wmaraci reklam
lidertakipci

Web Tasarım Teması

17 Mesajlar 1.615 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)

Melih Atasever adlı üyeden alıntı

Aslında bunu firma olacaksınız sizinde bilmeniz gerekiyor ama kendi çapım ve düşüncelerimle cevabımı ileteyim. :)

1- İş illaki olur çünkü bu sektöre girerken her işte olduğu gibi kazanmanında kaybetmeninde olduğunu biliyorsunuz aslında. Sabır ve emeğin olduğunuda. Wm aracında üyeliğiniz olduğuna göre bu tür konuları duymuş veya görmüşsünüzdür.

2- Google hariç Tanıtım yapmayacakmısınız sitenizi , illaki reklam vermeniz gerekecek. Tamam reklam vermediniz , tanıtmadınız hiç yoksa ücretsiz olarak webmaster sitelerine konu açarak müşteri çekmeye çalışacaksınız. (bu arada firmanızı açıyorsanız belirli bir bütçeyi gözden çıkartırken illaki geri dönüş olacağını düşünerek reklam ücretinide gözden çıkartmanız %90 doğaldır ve gerçektir.)

3- Eğer bir firma açacaksınız daha önce zaten bu işleri ücret karşılığından yani müşteri bularak yapmış olduğunuz %95lik bir ihtimaldir. Eski müşterileriniz varsa google ile alakalı bir sorununuzun olacağını pek sanmam. Ayrıca biliyorsunuzki tasarım değiştirmek bile google gözünde bazen sorunlar ve gerileme yaratabiliyor.

Şahsen çok şükür hiçbir sitem olmadan güzel gelirler elde ettim , güzel dostluklar sohbetler vede müşteriler. Önemli olan işini hakkını vermek , sağlam teslim ederek müşteriyi sürekli daim kılmak. Müşterilerim mevcut. Yeri gelir şuan tema bekleyenide script bekleyenide. Sizin için bilemem ama reklam bile vermezseniz tekliflerinizi ücretsiz sunarak işletmelerden bile iş alabileceğinizi umuyorum.

Bakın hocamızda katılıyor ve unuttuğum cümleyi eklemiş onunda altını çizelim , bu arada amacımız sizi düşürmek veya tartışma çıkarmak değil aksine size destek olmak bilginize hocam.

Ağzınıza sağlık hocam
MelihAtasever

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ResitAkyol ResitAkyol Freelance.. Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci / Front-end Web
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 79 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
@Melih hocama katılıyorum, daha kendi sitesi professional olmayan bir ekibe tasarım yaptırma gibi bir yanlışa ne düşerim, nede düşüttürürüm.
MagaraAdami MelihAtasever

kişi bu mesajı beğendi.

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

Resit AKYOL adlı üyeden alıntı

@Melih hocama katılıyorum, daha kendi sitesi professional olmayan bir ekibe tasarım yaptırma gibi bir yanlışa ne düşerim, nede düşüttürürüm.

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Yanlış anlamayın hocam; googlede 1. sırada yer alsanız dahi, kullandıgınız tema özel bir tema değilse, size iş vermezdim.
Bu yüzden @Melih arkadımıza aynen aktılıyorum.
Bu düşünce tamamen bir müşteri düşüncesi olarak yazıldı.

Melih Atasever adlı üyeden alıntı

Aslında bunu firma olacaksınız sizinde bilmeniz gerekiyor ama kendi çapım ve düşüncelerimle cevabımı ileteyim. :)

1- İş illaki olur çünkü bu sektöre girerken her işte olduğu gibi kazanmanında kaybetmeninde olduğunu biliyorsunuz aslında. Sabır ve emeğin olduğunuda. Wm aracında üyeliğiniz olduğuna göre bu tür konuları duymuş veya görmüşsünüzdür.

2- Google hariç Tanıtım yapmayacakmısınız sitenizi , illaki reklam vermeniz gerekecek. Tamam reklam vermediniz , tanıtmadınız hiç yoksa ücretsiz olarak webmaster sitelerine konu açarak müşteri çekmeye çalışacaksınız. (bu arada firmanızı açıyorsanız belirli bir bütçeyi gözden çıkartırken illaki geri dönüş olacağını düşünerek reklam ücretinide gözden çıkartmanız %90 doğaldır ve gerçektir.)

3- Eğer bir firma açacaksınız daha önce zaten bu işleri ücret karşılığından yani müşteri bularak yapmış olduğunuz %95lik bir ihtimaldir. Eski müşterileriniz varsa google ile alakalı bir sorununuzun olacağını pek sanmam. Ayrıca biliyorsunuzki tasarım değiştirmek bile google gözünde bazen sorunlar ve gerileme yaratabiliyor.

Şahsen çok şükür hiçbir sitem olmadan güzel gelirler elde ettim , güzel dostluklar sohbetler vede müşteriler. Önemli olan işini hakkını vermek , sağlam teslim ederek müşteriyi sürekli daim kılmak. Müşterilerim mevcut. Yeri gelir şuan tema bekleyenide script bekleyenide. Sizin için bilemem ama reklam bile vermezseniz tekliflerinizi ücretsiz sunarak işletmelerden bile iş alabileceğinizi umuyorum.

Bakın hocamızda katılıyor ve unuttuğum cümleyi eklemiş onunda altını çizelim , bu arada amacımız sizi düşürmek veya tartışma çıkarmak değil aksine size destek olmak bilginize hocam.

