wmaraci reklam

Contact Form 7 ile iletişim formu nasıl yapılır

11 Mesajlar 4.222 Okunma
smmexpress

fRee fRee Be fRee Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Contact Form 7 kurdum

örnek kod veya yardımcı olabilecek tarif edecek kimse var mı?

Ad Soyad

E-Posta

Telefon No

Konu (Açılır seçenekli) Şikayet-Öneri , Reklam , Diğer

İletiniz(Mesajı)

Güvenlik kodu resmi yazılacak alan(CAPTCHA )

Gönder.

bu şekilde nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

wmaraci
reklam

CanerErgez CanerErgez http://ergezcaner.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Captcha Kur , Sonra Contact Form'un Zaten

Ad Soyad

E-Posta

İletiniz(Mesajı)

Şeklinde Hazır Hali Var , Bide Text Ekliceksin Araya Telefon no Olarak . Tamamdır :D

Yandexer Yandexer Yandex Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 58 / 84
  • Ticaret 4, (%100)
Yönetim panelin den çok basit bir şekil de düzenlemeye olanak sağlıyor zaten bu eklenti fakat bu eklentiyi tavsiye etmiyorum :)

Kolay gelsin.

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam bu şekilde hazır çıkıyor buna nasıl konuyu açılır eklicez kodu ne olarak değiştireceğiz? ve Güvenlik kodu olarak nasıl yapacaz? dediğiniz gibi örnek iletişim formu çıktı ama bu şekilde sade olarak çıktı :)

Adınız (gerekli)

[text* your-name]

Epostanız (gerekli)

[email* your-email]

Konu

[text your-subject]

İletiniz

[textarea your-message]

[submit "Gönder"]

CanerErgez adlı üyeden alıntı

Captcha Kur , Sonra Contact Form'un Zaten

Ad Soyad

E-Posta

İletiniz(Mesajı)

Şeklinde Hazır Hali Var , Bide Text Ekliceksin Araya Telefon no Olarak . Tamamdır :D

Ek Olarak: Valla hocam siteden benim kendi gmail'deki mailime göndersinde siteden iletişim formunu dolduranı farketmiyor hangisi olursa olsun.. Gözde olan en çok karşıma çıkan bu olduğu için bunu deniyorum :)

Yandexer adlı üyeden alıntı

Yönetim panelin den çok basit bir şekil de düzenlemeye olanak sağlıyor zaten bu eklenti fakat bu eklentiyi tavsiye etmiyorum :)

Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

CanerErgez CanerErgez http://ergezcaner.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Ayarlarından Göndereceği Maili Belirleyebilirsiniz , Nereye Göndereceğini .. Gayet Basittir Kullanımı Youtube'da Falan Vdeosu Olacağına Eminim .

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)
http://www.jotform.com/ Kulanın ben uzun zamandır kendi sitelerimde bunu kulanıyorum. Güvenlik kodu filan istediğiniz herşey yapabiliyorsunuz.

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
wp eklentisi var mı? yoksa verdiğiniz adresten ayarlayıp kodları wp'yemi ekliyoruz?

İslam Aydın adlı üyeden alıntı

http://www.jotform.com/ Kulanın ben uzun zamandır kendi sitelerimde bunu kulanıyorum. Güvenlik kodu filan istediğiniz herşey yapabiliyorsunuz.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Contact form7 kuruluymuş zaten. İkinci olarak Really Simple CAPTCHA eklentisini kurun.
Daha sonra yönetim panelinde Yorumların altında olan iletişim kısmına giderek yeni bir iletişim formu oluşturu seçin dili tr olarak seçili zaten. (siz ok belki bilmeyen vardır diye yazdım uzun uzun) Açılan yeni form ekleme sayfasında hemen yanda üst de Etiket Üret diye bir seçenek var orada önce konu için açılır seçecek istiyorsanız aşağı açılır menüyü seçeceksiniz. Seçimler yazan kısıma alt alta seçimlerinizi reklam öneri vs. diye yazacaksınız diğerler id falan boş bırakın. ''Bu kodu kopyalayın ve formun içine yapıştırın.'' diye yazan yerde ki kodu kopyalayıp Konun üstünde bu seçeneklerin açılmasını istiyorsanız

