wmaraci reklam

Bu Kadar İmam Hatip Okulu Gerekli Mi?

72 Mesajlar 11.884 Okunma
smmexpress

SrcnAkty SrcnAkty WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)
imamları da görüyoruz zırhlı arabacıklarıyla geziyolar. Bizim insanlarımız salak arkadaş bu adamlarda sıkıntı yok ki :D

wmaraci
reklam

TanerSELEK TanerSELEK Seo Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 229 / 69
  • Ticaret 3, (%100)

chalap adlı üyeden alıntı

Aşırı gereksiz. İnsanlar çocuklarını gönderecek normal lise bulamıyor artık. Bulamadıkları için de mecburen ya özel liseye ya da İmam Hatip Liselerine göndermek zorunda kalıyor.

Artık bilim adamları değil imamlar yetişiyor günümüz Türkiye'sinde!

imamlar yetişiyor olmasının ne sakıncası var ?

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
Konu birazdan siyasete kayacak yine :)
eroroman

kişi bu mesajı beğendi.

chalap chalap Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 25, (%100)

TanerSELEK adlı üyeden alıntı

imamlar yetişiyor olmasının ne sakıncası var ?

Sorun imam yetişmesi değil. Bilim insanından çok imam yetişmesi!

wmaraci
wmaraci

TanerSELEK TanerSELEK Seo Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 229 / 69
  • Ticaret 3, (%100)

chalap adlı üyeden alıntı

Sorun imam yetişmesi değil. Bilim insanından çok imam yetişmesi!

İnançsız yetişecekse bırak yetişmesin..
berkangndz

kişi bu mesajı beğendi.

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
İmam hatip gerekli mi ? -Evet
Bu kadar imam hatip gerekli mi? -Hayır
Okeskin WampiR brown

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Problem imam hatiplerde veya normal okullarda değil. Problem eğitim sisteminin temelinde.

Tarih okuyanlar varsa medreselerin tarihteki önemini biliyordur. 18. yüzyıldan sonra medreselerde ilim derslerinin gereksiz olduğu düşüncesinin hakim olması, Tanzimat'tan sonra da batının okullarının yanında iyice eriyip bitmesi, Cumhuriyet ile de tamamen tasfiye edilmesi medreseleri tamamen bitirmiştir. Özellikle Nizamiye medreselerinde büyük ilim adamları yetişmiştir. Dini derslerin yanında ilmi dersler (astronomi, astroloji, mantık, felsefe vs.) de verilmiştir.

Günümüzde medreselerdeki gibi ilme vakıf hocalar var mı? Veya ilmi öğrenecek öğrenciler var mı? Bence tartışılması gereken ilk konu budur. İmam hatipler yapılsın, buna karşı çıkacak son kişilerden biriyimdir. Fakat imam hatipler yapılırken yanında ilmi derslere de önem verilsin. Yukarıda da söylediğim gibi 17. yüzyılda medreselerin çöküşe geçmesinin sebebi ilmi derslere önem vermemesidir.

Bir diğer konu ise imam hatiplerde okuyan öğrenciler hiçte imam hatipte okuyor gibi değil. Ülkede ahlaksızlık hat safhalarda ve bu da imam hatiplere kadar sirayet etmiş durumda. Bizzat şahit olduğum olaylar mevcut. Önce İslamiyet'i aile çocuğuna öğretmeli. Günümüzdeki gibi modern İslamcılık oynarlarsa çocukta "bu yaz acaba hangi marka eşarp moda" diye sorar.
mustafayasin Okeskin Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

mustafayasin mustafayasin PHP & IOS Developer Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 91 / 173
  • Ticaret 11, (%100)
Sadece şu cümlene yorum yapıyorum:
"İşin içinde biri olarak söylüyorum herhangi bir enstrüman öğrensin istiyorsanız çocuğunuz 4 saat için 200 lirayı gözden çıkarmak zorundasınız. "

Bugün her ilde en az bir gençlik merkezi ve kültür merkezi bulunuyor. Bunun yanında halk eğitim merkezleri de var. Ve buralardaki eğitimler tamamiyle ücretsiz.

Ney, keman, gitar, piyano alanında Türkiye'nin dört bir yanında bu ortamlarda eğitim alıp başarılı bir şekilde ilerleyen tanıdıklarım olduğu için böyle bir yorum yazdım.

Birebir özel ders alacak olursan illaki para vermek gerekir, Kuran dersleri için de bu böyle. Birebir dersler ücretlidir genelde. Çünkü karşındaki adam o vaktini sadece senin için ayırıyor.
TanerSELEK

kişi bu mesajı beğendi.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

mustafayasin adlı üyeden alıntı

Sadece şu cümlene yorum yapıyorum:
"İşin içinde biri olarak söylüyorum herhangi bir enstrüman öğrensin istiyorsanız çocuğunuz 4 saat için 200 lirayı gözden çıkarmak zorundasınız. "

Bugün her ilde en az bir gençlik merkezi ve kültür merkezi bulunuyor. Bunun yanında halk eğitim merkezleri de var. Ve buralardaki eğitimler tamamiyle ücretsiz.

Ney, keman, gitar, piyano alanında Türkiye'nin dört bir yanında bu ortamlarda eğitim alıp başarılı bir şekilde ilerleyen tanıdıklarım olduğu için böyle bir yorum yazdım.

Birebir özel ders alacak olursan illaki para vermek gerekir, Kuran dersleri için de bu böyle. Birebir dersler ücretlidir genelde. Çünkü karşındaki adam o vaktini sadece senin için ayırıyor.

Birebir ozel dersten bahsetmiyorum 5 kisi ile yapilan derslerden bahsediyorum. Ben İstanbuldaki durumu soyluyorum bugun gitar uzerine egitim almak isteyen biri elini kolunu sallayarak halk egitim merkezine kayit yapamaz. Alacagi cevap kontenjan yok olur.

mustafayasin mustafayasin PHP & IOS Developer Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 91 / 173
  • Ticaret 11, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Birebir ozel dersten bahsetmiyorum 5 kisi ile yapilan derslerden bahsediyorum. Ben İstanbuldaki durumu soyluyorum bugun gitar uzerine egitim almak isteyen biri elini kolunu sallayarak halk egitim merkezine kayit yapamaz. Alacagi cevap kontenjan yok olur.

Ben de İstanbul'da yaşıyorum. Bu kurslara kayıt yaptırmak dediğin gibi zor, kontenjan sıkıntısı illaki oluyor. Başıma geldi, kayıt yaptıramadım. Ama gerçekten isteyen birisi kayıt tarihlerini dikkatli takip edebilir.

Sen burada imam hatip sayısının artmasını eleştiriyorsun. İyi, hoş, güzel ama yanlış bağlamda eleştiriyorsun. Verdiğin örnekler bunlar değil daha farklı şeyler olmalı.
isousluer TanerSELEK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al