Teşekkür ederim bu arada @Mağara Adamı :)

Arkadaşlar yapmayın, biraz düşünecek olursak zaten kitlemiz belli. Wmaracını wordpress'i bilen adam zaten web tasarım neden yaptırsın ki? bu forumda 2 sayfa gezsen natroyla tanışırsın tek tuşla siteni kurarsın olay bu değil ki. Müşteri belli adam lokantacı, otelci, eğitimci vs. bu işten anlamayan biri. Nerden bilecek wp mi kurdun hazı tema mı kurdun. Burada asıl olay müşteriyi bulmak.

Ben hiçbir yere reklam vermeyeceğim, bizim işimiz SEO, kelimede çıkarız ilk sayfaya herkesten 50tl düşük fiyat veririz bizi tercih ederler.

Hiçbir şekilde yanlış anlamadım tabii ki burda bir şeyi tartışıyoruz alınmaca gücenmece yok :)

MelihAtasever MelihAtasever ☆☆ Atasever Media ☆☆ Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci-Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 239 / 239
  • Ticaret 140, (%100)

kramper adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar yapmayın, biraz düşünecek olursak zaten kitlemiz belli. Wmaracını wordpress'i bilen adam zaten web tasarım neden yaptırsın ki? bu forumda 2 sayfa gezsen natroyla tanışırsın tek tuşla siteni kurarsın olay bu değil ki. Müşteri belli adam lokantacı, otelci, eğitimci vs. bu işten anlamayan biri. Nerden bilecek wp mi kurdun hazı tema mı kurdun. Burada asıl olay müşteriyi bulmak.

Ben hiçbir yere reklam vermeyeceğim, bizim işimiz SEO, kelimede çıkarız ilk sayfaya herkesten 50tl düşük fiyat veririz bizi tercih ederler.

Hiçbir şekilde yanlış anlamadım tabii ki burda bir şeyi tartışıyoruz alınmaca gücenmece yok :)

hocam baştan sizdiniz google nasıl tanıyacak diyen ben site açıp 5 dakikada ilk sıraya geldiğini hatırlıyorum (kelimeye göre dğeişiyor tabikide) bizden o cümlenizden yola çıkarak kafamızdakileri belirttik. Mademki işiniz seo web tasarım firması demek biraz saçma oluyor (birazda değil bence). Madem alanınız seo boşuna bu kadar insan dil döküyoruz , işiniz seo ise seo firması olursunuz zaten seo firması olduğunuz için googleyi en iyi siz bilirsiniz ilk sıraya gelip tanıtmakta sizin işiniz olur. O yüzden ne zaman açacacağınızın bir önemi olmaz diye düşünüyorum.
ResitAkyol dimonotetra

kişi bu mesajı beğendi.

prodoviz.com
wmaraci
wmaraci

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

kramper adlı üyeden alıntı

Hocam siz forumun potansyelinin farkında değilsiniz sanırım.
Dikkat ederseniz hergün yüzlerce konu açılıyor wp sorunları ile ilgili.

Tasarım siteye wp kurmakla bitmiyor. işin birde özelleştirme kısmı var. Yani A temasını mobıl uyumluı yapmak gibi.

bunun gibi Forum üzerinde iş olarak alabileceğiniz onlarca konu gösterebilirim.

Eğer siz, Lokantacı Ahmet ustanın googleye girip site açacagını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Şayet Ahmet amca site açmayı düşünüyorsa, Bundan oğlunun haberi oluyor genelde. E oğlu da bir merak googleyi kurcalıyor. Wordpress ile tanışıyor. Kuruyor wp'yi atıyor bir tema. Sonra bakıyor ki iş wp kurmakla bitmiyor. O zaman işte burada foruma üye oluyor ve başlıyor yardım da yardım konularını açmaya.

Sizi profesyonel yapan, Ahmet Amcanın oğlundan ayıran ince çizgi tam olarak bu noktada ortaya çıkıyor.
MelihAtasever ResitAkyol

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Bir kaç yorumu okudum ve konuyu başka yerlere de çekme niyetinde değilim ve bir kaç cümle ilede bende yorum olarak bir görüş belirtmek istedim. Siz bir web tasarım firması olmanız şuan için bir şey değiştirmez bizim insanımız bir şeye para ödeyecekse önce kendini güvence altına almak ister bunun içinde eğer bir anlaşmazlık sonucu mağdur durum oluşunun önenüne geçmek için br şakeyet yada bildiri konusu açmak ister bu konuyu sizin sitenize açamayacağınıza göre bir webmaster forumuna açarak sizin üyeliğinizi o forumdan men edebilir. Yeni kişi olumsuz en ufak bir şeyde şkayet edebilecek kişiler arar. Bunların en iyi örnek olduğu yer ise wmaracı gibi webmaster forumlarıdır. Gidip adam google üzerinden belki bir arama yapar belki sizin sitenize girer ancak o site üzerinden alışveriş yapmaya çekinecektir. Bunu kafamda kurgulamadan yaşadığım tecrübeler ile edindim. Yani kısaca belirtmek gerekirse satışa yaptığınız seo etki edeibilir fakat öyle büyük bir etki etmeyecekdir hiç site açmadan bile forumdan konu açarak bile daha ciddi ve seo için girişmeden ciddi meblalar kazanabilirsiniz hele ki *** platformunda bu daha fazla olur işinize güvendiğiniz kadar kazanırsınız.

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Sydny

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al