wmaraci reklam
lidertakipci

Erkeklere kaş aldırma yasağı!

53 Mesajlar 6.621 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TetraYazilim TetraYazilim TetraYazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 63 / 86
  • Ticaret 1, (%100)
yapacağım yorumda bahsettiğim kişilerin içine bende dahilim. Herkes kendine göre bir din oluşturmuş ve onu yaşıyor..

kaş almak haram, faiz haram, zina haram herkesin kendine göre sebeplerle haramı helal yapma çabası var. aynı dini yaşıyoruz farklı sonuçlar çıkartıyoruz. Herkes kafasına göre bir şeyleri helal haram yapamaz.. yapıyorsak imanımızı sorgulamalı ve müslümanlığımızı gözden geçirmeliyiz.

eğer haramı kabul edip yapıyorsan o zaman müslümanım demeyeceksin çünkü Kuran-ı Kerim’de Müslüman Allah Teala’nın emirleri karşısında mutlak bir teslimiyet içinde olan kişi anlamına gelir. ne yatığın beni ilgilendirir mi evet ilgilendirir, senin bu gereksiz hareketin işte dinde bozulmalara insanların kafasının karışmasına yol açıyor sonrada böyle iki saat oturup gerçeği anlatmak zorunda kalıyoruz.

haram yiyip, günah işleyip ibadetsiz yaşayacaksan emirlere uymayacaksan müslümanım deme, müslümanım diyeceksen de adam gibi müslüman ol ve müslümanlığın gerektirdiği vasıfları taşı. bu kadar zor olmasa gerek..
isousluer mhalat

kişi bu mesajı beğendi.

Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları
wmaraci
reklam

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

AHahaHa bu konu nasıl bu kadar uzadı, hiç katılmayacaktım ancak şu yorumu görünce baya güldüm. Nasıl bir kafa yaşıyorsun anlamadım kardeşim. O gün gelince inşallah seni izleme fırsatı bulurum bakalım nasıl gardaş diyecen, hesap günü utançtan sağa sola kaçışmaktan fırsat bulabilirsen. Allah bu duamı kabul eylesin inşallah.

Not: Boşuna zahmet edip cevap yazma, çünkü dönmeyeceğim :)

Söylediklerim tamamen muhabbet olsun diye, dini inançlarım yoktur.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

TetraYazilim adlı üyeden alıntı

yapacağım yorumda bahsettiğim kişilerin içine bende dahilim. Herkes kendine göre bir din oluşturmuş ve onu yaşıyor..

kaş almak haram, faiz haram, zina haram herkesin kendine göre sebeplerle haramı helal yapma çabası var. aynı dini yaşıyoruz farklı sonuçlar çıkartıyoruz. Herkes kafasına göre bir şeyleri helal haram yapamaz.. yapıyorsak imanımızı sorgulamalı ve müslümanlığımızı gözden geçirmeliyiz.

eğer haramı kabul edip yapıyorsan o zaman müslümanım demeyeceksin çünkü Kuran-ı Kerim’de Müslüman Allah Teala’nın emirleri karşısında mutlak bir teslimiyet içinde olan kişi anlamına gelir. ne yatığın beni ilgilendirir mi evet ilgilendirir, senin bu gereksiz hareketin işte dinde bozulmalara insanların kafasının karışmasına yol açıyor sonrada böyle iki saat oturup gerçeği anlatmak zorunda kalıyoruz.

haram yiyip, günah işleyip ibadetsiz yaşayacaksan emirlere uymayacaksan müslümanım deme, müslümanım diyeceksen de adam gibi müslüman ol ve müslümanlığın gerektirdiği vasıfları taşı. bu kadar zor olmasa gerek..

Mevzu tam olarak bu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al