wmaraci reklam
lidertakipci

Seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

12 Mesajlar 1.234 Okunma
wmaraci reklam

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)
Objektif, olgun ve yapıcı bir şekilde seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz sevgili wmaracı sakinleri ?

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com
wmaraci
reklam

westlife westlife Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 29 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Seçim sonuçları bir seçim doğrultusunda oluşan sonuçlardı, her seçim bir sonuca varır.
Sonuca varıldığında seçimin nasıl yapıldığı açığa çıkar. Herşey olacağına varır arkadaşım.

İşte siyasete bu kadar uzağım :D
akmova

kişi bu mesajı beğendi.

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Yurt dışında yaşayan Türklerin bulundukları ülke ve oy verdikleri partilere bakıldığında ortaya çıkan istatistiki durum;
Refah ve özgürlükler bakımından gayet ileri olan Almanya’da %53,61, Belçika’da %62,53 Fransa'da %50,43 Hollanda'da %64,26 ile birinci parti olarak AKP'yi görüyoruz. Tüm avrupa ülkeleri içinde CHP'nin birinci parti olduğu tek ülke İspanya ki İspanya özgürlük bakımından iyi durumda olsa da ekonomik olarak dibe vurmuş durumda.
Gelelim madalyonun diğer yüzüne...
İslamın uç noktalarda yaşandığı daha radikal diyebileceğimiz ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları oy tercihlerini genelde CHP'den yana kullanmış. Örneğin Umman’da %54,21, Kuveyt’te %57,33, BAE’de %60,73 , Katar’da %53,44 ile CHP birinci parti durumunda.
Bu da demek oluyor ki yaşadıkları ülkelerde dini sömürüleri tatmış ve bundan bıkmış olanların çoğunluğu CHP'ye sarılırken, Avrupada rahat yaşama alışmış, o ülkelerde neredeyse %100 oranında Solcu/Demokrat adaylara oy veren Türkler anlamsız şekilde Türkiye'de AKP’yi başımızda istiyor.
Parça parça kısıtlanan özgürlüklere tepkisini yeterince göstermeyen Türk halkının AKP’den tam anlamıyla kurtulabilmesi için ya bu ülkeye şeriat bodoslama inmeli, ya da şu son seçimde ısrarla AKP’ye oy veren %40,81 lik kesimi bir ortadoğu gezisine çıkarıp şeriatın gerçekleriyle yüzleştirmeliyiz.
akmova akrepkral anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)

westlife adlı üyeden alıntı

Seçim sonuçları bir seçim doğrultusunda oluşan sonuçlardı, her seçim bir sonuca varır.
Sonuca varıldığında seçimin nasıl yapıldığı açığa çıkar. Herşey olacağına varır arkadaşım.

İşte siyasete bu kadar uzağım :D

senin yorumunu okuduktan sonra sabanın filmi geldi aklıma :D beni buraya kim çıkardı ben niye burdayım falan diye devam eden sahne :D

Ek Olarak:

aHoruz adlı üyeden alıntı

Yurt dışında yaşayan Türklerin bulundukları ülke ve oy verdikleri partilere bakıldığında ortaya çıkan istatistiki durum;
Refah ve özgürlükler bakımından gayet ileri olan Almanya’da %53,61, Belçika’da %62,53 Fransa'da %50,43 Hollanda'da %64,26 ile birinci parti olarak AKP'yi görüyoruz. Tüm avrupa ülkeleri içinde CHP'nin birinci parti olduğu tek ülke İspanya ki İspanya özgürlük bakımından iyi durumda olsa da ekonomik olarak dibe vurmuş durumda.
İslamın uç noktalarda yaşandığı daha radikal diyebileceğimiz ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları oy tercihlerini genelde CHP'den yana kullanmış. Örneğin Umman’da %54,21, Kuveyt’te %57,33, BAE’de %60,73 , Katar’da %53,44 ile CHP birinci parti durumunda.
Bu da demek oluyor ki yaşadıkları ülkelerde dini sömürüleri tatmış ve bundan bıkmış olanların çoğunluğu CHP'ye sarılırken, Avrupada rahat yaşama alışmış, o ülkelerde neredeyse %100 oranında Solcu/Demokrat adaylara oy veren Türkler anlamsız şekilde Türkiye'de AKP’yi başımızda istiyor.
Parça parça kısıtlanan özgürlüklere tepkisini yeterince göstermeyen Türk halkının AKP’den tam anlamıyla kurtulabilmesi için ya bu ülkeye şeriat bodoslama inmeli, ya da şu son seçimde ısrarla AKP’ye oy veren %40,81 lik kesimi bir ortadoğu gezisine çıkarıp şeriatın gerçekleriyle yüzleştirmeliyiz.

