lostyazilim

1000 lira asgari ücret

32 Mesajlar 7.245 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Ben saatine $10 dolarla gunde 7 saat calisiyorum ayda $2100. Ayrica site isleri ek derken $3500 gibi bir para oluyor elimde ki kaldigim sehit ucuz fazla giderimde yok. Turkiye`de ki kuzenim 12 saat calisip 1.200 lira aliyor alin size ulkemizin aci noktasi.
SeyhunSarioglu

kişi bu mesajı beğendi.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.
wmaraci
reklam

SeyhunSarioglu SeyhunSarioglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik/Elektronik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 23, (%100)

Sirvaliente adlı üyeden alıntı

Ben saatine $10 dolarla gunde 7 saat calisiyorum ayda $2100. Ayrica site isleri ek derken $3500 gibi bir para oluyor elimde ki kaldigim sehit ucuz fazla giderimde yok. Turkiye`de ki kuzenim 12 saat calisip 1.200 lira aliyor alin size ulkemizin aci noktasi.

Hangi iş acaba bu 😊

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Ben 19 yaşındayım. İyi kötü bir üniversiteye gidebilecek puanı aldım ama her an düşünüyorum. Mesela üniversiteyi bitirdim, askere çağırdılar. Askerliği bitirdim geldim ve işsizim, ne yapacağım? Bu yaştan sonra babamdan para isteyemem, devlete atanamamışım, girip çalışabileceğim anladığım bir iş de yok ustalık gibi. Benim için çok kötü olurdu her şey. O yüzden şimdiden para biriktiriyorum hani en azından bir süre beni idare edecek ya da tam işsiz kalırsam ufak da olsa bir yer açar işletirim gibi bir düşüncem var. Elbette ilk hedefim güzel bir meslek ama olmazsa yapacak bir şey yok, kendi işini kurmak da iyidir. Aynı zamanda site işlerine de bakıyorum ki askere gidene kadar para kazanabileceğim adam akıllı tek yer gibi görünüyor. Çünkü ilgi alanımda olan tek iş.

Diğer konuya kendi açımdan bakayım. Bizim burası küçük bir kasaba. Kendi evimiz var babam sağ olsun. Birkaç küçük arazimiz de var. Ben burada bir yer açıp işletsem aylık 1000 lira gibi bir kazancım olsa da iyi kötü geçinebilirim. Akdenizdeyiz biz, zeytinyağımı kendim üretirim, yaz kış meyvemi ağacımdan toplarım. Evim de kendimizin. Çok rahat bir yaşam demiyorum ama en azından yaşayabilirim yani o parayla da. Ama büyük bir şehirde gerçekten o parayla bir ev geçindirmek zor.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Asgari ücret hangi ülkede ne kadar? Bakınız... Aslında ülkemiz listede iyi bir sırada ama alım gücü sürekli düşüyor. İlginç bir konumdayız.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
wmaraci

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)

Amerika`da sokaklari supuren gorevliler dahil $2000 yakin aliyorlar. Benim isim bilgisayar uzerine ama suanda bir italian pizza sirketinin restorant sorumlusuyum siparis kontrol musteri memnuniyeti gibi

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Hocam bu akşam CNN'de bi adamı izledim bayıldım yahu :) Herkese 5.000 lira asgari ücret vericem diyor.
NETEOR SeyhunSarioglu

kişi bu mesajı beğendi.

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Hocam bu akşam CNN'de bi adamı izledim bayıldım yahu :) Herkese 5.000 lira asgari ücret vericem diyor.

kaynağı nerden bulacakmış :) hadi asgari ücret resmi olarak 5000 lira ayarlandı iş veren bu parayı verir mi kendi kazanmıyordur okadar :)

SeyhunSarioglu SeyhunSarioglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik/Elektronik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 23, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Ben kimseden saray istemiyorum ya da duble yol.
Ben daha güzel daha rahat yaşayabileceğim bi hayat istiyorum.
Halkını düşünen bi büyük istiyorum,sadece bu.

Ekşisözlük'e baktım da sürekli malum kişiye atıf da bulunulmuş,ne güzel herkes hayatından şikayetçi.

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

ekbilisimm adlı üyeden alıntı

kaynağı nerden bulacakmış :) hadi asgari ücret resmi olarak 5000 lira ayarlandı iş veren bu parayı verir mi kendi kazanmıyordur okadar :)

kaynak bulunur hocam mesela cebe çok para atmazsa 5 vermezse 2.5 verir : ) 5 veririm diye kim dedi bilmiyorum ama bir kaynağı nereden bulacaksın lafı gündemde dolaşıyor 1000 yerine 2bin olsa insanlar daha rahat yaşayabilirdi.

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)

Sirvaliente adlı üyeden alıntı

Amerika`da sokaklari supuren gorevliler dahil $2000 yakin aliyorlar. Benim isim bilgisayar uzerine ama suanda bir italian pizza sirketinin restorant sorumlusuyum siparis kontrol musteri memnuniyeti gibi

Hocam amerika nasıldır bilmiyorum ama almanyaya gittim akrabalarımın yanına tatile 2000 euro maaş alıyor ancak herşey çok pahalı zar zor yetiyor özellikle meyve sebze vs. biz burda kilo kilo alırken orda çok az alıyoruz yani avrupada hayat pahalı amerikayı bilemem bize burda almanyadakiler 2000 euro maaş alınca iyi para diyoruz ancak ordaki yaşam şartlarını bilmeden diyoruz sürekli avrupa hayali kuruyoruz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al