wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretsiz olarak SEO sorularınızı yanıtlıyoruz! - Cryptosam

114 Mesajlar 13.795 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dragonwx dragonwx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)

cryptosam adlı üyeden alıntı

İçerik fazla ise sıfırlamayla uğraşmak yerine sıfır bir domain ile başlamayı tercih ederdim. Domain çok kaliteli ise uğraşılabilir. Seo bakımından kötü değilde süreç uzar diyelim.

Evet sanırım kötü bir sonuç alıncak gibi, webmater tools dan isteği kaldırdığım zaman eski indexlerde gelmiş ancak çok karışık karman çorman bir şekilde.

İnstagram Butik Hesabı Alınacaktır....
wmaraci
reklam

kasver kasver WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Blogum imzada... Alexa tr iyi olmasına rağmen dünya sıralamasında kötü düşürmek için ne yapmalıyım?

///!!!\\\

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Samet abi selam. Seni en son takip ederken evlilik falan vardı umarım iyisindir. Sormak istediğim biraz kapsamlı bir soru: Bir sitenin hangi kelimede yükselmek istediğini ya da hangi kelimeleri sitesinde botlara sıkça vurgulatmak istediğini ya da hangi kelime(ler)de yoğun içerikler eklediğini bulabileceğimiz bir yöntem var mı? Yani kısa bir şekilde eklenti ya da araç tarzı olarak soruyorum manuel olarak bakmak yerine bu analizleri bize sunan bir yöntem var mı? Aynı şekilde sitenin çıkmak için neler yaptığını görebileceğimiz bir yöntem? Biraz rakip analizleri için gerekli de benim için :) Rıfkıya selamlar bu arada :D

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Film siteleri için yazınızı okumayan yoktur zaten fakat eski bir yazı olduğu için güncel birkaç bilgi edinmek isterim.

- Tanıtım yazılarını filmlere alıyoruz, 200 kelimelik olsa kafi değil mi?

- Tanıtım yazılarını film sitelerinden almak mı news kayıtlı siteden almak mı yoksa ana etken nedir?

- Varsa bir tekniğiniz bilinmeyen film siteleri için paylaşır mısınız?

wmaraci
wmaraci

cryptosam cryptosam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo ve web tasarım üzerine çal
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

kasver adlı üyeden alıntı

Blogum imzada... Alexa tr iyi olmasına rağmen dünya sıralamasında kötü düşürmek için ne yapmalıyım?

Hiç uğraşma. Sitene özgün ve kaliteli içerik girmen senin açından bence daha faydalı olacaktır. Alexa hiç kıstas aldığım bir şey değil. Çok kolay manipüle edilebiliyor.

erekaone adlı üyeden alıntı

Samet abi selam. Seni en son takip ederken evlilik falan vardı umarım iyisindir. Sormak istediğim biraz kapsamlı bir soru: Bir sitenin hangi kelimede yükselmek istediğini ya da hangi kelimeleri sitesinde botlara sıkça vurgulatmak istediğini ya da hangi kelime(ler)de yoğun içerikler eklediğini bulabileceğimiz bir yöntem var mı? Yani kısa bir şekilde eklenti ya da araç tarzı olarak soruyorum manuel olarak bakmak yerine bu analizleri bize sunan bir yöntem var mı? Aynı şekilde sitenin çıkmak için neler yaptığını görebileceğimiz bir yöntem? Biraz rakip analizleri için gerekli de benim için :) Rıfkıya selamlar bu arada :D

Rıfkı'nında selamı var. 3 araç var rakiplerin analizi için.
Ahrefs: Backlink analizi. Deneme sürümü yok. Kuponla ilk ay 39 dolar.
Semrush: Adwordste ne reklamlar vermiş, hangi kelimelerde sıralamada ve aşağı yukarı ne bu kelimelerin aranma oranı, adamın sıralama durumu vs. Sanal kartla trial alın deneyin.
Moz pro: Siteyi girersin h1, h2 kelime yoğunluğu analizi yapar. 3 aylık kuponları var. 90 day trial olarak aratın. 120 day trial olarak aratın sanal kartla alın. Bedava deneyin

Kullandıklarım bunlar tamamen rakipleri analiz edebilirsin 3 araçla. :D

kramper adlı üyeden alıntı

Film siteleri için yazınızı okumayan yoktur zaten fakat eski bir yazı olduğu için güncel birkaç bilgi edinmek isterim.