ben Akp nin bu kadar körü körüne bağlı seçmenlerden oluşmasının sebebini çoğunlukla Akp nin başarısına değil diğer muhalefet partilerinin başarısızlığına bağlıyorum. Bu seçim de kazanan sadece üzülerek söylemeliyim ki hdp oldu. Akp ciddi oy kaybetti mhp az bucuk yükselişte chp ise yerinde saymaya devam ediyor ama hiç biride buna rağmen kılını kıbırdatmıyor. baktığımızda 300 kez seçim kaybetmiş chp de halen radikal kararlar alınmıyor keza mhp de buna dahil. akp ise davutoğlu ile ciddi bir oy kaybı yaşayacağını ilk günden belliydi. bu durumda bu seçimin sonuçlarına bakarak kendine çeki düzen veren radikal ve akılcı kararlar alan parti bir sonraki seçimlerin en büyük favorisi olur ancak şuana kadar görünen şu ki alan razı veren razı.
eroroman

kişi bu mesajı beğendi.

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com
wmaraci
wmaraci

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

aHoruz adlı üyeden alıntı

Şeriati yaşamadan şeriat hakkında bilgi sahibi olmak... :)
Önce chp'ye oy veren kişilerin kim olduğunu araştırın ne yaşadıkları hakkında tahminler yürütmeyi bırakın siz.
isousluer eroroman

kişi bu mesajı beğendi.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

İsa adlı üyeden alıntı

Önce chp'ye oy veren kişilerin kim olduğunu araştırın ne yaşadıkları hakkında tahminler yürütmeyi bırakın siz.

Şeriatı yaşamaya gerek yok şeriat hakkında bilgi sahibi olmak için.
İnternet gibi sonsuz bir bilgi kaynağının yanı sıra kitaplar var.
Burda şeriatı savunmayacaksınız herhalde:)

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Seçim sonrasında dilencilerin çoğalması dikkatimi çekti, acaba "bak koalisyon olursa durum böyle olur" demeye mi getiriliyor bazı çevrelerce? Bir dikkat çaken husus ise zabıtanın hiçbir şekilde bu durumu engellememesi, tabii böyle bir tezgah yapılıyorsa buna dikkat edilmesi gerekir. İnşallah iyi olur.

JexyR JexyR Codeigniter / Symfony Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 11 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Yorum yapmaya pek fazla gerek yok bekleyip göreceğiz, pek iyi şeyler olacak gibi değil ama. Sonraki seçimlerde ya da olası erken seçimde AKP oyunu tekrar arttıracaktır gibi geliyor. Malesef ülkedeki tek siyasetçi Tayyip ERDOĞAN . Ne Davutoğlu ,ne Kılıçtaroğlu , ne de Bahçeli benim gözümde politikacı değillerdir.

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)

İsa adlı üyeden alıntı

Şeriatı yaşamaya gerek yok, şeriatçi-dindar takılanları gözlemlemek yeterli. CHP'ye oy veren kişiler kimler ya söylesene ne ima ediyorsun? CHP'ye ben oy veriyorum mesela, sade bir vatandaşım. Dış mihraklarla ya da cemaatle herhangi bir bağlantım yok. Ama siz yandaşlar size her karşı geleni ya kafir ya paralel ya da dış mihrak olarak nitelendirdiğiniz için bu tip mesnetsiz laflar kullanmanız doğal. Bırakın artık mağduriyet safsatalarını siz ne kadar mağdur olduysanız bu ülkede siz çok daha fazla insan mağdur ettiniz. Sol kesim kat be kat daha fazla acı yaşadı ama siz hala kendinizi acındırma ve olmayan şeyden mağduriyet yaratma peşindesiniz.
Neyse konuyu dağıtmayalım, ilk cümlene ithafen;
Ekşi sözlükten bir alıntı yapmak istiyorum;

