freelance iş ilanları

Eşcinsel Evlilik Artık Amerika'da Yasal!

68 Mesajlar 11.122 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Dine göre günah ve yanlış.

Dinsizlere göre normal.

wmaraci
reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

anonymated adlı üyeden alıntı

Dinsizlere göre normal.

Evet kardeşim. Ah bu dinsizler yok mu.

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Yakında özgürlük adı altında ensest ilişkilere de saygı gösterin denirse şaşırmayın. :)

Bir gün olsun "DİN" gözünden bakmayın diyen kişiye göre bunlara da saygı göstermemiz lazım.

Din ile bakmazsan dünyaya, ne ile bakacaksın Allah aşkına ?
Çağdaş olun, artık bu zamana ayak uydurun diye seslenen insanlara bakarsak, zaten onların istedikleri de böyle bir hayat.

İnsanlar istedikleri gibi özgür olsunlar seks konusunda.
Ensest ilişkiler, eşcinsel eğilimler, sapkın ruhlar..
Sapıklara da karışmayalım, saygı duyalım o vakit.
Madem açılıyoruz, dünyaya farklı pencereden bakıyoruz, serbest olsun ne olmuş ki ?

Zaten bu tür şeyleri olağan bir şey gibi göstermek, işte bu zamandan, bu sözlerden korkmak lazım. Kıyamet alameti lafı çok doğru.
isousluer WampiR MaMiFilm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Çok yerinde bir karar olmuş. Sonuçta eşcinsellik iç güdüsel ve aynı zamanda tanrı tarafından yaratılan bir şey.

wmaraci
wmaraci

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Roycolt adlı üyeden alıntı

Ne mutlu eşcinsel arkadaşlara. Bir gün olsun "DİN" gözünden bakmayı kesip, saygı göstermeyi öğrenin.

Böyle bir durumda saygı karşılıklı olmalı. Siz de bu yazdıklarınızla adamların bu olayı kendi dinlerine göre yorumlamalarına saygı göstermiyorsunuz. (Üzerinize alınmayın, siz derken genelleme yapıyorum)

Çünkü siz bir olayı yorumlarken kendi fikirlerinize, kendi düşüncelerinize büyüdüğünüz yapıya göre yorumluyorsunuz. Fakat önemli olan nokta bir müslüman için asıl kurallar dini kurallardır. Bu kurallara karşı gelmesi dinden çıkması ya da büyük günah işlemesi demektir. Kuranda lanet edilen bir şeye "aa ne güzel şey, iyi yapmışlar" demesini bekleyemezsiniz.

Nasıl ki siz kendi fikrinize ya da inandığınız şeye göre yorumluyorsanız, müslümanlar da kendi inandıkları şeye göre yorumluyorlar. Yoksa kimse gidip önüne gelen eşcinseli öldürmüyor. Sadece bu durumdan -kendi düşüncelerince/islama göre- hoşnut olmadıklarını söylüyorlar. Saygı duymak eleştirmemek değil. Eğer kendince ya da inandığın idealar doğrultusunda yanlış olduğunu düşünüyorsan eleştirirsin. Bu saygı göstermemek değil.

Bir müslüman bir olayı hayat felsefesi olarak ele aldığı hadis/kuran dışına göre yorumlayacaksa müslümanlığının ne anlamı kalacak? Sırf "aaa ben böyle dersem eşcinseller bana karşı olacaklar" mantığından kurtulması lazım insanların. Müslümanlar insanların rızasını değil, Allah'ın rızasını kazanmaya çalışıyorlar.

Evet, ben eşcinselliği eleştiriyorum. Ama -insanların bunu seçmesine- saygı da duyuyorum, nasıl ki insanlar istediği dini seçmekte özgürse, insanlar eşcinsel olmada da özgürler. Ama bu onları "kendi dinime, kendi inanışıma" göre eleştirmeyeceğim anlamına gelmiyor. Onların yaptıkları bu davranışı onaylamam demek kendi dinimin lanetlediği bir şeyi onaylamış olmam demek olur. Bu iki şey arasındaki farkı anlamalısınız.

Bir insan "ben müslümanım" diyorsa, hayatındaki şeyleri Kuran'a ve hadislere göre şekillendirmeli, çoğunluğa ya da "hakkımda ne düşünürler?"e göre değil.
SerkanTurkdonmez anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

cmcfilm cmcfilm art Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek 3B Modelleme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** G**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 326 / 117
  • Ticaret 23, (%100)
İyi bir karar olmuş , Tebrik etmek lazım.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Böyle bir durumda saygı karşılıklı olmalı. Siz de bu yazdıklarınızla adamların bu olayı kendi dinlerine göre yorumlamalarına saygı göstermiyorsunuz. (Üzerinize alınmayın, siz derken genelleme yapıyorum)

Çünkü siz bir olayı yorumlarken kendi fikirlerinize, kendi düşüncelerinize büyüdüğünüz yapıya göre yorumluyorsunuz. Fakat önemli olan nokta bir müslüman için asıl kurallar dini kurallardır. Bu kurallara karşı gelmesi dinden çıkması ya da büyük günah işlemesi demektir. Kuranda lanet edilen bir şeye "aa ne güzel şey, iyi yapmışlar" demesini bekleyemezsiniz.

