lostyazilim

Neden Php Öğenmeliyim ?

37 Mesajlar 4.948 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HiO HiO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Yazilimci Horoz adlı üyeden alıntı

şuan için aktif popüler hocam ama c# yada vb gibi dillere her saniye yeni özellikler geliyor ve php bunları yakalamayı bırakın daha nesne tabanlı programlamaya yeni güncellenmiş versiyonlarında geliyor. php artık gelişimi yavaşladı. bill gates yılmadı direndi php'ye karşı artık php ile c# arasında dağlar var.

Hocam şöyle desek nasıl olur php webin %70/80 i geirisi microsoft ve diğerleri.

ama resmi kurumlar ve büyük şirketler microsoft türevleri kullanıyor.

Bana göre kapalı kaynak ölüm zulum daha başlamadım sayılır ama öyle geliyor çok araştırdım denedim. C# net ortamında o kadar güncel kayanğı yok bir kurs için 4-5 milyar istiyorlar kitaplarımı aldım kaynaklarımı not ettim php bana fazla 300 liaraya patlar. Kaynak sıkıntısı çekmem c# için güncel bir şeyler yok ki ya da az kurumlar dışında kullanan yok net ortamında açık kaynak kod öğreniliyor bence

wmaraci
reklam

YazilimciHoroz YazilimciHoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)

HiO adlı üyeden alıntı

Hocam şöyle desek nasıl olur php webin %70/80 i geirisi microsoft ve diğerleri.

ama resmi kurumlar ve büyük şirketler microsoft türevleri kullanıyor.

Bana göre kapalı kaynak ölüm zulum daha başlamadım sayılır ama öyle geliyor çok araştırdım denedim. C# net ortamında o kadar güncel kayanğı yok bir kurs için 4-5 milyar istiyorlar kitaplarımı aldım kaynaklarımı not ettim php bana fazla 300 liaraya patlar. Kaynak sıkıntısı çekmem c# için güncel bir şeyler yok ki ya da az kurumlar dışında kullanan yok net ortamında açık kaynak kod öğreniliyor bence

hayır hocam. c# php ye fark atmadan önce %50 küsürdü php. fakat şuan düşüşte. %40 civarıdır diye düşünüyorum. çünkü internetteki bütün büyük siteler artık c#a geçmeye başladılar. sql veri tabanı sağlığı olsun programala dilinin gelişmesi olsun nesne tabanlı programlamada c# lider olsun bu yüzden php %40 küsürdür son zamanlarda. ben hiç php nin %80e çıktığını görmedim açıkçası. 2010 civarında php %50 - %60 iken asp %35 civarıydı.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

hayır hocam. c# php ye fark atmadan önce %50 küsürdü php. fakat şuan düşüşte. %40 civarıdır diye düşünüyorum. çünkü internetteki bütün büyük siteler artık c#a geçmeye başladılar. sql veri tabanı sağlığı olsun programala dilinin gelişmesi olsun nesne tabanlı programlamada c# lider olsun bu yüzden php %40 küsürdür son zamanlarda. ben hiç php nin %80e çıktığını görmedim açıkçası. 2010 civarında php %50 - %60 iken asp %35 civarıydı.

Hocam sizinde dediğiniz gibi büyük siteler... Orta seviyeli siteler ve yeni kurulan siteler php ile damar buluyor ve anladıığım kadarı ile php nin olmadığı bir site yok gibi

php biliyor facebook ta çalışyor
php biliyor film teması ypaıp satıyor ikisi de kazanıyor

c# bilen bir işe giremediği sürece para kazanamaz hesap makinası yapar satamaz en iyileri trojan yapıyor milleti kazıklamaya çalışıyor iyi bilenler de sizler gibi sağla işlere giriyor ama ne kadarlık kısmı biliyor ve hangi kursları almış microsoft onaylı sertifikalar can damarı sizler için ama php de bu yok göster marifteni alalım seni mantığı var

• Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)

HiO adlı üyeden alıntı

Hocam sizinde dediğiniz gibi büyük siteler... Orta seviyeli siteler ve yeni kurulan siteler php ile damar buluyor ve anladıığım kadarı ile php nin olmadığı bir site yok gibi

php biliyor facebook ta çalışyor
php biliyor film teması ypaıp satıyor ikisi de kazanıyor

c# bilen bir işe giremediği sürece para kazanamaz hesap makinası yapar satamaz en iyileri trojan yapıyor milleti kazıklamaya çalışıyor iyi bilenler de sizler gibi sağla işlere giriyor ama ne kadarlık kısmı biliyor ve hangi kursları almış microsoft onaylı sertifikalar can damarı sizler için ama php de bu yok göster marifteni alalım seni mantığı var

bakın ben fikirleriniz yanlış demedim ama bunlar eskidendi. artık kimse php ye bulaşmıyor. eğer siz bütün hayatınız boyunca tema yapıp satacaksanız eyvallah. facebook niye php ? php açık kaynak ve facebook sizce tasmasını bill gates e bırakırmı? bırakmaz o yüzden php kullanıyor ama bütün hayat bilgim bütün bilgisayar bilgim bütün herşeyimle söylüyorum ki php ve c# açık kaynak olsaydı hiç bir site php kullanmazdı
HiO

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

bakın ben fikirleriniz yanlış demedim ama bunlar eskidendi. artık kimse php ye bulaşmıyor. eğer siz bütün hayatınız boyunca tema yapıp satacaksanız eyvallah. facebook niye php ? php açık kaynak ve facebook sizce tasmasını bill gates e bırakırmı? bırakmaz o yüzden php kullanıyor ama bütün hayat bilgim bütün bilgisayar bilgim bütün herşeyimle söylüyorum ki php ve c# açık kaynak olsaydı hiç bir site php kullanmazdı

Ama c# açık kaynak kodlu olsa php kadar desteklenir miydi?