Konyalı bir arkadaş, Konyayı anlatmış. Şeriat dedin ya, benim aklıma şeriat denince Konya gelir Maraş gelir. İkisi de aynı profil.
https://eksisozluk.com/entry/51963657

"kimse benim kadar konyalı değildir, kimse benim kadar uzun konya'da yaşamamıştır. o yüzden bu işte bilirkişi olarak benim konuşmam vaciptir. şimdi çayınızı alın ve beni dinleyin.

önce tanım: bir şehir.

33 yaşındayım. doğma büyüme konyalıyım. üniversite eğitimi, iş için 4-5 yıl. onun haricinde hep konya'da yaşadım. şehrin geçmişini geleceğini çok iyi biliyorum. eskigaraj tarafında da yaşadım, bosna tarafında da. meram tarafında takıldığım da oldu, zafer tarafında da. afra ilk açıldığı zaman gökdelen altında cafe işlettiğim de oldu, cami altı çay ocağı da. o yüzden şehrin dokusunu gayet iyi biliyorum.

konya halkı yobaz mıdır?
kesinlikle evet. bak yukarıda bahsettim nasıl konyalı olduğumdan. bir konyalı olarak kendi halkımdan utanarak yaşadım hep. yobazlık, geri kafalılık, at gözlülük, iki yüzlülük, yalancılık, **************lık, namussuzluk başka hiç bir şehirde görmedim. ege'de üniversite okudum. sizin ahlaksız dediğiniz laiklerin sizin yanınızda ne kadar namuslu insanlar olduğunu gördüm. karadeniz'de çalıştım 3 sene. karadeniz insanı içe kapanıktır, dışarıya açık değildir dediniz. sizin dışardan gelenleri dışladığınız gibi kimse dışlamadı beni karadeniz'de. doğuda yaşadım 1 yıl. sizin bölücü yaftası yaptığınız adamlar bile sizden daha çok vatanını seviyor bunu gördüm. sizin vatana verdiğiniz zararın binde birini vermiyor kürt diye vatan haini ilan ettiğin insanlar.

ben konya'da gördüğüm kadar hırsızlık hiç bir yerde görmedim. 7'sinden 70'ine her yaştan hırsız gördüm. cuma namazından çıkıp caminin çıkışında dilenen körün topladığı paralara el atan, avuç avuç çalan hacı gördü bu gözler konya'da. kediler için döktüğüm yemekleri alıp evine götüren kadınlar gördü bu gözler. ve bu gördüklerimin hiç biri fakir değildi. hacca gidecek parası olan adam lan bahsettiğim ne fakiri. adam alışkanlık için yapıyor, kendinde hak olarak gördüğü için yapıyor. çünkü onun inandığı dinde hırsızlık serbest. sırf bu kafalar zaten "çalıyor ama çalışıyor" deyimini soktu hayatımıza. bir insan çalabilir. evet konya'da bu çok normal.

ben konya kadar uçkuruna düşkün bir şehir görmedim. hani sana göre izmirli laik ahlaksız ya. lan senin ahlakın onun ahlakının yanında diz çöker tövbe eder. bu gözler kendi oğlunun yani gelinin namusuna göz diken sakallı amcalar gördü. kendi damadıyla akşehir'e kerhaneye giden cuma müslümanı sanayici amca gördü. kendi oğluyla otogarın karşısındaki pavyonu giren adam gördü. bir kendine bir oğluna kadın sipariş ediyordu hemde.

bu gözler cuma namazına gitmiyor diye linç edilen çocukları gördü. aynı linci yapanların cuma akşamları bosna'dan kızı yaşındaki üniversiteli kızları düşürme hayaliyle bmw, audi, mercedes otomobilleriyle beyaz cafe'ye, kahve diyarına, rixos'a gidişlerini gördü bu gözler.

