu bir alan adı ile hazırlıyorum sitemi.

Ancak dediğiniz hitler googleda ilk sıra olan bir site için çok düşük geldi. Bu işte bi terslik var gibi seziyorum. Bu sektörde ilk sıra olmuş sitelerin hitinin bu kadar düşük olacağına inanamıyorum (inanmak istemiyorum:) ) açıkcası.

Projenizle özellikle içerikleri ile ilgili pm atarsanız değerlendirmek isterim.

Valla bilgilerin tamamı gerçek. SEO çok çoook önemli. Ve benim dış SEO ile pek işim olmadı bugüne kadar. Piyasanın devleri arasına girmek çok önemli. Yoksa domainimin de güzel olduğunu düşünüyorum hani .net uzantısı haricinde :)

wmaraci
reklam

hsynhsyn hsynhsyn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek ö.g.g.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** I**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Www.netkale.blogspot.com satliktir arkadaslar ilgilenenler msj atsin 5304207102

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

hatuu adlı üyeden alıntı

Öncelikler detaylı cevabınız ve konuya ilginiz için teşekkür ederim. LTD şirket kurmaktan ve yatırımcı bulmaktan bahsetmişsiniz. Benim merak ettiğim neden bir yatırımcıya ihtiyacımız olduğu. Yani böyle bir projeyi sağlam bir şekilde çıkartmak için ne kadarlık bir bütçe gereklidir? Bunu yatırımcı alarak desteklemek yerine kendi öz kaynaklarımızla desteklemeyi ve kendi şirketlerimize gelir yaratmayı tercih ederim açıkcası (aile şirketimiz turizm üzerine). Ayrıca tanıtım şekilleri için bir öneriniz varsa dinlemek isterim.

Not: Bende mi bir sıkıntı var bilmiyorum ama verdiğiniz link açılmadı. Ancak fikrinizi çok beğendim kesinlikle değerlendireceğim.

Şimdi şöyle bir durum var. Çocukluğumuzdan beri televizyon programlarıyla tüm ülkeleri gördük gezdik. Youtube'dan yüzlerce video izledik. Belgesel kanallarında seyahat belgeselleri izledik. Wikipedia ile bu ülkeler hakkında birçok bilgi topladık. Resimlerine baktık o ülkelerin. Facebook'dan sevdiğimiz ülkelerde yaşayan kişileri ekleyip arkadaş olduk, paylaşımda bulunduk. Gezi blogunun tutması için bunların hepsinin üzerinde birşey olması lazım. Bu da ancak yatırımcıyla olur. Büyük bir firmanın sitesinde sizin blogunuzu önermesi lazım. Beraber çalışmanız lazım yani. Yoksa insanlar bu bilgilere doydu çünkü. Acun Firarda veya Ayna programını izlemiş olmak bile gezi blogu ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu yüzden sağlam bir yerden destek almak lazım.
Yazılarınız güzel olur, tasarım süper olur ama insanlar sizi kolay kolay bulamaz. Arama motorları için geçici çözümler bulursunuz, sonra da gerilere düşersiniz. Örneğin; tourustica.com.tr sizi önerse, onunla ortaklaşa çalışabilseniz, site nasıl olursa olsun ziyaretçisi bol olur, referans sağlam olduğu için de sevilir, tutulur.

hatuu hatuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Şimdi şöyle bir durum var. Çocukluğumuzdan beri televizyon programlarıyla tüm ülkeleri gördük gezdik. Youtube'dan yüzlerce video izledik. Belgesel kanallarında seyahat belgeselleri izledik. Wikipedia ile bu ülkeler hakkında birçok bilgi topladık. Resimlerine baktık o ülkelerin. Facebook'dan sevdiğimiz ülkelerde yaşayan kişileri ekleyip arkadaş olduk, paylaşımda bulunduk. Gezi blogunun tutması için bunların hepsinin üzerinde birşey olması lazım. Bu da ancak yatırımcıyla olur. Büyük bir firmanın sitesinde sizin blogunuzu önermesi lazım. Beraber çalışmanız lazım yani. Yoksa insanlar bu bilgilere doydu çünkü. Acun Firarda veya Ayna programını izlemiş olmak bile gezi blogu ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu yüzden sağlam bir yerden destek almak lazım.
Yazılarınız güzel olur, tasarım süper olur ama insanlar sizi kolay kolay bulamaz. Arama motorları için geçici çözümler bulursunuz, sonra da gerilere düşersiniz. Örneğin; tourustica.com.tr sizi önerse, onunla ortaklaşa çalışabilseniz, site nasıl olursa olsun ziyaretçisi bol olur, referans sağlam olduğu için de sevilir, tutulur.

Hocam dediklerinizde doğruluk payı kesinlikle var. Belli bir aşamaya geldikten sonra bu konuları detaylı değerlendirmeye alacağım. Ancak ilk aşamada güzel çalışır bir site yapmaya odaklanmak daha yararlı olacak gibi hissediyorum.

wmaraci
wmaraci

birfincanask birfincanask Online Projeler, SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek E-Ticaret, SMMM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 147 / 23
  • Ticaret 10, (%100)
Faydalı bir paylaşım olmuş, bilgilerini paylaşanlara çok teşekkürler..

hatuu hatuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)
Site bitip ortaya bişey çıkınca sizlere haber vereceğimi söylemiştim. Tanıtım konusunu bu linkte görebilirsiniz.

Yorumlarınızı merakla beklemekteyim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al