wmaraci reklam
lidertakipci

Google Algoritması Alkışlayın Onu

22 Mesajlar 3.301 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Sonra ben "Seo hikaye mi ? " diyorum da beni azarlıyorlar. Şu konuyu açanm arkadaşın başına gelen şey defalarca başıma geldi. Benim geçmişteki tüm yazılarıma bakın aynı şeyleri söylüyorum. Google yaptığı şeylerle değil, yapmadığı şeylerle para kazanıyor. Alın size 21. nisan güncellemesi. Film yapsak recep ivediği geçecek bir komediydi. Sözde güncelleme öncesi hep söyledim."yapmaz abi yapmaz" Ve sonuçta yapmadı. Ama o zaman diliminde satılan responsive tema piyasasını siz düşünün. Google yaptıklarıyla değil yapmadıklarıyla kazanıyor. Yıllardır aynı terane. "kanka güncelleme var. Daha oturmadı siteler"
Şimdi oflu hocaya bağlayacaklar beni. Kaç senedir var bu güncelleme. Bitince biri haber versin kısır yumurta kessinler. Ha şuna itirazım yok. Backlink bu işin %90 ı. Sağlam 3 tane hacklink kasıp ilk sayfaya 1 haftada oturuyorlar bomboş site ile.
"çabuk çıkan çabuk düşer"
Yok öle bişey. 2 sene oldu artık düşsünler düşeceklerse.
Hacamat sektöründe bir çok sitem var ve arkadaşım var sitesi olan. Bizim anam babam web tasarımcılar 2010 seo su ile yaptıkları sitelere basıyorlar spamı. Anahtar kelime oranı %3 ? %5 ? . Yooo %30 falan. Ciddi bak.
Şunu inkar etmiyorum. Özgün makalelerini hazırla haftada bir tane sağlam ve hit getirecek tanıtım yazısı al. Yürür bu işler.

Abi siten 15k hit alıyorsa 3 ay dursa sana yeter zaten. Spam zor değil. İlk 1 ay özgün güvenilir makale gir index hızını arttır sonra bas botu. Yaşayarak öğreniliyor bu işler. Sitesinde yazı olsun diye yazanlarla değil.

wmaraci
reklam

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Sonra ben "Seo hikaye mi ? " diyorum da beni azarlıyorlar. Şu konuyu açanm arkadaşın başına gelen şey defalarca başıma geldi. Benim geçmişteki tüm yazılarıma bakın aynı şeyleri söylüyorum. Google yaptığı şeylerle değil, yapmadığı şeylerle para kazanıyor. Alın size 21. nisan güncellemesi. Film yapsak recep ivediği geçecek bir komediydi. Sözde güncelleme öncesi hep söyledim."yapmaz abi yapmaz" Ve sonuçta yapmadı. Ama o zaman diliminde satılan responsive tema piyasasını siz düşünün. Google yaptıklarıyla değil yapmadıklarıyla kazanıyor. Yıllardır aynı terane. "kanka güncelleme var. Daha oturmadı siteler"
Şimdi oflu hocaya bağlayacaklar beni. Kaç senedir var bu güncelleme. Bitince biri haber versin kısır yumurta kessinler. Ha şuna itirazım yok. Backlink bu işin %90 ı. Sağlam 3 tane hacklink kasıp ilk sayfaya 1 haftada oturuyorlar bomboş site ile.
"çabuk çıkan çabuk düşer"
Yok öle bişey. 2 sene oldu artık düşsünler düşeceklerse.
Hacamat sektöründe bir çok sitem var ve arkadaşım var sitesi olan. Bizim anam babam web tasarımcılar 2010 seo su ile yaptıkları sitelere basıyorlar spamı. Anahtar kelime oranı %3 ? %5 ? . Yooo %30 falan. Ciddi bak.
Şunu inkar etmiyorum. Özgün makalelerini hazırla haftada bir tane sağlam ve hit getirecek tanıtım yazısı al. Yürür bu işler.

