Windowscular içeri!

8 Mesajlar 922 Okunma
smmexpress

bylacoste bylacoste Lacoste'sal Üye Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle,

Şöyle bir sorunum var bilgisayarım Lenovo, recovery tuşu var ve istediğimde içindeki yazılımla cdsiz, dvdsiz formatlama özelliği var. Geçenlerde ben il dışında olduğum için kardeşim tuşla formatlama ihtiyacı duymuş ancak hata verdiğini filan söylemişti bende gelince bakarım demiştim. 9. sınıfa gidiyor kendisi, dayanamayıp internetten windows 7 indirmiş usb ye atmış formatlamış pc yi. Yaklaşık 7-8 aydır bu şekilde kullanıyorum ama cidden çok sıkıntıları var.

-Videolar 720 p tam ekran olunca youtubeda bile donuyor takılıyor yüklense dahi.
-Hiçbir online oyun açılmıyor (lol, counter, mt2, dota, wolfteam vs.)
-Üstüne windows 10 transformation kurmuştum o da kalksa bile ufak tefek temanın izleri var rahatsız ediyor.

Anlayacağınız sürekli birşeyleri eksik. Ben şimdi bunu W7 olacak şekilde bilgilerimi verilerimi kaybetmeden yenilemek istiyorum. Boş USB yok ama DVD gerekiyorsa alırım. İçinde önceki bilgisayarımın harddiskinden kalma manevi değeri yüksek dosyalarım var bunları taşıyadabilirim ama taşımam uzun sürer çok şey var içinde.

Açıkcası şu, ben bunu 0 hale getirmek istiyorum recovery tuşu sıkıntı çıkarıyor bende denedim. Ne yapabilirim? Ubuntu, mac vs deneyebilir miyim?

Bilgisayar Lenovo G570 laptop. Klavyenin bulunduğu kasa kısmıyla ekran arasında sadece 1 kablo tutuyor çok kere kırdım yaptırdım artık uğraşamadığımdan böyle kullanıyorum beni götürüyor. Ama arada bi eş dost oyun atalım diyor giremiyorum 4 gb ram 1 ekran kartı var. Millet ne kötü pc lerle neler yapıyor. Şunu adam akıllı verimli şekilde kullanmak istiyorum. Bana bir yol gösterin napayım? Yazın yeni pc alacağım ama bunu yine kullanırım parçasıda 30 liraymış onuda yapıcam kendim. Mağdurum desem yeridir, bir yol gösterin teşekkür ederim okuduğunuz için. Yorumları bekliyorum napayım ne kurayım?

bayiol [.net] satılıktır - pm atın
wmaraci
reklam

hasimotto hasimotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Şahsi fikrim madem şuan harddisk önemli onu direkt çıkar ve harici olarak kullanmaya devam et. Yerine 64 gb bi ssd al ucuzundan tak mis gibi kur istediğini çalıştır geç. Yazın bilgisayarı bir kenara atarken o ssd'yi de alırsın harici olarak kullanırsın.

Ben olsam böyle yapardım yani

• Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)

hasimotto adlı üyeden alıntı

Şahsi fikrim madem şuan harddisk önemli onu direkt çıkar ve harici olarak kullanmaya devam et. Yerine 64 gb bi ssd al ucuzundan tak mis gibi kur istediğini çalıştır geç. Yazın bilgisayarı bir kenara atarken o ssd'yi de alırsın harici olarak kullanırsın.

Ben olsam böyle yapardım yani

Üstad şuan 600 GB filan yer var içinde en azından 2 ay kadar beni götürsün istiyorum ama cidden sinirim bozuluyor her gün bir eksiği çıkıyor korsancı değilim, gidip filmimi bile mümkünse D&R'dan alırım izlerim ama orjinal yazılımım mevcut olduğu halde kullanamadığım için mecbur nulled bir Windows kurdum. Tamam yedeği aldım hallettim diyelim tam olarak önerebileceğiniz bir sürüm var mıdır?

hasimotto hasimotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

bylacoste adlı üyeden alıntı

Üstad şuan 600 GB filan yer var içinde en azından 2 ay kadar beni götürsün istiyorum ama cidden sinirim bozuluyor her gün bir eksiği çıkıyor korsancı değilim, gidip filmimi bile mümkünse D&R'dan alırım izlerim ama orjinal yazılımım mevcut olduğu halde kullanamadığım için mecbur nulled bir Windows kurdum. Tamam yedeği aldım hallettim diyelim tam olarak önerebileceğiniz bir sürüm var mıdır?

