wmaraci reklam
lidertakipci

Akkuyu Uranyum Santrali Hakkında Bilinmeyen 25 Gerçek

98 Mesajlar 13.790 Okunma
wmaraci reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 23.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Eğitmen
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad D** A**
    • Mesajlar 2077
    • Beğeniler 522 / 448
    • Ticaret 21, (%90)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

İnkar ettim mi ? Görev almadım dedim mi ? Çeşitli partilerde görev aldım yazdım.
    İşte göstermek istediğim bu, okuyosun ama boşa okuyosun ne cahilliğini nede baki kalanları alıyor senden.

Bundan sonra siyasi olan hiç bir konuya mesaj bırakmayacağımı da belirtiyorum, çünkü biz mesaj yazdıkça sen konu açmaya devam edeceksin.

Yahu ne anlatmaya çalışıyorsun önceki konuda dedin ya CHP'den bunlar yüzünden soğudum diye, yanlışı doğru kabul ettirirler vs. Zor mu kardeşim gecenin bu saatinde laf dalaşına girdik beni de anla yanlış tahmin ettim demek. Bak ben seni kırmak istemiyorum kardeşim. Sen de insanları kırma böyle alttan laf atmalar vs. koca adamlara yakışmıyor. Uzatmayalım kırdıysam seni kusura bakma. Hepimizin sevdası halkımız. Aynı doğrultuda farklı yollarda yürüyoruz. Birbirimize hoşgörülü olalım. Haydi iyi geceler.

wmaraci
    reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 12.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad C** Ş**
    • Mesajlar 1930
    • Beğeniler 1527 / 1150
    • Ticaret 25, (%100)
    Hangi ülkede kaç tane olduğu beni çok ırgalamaz. Onların santrallerini örnek alanlar bir gün de çıkıp yaşam standartlarını örnek alsınlar, alım güçlerini, eğitim sistemlerini, siyasal yapılarını, demokrasilerini, insan hakları standartlarını yani benim işime yarayacak şeylerden bahsetsinler .

Kim ne söylerse söylesin şu saatten sonra zaten engel olunabileceğini düşünmüyorum. O yüzden savunan da karşı çıkan da kendini boşa yoruyor. Halkın zerre umrunda değil sonuçları hakkında da zerre fikir sahibi değil. Ahırda ki eşeğine benzeyen çocukları doğacakmış, 95 numara askılı kullanan kocalar olacakmış, sakallı kalın bacaklı belki de kuyruklu karıları olacakmış kimin bunlar hakkında bilgisi var ki ? Halk böyleyken kandırması da kolay ; Bunlar bizim büyümemizi istemiyorlar. Ah be kardeşim herkesten çok büyümeyi asıl karşı çıkanlar istiyorlar ama gel gör ki hayatı 2 tv kanalından ibaret olan insanlar bunu asla anlayamayacak.

Ben nükleeri istemiyorum sebepleri de ;

Ülkenin lokomtif tarımsal üretim bölgesine kuruluyor.Her üründe atık içerir ibaresi ihracatın sonlanması anlamına gelecek yok mok diyenler kurulunca görürler.

Ülkenin stratejik olarak en zayıf noktasına kuruluyor her türlü terör-savaş-saldırı tehditlerine açık bir konum ve kimse olmazın garantisini veremez.Ortadoğu dedin mi duracaksın, sabah bi kalkmışsın babası oğluyla savaşıyor abi kardeşle savaşıyor öyle bir bölge .

Ülkenin turizm bölgesinin dibine kuruluyor , olası en ufak kazada aksaklıkta söylentisi bile turizmin canına okur . Akdeniz de turizm tarih olur ve böyle bir durumda geri dönüş yok. Etkileri yüzyıllar boyu sürecek bir olay ve ekonomik olarak enerjiden daha fazla maliyeti olur bu durumun.

Yapılan santral bize ait olmayacak ve ha dışarıdan gaz satın alıp elektrik üretmişiz ha ülkemizde yabancıya santral kurdurup oradan satın almışız. Mantıklı gelmiyor üstelik maliyetleri konusunda da atla deve bir ekonomik katkı sağlamayacak. Yani 100 lira gelen elektrik faturası bunca riske rağmen 50 liraya falan düşmeyecek.