Konu

[text your-subject]

kodunda
den sonrasına aynen yapıştırın. Açılır seçenekli konu ok.
CAPTCHA için de aynı etiket üret kısmından captcha seçiyoruz. Resim boyutunu kafanıza göre seçip diğerlerini boş bırakın aşağıda size iki adet kod veriyor. Resim için ve girdi alanı için(doğrulamanın yazılacağı yer) bu kodları 1. üste 2. onun altında olacak şekilde

[submit "Gönder"]

kodunun bir üst satırına yapıştırın. İletişim formunu kayıt edin ve Yukarıda ''Bu kodu kopyalayın ve bunu yazı, sayfa veya metin parçacığı içeriğinize yapıştırın''. Yazan yerin altında ki kodu kopyalayıp iletişim sayfanızın metin kısmına (görsele değil) yapıştırın. İstediğiniz olacaktır. Sorun çıkarsa pm atabilirsiniz.
fRee

kişi bu mesajı beğendi.

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)

fRee adlı üyeden alıntı

wp eklentisi var mı? yoksa verdiğiniz adresten ayarlayıp kodları wp'yemi ekliyoruz?

Eklenti yok. Verdiğim adrese girin contact neler istiyorsanız ekliyorsunuz daha sonra mail yazıyorsunuz sonra size wordpress için kod veriyor o kodu istediğiniz yere ekliyorsunuz.
fRee

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam teşekkür ederim dediklerinizi uyguladım istediğim gibi bir şablon oluşturdum elinize sağlık sağolun..

erekaone adlı üyeden alıntı

Contact form7 kuruluymuş zaten. İkinci olarak Really Simple CAPTCHA eklentisini kurun.
Daha sonra yönetim panelinde Yorumların altında olan iletişim kısmına giderek yeni bir iletişim formu oluşturu seçin dili tr olarak seçili zaten. (siz ok belki bilmeyen vardır diye yazdım uzun uzun) Açılan yeni form ekleme sayfasında hemen yanda üst de Etiket Üret diye bir seçenek var orada önce konu için açılır seçecek istiyorsanız aşağı açılır menüyü seçeceksiniz. Seçimler yazan kısıma alt alta seçimlerinizi reklam öneri vs. diye yazacaksınız diğerler id falan boş bırakın. ''Bu kodu kopyalayın ve formun içine yapıştırın.'' diye yazan yerde ki kodu kopyalayıp Konun üstünde bu seçeneklerin açılmasını istiyorsanız

Konu

[text your-subject]

kodunda
den sonrasına aynen yapıştırın. Açılır seçenekli konu ok.
CAPTCHA için de aynı etiket üret kısmından captcha seçiyoruz. Resim boyutunu kafanıza göre seçip diğerlerini boş bırakın aşağıda size iki adet kod veriyor. Resim için ve girdi alanı için(doğrulamanın yazılacağı yer) bu kodları 1. üste 2. onun altında olacak şekilde

[submit "Gönder"]

kodunun bir üst satırına yapıştırın. İletişim formunu kayıt edin ve Yukarıda ''Bu kodu kopyalayın ve bunu yazı, sayfa veya metin parçacığı içeriğinize yapıştırın''. Yazan yerin altında ki kodu kopyalayıp iletişim sayfanızın metin kısmına (görsele değil) yapıştırın. İstediğiniz olacaktır. Sorun çıkarsa pm atabilirsiniz.

Hocam hazır kurmuştum arkadaşın dediği gibi CAPTCHA kurup dediklerini yaptım güzel oldu şimdilik bu dursun ama sorun yaşarsam kullanacağım bu söylediğinizi sizede teşekkür ederim sağolun elinize sağlık.

İslam Aydın adlı üyeden alıntı

Eklenti yok. Verdiğim adrese girin contact neler istiyorsanız ekliyorsunuz daha sonra mail yazıyorsunuz sonra size wordpress için kod veriyor o kodu istediğiniz yere ekliyorsunuz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al