Benim kullandığım win7 professional. Çok memnunum bilgisayarımın çekirdek sayısına ram durumuna göre gayet uygun.

Ek Olarak:

bylacoste adlı üyeden alıntı

Benim kullandığım win7 professional. Çok memnunum bilgisayarımın çekirdek sayısına ram durumuna göre gayet uygun.

wmaraci
wmaraci

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Yedekleri aldiginizi varsayarsak sistem dosyalarını silip windowsu bozmaya çalışın bunun yolları var. Lenovo servisinden fabrika ayarlarini kurmasını isteyin. OEM alanı dahil herşeyi kuruyorlar. Ben boyle bir istekte bulunduğunda fransadan 4 DVD yolladılar ve bu dvdler recovery alanı dahil herşeyi kurar. Lrnovo servisi iyidir bu konuda. Ama garantinizin suresi dolduktan sonra uzak durun o servisten.

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Dosyaları yedekleyip tekrar format atacaksınız bunu sormaya ne hacet. Sürüm olarak da mantıklı olan üst versiyonları tercih etmektir, yani Professional veya Ultimate. Recovery tuşuna gelince, format esnasında recovery bölümünün (partition) bozulmuş olma ihtimali çok yüksek, Lenovo servisine götürerek bununla ilgili destek alabilirsiniz. Daha önceden o bölümü tekrar oluşturmalarını istemiştim ve beni geri çevirmemişlerdi.

Hiç birini yapmak istemezseniz eğer, şuanda kullanmakta olduğunuz Windows 7'yi kaldırmadan, tekrar üzerine Windows 7 kurulumu yapın. Önceki Windows 7'ye ait dosyalar, windows.old olarak görünecektir. Ama bu hiç bir zaman önerilen yöntem değildir, son çaredir.

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)
Windowsdan şikayetciyseniz pardus kurumsal 5 sürümünü öneririm.

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ

• Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)

hasimotto adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Teşekkür ederim üstad.

ozdenfurkan adlı üyeden alıntı

Yedekleri aldiginizi varsayarsak sistem dosyalarını silip windowsu bozmaya çalışın bunun yolları var. Lenovo servisinden fabrika ayarlarini kurmasını isteyin. OEM alanı dahil herşeyi kuruyorlar. Ben boyle bir istekte bulunduğunda fransadan 4 DVD yolladılar ve bu dvdler recovery alanı dahil herşeyi kurar. Lrnovo servisi iyidir bu konuda. Ama garantinizin suresi dolduktan sonra uzak durun o servisten.

Lenovo servisinden ben memnun değilim açıkcası aç kapa yaparken kırılan menteşeler için bana 480 tl fatura çıkarttılar, 2-3 kere itiraz edince bedava yaptılar ve sonra yine aynısı oldu internetten baktım kronik sorunmuş bedava yapmalarını yada değiştirmelerini istedim bu sefer yine aynı miktarı istediler bende yaptırmadım kırık kullanıyorum. Normal aç kapa yaparken kırıldı.

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Dosyaları yedekleyip tekrar format atacaksınız bunu sormaya ne hacet. Sürüm olarak da mantıklı olan üst versiyonları tercih etmektir, yani Professional veya Ultimate. Recovery tuşuna gelince, format esnasında recovery bölümünün (partition) bozulmuş olma ihtimali çok yüksek, Lenovo servisine götürerek bununla ilgili destek alabilirsiniz. Daha önceden o bölümü tekrar oluşturmalarını istemiştim ve beni geri çevirmemişlerdi.
Hiç birini yapmak istemezseniz eğer, şuanda kullanmakta olduğunuz Windows 7'yi kaldırmadan, tekrar üzerine Windows 7 kurulumu yapın. Önceki Windows 7'ye ait dosyalar, windows.old olarak görünecektir. Ama bu hiç bir zaman önerilen yöntem değildir, son çaredir.

Format atmayı bende biliyorum üstad, sormak istediğim bahsettiğim sorunları yaşamayacağım bir sürüm önerisiydi sonuçta windowsun sadece bir sürümü yok. Yorumunuz için teşekkürler.

VoSToK adlı üyeden alıntı

Windowsdan şikayetciyseniz pardus kurumsal 5 sürümünü öneririm.

Hocam normal windows programlarını destekliyor mu bilmiyorum ama windowsdan yürümek istiyorum.

Herkese yorumları için çok teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al