Abi siten 15k hit alıyorsa 3 ay dursa sana yeter zaten. Spam zor değil. İlk 1 ay özgün güvenilir makale gir index hızını arttır sonra bas botu. Yaşayarak öğreniliyor bu işler. Sitesinde yazı olsun diye yazanlarla değil.

Spam yapanlar kazanıyor diye yakınan birçok arkadaşın daha önce hiçbir spam deneyimi olmadığını farkettim :D
Bakın ben eskilerin spamcılarından olarak şunu söylüyorum:
Eğer projeniz vur-kaç ise spam yaptığınız farkedilmeden kazancınızı alırsınız.
Fakat uzun soluklu bir projeye atılmışsanız birşey elde edemezsiniz.
Spam öyle yada böyle cezayı getirir.

E tabi birde şöyle bir şey varki yıllardır spam yapıp sıralamalarda birinci olan siteler var diyeceksiniz.

Geçenlerde *** 'da da tartışıyorduk. Bu tarz spam yapan kişiler belirli oranlarda spam yapıyorlar. Yani Google bir siteye ne kadar güvenirse o kadar spamı görmezden gelir.
Önemli olan işte o güveni sağlamak.

İşte o yüzdendir ya yaşlı domain değerlidir. Yada 1yıl değilde 4 yıl tescillenmiş domainler güven sağlar diye.

Yani google buradan bu sitenin vur kaç yapacak spamcılar olmadığını düşünüyor.

İşte yine bu yüzdendirki başta hürriyet olmak üzere birçok otoriter haber sitesi yıllarca spam içerikle hep baştaydılar, ceza almadılar.

trustrank dediğimiz olaylarda hep bu düşüncenin ürünüdür.

uzayperformans.com

zekoliko zekoliko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek eczacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** L**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
11 ay önce açtığım bir sitede başıma gelenleri aktarayım ben de..
İlk 6 ay boyunca günlük hit 400-500 civarında seyrediyordu
Bu iş tutmayacak deyip ümitsizliğe düşmedim değil ama sabretmek lazım dedik devam ettik çalışmaya
7.ayda 600'lara çıktı sevindim.
8.ayda 700'lere çıktı..
9.ayda 1300-1500 bandına çıktı
10.ayda güncelemeden sonra 2500-3000 arasındaydı
11.ayda da 3500-4500 tekil hit ortalaması ile gidiyoruz..

Bu işin en can alıcı noktası sabır.
İlk 6 ay resmen çuvalladı site. 6 ay az değil insan birşeyler bekliyor oma sabır burada devreye giriyor. Sonraki 5 aylık süreçte sitenin 8 kat büyüdüğünü görmüş oldum

Uzun vadeli düşünmek lazım bugün 20 k alırsın kuralsız gidiyorsundur bir gecede dibi boylarsın. Tam tersi diplerdesindir bir gün olur Allah yürü ya kulum der..Kendin bile şaşarsın

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

Spam yapanlar kazanıyor diye yakınan birçok arkadaşın daha önce hiçbir spam deneyimi olmadığını farkettim :D
Bakın ben eskilerin spamcılarından olarak şunu söylüyorum:
Eğer projeniz vur-kaç ise spam yaptığınız farkedilmeden kazancınızı alırsınız.
Fakat uzun soluklu bir projeye atılmışsanız birşey elde edemezsiniz.
Spam öyle yada böyle cezayı getirir.

E tabi birde şöyle bir şey varki yıllardır spam yapıp sıralamalarda birinci olan siteler var diyeceksiniz.

Geçenlerde *** 'da da tartışıyorduk. Bu tarz spam yapan kişiler belirli oranlarda spam yapıyorlar. Yani Google bir siteye ne kadar güvenirse o kadar spamı görmezden gelir.
Önemli olan işte o güveni sağlamak.

İşte o yüzdendir ya yaşlı domain değerlidir. Yada 1yıl değilde 4 yıl tescillenmiş domainler güven sağlar diye.