Hocam düşünce ve tavsiyeleriniz için teşekkürler ama açıkçası c# için sertifikalara ayreten de eğitimlere o kadar para veremem çünkü yok.

Farkındayııım c# bilenlerin ortası yok ya profesyonelce biliyorlar da bilmiyorlar ortası yok dolayısı ile öğrenen işi kapıyor zevk alıyor.

Php ise tam tersi öğrenmesi kolay uzmanlaşması zor diye bir söz var ama en azından cebime uygun kaynak fazla belki bakarsınız 10 yıl sonra wordpress benzeri bir sistem geliştiririm :) idealler ve ilgi meselesi ama c# a birazcık ilgim olsa hocam dediklerinizden sonra anında visual studio kurup işe başlamıştım emin olun :)

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Olaya şöyle bakın hocam. Üniversiteye gidiyorsun C ve ASP öğretiyorlar. Mühendislikler açıldığından beri böyle. Diğerleri üstün körü geçiliyor. Hiçbir büyük firma da web projelerini kendi elemanlarına yaptırmıyor. Sadece işler büyüyünce, sistemi geliştirmek için eleman arıyorlar.
Mesela MIT veya Hepsiburada diyelim. Hepsiburada ASP tabanlı bir sistem. Ne Hepsiburada'nın sahibi, ne müdürü, ne yönetim kurulu bir gram ASP bilmez. Neden siteleri ASP peki? Kaliteli olduğu için mi? HAYIR. Anlaştıkları ve e-ticaret sistemlerini iyi geliştiren firma ASP kullandığı için böyle. Böyle büyük web yazılım firmaları da mühendislerden oluştuğu için, adamlar en iyi bildikleri dili kullanıyorlar projelerde. O da ASP. Üniversitede ASP yerine PHP'ye yoğunlaşılsa, bir tek ASP site kalmaz.
Ayrıca Microsoft dillerini bilen kişi, hemen iş bulabilir. Çünkü hem bilen azdır, hem bu siteleri kullanan azdır. Maaşlar da yüksek olur. Ama bu diller de hızlı güncellenmiyor, hep yerinde sayıyor. Zamanında devletin ilk bilgisayarları alıp, işletim sistemi anlaşması yaptığı için, daha gelişmiş dillerin bulunmadığı için üniversitelerde Microsoft dilleri okutuldu. Ama yavaş yavaş Microsoft'dan dönülüyor artık. İstanbul polis teşkilatı bile Linux'a geçerek yılda milyonlarca dolar kara geçti. Kullananı çok, sürekli güncel, sürekli gelişiyor, işlevi katlanarak artıyor, eğitimi çok, dökümanı çok, geliştiricisi çok, yan uygulamaları çok -- PHP kartele doğru gidiyor bence.
HiO

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)

HiO adlı üyeden alıntı

Ama c# açık kaynak kodlu olsa php kadar desteklenir miydi?

Hocam düşünce ve tavsiyeleriniz için teşekkürler ama açıkçası c# için sertifikalara ayreten de eğitimlere o kadar para veremem çünkü yok.

Farkındayııım c# bilenlerin ortası yok ya profesyonelce biliyorlar da bilmiyorlar ortası yok dolayısı ile öğrenen işi kapıyor zevk alıyor.

Php ise tam tersi öğrenmesi kolay uzmanlaşması zor diye bir söz var ama en azından cebime uygun kaynak fazla belki bakarsınız 10 yıl sonra wordpress benzeri bir sistem geliştiririm :) idealler ve ilgi meselesi ama c# a birazcık ilgim olsa hocam dediklerinizden sonra anında visual studio kurup işe başlamıştım emin olun :)

sizin tercihiniz fakat ben kendi bilgim doğrultusunda sizi bilgilendirdim. iyi akşamlar.
HiO

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

sizin tercihiniz fakat ben kendi bilgim doğrultusunda sizi bilgilendirdim. iyi akşamlar.

Teşekkürler hocam deneyim ve bilgileriniz bayağı etkiledi beni c# başlasam mı diye düşündüm bir an gerçekten ama dediğm gibi öğrenme konusunda bayağı sıkıntı çıkacağını biliyorum daha önce de denedim yolum bilgeadam ve bem e düşmüştü. İyi geceler diliyorum tekrar teşekkür ediyorum yazdıklarınız için

CanerErgez CanerErgez http://ergezcaner.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
php , basit , zahmetsiz , kaynağı bol ve her istediğini kolayca yapabileceğin , aynı zamanda sorularına kolayca yanıt bulabileceğin bie dil .
HiO

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

CanerErgez adlı üyeden alıntı

php , basit , zahmetsiz , kaynağı bol ve her istediğini kolayca yapabileceğin , aynı zamanda sorularına kolayca yanıt bulabileceğin bie dil .

Zaten öğrenmek istememin en büyük endenlerinden bu hocam bir çok dile başladım kaynak yok bulamıyorum ingilzice de olmayınca olmuyor en küçük bir yanılgı bkkınlık veriyor yarıda bırakmak istiyorsun ama kaynak bol olunca böyle sorunlar olmuyor ve öğrenmesi de bayağı kolaymış :)

wmaraci
Konuyu toplam 19 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 19 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al