Nasıl ki siz kendi fikrinize ya da inandığınız şeye göre yorumluyorsanız, müslümanlar da kendi inandıkları şeye göre yorumluyorlar. Yoksa kimse gidip önüne gelen eşcinseli öldürmüyor. Sadece bu durumdan -kendi düşüncelerince/islama göre- hoşnut olmadıklarını söylüyorlar. Saygı duymak eleştirmemek değil. Eğer kendince ya da inandığın idealar doğrultusunda yanlış olduğunu düşünüyorsan eleştirirsin. Bu saygı göstermemek değil.

Bir müslüman bir olayı hayat felsefesi olarak ele aldığı hadis/kuran dışına göre yorumlayacaksa müslümanlığının ne anlamı kalacak? Sırf "aaa ben böyle dersem eşcinseller bana karşı olacaklar" mantığından kurtulması lazım insanların. Müslümanlar insanların rızasını değil, Allah'ın rızasını kazanmaya çalışıyorlar.

Evet, ben eşcinselliği eleştiriyorum. Ama -insanların bunu seçmesine- saygı da duyuyorum, nasıl ki insanlar istediği dini seçmekte özgürse, insanlar eşcinsel olmada da özgürler. Ama bu onları "kendi dinime, kendi inanışıma" göre eleştirmeyeceğim anlamına gelmiyor. Onların yaptıkları bu davranışı onaylamam demek kendi dinimin lanetlediği bir şeyi onaylamış olmam demek olur. Bu iki şey arasındaki farkı anlamalısınız.

Bir insan "ben müslümanım" diyorsa, hayatındaki şeyleri Kuran'a ve hadislere göre şekillendirmeli, çoğunluğa ya da "hakkımda ne düşünürler?"e göre değil.

Eleştirinin dozu önemlidir. Burayı eşcinsel birinin de okuyabileceğini düşünerek yazmak gerekir. Eşcinsellerin birlikte olması kıyamet alametidir dersen dozu aşmış olursun. Lut kavmi gibi helak olacaksınız, lanetleneceksiniz dersen yine dozu aşmış olursun. Eleştiri yaparken bunun bilincinde olmalıyız. Olayın dine göre yanlış olduğunu belirtmek bir sıkıntı yok, kişisel olarak doğru bulmadığını da belirtebilirsin. Ancak karşıdaki insanı kötü hissettirecek yorumlar yapılmamalı.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Çok yerinde bir karar olmuş. Sonuçta eşcinsellik iç güdüsel ve aynı zamanda tanrı tarafından yaratılan bir şey.

Tanrıya inanmayan birinin bu sözü sarfetmesi çok ilginç :)

Eşcinsellik bana göre mide bulandırıcı bir durum. Bunu yapan insanları çıkıp öldürecek değilim ama yanlış olduğunu bilsinler.
isousluer kendoka anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Bir gün olsun eşcinsel hayvanlardan bahsetmeyip, nasıl büyük bir yanlış ve günah olduğunu anlayın.

Eşcinsel hayvanlar? O insanların bir çoğu doğuştan gelen hormonsal yapı gereği bu seçimi yapıyorlar. Ayrıca islamı savunup Tanrı'nın yarattığı bir canlıya hangi hak ile hayvan diyebiliyorsunuz? Herkesin inancına ve görüşlerine saygı duymak zorundayız. Fakat, herşeyden önce cinsel seçimi, inancı vs. ne olursa olsun o bir "İnsan".

Not: Amacım polemik yaratmak veya tartışmak değil. Başka yorum yapmayacağım.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Roycolt adlı üyeden alıntı

Eşcinsel hayvanlar? O insanların bir çoğu doğuştan gelen hormonsal yapı gereği bu seçimi yapıyorlar. Ayrıca islamı savunup Tanrı'nın yarattığı bir canlıya hangi hak ile hayvan diyebiliyorsunuz? Herkesin inancına ve görüşlerine saygı duymak zorundayız. Fakat, herşeyden önce cinsel seçimi, inancı vs. ne olursa olsun o bir "İnsan".

Not: Amacım polemik yaratmak veya tartışmak değil.

Kardeş sen iyi değilsin heralde. Ben insanlara hayvan demedim. Bildiğin hayvanlardan bahsettim. Amacın polemik yaratmak ve saçma sapan konuşmak. Nasıl kavga çıkarsam nasıl laf soksam diye her yolu deniyorsun.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al