Bu lanet santrali yapan ülke sağı solu belli olmayan Rusya ve işletmecesi de kendisi olacak ve sen ülkenin anahtarını stratejik olarak düşman olabileceğin bir ülkeye bırakacaksın. Yani her koşulda Rusyaya hayati bir konuda gebe kalacaksın ve bu tarih boyunca böyle sürecek. Bunun da mantıklı tarafı yok.

Bu santralin gebeliği yarın öbür gün siyasal pazarlıklara konu olacak bunu da yaşayıp göreceğiz hepimiz. Siyasi derken iç değil tabi ki uluslararası siyasi pazarlıklar.

Bu apaçık sıkıntıların her biri santrale karşı gelmeye yeter de artar bence.

Bunları öngörebilmek için atom mühendisi falan olmaya gerek yok.

Nükleer santral başka uygun bir yere ve tamamen Japonlar tarafından Türkiyeye ait olarak ve teknoloji paylaşımı şeklinde yapılsa asla karşı çıkmazdım. Geçen yıl konuşmalar tartışmalar olmuştu yine forumda ve santrale ihtiyaç varsa elbet yapılmalıdır demiştim. Fakat Rusya dediğinizde ve kurulacak yeri görünce elbet iş değişir. Büyük riskler içeren bir şeyi bu kadar az kâr için yapmak hiç akıllıca değil. Hoş biz istemesek de yapılacak orası fakat ülke benim olsa böyle bir şeyi yapmayı tercih etmezdim.

Savunanlar illa siyasi değil ülke menfaati olarak gördüğünden savunuyor olabilir fakat yapanların ülke menfaati için yaptığını düşünmüyorum.

Umalım ki yanılan taraf karşı gelenler olur. Aksi durum bir çok konuda ülkeyi zora sokacak milyonları etkileyecek sonuçlar doğuracak.
    crookersss

kişi bu mesajı beğendi.

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Meslek
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 1194
    • Beğeniler 1 / 269
    • Ticaret 5, (%100)
    Eminim en ufak bir nükleer sızıntıda da ilk kaçanlar, bu destekleyenler olacaktır. Ayrıca diğer ülkelerin de nükleer kullandıklarından bahsediyorsunuz ama bu santraller eski ve gelişmiş ülkeler, bu santralleri kapatıp doğal enerji santrallerine dönmeye çalışmaktadır; rüzgar türbinleri ve dalgalardan enerji üreten santraller de başı çekmektedir. Ama muhtemelen Amerika bu dönüşüme katılmayacak çünkü adamlar nükleer santralleri nasıl koruyacaklarını biliyorlar, bizim gibi güvenlik zafiyetleri yok.

host1tl host1tl www.getsy.com.tr Kullanıcı
    • Üyelik 31.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Coder
    • Konum Fransa
    • Ad Soyad H** E**
    • Mesajlar 363
    • Beğeniler 110 / 81
    • Ticaret 8, (%100)
    Fransada 59 Adet bulunmakta hala bir sorun göremedim senelerce burdayım
    isousluer TetraYazilim 27207

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

brown brown WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 28.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad H** E**
    • Mesajlar 1748
    • Beğeniler 385 / 385
    • Ticaret 27, (%96)
    Başta bir kaç kişiye cevap vermeyi düşündüm. Bir kaç yorumda "+" ya basmaya başladım. Sonra baktım o kadar çoğalmış ki cevap yazarsam bende çok bilmiş, atom mühendisi olurum diye korktum o yüzden yazmadım (herkese aynı şeyi yazmama rağmen olacaktı bu, bildiğini sanan arkadaşlar aynı şeyleri farklı yollardan söylemiş, hep haklılar ya (!)). Söylemek istediğim tek şey, birilerinin peşinden gitmek yerine hiç bir zaman kendi rotamızı çizmeye çalışmadık. Sonra birileri bizi kıskanıyor durdurmak istiyor diye karşı çıkıldı.

Powersuit Powersuit WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 17.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Front End Developer
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad U** A**
    • Mesajlar 146
    • Beğeniler 30 / 24
    • Ticaret 0, (%0)
    Hükümet neye elini atsa karalama kampanyasına başlıyorsunuz resmen kötülemeye çalıştığınız belli hocam kusura bakmayın. Dünyada bütün ülkelerde nükleer santraller ver bu yazdıklarınız hepsi için geçerli o zaman madem kurulmasın denecek kadar akıllısınız şöyle oturduğun şehir e bir akşam çık bak bakalım kaç tane ışık var elektrik harcanıyor milyonlarca insanın ihtiyacını sen sadece barajlardan elektrik temin ederek kazanamazsın biraz mantıklı düşünerek konuşun devletin her yaptığına muhalefet olmak acizlikten başka birşey değil.
    kral55

kişi bu mesajı beğendi.

