Ücretsiz olarak SEO sorularınızı yanıtlıyoruz! - Cryptosam

114 Mesajlar 14.242 Okunma
smmexpress

cryptosam cryptosam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Seo ve web tasarım üzerine çal
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Samet hocam ücretlileri biliyordum sağol yine de ama ücretsiz sağlam bir şey arıyordum yani hepsini bir arada sunan bir şey olsa semrush a falan para vermesek diye :D çok şey istiyorum sanırım.

Ücretsiz zor be hacım. Bunların işte triallerini al derim. :D

systemhack adlı üyeden alıntı

zararlı mı? Bu kodda sayfa indexlenir ama dış linkler takip edilmez gibi bir işe yaradığı açıklaması görmüştüm. Ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. Özellikle el altından backlink almaya çalışanlara kefil olmamak için bu kod kullanılabilir mi?

Bence el altından backlink alınmasına engel olunmalı. Komut ile bence botların kafasını karıştırmaya gerek yok.
index, follow: indexle ve takip et
index, nofollow: indexle ama güncellemeleri takip etme
noindex,follow: sıralamalarda indexleme yani gösterme, ama takibini yap, içerik sayfam olarak gör.
noindex,nofollow: Sie. :D Buna bakma ne indexle ne takip et.
Demek.

AtagunBaltacioglu adlı üyeden alıntı

Merhabalar, Ben Otizmli (engelli) bireylerde spor eğitmenliği ve yaşam koçluğu yapıyorum. Bu özel çocukların aileleri ve toplum bilincini yükseltmek için bir projem var. OtizmleYasam. com Sitedeki haberleri genellikle gazetelerden, diğer bilgi paylaşım yazılarını ise kendim yazıyorum % 80 minimum olmak şartıylada hepsi özgündür. Ne gibi çalışmalar yapabilirim ? Otizm ile ilgili siteler çok fazla yok oldukça az ve bunlarda güncellenmiyor dinamik site değiller. İlk kuruduklarında yazılar paylaşılmış, sonrasında o şekilde kalıp sıralamada bulunmuşlar. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

Bence bu büyük bir avantaj. Hiç seo yapmayıp güncel tutulsa o site sıralama alınabilir, rekabet yok demek. Yani bence sosyal medya hesapları ve paylaşımları olsun, aynen dediğiniz gibi onlar güncel olmasın siz güncel olun. Yapılacak şey bu. Birde 2015 seo yazım var sitemde. Onu uygularsanız zaten fırlar.

kramper adlı üyeden alıntı

News kayıtlı siteler spam yaptığı için mi böyle düşünüyorsunuz? Tecrübe ettiniz mi bunu?

Bir aralar news kayıtlılar spam nedeni ile cezalandırıldı. O aralar news kayıtlılardan alınan tanıtım yazıları vs etkiyi oldukça kaybetti. Ben news konusunda halen botların temkinli olduğunu düşünüyorum. Yani para vereceksem news kayıtlı siteye değil harbiden özgün ve faydalı kişisel bir blogda tanıtım yayınlatırdım.

afsar adlı üyeden alıntı

Ankara, İstanbul, İzmir ... 25-30 daha böyle kelimelerimiz olduğunu varsayalım. ankara.site.com , istanbul.site.com .. gibi kelimeleri subdomainlerde birer site kurmak mı (her sitede aynı tema, aynı eklentiler, farklı anahtar kelime ve yazılar olacak), yoksa bir wordpress sitesine Ankara, İstanbul, İzmir gibi kategoriler mi açmak daha doğru?
Birbirlerinden avantajlarının ve dezavantajlarının neler olduğunu düşünüyorsunuz?

Her kategoride tahmini 150 yazı yer alacak.

Kategoride değil her il için bence ayrı yazı veya sayfa açılmalı. Subdomain olarak önermem. Tek dizinde site.com/ankara site.com/istanbul gibi gitmek daha mantıklı bence.

Google'ın güncelliğe önem verdiğini biliyoruz. Her gün sadece bir subdomainli siteye yazı girip ( her subdomaine aynı günde yazı girilemediğini varsayalım), bu son yazılan yazıya www.site.com sitesinden ana sitesinden link verirsek Google güncel olduğumuzu düşünür mü ?

