freelance iş ilanları

Gezi ve Seyahat Sitesi Hakkında

26 Mesajlar 4.123 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Sürekli neyi farklı yapmalıyız diye sormuşsunuz, peki ben de size bir soru sorayım; ülke ülke gezip, bunları güzel ve detaylıca anlatıp, ziyaretçilerin ilgisini çeken blog'lar mevcut, neden sizin seyahat blog'unuzu okuyayım? Kısaca neden siz? Yapmak istediğiniz proje'nin farklı olmasından önce, sizi farklı kılan ne? Günümüzde dünya'yı gezmek, farklı ülkeler görmek çokta sıradışı bir durum değil malum, aaa bak bunlar dünya'yı gezmiş, hadi bunlara sponsor olalım demelerini gerektirecek şey nedir?

wmaraci
reklam

hatuu hatuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

ziyakgul adlı üyeden alıntı

Otellerden alacağın reklamlar seni ihya edecektir. Ancak bu konuda kaliteli bir site ve içeriğe sahip olman lazım. İlk başlarda gerekirse parasız reklam alanları oluştur ki siteye gelenler bak bu firma buraya reklam vermiş demekki bir şey var bu sitede algısı oluştursun. Bu sadece site ziyaretçileri için değil reklam verme potansiyeli olan kişiler için de etkileyici olur. Başarılar dilerim

Açıkcası boş reklam alanları bana okuyucu olarak hep itici gelmiştir. Ancak boş reklam alanı yerine aile dostumuz olan tanıdığım firmaların reklamalarını ilk aşamada koyarak reklam aldığımız imajını yaratmak fena olmayabilir gibime geliyor.

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Sürekli neyi farklı yapmalıyız diye sormuşsunuz, peki ben de size bir soru sorayım; ülke ülke gezip, bunları güzel ve detaylıca anlatıp, ziyaretçilerin ilgisini çeken blog'lar mevcut, neden sizin seyahat blog'unuzu okuyayım? Kısaca neden siz? Yapmak istediğiniz proje'nin farklı olmasından önce, sizi farklı kılan ne? Günümüzde dünya'yı gezmek, farklı ülkeler görmek çokta sıradışı bir durum değil malum, aaa bak bunlar dünya'yı gezmiş, hadi bunlara sponsor olalım demelerini gerektirecek şey nedir?

Öncelikle konuya ilgin için teşekkürler. Yaptığım işte fark yaratmayı iş ne olursa olsun çok önemserim. O yüzden farklı, ilgi çekici fikirlerim olmadan bu işe koyulmazdım asla. Ancak konuyu açmamda ki amaç insanların aklımdaki fikirlere yorum yapmasından ziyade bende olmayan farklı fikirleri duyabilmek ve ondanda önemlisi reklam sisteminin nasıl döndüğünü öğrenmekti. Aklımdaki farklılıkları anlatmanın konuyu oraya kanalize edeceğini düşünmekteyim, onları tartışmak yerine farklı fikirleri duymayı tercih ediyorum.
ziyakgul

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

hatuu adlı üyeden alıntı

Öncelikle konuya ilgin için teşekkürler. Yaptığım işte fark yaratmayı iş ne olursa olsun çok önemserim. O yüzden farklı, ilgi çekici fikirlerim olmadan bu işe koyulmazdım asla. Ancak konuyu açmamda ki amaç insanların aklımdaki fikirlere yorum yapmasından ziyade bende olmayan farklı fikirleri duyabilmek ve ondanda önemlisi reklam sisteminin nasıl döndüğünü öğrenmekti. Aklımdaki farklılıkları anlatmanın konuyu oraya kanalize edeceğini düşünmekteyim, onları tartışmak yerine farklı fikirleri duymayı tercih ediyorum.

Sorum tam anlaşılmadı sanırım, çünkü hala yapmak istediğiniz proje'nin farklılığı üzerine bir açıklamada bulunmuşsunuz. Ben şahsen gezi blog'larının yada turizm üzerine yapılan her şeyin (ticari olmayan) projeden çok, yapan kişilerle alakalı olduğunu düşünmüşümdür. Anlatış şekliniz, önem verdiğiniz konular, üzerinde durmadığınız konular, hayata bakış açınız, gezilerdeki beklentileriniz yada bulmayı istemediğiniz şeyler, yani kısacası seyahatlerinizi özel kılan şey sizsinizdir. Diğer türlü bir ülke yada şehir hakkında bilgi almak istesem, gider bir turizm acentesinden sıkıcı ve kalıplaşmış bir şekilde gerekli bilgileri alırım ama işte tam da bu noktada siz devreye giriyorsunuz ve benim, neden sizi tercih etmemdeki sebebi ortaya koyuyorsunuz. Örneğin bir gezi blog'u takip ediyorum ve takip etmemdeki en büyük neden de; yazarın, gezgin'in yada her ne deniyorsa o kişinin benim gibi doğa ile ilgileniyor olması. Yani bir şehre gittiğinde, oradaki devasa yapılar değil de, doğa onu etkiliyor. Şehrin ortasında lüks bir otel seçmesi için yeterli parası olmasına rağmen, şehrin dışında doğa manzaralı ama o kadar da lüks olmayan bir otel tercih ediyor. Ayrıca sıradan bir gezi yazısı yerine, beni oraya götürüyor. Bu yazarı farklı kılan şey, bireysel tercihleri ve okurken sanki oradaymışsınız hissi veren yazıları. Şimdi tekrar sormuş olayım; projenizden ziyade, sizi diğerlerinden farklı kılan şey nedir?

• Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

Sorum tam anlaşılmadı sanırım, çünkü hala yapmak istediğiniz proje'nin farklılığı üzerine bir açıklamada bulunmuşsunuz. Ben şahsen gezi blog'larının yada turizm üzerine yapılan her şeyin (ticari olmayan) projeden çok, yapan kişilerle alakalı olduğunu düşünmüşümdür. Anlatış şekliniz, önem verdiğiniz konular, üzerinde durmadığınız konular, hayata bakış açınız, gezilerdeki beklentileriniz yada bulmayı istemediğiniz şeyler, yani kısacası seyahatlerinizi özel kılan şey sizsinizdir. Diğer türlü bir ülke yada şehir hakkında bilgi almak istesem, gider bir turizm acentesinden sıkıcı ve kalıplaşmış bir şekilde gerekli bilgileri alırım ama işte tam da bu noktada siz devreye giriyorsunuz ve benim, neden sizi tercih etmemdeki sebebi ortaya koyuyorsunuz. Örneğin bir gezi blog'u takip ediyorum ve takip etmemdeki en büyük neden de; yazarın, gezgin'in yada her ne deniyorsa o kişinin benim gibi doğa ile ilgileniyor olması. Yani bir şehre gittiğinde, oradaki devasa yapılar değil de, doğa onu etkiliyor. Şehrin ortasında lüks bir otel seçmesi için yeterli parası olmasına rağmen, şehrin dışında doğa manzaralı ama o kadar da lüks olmayan bir otel tercih ediyor. Ayrıca sıradan bir gezi yazısı yerine, beni oraya götürüyor. Bu yazarı farklı kılan şey, bireysel tercihleri ve okurken sanki oradaymışsınız hissi veren yazıları. Şimdi tekrar sormuş olayım; projenizden ziyade, sizi diğerlerinden farklı kılan şey nedir?

''kısacası seyahatlerinizi özel kılan şey sizsinizdir.'' sözünüzü çok sevdim ve bu fikrinize %100 katılıyorum. Bir bloga ruhunu katan şey o blogu yazan seyahat tutkununun seyahat ve yaşam tarzıdır diye düşünüyorum bende. Eğer ben kendi blogumu yazıyorsam beni dünyayı benim gibi gören ve benim tarzımda yaşamaktan zevk alan insanların takip etmesi kaçınılmazdır.

Biz bu noktada sadece biz iki ortağın tarzını seven, hisseden insanların sitemizi takip etmesi yerine bunu daha çok insan tarzına nasıl yayabiliriz diye düşündük. Bu noktada sitemizde her üyenin kendi seyahat blogunu oluşturabilme şansı olmasını yarattık. Böylelikle gittiği ülkede lüks gece hayatını yaşamak isteyenlerinde, doğayı keşfe çıkmak isteyenlerinde ilgisini çekebilecek yazılar ve yazarlar bulundurarak yazılarımızı her kesime yayabilmeyi umuyoruz.

Çevremizdeki seyahat tutkunlarının çok olduğunu ve her yurt dışına çıkan kişinin ah şu anılarımı blog haline getirebilsem diye iç çektiğini, ama güncelliğini ve tanıtımını yapamayacağını ve kimsenin okumayacağını düşündükleri için bunu yapmadığını biliyoruz. Farklı telden insanları toparlamaya çalışıyoruz ve farkı da burada yaratacağımızı umuyorum. Yani siz doğa hayranı kişileri çekebildiği gibi benim gibi ışıl ışıl şehirleri seven insanları da çeşitlilik sayesinde çekebileceğimizi umuyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Ben blog'ları değil, yazarları tanımak isterim önce. Bu sayede gezi yazılarını okurken aynı zamanda o anları yaşarım. Atmak istediğiniz adımlarla ilgili kafamda artık daha net bilgiler var ve blog okumayı, özellikle de seyahat blog'ları okumayı çok seven birisi olarak merakla bekliyorum.

• Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

Ben blog'ları değil, yazarları tanımak isterim önce. Bu sayede gezi yazılarını okurken aynı zamanda o anları yaşarım. Atmak istediğiniz adımlarla ilgili kafamda artık daha net bilgiler var ve blog okumayı, özellikle de seyahat blog'ları okumayı çok seven birisi olarak merakla bekliyorum.

desteğiniz için teşekkür ederim çok. Tamamen hazır olduğumuzda sizin gibi burada desteklerini esirgemeyen arkadaşları bilgilendireceğim:)

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Gezi siteleri çok para kazandırır dediler, ben de girdim sektöre. (Öncelikle belirteyim, umutsuzluğa kapılmanız için yazmıyorum, gereken ilgiyi gösterememiş olabilirim; çünkü sıktı beni o sektör; ve çok iyi sitelerime yaptıklarımı gezi siteme yazmadım.)