1+1 stüdyo daire patlaması var konya'da. bu evlerde öğrenciler mi oturuyor zannettiniz? bu evler sanayide dükkanı olup da üniversiteli kız düşürme hayali kuran evli barklı cuma müslümanlarının. sanayiye gidin sorun. hepsinin garsoniyer evi var lan! bu adamlar müslüman. bu adamlar cumaya gitmeyeni linç ediyor. bu adamlar ramazanda evinde viski içerken lokantalarda yemek yiyenleri taşlıyor. bu adamlar sikinin sevdasına koşarken küpe takan, saç uzatan gençleri dövüyor.

sorsan konyalıların hepsi müslüman ve milliyetçi. ama bu ülkeye verdikleri zararları saymaya kalksak sayfalar sürer. bu adamlar milliyetçi ama göz göre göre askerine füze attıracak adamlara tapar. bu adam müslüman ama müslüman kanı aksın diye ortadoğuya silah kaçıran adamların posterlerini taşırlar dolmuşlarının, minibüslerinin arkasında.

tutmuşlar konya'yı görmeden, konyalıyı tanımadan ahkam kesmeyin diyorlar burada. ulan ben konyalıyım, ben konya'dayım. ben söylüyorum ben! konyalı adamdan hayır gelmez. konya bu ülkenin sırtındaki bir kambur. konya neymiş? şehirciliği iyiymiş! ulan senin o belediye başkanlarının akrabalarının kaldırım taşı fabrikası var. onlara her sene para yedirmek şehircilik yapmak değildir. yolları düzmüş, çevre temizmiş? ulan senin kültüre, sosyal hayata dair neyin var? şehircilik dediğin yerde sokakta her kesimden insana hitap edecek kültürel, sosyal faaliyetler olması gerekir. şehircilik falan da yok. git ereğli yoluna, git aksaray yoluna. bok kokuyor lan bok!

bak kardeşim ben konyalıyım. ben konya'dayım. benim bütün sülalem konya'da. ama konya'dan da konyalıdan da nefret ediyorum. hepiniz yobazsınız. hepiniz ahlaksızsınız!

not: elbet istisnalar vardır. bu istisna oran şehre dışardan gelen öğrencileri çıkarırsan %10 anca eder."
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Ninja Ninja Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)
Oy değil ama şeriat ve din konusunda bazı yorumlar yapacağım.

1. Bilmek ile öğrenmek farklı şeylerdir. Bilmek için interneti ve kitapları kullanabilirsiniz. Ama öğrenmek için bildiğinizi hayatınıza uygulamanız gerekir. Nitekim şeriati öğrendim demek onu hayata geçirmektir.

2. Şeriat kafaya göre uydurulan bir şey değildir. Şeriat dinin kurallarıdır. Şeriati de bizzat dinin kitabından öğrenilir.

3. Bu insanlar bir kişiye oy veriyorsa bunun bir sebebi vardır. Eğer bugünkü kuralları ve kanunları destekliyorsanız zaten Müslüman olmanız imkansızdır. Çünkü kanunlarda içki, zina, faiz vb. şeyler serbesttir. Ben cumhuriyeti ve kanunlarını destekliyorum derseniz İslama ters düşer kafir olursunuz. Bunu Müslümanım diyen kişiler için söylüyorum. Benim söylediğimin aksini iddia etmekte akılsızlıktır.

4. Türkiye Cumhuriyeti savunuculuğu yapıp belli kişileri öne çıkararak bizim devletimiz çıkın gidin tavırlarına giren arkadaşlara; Bu topraklar 90 yıllık değildir. Bu topraklar Selçuklu, Osmanlı devletlerinin yönettiği topraklardır. Asırlar boyu hüküm sürülen ve İslama ait olan toprakları sahiplenme anlayışı da cahilliktir. Sürekli cahillik dememin sebebi tarihi bilgisi olmayan kişiler içindir. Çünkü tarih bize diyor ki; Bu topraklar Müslümanlara ait. Şimdi yine çıkar biri diyebilir; Artık o devir bitti. Aksine o devir hiç bitmedi sadece dinlenme modunda idi.

Ben ateistim, ben şöyleyim diyenlere sözlerim yarısı geçerlidir. Diğer yarısı Müslümanım diyenler için geçerlidir. Ayrıca ben AKP'li vesaire değilim tam aksine oy kullanmayan biriyim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al