Ha 150 yazı varsa kategori bazlı gidilebilir ama kategori sayfalarını içerik sayfası gibi göstermelisiniz derim. Yani bir şekilde kategori sayfalarını düz değil gelişmiş şekilde yapın. Sıralama almaya uygun olsun. Çünkü kategori sayfaları içerik sayfalarına göre bence daha geç sıralama alıyor.

wmaraci
reklam

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Onedio 'da sitemizde daha önce indexlenen konuları paylaşsak bize bir artı katar mı ? Kaynak olarak site konu linkini paylaşarak ?

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

AtagunBaltacioglu adlı üyeden alıntı

Onedio 'da sitemizde daha önce indexlenen konuları paylaşsak bize bir artı katar mı ? Kaynak olarak site konu linkini paylaşarak ?

Kendime ait bir makaleyi 5 adet farklı sitede kaynak: http://url olarak paylaştım. İçinde makaledede olan birkaç linkleme vardı site ceza aldı zor toparladım. Kısaca hafifte olsa özgünlük katıp riski azaltıp paylaşın derim. Ha tek onedioda paylaşacak bile olsanız belirli düzeyde özgünleştirirseniz linkin etkisi 1 ise 3 olur o şekilde düşünün.

Referee19 Referee19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Futbol Hakemi / Referee
  • Mesajlar 399
  • Beğeniler 21 / 103
  • Ticaret 8, (%88)
Seo analizi yaptığım da '' H (Heading Tags) Etiketleri'' ''H etiketi kriterlerine uymuyorsunuz.'' hatası alıyorum. Bu h etiketi nasıl yapılır hocam?

wmaraci
wmaraci

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Peki bir soru daha.

Biraz kişisel olacak fakat sonuçta web uygulamaları hakkında bir şey

50bin tl olsaydı cebinde harcanmaya hazır. İnternette ne gibi bir girişim- atılım yapardın?

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

bay okan adlı üyeden alıntı

Seo analizi yaptığım da '' H (Heading Tags) Etiketleri'' ''H etiketi kriterlerine uymuyorsunuz.'' hatası alıyorum. Bu h etiketi nasıl yapılır hocam?

h1 h2 taglarının kullanımına uymuyorsunuz diyordur. Nereden sorgu yapıyorsunuz bilmiyorum ama
Her yazıda 1 adet h1 (yazı başlığı h1 olur genelde.)
2 adet maximum h2
3 adet maximum h3
.
.
şeklinde veriyorum ben. Gerektikçe h tagı kullanıyorum. Bazen hiç kullanmam. Bazen yazı başlığı h1 dir 1 alt başlık gereklidir 1 tanede h2 kullanırım. Yani çokta takılmayın. Yazım bununla ilgili diyorsunuz botlara h kullanarak. Tetikliyorsunuz bir şeyleri.

kramper adlı üyeden alıntı

Peki bir soru daha.

Biraz kişisel olacak fakat sonuçta web uygulamaları hakkında bir şey

50bin tl olsaydı cebinde harcanmaya hazır. İnternette ne gibi bir girişim- atılım yapardın?

25 bin tl bir kenara ayırır, kalanın 3000 i ile güzel bir script ya da tema yazdırır bir network kurardım. Yazıları girer zamanlar, (6 ay her gün 1 yazı her site için) seo olarak sitelerle uğraşırdım.

Farklı alternatif e-ticaret sektörüne girerdim. 5000 scripte harcar, 45. 000 in 25 binini kenara koyar kalan 20.000 inde yarısını reklama harcar duruma bakardım. Gidişat iyi ise 25.000 hep kenarda kalacak şekilde reklam, para reklam para olarak döndürürdüm parayı.

Diğer seçenek gider hitli 5 site alır (3 er bin tl) totalde 15k para harcar seo ve içerik olarak bunları kasardım.