Domainim hala duruyor, süspand ettim site sunucumu yorduğu için. Eğer düşünürseniz onu da size, içeriğiyle birlikte, bir fiyat belirleyip verebilirim, çünkü yeniden ilgilenmeyi düşünmüyorum. Konumuza gelecek olursam:

Sağlam konularda 1. sayfa, 1. sıra olduğum oldu. Özel tatil günlerinde falan sitenin hiti en fazla 600'ü buldu. Ortalama 200'lerde devam ediyordum. Bir gün bir baktım, hit 10'a düşmüş. :) Komik geldi bir anda bu şekilde oluşu. O anda tamamen koptum siteden.

AdSense bana çok yüksek getiri sağlamadı bu siteden. Ama, SEO çalışması yapan diğer tatil sitelerinden linkler aldım, bu şekilde gelir elde ettim. Ki zaten tatil siteleri çok iyi SEO çalışması yapmazlarsa çok fazla ilerleyemiyorlar.

Benim domainim .net uzantılı. Ve ben .com'un cazibesine inanmaktayım. Eğer bir kere daha denersem bile bu domain üzerinden olmayacak.

• Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

Gezi siteleri çok para kazandırır dediler, ben de girdim sektöre. (Öncelikle belirteyim, umutsuzluğa kapılmanız için yazmıyorum, gereken ilgiyi gösterememiş olabilirim; çünkü sıktı beni o sektör; ve çok iyi sitelerime yaptıklarımı gezi siteme yazmadım.)

Domainim hala duruyor, süspand ettim site sunucumu yorduğu için. Eğer düşünürseniz onu da size, içeriğiyle birlikte, bir fiyat belirleyip verebilirim, çünkü yeniden ilgilenmeyi düşünmüyorum. Konumuza gelecek olursam:

Sağlam konularda 1. sayfa, 1. sıra olduğum oldu. Özel tatil günlerinde falan sitenin hiti en fazla 600'ü buldu. Ortalama 200'lerde devam ediyordum. Bir gün bir baktım, hit 10'a düşmüş. :) Komik geldi bir anda bu şekilde oluşu. O anda tamamen koptum siteden.

AdSense bana çok yüksek getiri sağlamadı bu siteden. Ama, SEO çalışması yapan diğer tatil sitelerinden linkler aldım, bu şekilde gelir elde ettim. Ki zaten tatil siteleri çok iyi SEO çalışması yapmazlarsa çok fazla ilerleyemiyorlar.

Benim domainim .net uzantılı. Ve ben .com'un cazibesine inanmaktayım. Eğer bir kere daha denersem bile bu domain üzerinden olmayacak.

Tecrübenizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bende .com'un önemine çok inanıyorum bu yüzden .comlu bir alan adı ile hazırlıyorum sitemi.

Ancak dediğiniz hitler googleda ilk sıra olan bir site için çok düşük geldi. Bu işte bi terslik var gibi seziyorum. Bu sektörde ilk sıra olmuş sitelerin hitinin bu kadar düşük olacağına inanamıyorum (inanmak istemiyorum:) ) açıkcası.

Projenizle özellikle içerikleri ile ilgili pm atarsanız değerlendirmek isterim.

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Bu konuda turizm tanıtımı mı yoksa blogger olarak bir kaşif gibi mi yazacağınıza karar vermelisiniz. Öncelikle strateji ve plan oluşturmanız gerekiyor. Yoksa işin içinden çıkılmaz bir soru işareti içinde bulabiliyorsunuz kendinizi.

Aşağıda Güneş Akdoğan'a ait bir blog var. Kendisi durmadan geziyor ve ciddi anlamda farklı tespitleri var. Facebook sayfasından da kendisine ulaşmanız mümkün.

www.drummerlizard.com

• Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

dtmuratcan adlı üyeden alıntı

Bu konuda turizm tanıtımı mı yoksa blogger olarak bir kaşif gibi mi yazacağınıza karar vermelisiniz. Öncelikle strateji ve plan oluşturmanız gerekiyor. Yoksa işin içinden çıkılmaz bir soru işareti içinde bulabiliyorsunuz kendinizi.

Aşağıda Güneş Akdoğan'a ait bir blog var. Kendisi durmadan geziyor ve ciddi anlamda farklı tespitleri var. Facebook sayfasından da kendisine ulaşmanız mümkün.

www.drummerlizard.com

Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Fikrinize katılıyorum, sağlam bir planlama yapmadan yola çıkmak boşa çırpınmaya neden oluyor. Daha çok gezi rehberlerinin olduğu okuyucuların kendi gezi yazılarını kendi bloglarını oluşturarak yayınlayabilecekleri bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Verdiğiniz linkteki arkadaşı takip ettiklerim arasına ekledim ayrıca teşekkürler verdiğiniz örnek için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al