wmaraci reklam
lidertakipci

Dersaneler kapatılmayacak! AYM İptal Kararı Verdi!

58 Mesajlar 5.621 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
Dershanelerin kaldırılmasını düzenleyen kanun hükmü Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi.

kaldırılmasını düzenleyen kanun hükmü Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi. İptal kararı oy çokluğuyla alındı AYM'nin kararıyla 1 eylül itibarıyla kapanması öngörülen dersheneler eğitim hizmeti vermeye devam edecek.
CHP BAŞVURMUŞTU
Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili kararın iptali için Cumhuriyet Halk Partisi Anayasa mahkemesine başvurmuştu.
CHP'nin kanunun iptal edilmesi yönündeki başvurusunu karara bağlamak üzere toplanan anayasa mahkemesi, karar duruşması öncesi geçen çarşamba günü dershane temsilcilerini dinlemişti.
Kararın 9 Temmuz'da açıklanması beklenirken mahkeme üyelerinden engin yıldırım'ın annesinin vefat etmesi üzerine kararın oylanması ertelenmişti.
Yüksek mahkemenin yasayla ilgili kararını bugün verdi ve dershanelerin kapatılmasıyla ilgili düzenlenen yasa iptal edildi.

wmaraci
reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
AYM de olmasa bu ülkede hukuku mumla arayacağız.
moderngrup

kişi bu mesajı beğendi.

prisoner prisoner blogisma Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İngilizce Öğretmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** M**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 203 / 80
  • Ticaret 15, (%100)
Haklı bir iptal.
moderngrup anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Bu aralar herşeye iptal kararı geliyo ama hadi hayırlısı.

wmaraci
wmaraci

mustafa9859 mustafa9859 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 137 / 142
  • Ticaret 11, (%100)
Bence doğru bir karar alındı. Özel dersler merdiven altı olacaktı.
moderngrup anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

BostanVA BostanVA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek amatör illüstratör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 422 / 59
  • Ticaret 3, (%100)
Kesinlikle yanlış bir karar. Olaya sadece kendi açısından bakanlar tabiki AYM haklı diyecek.

medyabiz.net / insta: dr_shevek

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Haberle ilgili çok güzel capsler geliyor yalnız burada paylaşılmaz :)

Adalet olarak algılamanın doğru olacağını düşünmüyorum, Anayasa mahkemesi şu an için güvenilecek konumda değil. Verdiği kararlara bakarak da bunu görebiliriz.

Kötü kararlar verilirken siyasi olmakla suçlayıp işimize gelecek kararlarına karşılık adaleti sağlıyor dersek komik duruma düşeriz. Siyasi tabandan birilerinin seçtiği üyelerden bahsediyoruz neyin adaleti ?

Azıcık siyasi bilgi sahibi olarak söyleyebilirim ki : Abdullah Gül etkisi bu. Çizgiden çıktığının iplerin koptuğunun işareti.

Eğitim gibi önemli bir konuyu siyasi çıkarlarına alet edenlere de lanet olsun. Yasaklama fikri de siyasiydi yasağın reddi kararı da siyasi dershanelerin bir çoğunun asıl işletilme amacı da siyasi .

Ek Olarak:

anonymated adlı üyeden alıntı

AYM de olmasa bu ülkede hukuku mumla arayacağız.
Kakarotto rkorkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

samsatcigkofte samsatcigkofte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Dershane savunucusu değilim ama "Dershane" bir eksiklik karşısında ortaya çıkan çözümdü. Dershane'yi bitirmek istiyorsan ona olan ihtiyacı ortadan kaldır. Önce bunu yap, sonra bu kararı al ki biz de destekleyelim sonuna kadar.
Okulların hali ortada, öğrencinin hali ortada. Sen başka iş yokmuş gibi dershaneleri kaldırıyorum dedin. Helal AYM diyorum sadece!

Adalet kelimesinin anlamını yitireli çok oldu bu ülke. O yüzden adaletli bir karar veya adaletsiz bir karar demek saçma geliyor bana. :)

Düşünmeden, alt yapısız, sadece kendi amaçları uğruna alınan "Dershaneler kapatılsın" kararının uygulanamamasına sevindim sadece. Cemaat-akp savaşında, masum olan öğrencilere yazık olmasın.

eğitimle hallaç pamuğu gibi oynandı yıllardır, sonuç? Koca bir sıfır.
Ama bu kararı da kabulleneceğini zannetmiyorum sayın reis-i cumhur ve tayfasının.

Dipnot: Kendi güdümündeki medyaya "dershane taksidini ödeyemedi ihtihar etti" vs. haberler yaptırıp algı oluşturmakla olmuyor bu işler. Kredi kartı yüzünden kaç kişi canına kıymıştır. Çözüm bankaları kapatmaksa hadi kapat o zaman onları da.
prisoner anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Abdullah İskifoglu adlı üyeden alıntı

Bu aralar herşeye iptal kararı geliyo ama hadi hayırlısı.

Bu karar için söylemiyorum fakat aksi giden işler iptal kararları için şöyle bakın , eğer birilerini siz satın alabiliyorsanız başkaları da alabilir.
Bazı yalakalıklar/menfaatler uğruna hukuksuz kararların altına imza atanlar şu an için tedirgin ve aynı rahatlıkla karar çıkaramıyorlar çünkü yolun sonu onlar için görünür duruma geldi . Onca yıl aradan sonra farklı seslerin duyulur duruma gelmesinin sebebi de bu.

AYM kararı tüm bunların dışında farklı bir siyasi hamle. Meclis içinde farklı siyasilerin de bu dalgaya kapıldığını göreceğiz şimdi.

yenerberktas yenerberktas Yener BERKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fen Bilimleri Öğretmeni
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
Bir eğitimci olarak bu durum yüzlerce soruyo doğuruyor sadece diyebilirim kapatılmadı ise kontrol olsun herkes vergisini düzgün veriyor mu, dersane öğretmenleri memnun mu, gece dersanelerin açık olması mantıklı mı daha yüzlerce soru eğer kapatılacak ise alternatifi var mı köydeki öğrenci kurs alabilecek mi, para verilmediği için kurslar ciddiyetini koruyabilecek mi daha binlerce soru diyebilirim.
Kakarotto Rekomedya anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Yener BERKTAŞ
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al