Yani google buradan bu sitenin vur kaç yapacak spamcılar olmadığını düşünüyor.

İşte yine bu yüzdendirki başta hürriyet olmak üzere birçok otoriter haber sitesi yıllarca spam içerikle hep baştaydılar, ceza almadılar.

trustrank dediğimiz olaylarda hep bu düşüncenin ürünüdür.

Ne güzel ! deneyimlerimi bir çırpıda öğrenmişsin.

http://konyahacamat.com/

Bu site baştan sona spam. Ayıp değil günah değil sevdiğim bir arkadaşımın sitesi. Biz meta açıklamasına kaç karakter kullancaz derken site yapan arkadaş destan yazmış. İndexlerinin %90 ' boş sayfa. Ama bu sektörde ekmek getiren bi site.

Sanırım yazdığın şeyleri bende yazmıştım ama tekrar etmen güzel olmuş.

wmaraci
wmaraci

wolqen wolqen opss Bronz Üye
  • Üyelik 20.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek CMPE
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad V** B**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 52 / 61
  • Ticaret 14, (%100)
7. siten yakın zamanda penalty cezası ile google'dan silinecektir, o zamana kadar tadını çıkar :)

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
bırakalım google yi, yandex ten yana olalım diyeceğim ama yandex ölü balık gibi hocam yaa. google nin yapabileceği her şeyi yapacak ekipman donaım ve ekibi bulabilir belki de var bile ama sürekli bi yok hadi topkapı sarayını gez, hadi döviz kurlarını çevir uygulamaları yapıp duruyor :D

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Hile hurda işini Türk milleti seviyor diye. Türklere ayrı algoritma yapıyorlar. ;)

cagdaskorkmaz.com.tr

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Ben deneme amaçlı iki adet film izleme sitesi yapmıştım. Bir tanesine botun çektiği gibi hiç dokunmadan anlık filmleri çekiyordum. 1. ayın sonunda 10.000 den fazla film vardı sitede. Günlük hit 25k üstünde seyrediyordu.

Başka bir site yaptım, içine 30 - 40 tane film ekledim ve sadece özgün içerik ile sosyal medya ağında küçük çaplı destekledim.

25k hit alan sitemin yaklaşık 130 sayfası DMCA tarafından engellendi. Hitler 25k'dan 400 e kadar düştü.

Diğer film sitemin 1 sayfası DMCA tarafından engellendi hit de 200 300 civarlarındaydı.

6 ay boyunca hiç film eklemedim. İlk sitem "Tam SPAM" cezası almış yani patates. İkinci sitem ise hala 150 - 200 hit alıyor.

Böyle de bir şey var :)

YNTPlus YNTPlus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 12 / E
  • Meslek Web Hosting
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 30 / 21
  • Ticaret 6, (%100)
Eskiden kadınları anlamıyoruz diye yakınıyorduk şimdi google'ı anlamıyoruz diye yakınıyoruz... Biz senin için kadınları anlamaktan vazgeçtik ama sen bize kendini bir türlü anlatamadın sevgili Google :)

floodlarcom floodlarcom Redditör Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Floodtör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 183 / 186
  • Ticaret 13, (%100)
google için en önemlisi sitenin güvenliğidir.
2. sitenin hangi siteden referans aldığı backlink gibi düşünün
3. siteye gelen hit ve varsa yorumlardır tabii çakma yorumlar değil
4. seçmiş olduğun yazı başlığı benzersiz olması ve o başlığa yada ona yakın google aramalarıdır.

Ben bir adet siteyi hiç backlink almadan seo yapmadan 2 ayda yeni açıldığı halde ilk 2 sayfaya taşıdım nasılmı : müşterilerin googlede aradığı kelime ve tıklama oranı ile tamamen organik olarak hiç bir bot kullanmadan

yani en önemli unsur google aramaları ve tıklama oranın yüksek olması sitede kalma oranı bunu deneyin 2 ayda sıralamanız ani değişecektir. Ben bizzat yaşadım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al