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek öğrenci
    • Konum Isparta
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 963
    • Beğeniler 90 / 202
    • Ticaret 11, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Bu ülkede Marmaray'a tepemize çökecek diye de karşı çıkıldı zamanında. Şimdi paşa paşa kullanılıyor. Metrobüsün ilk zamanlarında yollar daralacak diye karşı çıkıldı şimdi metrobüs ile milyonlar taşınıyor. Üçüncü köprüye karşı çıkılıyor, hava limanına karşı çıkılıyor, nükleer santrale karşı çıkılıyor.

Not: Ekonomiyi eleştirirsin, eyvallah. Terör politikasını eleştirirsin, eyvallah. Eğitim sistemini eleştirirsin, eyvallah. Bunların hepsi tartışılır. Ama ülkenin yararına olacak şeyleri körü körüne (hükümete olan nefret yüzünden) eleştirmek bence boş muhabbetten başka bir şey değildir.

Not: Maddelerin kaynakları da yanlarına yazılırsa konu sahibi muhatap alınacaktır.

Bak dostum burada zemin etüdü yapılmadığı burada da alanın bataklık olduğu söyleniyor. Kimsenin sırf iktidar yaptığı diye karşı çıktığı falan yok (en azından ben öyleyim). Herkes kendince bir şeyler biliyor yada bir yede okumuş. ki böyle konuşuyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK!

• Üyelik 17.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad U** A**
    • Mesajlar 146
    • Beğeniler 30 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

TeamScriptim adlı üyeden alıntı

Bak dostum burada zemin etüdü yapılmadığı burada da alanın bataklık olduğu söyleniyor. Kimsenin sırf iktidar yaptığı diye karşı çıktığı falan yok (en azından ben öyleyim). Herkes kendince bir şeyler biliyor yada bir yede okumuş. ki böyle konuşuyor.

Kardeşim gösterdiğin haberler sozcu gazetesine ait dikkatini çekerim bu kadar büyük projeler için bu tür şeyleri göstermek gerçekten komik. ;)
    kral55

kişi bu mesajı beğendi.

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek öğrenci
    • Konum Isparta
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 963
    • Beğeniler 90 / 202
    • Ticaret 11, (%100)

Powersuit adlı üyeden alıntı

Kardeşim gösterdiğin haberler sozcu gazetesine ait dikkatini çekerim bu kadar büyük projeler için bu tür şeyleri göstermek gerçekten komik. ;)

İlk defa böyle bir tepki ile karşılaştım. Neden komik bilmek isterim :) Sebebi muhalefet oması mı yoksa bilmediğim bir şey mi var? :)

Mustafa Kemal ATATÜRK!

• Üyelik 17.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad U** A**
    • Mesajlar 146
    • Beğeniler 30 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

TeamScriptim adlı üyeden alıntı

İlk defa böyle bir tepki ile karşılaştım. Neden komik bilmek isterim :) Sebebi muhalefet oması mı yoksa bilmediğim bir şey mi var? :)

alan bataklık olsa bile gerekli düzenlemeler yapılmadan başlanması sence mantığa sığıyormu ? Bu projeler için yurtdışından mühendisler japon, çinli firmalar geliyor türk yetkili ve denetçilerde bunların başında duruyor marmaray bu şekilde yapıldı emin ol havalimanının ne kadar zemini bataklıkta olsa marmara denizinin altında geçit yapmaktan daha zor olamazdı :)

Seçimlerin yaklaştığı belli gene karalama kampanyaları :D Gerek yok arkadaşlar seçmece bir iki haber getirip devletin sorumsuzluğundan yakınamayın alınana önlemleride görün ben küçüktüm otobüslerle yolculuk yapmak işkence gibiydi tacizlerin önüne geçilmiyordu şuan otobüsler son 10 senede 3. kez yenileniyor :)
    10 sene önce ben devlet hastanesinde saat sabahın 5 inde sıraya girmeden muayne olabiliyordum diyen biri varmı ? yok o zaman nankör olmanın alemide yok .!

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al