La_Motta La_Motta . Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek seo ve adwords
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 48 / 83
  • Ticaret 14, (%100)
Yerel bir sitemiz var. Sitemiz 1 yaşında. domain süresimiz 2 yıl daha uzaltıldı. site açılış hızı yaklaşık: 0.70 sn. backlinkimiz :1 adet, tanıtım yazımız aynı sektördeki iyi bir siteden alındı: 1 adet. firmamız kombi servisi. konum olarak örneğin ataşehirde hizmet veriyoruz. "ataşehir kombi" diye aratınca 2. sırada çıkıyoruz. yaklaşık 6 aydır bu şekilde.

1. sıradaki site ise 3 yaşında. domaini 1 yıl daha uzatmışlar. sitelerinin açılış hızı yaklaşık: 0.15 sn. backlink: 1 adet, tanıtım yazıları olduğunu sanmıyorum. adamların sitelerinde sadece 2 sayfa var. temaları ücretsiz ve berbat. çok özentisiz bir site.

Ben sitemize 1 yıldır özeniyorum. meta tag description seoya uygun, uzun ve seo uyumlu makaleler mevcut. sürekli güncelliyorum. Adworsten reklam alıp site hitini artırıyorum ama yok. ne yaptımsa 1. sıraya çıkamadım.

bunu nasıl açıklarsınız.

Referee19 Referee19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Futbol Hakemi / Referee
  • Mesajlar 399
  • Beğeniler 21 / 103
  • Ticaret 8, (%88)
Yani tüm eski konulara tek tek girip düzeltmeme pekte gerek yok diyorsun değil mi hocam?

masalsi masalsi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 5, (%100)
diğer konuda sordum ama bu konu tam yeriymiş galiba. bir kere de burda sorayım hocam.

Üstad rica etsem benim yerime Rıfkı'ya bir sorum var iletebilir misin? cevaplarsa çok makbule geçecek.

soru şu : sıfır site açıyorum. özgün içerik giriyorum. içeriklerin bir kısmı 50 kelime bir kısmı 30 kelime bir kısmı 200 bazıları da 200+ kelime. sürekli içerik giriyorum. içerikler %100 özgün olmasına rağmen sanırım rıfkı ya da onun kankaları ben hızlı içerik girdiğim için siteyi kara listeye alıyorlar. sitenin hiti hızlı içerik girmeye başlamadan önce 500 tekil iken içerik girmeye başladığım gün hit 0 a düştü ve içerik girmeye devam da etsem içerik girmeyi bıraksam da bir türlü hit gelmez oldu. webmaster toolsdan baktığımda da aranan kelimelerde gerilemişim hatta aranan kelimem kalmamaya başlamış. kısacası koskoca google hızlı içerik giriyorum diye %100 özgün siteyi neden filtreye sokuyor. rıfkı bu konuya ne diyor acaba?

Not: bir tek site değil en az 10 sitede bunu denedim.özgün de olsa hızlı içerik girilmeye başlanırsa site filtreye giriyor.Neden böyle bir şey oluyor çözemedim.

bana gün içinde 5 10 içerik girin ya da içerikler arasında 1 saat olsun demeyin lütfen. benim merak ettiğim forumlarda da binlerce içerik aynı anda girilebiliyor onlara birşey olmuyor da benim wordpress bloklarımda neden böyle bir şey oluyor bunu merak ediyorum.

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Daha önce sitemde soru cevap bölümü yapmak istemiştim,soru ve cevapları yazı şeklinde yaptım hepsi farklı yazı farklı url'ye sahip, sonradan aklım başıma geldi, yazılar ortalama 40 -50 kelimelik ve güçsüz,

şimdi ben bu yazıları birleştirmek istiyorum yani aynı sayfada örneğin "kolay yemek yapmak için 50 yöntem" gibi bu elli soruyu buraya aktarmak istiyorum.şimdi sorularım şunlar
1-benim bu yazıları birleştirmemin bir zararı olur mu?
2-yazılar site içerisinde indexlenmiş ben yazıları farklı bir urlde birleştirirsem önceki urlleri ne yapmam gerekiyor
3- bu şekilde yaptığım zaman dublicate content olur mu?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al