wmaraci reklam
lidertakipci

Tahmini Ne Kadar Eder Domain ve İçeriği

18 Mesajlar 1.993 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
3 veya 4 katı domain fiyatını gider, işi bilen bir alıcıya. Yoksa çaylaklar bunu normal domain fiyatından düşük almaya çalışırlar.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Eğer imkanım olsaydı ben alırdım. Ama ne yazıkki ben de elimdeki 2 adet domaini siteleriyle birlikte satışa çıkardım. biri sağlık sitesi paramedikler.com diğeri moda ve kadın sitesi formoda.com.
Sitenizi şimdi inceledim çeşitli ve güvenilir site analiz araçlarıyla da denedim ve benim gözümdeki değeri 1500-2000 TL arasında. Yalnız ne yazık ki, çoğu kişi bu kıymeti bilemeyeceği için, daha doğrusu bu işi yapanların çoğu çoluk çocukça düşündüğü için ilk soracakları soru şu olacak, "getirisi ne kadar?" ve 100-150 tl arası diyecekler. Evet şaka gibi sinir bozucu ama böyle malesef. İnşallah bu işin emeğini, değerini bilen ve gerçekten web-yazılım işlerinden anlayan bir alıcı bulursunuz. İyi çalışmalar dilerim hocam.

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

seoakcy adlı üyeden alıntı

3 veya 4 katı domain fiyatını gider, işi bilen bir alıcıya. Yoksa çaylaklar bunu normal domain fiyatından düşük almaya çalışırlar.

Yabancı firmadan alımı bana Türk parası olarak 400 liraya mâl oldu hocam.

serras62 adlı üyeden alıntı

Eğer imkanım olsaydı ben alırdım. Ama ne yazıkki ben de elimdeki 2 adet domaini siteleriyle birlikte satışa çıkardım. biri sağlık sitesi paramedikler.com diğeri moda ve kadın sitesi formoda.com.
Sitenizi şimdi inceledim çeşitli ve güvenilir site analiz araçlarıyla da denedim ve benim gözümdeki değeri 1500-2000 TL arasında. Yalnız ne yazık ki, çoğu kişi bu kıymeti bilemeyeceği için, daha doğrusu bu işi yapanların çoğu çoluk çocukça düşündüğü için ilk soracakları soru şu olacak, "getirisi ne kadar?" ve 100-150 tl arası diyecekler. Evet şaka gibi sinir bozucu ama böyle malesef. İnşallah bu işin emeğini, değerini bilen ve gerçekten web-yazılım işlerinden anlayan bir alıcı bulursunuz. İyi çalışmalar dilerim hocam.

Değerli yorumunuzdan dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Getirisi olmayan siteye çöp gözü ile bakılıyor artık piyasada, bu durumdan açıkçası oldukça rahatsızım diyebilirim.

Ukalalık sergilemiyorum, lütfen yanlış algılamayın ama domainimin cidden markalaşacak -güzel işler çıkartacak bir domain olacağına inanıyorum. Zamanında forum kurma değil de, Wordpress bir blog kurup içerisine 30 bin'den fazla da konu girseydim sanırım şu an oldukça değerlenirdi. Şahsi fikrim, çok sağlam bir projede kullanılmasa bile en kötü ihtimal forum veya genel bir blog kurulup devam ettirilebilir.

Tekrar teşekkür ediyorum, sağ olun var olun..

kişisel bloğ • tevfik.org

Restlesstr Restlesstr http://www.grafikmen.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 554
  • Beğeniler 41 / 107
  • Ticaret 13, (%100)
Bence çok güzel ve iyi para etmesi gereken bir domain hocam umarım değerine satabilirsiniz.

www.grafikmen.com | Grafik deposu.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

Restlesstr adlı üyeden alıntı

Bence çok güzel ve iyi para etmesi gereken bir domain hocam umarım değerine satabilirsiniz.

Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. Umarım kıymetini bilen birisi çıkar ve sağlam bir projede kullanır alan adını.

Esxi Esxi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam, mizah, komedi demişler fakat domain farklı sektörlerede çekilebilir.

Eğitim, Spor, Sağlık....

Bence çok kıymetli bir alan adı, satacaksanızda inşallah değerince satışını yaparsınız.

İmkanınız varsa satmak yerine kendiniz değerlendirmelisiniz.

İyi Çalışmalar.

Berkege Berkege Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker & Web Tasarımcısı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 0 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
https://wmaraci.com/site-parasal-degeri Sayfasında
1.494 TL Olarak Gözüküyor

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

Esxi adlı üyeden alıntı

Hocam, mizah, komedi demişler fakat domain farklı sektörlerede çekilebilir.

Eğitim, Spor, Sağlık....

Bence çok kıymetli bir alan adı, satacaksanızda inşallah değerince satışını yaparsınız.

İmkanınız varsa satmak yerine kendiniz değerlendirmelisiniz.

İyi Çalışmalar.

Yorumunuz için teşekkür ederim, dediğiniz gibi domain bir çok projeye uyum sağlayabilir. Ülkemizde maalesef domain piyasası ölü durumdadır, 2001 yıllarında ağabeylerimin yıllık 350 dolar yatırdıklarını biliyorum domainlere. Ama şimdi bir bakıyoruz 5 liraya kayıt ediyorlar, gerçekten bu işin bana göre hiçbir kıymetinin kalmadığına inanıyorum.

Ek Olarak:

Dün sorgulattığımda da 4.000 TL'den fazla görünüyordu, değişiyor parasal değeri sanırım günden güne :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al