- Tanıtım yazılarını filmlere alıyoruz, 200 kelimelik olsa kafi değil mi?

- Tanıtım yazılarını film sitelerinden almak mı news kayıtlı siteden almak mı yoksa ana etken nedir?

- Varsa bir tekniğiniz bilinmeyen film siteleri için paylaşır mısınız?

- Yazı kalitesine göre değişir. Kişi yazar yorum yazar gibi yazarsınız kafi olur 200.
-News sitelere google bence iyi gözle bakmıyor link verdiklerinde. Bence film sitelerinden almak daha iyi.
- 2015 yılı için seo yazısı yazdım. O yazıyı bence film sitelerine uyarlayın. 30 k hit yazısı da yakın zamanda buna paralel güncellenecek. http://www.cryptosam.com/2015-yili-icin-seo/

Daha kapsamlı yanıtlar için blogumuza da yorum yapabilirsiniz. :D

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Samet hocam ücretlileri biliyordum sağol yine de ama ücretsiz sağlam bir şey arıyordum yani hepsini bir arada sunan bir şey olsa semrush a falan para vermesek diye :D çok şey istiyorum sanırım.

systemhack systemhack www.batuhankilinc.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 33 / 59
  • Ticaret 4, (%100)

zararlı mı? Bu kodda sayfa indexlenir ama dış linkler takip edilmez gibi bir işe yaradığı açıklaması görmüştüm. Ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. Özellikle el altından backlink almaya çalışanlara kefil olmamak için bu kod kullanılabilir mi?

www.batuhankilinc.com Kişisel blogum

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar, Ben Otizmli (engelli) bireylerde spor eğitmenliği ve yaşam koçluğu yapıyorum. Bu özel çocukların aileleri ve toplum bilincini yükseltmek için bir projem var. OtizmleYasam.com Sitedeki haberleri genellikle gazetelerden, diğer bilgi paylaşım yazılarını ise kendim yazıyorum % 80 minimum olmak şartıylada hepsi özgündür. Ne gibi çalışmalar yapabilirim ? Otizm ile ilgili siteler çok fazla yok oldukça az ve bunlarda güncellenmiyor dinamik site değiller. İlk kuruduklarında yazılar paylaşılmış, sonrasında o şekilde kalıp sıralamada bulunmuşlar. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
News kayıtlı siteler spam yaptığı için mi böyle düşünüyorsunuz? Tecrübe ettiniz mi bunu?

afsar afsar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Ankara, İstanbul, İzmir ... 25-30 daha böyle kelimelerimiz olduğunu varsayalım. ankara.site.com , istanbul.site.com .. gibi kelimeleri subdomainlerde birer site kurmak mı (her sitede aynı tema, aynı eklentiler, farklı anahtar kelime ve yazılar olacak), yoksa bir wordpress sitesine Ankara, İstanbul, İzmir gibi kategoriler mi açmak daha doğru?
Birbirlerinden avantajlarının ve dezavantajlarının neler olduğunu düşünüyorsunuz?

Google'ın güncelliğe önem verdiğini biliyoruz. Her gün sadece bir subdomainli siteye yazı girip ( her subdomaine aynı günde yazı girilemediğini varsayalım), bu son yazılan yazıya www.site.com sitesinden ana sitesinden link verirsek Google güncel olduğumuzu düşünür mü ?

Her kategoride tahmini 150 yazı yer alacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al